u maasstad Schade in Schiedam-Noord wordt op de daders verhaald Reis naar binnenland Suriname Aandacht voor Huiselijk Geweld KLjk vanaf ll december gratis verder met h.et Publieke Omroep Pakket maasstad Wereldwinkel verzorgt kerst- pakketten Muziekles voor peuters Kathy Melsen 2e in Italie Politiemari in vrije tijd helpt bij negen aanhoudingen Schrijversmiddag met Karin Anema maasstad Multicultureel zaalvoetbal .westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam weekbladen SCHIEDAM Woensdag 6 december 2006 xq 52 door Kor Kegel SCHIEDAM - Met een vuur- werkbom trek je wel aandacht. Na een harde klap op het La- vendelveld keken bewoners meteen naar buiten. Ze zagen joelende jongeren, die zich verwijderden van een portiek waar het vuurwerk was afge- stoken en waar ruiten waren gesprongen. De bewoners ga- ven het signalement van de jongeren door aan de gewaar- schuwde politie. Met behulp van een collega in zijn vrije tijd konden de agenten even later negen jongeren in de leef- tijd van vewertien tot en met achttien jaar aanhouden. westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam MILIEUBERICHT UIT UW REGIO Sj SCHIEDAM - Wereldwinkel Schie dam laat zien dat verantwoord on- dernemen kan leiden tot prachtige producten, culinaire lekkernijen en verrassende geschenken. Or- ganisaties en bedrijven kunnen kerstpakketten bestellen die zijn samengesteld uit deze bijzondere, ambachtelijk vervaardigde produc ten. Met de inkomsten van deze producten brengen de producenten uit de Derde Wereld concrete ver- beteringen aan in hun leef- en werk- omstandigheden. De kerstpakketten van de Wereld winkel kunnen worden samenge steld uit cadeaus en lekkernijen uit alle delen van de wereld: van spe- ciale koffie uit Ethiopie tot biologi- sche topwijn uit Argentinie en van Thais aardewerk tot geslepen glas uit Bolivia. Ook kunnen bedrijven bij de Wereldwinkel terecht voor de Wereldwinkelcadeaubon als einde- jaarsattentie. SCHIEDAM - Moeders kunnen elke dinsdag van 09.30 tot 10.30 en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur hun kind peutermuziek laten vol- gen. Doel van deze lessen is om het jonge kind kennis te laten maken met de mogelijkheden van muziek en beweging. De kosten zijn acht euro per maand. Voor vragen: 426 77 67 (vragen naar Annelies). SCHIEDAM - De talentvolle Schie- damse Kathy Melsen heeft afgelo- pen weekeinde opnieuw van zich doen spreken in de karatewereld. De kersverse Nederlands kampi- oene reisde met de nationale selec- tie van de KBN af naar Italie voor de afsluiting van de Euro Karate Grond Prix in Venetie. Op dit 'Ita lian Open' behaalde de 13-jarige pupil van de Rotterdamse sport- school Unity'99 een tweede plaats in de klasse boven 55 kilogram. Na het behalen van de Nederlandse titel werd Kathy Melsen ook gehul- digd tijdens het sportgala in Schie dam. De jonge karateka was een van de genomineerden van de titel 'sporttalent van het jaar'. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma,t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: NetwerkVSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m do. 09.00-21.00 uur vrij. