schiedam Schoorstenen vervuilen, filters zijn beter SCHIEDAM carina Ervaring enKennis Rabobank Struikelend door Schiedam in verhuizen 4.98 ZONDAG 10 DECEMBER GEOPEND Zestig jaar lief en leed RUIMING 4 - 9 JANUARI 2007 Karbonade 2 HALEN 1 BETALEN Wethouder klem tussen bewonersbedrijf en rechter GEMEENTEBERICHTEN WEKEUJKS IN DEZE KRANT OPEN H. van Dijke Verhuizingen &ss Verwerven van fondsen rtadi 6-daagseRotterd arer^ TOPSPORT SHOW MUZIEK Wandelnota somt rnoeilijk begaanbare plekken op Harst/schouder 2 kilo 7a00 Jongens steken vuurwerk in flat af St. Radboud en OpMaat Brand in woning Voorlichting over de Wmo Memorie- boom Beukenhof Krassen in de Nieuwe Passage Broersvest 135 hiedam www.dykstal.nl H Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 6 december 2006 13e Jaargang nr 49 Schiedam-IVIoord i d mm Gratis afhalIn AHOV ROTTERDAM Tickets: Kassa Ahoy, 0900-2352469 of www.zesdaagserotterdam.nl i ei l< 1 QO postbus 1 €3635 3000 fc»r rotte rda m www.vleeschhouwerij.nl kilo www.vleeschhouwerij.nl k fVANIWOUUR nTUjU/VTOT17.00UUR iKSi -*• AAD EN LEEN NU SAMEN EEN t weekbladen Schiedam Zondag 10 17 december van 10.00 tot 17.00 uur Zie de advertentie elders in deze krant! 's-Gravelandseweg 363, Schiedam www.gamma.com I1 Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam 010 - 42612 24 Bel Gratis: 0800 - 022 44 42www.hvandijke.nl SCHIEDAM - Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam orga- niseert in samenwerking met de gemeente Vlaardingen, de Rabo- bank Schiedam Vlaardingen en het Fonds Schiedam Vlaardingen een dubbele bijeenkomst met het thema 'Fondsenwerving Sponsoring". Tijdens de eerste van twee bijeen- komsten kijkt een deskundige sa- men met de deelnemers naar de mogelijkheden voor sponsoring en fondsenwerving en andere moge lijkheden voor financiele onder- steuning. Ook vertellen medewer- kers van de Rabobank en het Fonds Schiedam Vlaardingen over hun werkwijze en over de mogelijkhe den om een aanvraag voor fondsen werving bij hen in te dienen. Na de eerste avond is het de be- doeling dat deelnemers een eigen, echte aanvraag schrijven. Beide instanties beoordelen de aanvra- gen dan volgens de gebruikelijke criteria. Tijdens de tweede bijeen komst wordt de aanvraag besproken en horen de deelnemers of deze wordt gehonoreerd. De toegekende bedragen worden ook daadwerke- lijk uitgekeerd voor de beschreven doeleinden. De bijeenkomsten worden gehouden op dinsdag 16 januari en dinsdag 6 maart tussen 19.30 en 22.00 uur. Aanmelden kan tot 15 december telefonisch via 246 56 01 of 246 56 52 of per e-mail b.weber@schie- dam.nl. Per vrijwilligersorganisa- tie wordt maximaal een deelnemer ingeschreven. Wie zich inschrijft, moet beide avonden aanwezig zijn. Er zijn geen kosten aan verbonden. SCHIEDAM - De uitspraak is helder maar iedereen is boos. Voor volgende week woensdag moeten de zes schoorstenen van 30 me ter hoog er staan. Boven op de spuitloods van de firma Huisman- Itrec aan de Jan Evertsenweg in Schiedam West. Met de uitspraak van de Raad van State lijken enkel de twee bewoners vlak naast de loods tevreden in de strijd tegen de stank- en geuroverlast. Met als verliezers de bewonersver- eniging Schiedam West (BVSO) en Wethouder Haan van Milieu en Mi lieu Defensie Schiedam. Die blijven met de gebakken peren zitten. De hoge schoorstenen verdunnen de stoffen en die komen ongefilterd - een stuk verder - zo de wijk in. Het is een complexe situatie die maar voorduurt. Geen winnaar, en kel verliezers. En iedereen geeft elkaar de schuld. Zoals Bewoners- vereniging Schiedam West die de schuld aan de gemeente en aan Huisman geeft. De gemeente die een gedoogvergunning afgeeft en Huisman die af wil van die dure koolstoffilters. Die kosten het be drijf zo'n 100.000 euro per jaar. Bewoners van de Jan Evertsenweg, die praktisch tegen de spuitloods aanwonen, eisen hoge schoorstenen zodat de lucht over hun bedrijfs- woningen heen gaat. Maar dat is geen duurzame oplossing volgens wethouder Haan. Met de uitspraak van de Raad van State moeten de schoorstenen er binnen een week geplaatst worden. De Buizen en tuien liggen al gereed op het terrein. De bewoners die verderop wonen van de Julianalaan en BK-laan zijn er niet gerust op.. Want de rook slaat dan ongefilterd neer op hun huizen. En ook nieuwe bewoners van de Slachthuisbuurt vrezen die luchtvervuiling. Huisman is (voor- lopig) tevreden want de kosten voor schoorstenen zijn een fractie van de dure koolstoffilters. Wethouder Haan is ontevreden. Hij probeerde (tevergeefs) te bemiddelen tussen de partijen. Hij ziet 'betere' oplos- singen zoals bewassing met wa- w c k b i a Bij deze adressen: Woon+ Valerlusstratt 3 Tabakshop Boor Qroenelsan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplem 