maasstad Voordelig naar jeugdvoorstelling in Zuidplein Rotterdam klapt deze december opnieuw sprookjesboek open Rembrandt komt tot leven in het nieuwe Luxor zs ln-oor 95 mmmiffsb 95 in de stereo mim Gezellig kerstdineren in een van onze restaurants Sprookjesstad brengt de decembermagie terug Maak kans op gratis kaarten! jsr- telefoon Speciale Kerstwok voor een prijs! leof 2eKers 28,50 p.p. Kerstlunch 20,00 p.p. 25,00 p.p. BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 6 december 2006 tx 51 ROTTERDAM - Kabouters een fabeltje? Dacht het niet! Ook deze december komen sprookjes tot leven tijdens al- weer de tweede editie van 's stads leukste winterfestival: Sprookjesstad. Roodkapje, Aladdin en de Grote Boze Wolf. Van 8 tot en met 30 de cember kunt u ze allemaal in 3D bewonderen. Mail en win! i t ii 11 Bij Correct kunt u profiteren van schitterende kadotips voor de komende feestdagen. Of u nu op zoek bent naar een MP3 of portable CD-speler, een wereldontvanger of een hoofdtelefoon. Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam heeft het allemaal uit voorraad leverbaar. Want, Als Correct't niet heeft, vergeet't dan maar! SONY ■HaatiaooX Kinderen t/m 10 jaar 18,50 p.p. Iste zitting vanaf 16.30-19.30 uur 2de zitting vanaf 20.00-00.00 uur Binnen het Gouden Wok concept kunt u onbeperkt gebruikmaken van: Kinderen t/m 10 jaar 10,°°p.p. vanaf 13.00 uur tot 15.45 uur Kinderen t/m 10 jaar 15/° p.p. Vanaf 16.00 uur tot 02.00 uur. Floating Hotel China Restaurant Party Center* Wok Restaurant Oriental Asian Supermarket Wok Restaurant Telefoon: 010-2250005 A la carte China Restaurant Telefoon: 010-4361702 Hotel Telefoon: 010-4360256 P GRATIS PARKEREN VANAF 18.00 uur Parkhaven 21 - 3016 GM Rotterdam - Holland Fax 010 436 69 52 E info@degoudenwokrotterdam.nl 1 www.degoudenwokrotterdam.nl Zondag 10 december geopend van 12.00-17.00 uur door Vincent Wernke ROTTERDAM - Theatergroep Keizer van der Mast speelt op zondag 17 december de jeugdvoorstelling 'Morgen ben ik anders' in Theater Zuidplein in Rotterdam. In deze 8-plus- voorstelling gaat het over de bijna twaalfjarige Joeri, die denkt dat hij beter in de wereld past als hij een meisje is. Le- zers van Maasstad Weekbladen kunnen 'Morgen ben ik anders' bij inlevering van dit artikel voordelig bezoeken. Gevraagd naar wat hij wil worden, heeft de bijna twaalfjarige Joeri een duidelijk antwoord: „Ik wil later moeder worden." Zijn moe- der reageert: „Lieve schat, jongens hebben van onder een wormvormig aanhangsel waardoor ze nooit moe der kunnen worden." En zijn vader: „Moeder, dat kun je helemaal niet worden. Dan moet je op zijn minst een meisje zijn en al behoorlijk op leeftijd. En trouwens, moeder, dat is helemaal geen beroep." Joeri Raaymakers, die als hobby heeft het binnenstebuiten keren van lege hagelslagpakjes, wacht echter op een wonder. Hij denkt namelijk dat hij beter in de wereld past als hij een meisje zou zijn. Hij houdt er een videodagboek over bij en kiest in afwachting van het wonder alvast een nieuwe naam: Majlent. Wanneer zijn moeder, die last heeft van diabetes, wordt opgenomen in het ziekenhuis, ziet Joeri dit als een straf voor zijn fantasieen. Weegt zo'n wonder wel op tegen het leed van je moeder? Theatergroep Keizer van der Mast bestaat uit regisseur/beeldend kun- stenaar Wilma Keizer en schrijver Jan van der Mast. Zij werken sinds 1991 samen aan theatervoorstellin- gen voor jeugd en volwassenen. Zo waren eerder onder meer 'Vriend en Vriend' en 'De bal is rond' te zien. Net als in deze voorstellingen staat in 'Morgen ben ik anders' de vraag centraal: wie ben ik op weg naar volwassenheid? Keizer van der Mast baseerden hun humoris- tische en muzikale voorstelling op het jeugdboek 'Majlent' van Ted van Lieshout. De schrijver van het boek beveelt dit 'nietvoordepoesse theaterstuk' van harte aan. Op zijn weblog schrijft Van Lies hout dat hij incognito naar de voor stelling wilde gaan kijken. Helaas werd hij voor de kassa herkend door een van de leden van het the- atergezelschap. „Ik ben vervolgens Joeri Raaymakers, die als hobby heeft het binnenstebuiten keren van lege hagelslagpakjes, wacht echter op een wonder. Hij denkt namelijk dat hij beter in de wereld past als hij een meisje zou zijn. alsnog stilletje op een hoekje gaan zitten, heb de voorstelling bekeken die me deed lachen en die me ook ontroerde. Het is een stuk vol vaart en tegelijkertijd kent het voldoende rustpunten doordat het enigszins fragmentarisch is opgebouwd. Met een decor dat voor een belangrijk deel bestaat uit een videocamera en een scherm dat sommige sce nes heel close en warm en intiem maakt." 