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstadnl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. De gemeente kwam direct daarna met een surprise voor de ouders en verzorgers. De in de portiek aangerichte schade wordt verhaald op de daders. Dat wordt een vaste gewoonte. Schade door overlast en vandalisme moet worden vergoed door de jongeren of degenen die voor hun opvoeding verantwoorde- lijk zijn. Dat komt bovenop even- tuele boetes en veroordelingen. De negen jongeren moeten voorkomen voor openlijke geweidpleging. Met een straffe aanpak willen de gemeente, politie en justitie de spi- raal van vernielingen terugdrin- gen. „Het loopt de spuigaten uit," zegt een bewoner van De Velden, die ook al eens gebeld heeft met 0800-7000 van Meld Misdaad Anoniem. „Het is geen ordinair vandalis me meer. Ze vernielen niet alleen straatmeubilair, maar ook bezit- tingen van de bewoners. Ze inti- De jongerenhangplek naast het Lavendelveld, tot de zomer van 2007 heerst hier een alcoholverbod. mideren. Er gaat een dreiging van uit waar iedereen de zenuwen van krijgt." Gezien de alom stukgeslagen bier- flesjes gaat het gemeentebestuur ervan uit dat de jongeren stug drin- ken en overmoedig worden. „En dan zijn ze niet goed aanspreek- baar op hun gedrag," zeggen de gemeente en de politie in een ge- zamenlijk persbericht. Daarom is een alcoholverbod, dat in sommige delen van Schiedam al gold, uitge- breid naar enkele wijken ten noor- den van de Mozartlaan en de Zwa- luwlaan. In de wijken Woudhoek, Spaland, Sveaparken en Kethel is het voorlopig tot de zomer van 2007 verboden om in het openbaar De gemeente hoopt op een afkoel- periode. Op de risicoplek- ken worden ook preventieve maat- regelen genomen. Bankjes worden verplaatst of tijdelijk verwijderd en de straatverlichting wordt ver- beterd. Niet alleen de ouders en verzorgers van opgepakte daders krijgen bericht. Ook op andere adressen in Noord zijn brieven van foto: Roger van der Kraan de burgemeester afgeleverd. Het gaat om de adressen van jongeren, die zich op de beruchte ontmoe- tingsplekken ophouden en in meer of mindere mate bijdragen aan de aanhoudende overlast in Noord. De oplossingen hebben alle een repressief of preventief karakter. Het gemeentebestuur heeft nog niet kenbaar gemaakt hoe op sti- mulerende wijze wordt geprobeerd de jongeren te verleiden tot ander gedrag. door Frank Willemse SCHIEDAM - Al eerder is de schrijfster in Schiedam komen vertellen. Toen over de reis die zij maakte naar het binnenland van Mexico. Het resultaat toen het boek 'Mexicaanse sneeuw'. Aanstaande zondagmiddag is zij hier weer. Maar nu met haar volgende boek: De Groeten aan de Koningin. Die vertelt over haar reis door Suriname. Geen plezierreisje maar een zoektocht naar de cultuur en levenswijze van de indianen en afstammelingen van de neger- slaven. Een avontuur door het (nog) ongerepte oerwoud van de Amazone. Karin Anema (51 jaar) is een 'veel- schrijfster'. Een journaliste met we- tenschappelijke belangstelling naar de natuur, milieu en gezondheids- zorg. Met boeken over reizen naar Mexico, Spanje en Noorwegen. Maar ook dichtbij over Utrecht, Ar- cheologie en Nederland vogelland. Nu (net uit!) weer een reisboek. Naar Suriname, onze oude kolonie die nog een voelbare band heeft met Nederland. Maar ook totaal anders is: cultureel of al was het maar het tropische klimaat. Aanleiding is haar zoon Ischa van twaalf jaar die een botziekte heeft die door Westerse doktoren niet genezen kan worden zodat de zoon veroordeeld is tot een rolstoel. Maar (oh wonder) door kruiden en bezweringen door een Indiaanse medicijnman wel beter wordt. Na behandeling door de plaatselijke dresiman of medicijnman kan hij weer lopen. Zelfs bergwandelingen maken. De vraag die Karin stelt is: hoe bestaat het dat onze dure en we- tenschappelijke geneeskunde geen oplossing biedt terwijl het wel lukt via de eeuwenoude inheemse krui- denkunde van bosindianen? Schrijfster Anema gaat op zoek naar de antwoorden. Niet als toerist met een georganiseerde reis met al- lerlei luxe als vliegtuigen en hotels. Nee, zelf op expeditie. Van enkele weken met negen man (zij als enige vrouw) dwars door het regenwoud. Over stroomversnellingen de kano duwen, eten uit het oerwoud (aap en vis) en slapen in een hangmat. Daar in die afgelegen streken van Suriname ontmoet zij wantrouwige inboorlingen. Marrons of nakome- lingen van gevluchte negerslaven en indianen en avonturiers op zoek naar goud. In die, voor ons armzalige, omstan- digheden krijgt zij werkelijk contact met de bewoners die primitief maar gelukkig lijken met hun leven. Of zijn ze toch totaal afhankelijk ge- worden van onze Westerse wereld? Botsende culturen van keiharde hiphop -midden in de Rimboe- door jongens met gel in het haar en Nike gympies. Terwijl de ouderen probe- ren hun gebruiken en levenswijze te behouden. Is er in het oerwoud te leven zonder die eeuwenoude kennis? De schrijfster houdt een pleidooi om die oude gebruiken - nu het nog kan - te noteren voordat deze kennis voorgoed verdwenen is. Met deze ervaringen komt de schrijfster terug in Nederland. En maakt met dit boek duidelijk -als een spiegel- hoe ons leven gejaagd is en maar doorjakkert. Zondagmiddag Literair met Karin Anema op 10 december. Aanvang 14.00 uur en entree 7,50 in de bibliotheek Bachplein in Schiedam Noord. Tram stopt voor de deur. SCHIEDAM - De Stichting Multi cultureel Schiedam houdt zondag 10 december in samenwerking met Stichting Welzijn Schiedam een zaalvoetbaltoernooi in sporthal Margriet. Teams van acht spelers die ouder zijn dan 12 jaar kunnen aan de futsalwedstrijden deelne- men. De eerste wedstrijden worden komende zondag vanaf 17.00 uur gespeeld. Deelnemen kost 7,50 per team en voor informatie kan gebeld worden met Hassan Aisatti, 06-303 097 62, Alison Martis, 06-486 756 38, of SWS (JAZ), (010) 427 09 41. WATERWEG - De Gezondheids- wijzer van GGD Nieuwe Waterweg Noord besteedt in de maand de cember aandacht aan 'Huiselijk ge weld'. Bij huiselijk geweld denken veel mensen aan lichamelijk geweld en mishandeling. Maar ook verne- dering, verwaarlozing en seksueel misbruik zijn vormen van huiselijk geweld. Huiselijk geweld kan ge- richt zijn tegen kinderen, volwas- senen of ouderen - zowel mannen als vrouwen - en wordt gepleegd door iemand uit de huiselijke kring van het slachtoffer. Vaak is door huiselijk geweld 'thuis' geen veilige plek meer. Onder kindermishandeling vallen alle vormen van geweld en verwaar lozing door een volwassene van wie een kind afhankelijk is. Bij kinder mishandeling denken veel mensen aan slaan. Maar als een kind geen aandacht en genegenheid krijgt, seksueel wordt misbruikt of slecht wordt verzorgd, is dat ook mis handeling. Mensen die zich zorgen maken om een kind in hun omge- ving kunnen terecht bij het Advies Meldpunt Kindermishandeling (AMK, 0900 - 123 123 0). De zorgen kunnen daar vertrouwelijk worden besproken en de melder kan op verzoek anoniem blijven. Slachtoffers en plegers van huiselijk geweld vinden het vaak moeilijk om er over te praten en de omge- ving wil zich vaak niet mengen in andermans prive-situatie. Toch is simpelweg luisteren naar iemands verhaal al een stap in de goede rich- ting. In de regio Nieuwe Waterweg Noord is het Steunpunt Huiselijk Geweld NWN (010 - 473 65 65) het aanspreekpunt voor slachtoffers en plegers van huiselijk geweld. Tijdens de spreekuren (maandag en vrijdag van 10.00 tot 13.00 uur en woensdag van 12.00 tot 16.00 uur) krijgt u direct een maatschappelijk werker aan de lijn. De Gezondheidswijzer van de GGD, op de begane grond van de GGD Nieuwe Waterweg Noord aan de Van Hogendorplaan 501 (naast station Vlaardingen-Oost) heeft ge- durende de maand december een aparte themahoek ingericht met in formatie over