'Morgen ben ik anders' van Keizer Van der Mast is op zondag 17 december om 14.15 uur te zien in de kleine zaal van Theater Zuidplein. Spel: Franky van Dorst, Thomas Boer en Roos van der Werff. Lezers van Maasstad Weekbladen krijgen bij inlevering van dit artikel twee kaarten voor de prijs van een. Nor- male prijs: 8 euro. Reserveren kan telefonisch via 010-203.02.03. Kijk voor meer informatie op www.kei- zer-vandermast.nl of www.theater- zuidplein.nl. Vorig jaar nam initiatiefnemer Rickert Pos een sprang in het die- pe toen hij Sprookjesstad leven inblies. Ervaring in het organise- ren van een dergelijk groot festival had hij niet. „Ik ben gestart uit enthousiasme." December is een magische maand, zegt hij. „Sin- terklaas en de Kerstman komen en de 31ste knallen we feestelijk het nieuwe jaar tegemoet. Thuis is het knus vertoeven voor de haard. Maar buiten op straat is vaak niets te doen. Sprookjesstad brengt de decembermagie terug in de stad en haar wijken." Van heel de stad een groot sprook- je maken; verkoop d&t maar eens aan de gemeente. Makkelijk was het niet om de plannen van de grand te krijgen. „Er gingen zoveel uren inzitten dat ik bij mijn eigen zoontje amper nog aan voorlezen toekwam." Uiteindelijk vond het idee bijval en boekte het evenetnent een groot succes: 25.000 bezoekers kwamen kijken naar de openingsparade van Pacific Enteprises Unlimited. Ook dit jaar begint Sprookjesstad weer met een grote theatrale Droom Pa rade door het centrum. Kom kijken en moedig ze aan langs de route: vrijdag 8 december om 19.00 uur. Vol trots struinde Rickert vorige december door de stad. Ze had- den het "m toch maar even geflikt. Sprookjesstad is het enige festival dat ook allerlei particulier initia- Sprookjesstad brengt de decembermagie terug in de stad en haar wijken. foto: Grafisch Lyceum Rotterdam tief een platform biedt, dus d(5or allerlei Rotterdammers die samen een initiatief nemen om kinderen een mooi winterfestival te geven. „We zijn heel lowbudget begon- soep en wat schmink maakt ook kinderen blij." Gedurende het festival is er elk weekend en elke woensdagmiddag gegarandeerd wat te doen. Decem- nen, waarbij het plezier van de kinderen centraal staat. Soms is het heel eenvoudig om dat ple zier te schenken: een onverwacht pleinprogramma in de buurt met een Verhalenverteller, kommetje ber is lang zo saai niet meer. Rickert: „Dit keer doen alle Lo cale Cultuur Centra mee, van Delfshaven tot Hoogvliet. Er zijn sprookjesvertellingen, theater, dans, films, poppenspel, exposities en tal van workshops. In het Sop hia Kinderziekenhuis worden een weeklang sprookjesfilms gedraaid. Ook particuliere initiatieven haak- ten aan; zo is op 9 december in Dini's Poppenrijk* de charmante voorstelling 'De Gouden Gans' te zien in het intieme theatertje in Kralingen. En zelf meedoen kan ook, onder andere in het Wereld- museum, Villa Zebra, het Nati- onaal Onderwijs Museum en het Maritiem Museum." „Extra gaaf zijn de cadeautjes die je niet verwachtte, zoals de hoge kwaliteit van de fotografie en ani- matie studenten van het Grafisch Lyceum Rotterdam. Of het ca- deau van Jeugdtheater Hofplein, dat deze dagen de voorstelling 'De Prinses op de Erwt' op de planken brengt. Een hele schoolklas krijgt een bezoek aan de voorstelling ca- deau. Daar was een wedstrijd aan verbonden. Op scholen schreven de kinderen een eigen sprookje. De klas die dit sprookje straks het leukst vertolkt, mag gratis naar de voorstelling en backstage