huiselijk geweld en kindermishandeling. De Gezond heidswijzer is elke werkdag ge opend van 9.30 uur tot 15.30 uur. wv,Vieudienst Rjjnrtl De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten van bewoners over stank, stof, lawaai en andere overlast in het Rijnmondgebied. In de week van 27 november tot 4 december komen 308 klachten binnen. Een relatiefrus- tige week met ruim honderd klachten minder dan gemiddeld in 2006. Er zijn de afgelopen week ook geen bijzondere voorvallen met veel klachten geweest. Meld uw milieuklacht om overlast te stoppen Om erachter te komen wat de oorzaak van stank-, stof- of lawaaioverlast is, verzamelt de meldkamer van de DCMR zo veel mogelijk informatie van bewoners en bedrijven. Hoe meer informatie over een incident, hoe snelier de uitrukdienst van de meldkamer erachter komt wat er aan de hand is. Wanneer u de meldkamer belt, vraagt de medewerkerom uw klacht zo precies mogelijk te omschrijven. "Wat ruikt u, wat ziet u of wat hoort u?" Aan de hand van windrichting en windsnelheid bepaalt demeldkamer welke bronnen de klachten mogelijk veroorzaken. Met de verzamelde gegevens gaat de uitrukdienst op onderzoek uit. Als de oorzaak van de klachten is gevonden, worden samen met betrokken bedrijven maatregelen getroffen om meer klachten te voorkomen. Als de oorzaak niet bekend is, krijgen de bedrijven in hetgebied waar de bron van overlast ligt, een fax met de vraag om een nader onderzoek in te stellen op hun bedrijfsterreinen. En de resultaten van dit onderzoek naar de meldka mer terug te koppelen. Inspecteurs van de DCMR doen verder onderzoek wanneer een bedrijf in overtrading is of wanneer het nodig is procedures aantepassen. Gegevens van klagers worden nooit doorgegeven aan bedrijven. Wel worden het aantal en de ernst van de klachten aan de betrokken bedrijven doorgegeven. Bel rechtstreeks de meldkamer van de DCMR De DCMR is een overheidsdienst die milieuvergunningen uitgeeft en de naleving van de milieuregels in de regio controleert. Klachten over milieu- overlast worden zo snel mogelijk onderzocht. Er is een particulier initiatief om milieuklachten via een landelijk opererende website door te geven aan het bevoegd gezag, zoals de DCMR. Wij vragen u deze site niet te gebruiken omdat dit grote vertraging (enkele dagen) kan opleveren in de behandeling van uw klacht. Het risico bestaat dan dat uw klacht niet meer kan worden onderzocht. Bovendien kost het de overheid geld om de informatie over klachten via dit particulier initiatief (gestruc- tureerd) te ontvangen. Bel daarom altijd direct met de DCMR of meld uw klacht via de website. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of meld uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht Uitgebreide informatie over de taken van de DCMR: www.dcmr.nl. Op ll december zet de overheid het tv-signaal op digitaal. Dit betekent dat de analoge ethfertelevisie, waarmee je via een 'harkantenne' op het dak of een 'sprietantenne' boven op de tv de publieke omroepen kan ontvangen, verdwijnt. Digitenne van KPN heeft daarom speciaal voor iedereen die alleen Nederland l, 2, 3 en de regionale omroepen wil ontvangen het gratis Publieke Omroep Pakket. Dit pakket is in heel Nederland te ontvangen. Je betaalt hiervoor uitsluitend de eenmalige kosten van 84,95 voor de digitale ontvanger, maar geen abonnementskosten. Ga naar kpn.com, Primafoon of bel 0900-0244 (10 cpm) en kijk vanaf 11 december gratis verder naar Nederland 1, 2, 3 en de regionale omroepen. »PTi.mafoon (kpncom (0900-0244|iqcpm) ty ki.jk.en. met digitermekpn sluit je aan L

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 13