een kijke nemen." Kijk voor het volledige program- ma op www.sprookjesstad.nl. Lezers van Maasstad weekbladen kunnen ook een cadeautje winnen, met dank aan uitgeverij Lemnis- caat. Vanaf vandaag wordt er tot het eind van het jaar elke week den exemplaar van Grimm's verza- melde sprookjes verloot aan snelle e-mailers. Mail naam, adres en telefoonnummer naar prijsvraag® maasstad.nl en maak kans op een sterk gelimiteerde versie van dit unieke werk, vertaald door Ria van Hengel en prachtig gei'llustreerd en gesigneerd door Charlotte De- matons. Het boek herbergt liefst tweehonderd sprookjes. Win- kelwaarde: 150! In de rubriek 'In de kijkert' presenteren podia uit Rotterdam en omgeving actuele voorstellingen op het gebied van toneel, dans, theater en cabaret. Lezers van Maasstad weekbladen maken elke week kans op vrijkaarten voor een voorstelling. door Vincent Wernke ROTTERDAM - 'Rembrandt De Musical' zou oorspronkelijk alleen te zien zijn in het Am- sterdamse Koninklijk Theater Carre. Directeur Rob Wieg- man van het Luxor Theater was echter zo onder de indruk dat hij 'Rembrandt' perse naar Rotterdam wilde halen. Van 19 december tot en met 7 januari is deze productie te zien in het nieuwe Luxor Theater.„Dit is een Nederlandse productie van werkelijk internationale allure die Rembrandt dichter bij de mensen brengt dan ooit", aldus Wiegman. Een groot deel van de musicals die in de Nederlandse theaters te zien zijn, heeft zich eerder bewezen in het buitenland. Het komt daardoor zelden voor dat de vaderlandse ge- schiedenis centraal staat in dit soort producties. 'Rembrandt De Musi cal' vormt hierop een uitzondering. Deze voorstelling is een van de hoogtepunten van het Rembrandt- jaar, waarin het vierhonderdste ge- boortejaar van deze meester werd gevierd. 'Rembrandt De Musical' werd ex- clusief gemaakt voor Koninklijk Theater Carre in Amsterdam, maar is vanaf 19 december tevens te zien in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Na 7 januari valt defi- nitief het doek voor 'Rembrandt De Musical'. Drie jaar geleden begonnen produ- centen Monica Strotmann en Henk van der Meijden met de voorberei- ding voor deze musical, waarvoor zij een budget ter beschikking had- den van 10 miljoen euro. „In deze musical stapt Rembrandt uit zijn lijst en maken wij kennis met een gepassioneerde en strijdbare man, die tot het laatst van zijn leven een rebel bleef", stellen zij. „Hij had lak aan de gevestigde regels en wilde zich niet laten knechten door de machtige Heren van de Grachten, die het in Amsterdam voor het zeg- gen hadden. Bij het grote publiek De rol van Rembrandt van Rijn wordt gespeeld door Henk Poort, die eerder schitterende in musicals als 'The Phantom of the Opera' en 'Les Miserables'. Hij zette voor deze rol andere aanbiedingen opzij. heeft Rembrandt het imago van 'oude meester', maar over hem zelf weet men bitter weinig." In 'Rembrandt De Musical' staat de Amsterdamse periode van de schilder centraal. In de vierendertig jaar dat hij in Amsterdam woonde, beleefde hij zijn grootste triomfen maar ook zijn grootste tragedies. Zo was hij succesvol als schilder, maar wilden de regenten De Heren van de Grachten hem uiteindelijk vernietigen. Ook de verwikkelingen rond de drie vrouwen in zijn leven (zijn vrouw Saskia van Uylenburgh en zijn latere minnaressen Hendrickje Stoffels en Geertje Dircx) komen in de musical naar voren. Ondanks de tragedies is 'Rembrandt De Mu sical' volgens de producenten in de eerste plaats entertainment: „Het is een heftig verhaal van een strijder, een rebel, maar ook de lach speelt een rol in de show." De rol van Rembrarfcit van Rijn wordt gespeeld door Henk Poort, die eerder schitterende in musicals als 'The Phantom of the Opera' en 'Les Miserables'. Hij zette voor deze rol andere aanbiedingen opzij. Poort werd geboren in de straat waar Rembrandt de laatste jaren van zijn leven heeft doorgebracht. „Ik heb de indruk dat het Neder landse publiek door deze productie een goed beeld krijgt van Rem brandt, niet alleen als kunstenaar, maar ook als mens." Poort is vooral gei'nteresseerd in de rebelse kant van de schilder. „Hij bleef tot het laatst strijd voeren tegen onrecht, tegen zijn vijanden die hem treiter- den en vernederden. Uiteindelijk heeft hij hen allemaal overwonnen, want hij is er nog altijd en leeft voort in zijn werk." „Ik heb veel bewondering voor zijn talent, maar ook voor zijn le- venskracht. Door zijn losbandige zondige levensstijl, zoals men dat noemde, werd hij geisoleerd en ver- guisd. Maar hij bleef schilderen en maakte juist in die moeilijke periode vol armoede zijn mooiste werken. Toen hij in Amsterdam arriveerde, was hij de koning van de stad. Men stond letterlijk in de rij om door hem geschilderd te worden, maar daarna liet mach- tig Amsterdam hem keihard vallen omdat hij zijn eigen weg ging in de kunst. Hij werd een outcast. Maar hij mocht dan alles verliezen, zijn geld, zijn huis worden uitgezet, zijn scheppingsvreugde bleef." De producenten stellen dat 'Rem brandt wordt ontstoft in deze voor stelling. Om ervoor te zorgen dat het publiek de wereld van Rembrandt en De Gouden Eeuw binnentreedt, wor den de meesterwerken van Rem brandt op bewegende schermen geprojecteerd en wordt er gebruik gemaakt van 3D-technieken. De schilderijen van Rembrandt komen daardoor letterlijk tot leven. De readies van pers en publiek waren zeer enthousiast en mede daarom wilde het nieuwj Luxor Theater deze voorstelling zo graag hebben. Rob Wiegman: „Wij vonden dat wij Rotterdam deze productie niet mochten onthouden en de kersttijd is daarvoor een uitgelezen peri ode." 'Rembrandt De Musical' is van 19 december tot en met 7 januari te zien in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Reserveren kan via 010-484.33.33 of www.luxorthea- ter.nl. Kijk voor meer informatie op www.rembrandtdemusical.nl. Tien lezers van Maasstad kunnen gratis naar 'Rembrandt De Musical'. Hiervoor stelt het nieuwe Luxor Theater twee keer vijf vrijkaarten be- schikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvoudig: stuur voor aanstaande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl met als on- derwerp 'Rembrandt'. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoonnum mer. Uit de inzendingen worden vijf winnaars getrokken. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. SONY ICF-40C PORTABLE RADIO Voorzien van FM/ AM ontvangst. Afm. 10.2x6.8x3.4 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 323430 SONY M-570V MEMO RECORDER Voor gebruik van micro- cassettes. Voorzien van spraak- gestuurd opnamen systeem, automatische bandafslag en ingebouwde microfoon. Incl. polsriem. Afm. 5.4x10.9x2.2 cm. CORRECTPRIJS \J» SONY MDR-CX1W CASE OORTELEFOON Trendy draagtasje met feintergreerde oofd-telefoon en oprolmechanisme. Voorzien van nekband. CORRECTPRIJS Art.nr. 299556 Art.nr. 299553 SONY MDR-110LP HOOFD TELEFOON Lichtgewicht hoofdtelefoon met een opensysteem en verstelbare hoofdband. Prima voor MP3 en CD-spelers. CORRECTPRIJS Art.nr. 319530 SONY ICF-SW 11 WERELDONTVANGER Voorzien van FM, MG, LG en 9x kortegolf. In zwart of zilver kleur uitgevoerd. Afm. 15.5x9x3.3 cm CORRECTPRIJS 78538 zwart #88852 zilver 39! SONY MDR-E 818LP OORTELEFOON In-ear stereo oortelefoon met een uitgekiende vorm voor een optimaal draagcomfort. CORRECTPRIJS Art.nr. 187615 SONY MDR-V500 DJ HOOFDTELEFOON Uitgevoerd met draaibare oorschelpen en door zijn kantelmechanisme rust de hoofdtelefoon comfortabel tegen uw schouder bij het mixen. Uitgevoerd met 40 mm luicfsprekers en een enkelzijdig snoer van 3 meter. Frequentie-bereik 5-25.000Hz. ALLEEN ZATERDAG 9 DEC. VAN 17.00-18.00 UUR Art.nr. 68395 59! hetwokbuffet hetwarme buffet het dessertbuffet het saladebuffet het grillbuffet Teppan Yaki/Sushi buffet Samen meer dan lOOsoorten 370 zitplaatsen ,1 A il In ons specialiteitenrestaurant new Aziatisch lopend warm kerstbuffet ParadisE Specialiteiten uit de WENZHOU KEUKEN Alle voorgaande acties vervailen hiermee. Alle arrangementen zijn excl. drank en incl. dessert. GRATIS WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 19