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Noiensiaan460 Wiikqebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweo Parkwag 404 Bewonersvereniqinq Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichtinq Hoefnagel St. Luduinastraat 96A tergordijnen waarin de viezigheid achterblijft. Maar op extra kosten daar zit Huis man niet op te wachten. En het door Haan beoogde vergelijk tussen BVSO en Huisman is voorlopig van de baan. De wijkbewoners West voelen zich 'gepusht' door Haan. „De deur staat nog op een kier", volgens Haan, die hoopt dat de schoorstenen er spoedig weer af kunnen. De bewonersvereniging zit ook in een spagaat omdat zij niet de belangen van alle bewoners kan dienen. Ook de bewoners die op het bedrijver.terrein wonen, willen zij vertegenwoordigen. Maar de andere bewoners van de wijk willen geen schoorstenen maar filters. Tenslotte geeft Milieu Defensie Schiedam de schuld aan de ge meente. Die heeft deze situatie ge- doogd en moet dan ook met een oplossing komen. Een patstelling? Nee, Wethouder Haan zegt het liefst de hele spuitloods op te tillen en verder op het industrieterrein te wil len neerzetten. 'Dan heeft niemand er nog last van'. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Er wordt al een tijdje hard gewerkt aan de reconstructie van de Nieuwe Haven. Voor een veilige inrichting van de weg was het noodzakelijk fietsers te scheiden van het autoverkeer en de snelheid van de auto's bij de kruising Nieuwe Haven/Burgemeester Knappertlaan omlaag te brengen. Inmiddels is er bij de kruising van de Burgemeester Knappertlaan met de Nieuwe Haven een rotonde aangelegd en zal het leed voor het verkeer, dat constant omgeleid werd, binnenkort over zijn. Foto: Roger van der Kraan door Kor Kegel SCHIEDAM - De parkeer- plaats aan de Buitenhavenweg is een zeer onprettige plek, vin- den Maarten Wijk en Ita Luten. Vooral als het donker is, is het er eng. „De omgeving is volko- men verwaarloosd. Er is geen enkele verlichting. Een ideale plek voor allerhande weder- rechtelijke praktijken." Ze schrijven het in de adviesnota Schiedam Te Voet. Er blijkt dus meteen al uit dat het niet alleen gaat om de begaanbaarheid van wandelpaden, trottoirs en openbare terreinen. De onderzoekers, Wijk uit Dordrecht en Luten uit Rot terdam, laten ook hun licht schij- nen op naargeestige gebieden. Het binnenterrein rond het voormalige Sportfondsenbad aan de BK-laan vinden ze zo'n plek vol onbeha- gen. Er is een onderdoorgang naar een fitnessclub, zeggen ze, maar eigenlijk zou je die onderdoorgang moeten afsluiten. Toch is de nota Schiedam Te Voet niet een boekwerk waar je de bib bers van krijgt. Heel veel adviezen om situaties voor voetgangers te verbeteren zullen genoegzaam be- kend zijn bij de bewonersverenigin- gen in Schiedam. Zij hebben lastige Geldig van 7 dec, t/m 13 dec. BERGWEG EN CEINTUURBAAN en rnoeilijk begaanbare wegen al vaker onder de aandacht gebracht, bijvoorbeeld in het wijkoverleg. Dat er niet altijd iets mee gebeurde, blijkt uit de nota van Wijk en Luten. Ze hebben bij hun verkenning door de prachtige buurten van Schiedam geregeld de deskundigen uit de wij- ken geraadpleegd. Die deskundigen waren meestal de betrokken be woners. De Willemsbrug: een roemrucht voorbeeld. Het is een nogal steile brug en vooral oudere en slecht ter been zijnde Schiedammers vinden de brug een obstakel, hoe historisch ze ook is. Niet dat ooit iemand gepleit heeft voor een rechte, ho rizontal brug, maar tegelijk is het zo dat niemand ooit gevraagd heeft om de toch al rnoeilijk te nemen klapbrug ook nog eens aan weers- zijden te voorzien van spekgladde kinderhoofdjes. De stoep houdt er plotseling op. En daar sta je dan. Schiedam Te Voet komt over als een wetenschappelijk product met statistieken en computerbeelden, maar het heeft een paar leesbare pagina's met de meest aanspreken- de voorbeelden van struikelblok- ken en gure paden. De spookach- tige zuilenrij van het Spinhuispad: „Wat voor engs springt achter de volgende kolom vandaan?" vragen Wijk en Luten zich af. Het binnen terrein tussen de Nieuwe Haven en de Warande: in het donker stoot je je hoofd aan het lage plafond. De onderdoorgangen van de A20 en de spoorlijn, de gribus op de Hoog- straat bij de entree tot de Nieuwe Passage - ze zijn van alles tegen- gekomen, maar dat mag ook wel na 400.000 stappen door Schiedam in twee maanden tijd. En nu hopen ze uiteraard dat het gemeentebestuur er wat mee doet. De bewonersverenigingen kunnen het ze nazeggen. a .it m HL. MM SP- i BUB8? De Willemsbrug, voor veel oudere Schiedammers een obstakel. foto: Roger van der Kraan KLOOTWIJK van maandag 27 november t/m zaterdag 2 december SCHIEDAM - Wat was het echtpaar Van Huuksloot trots toen de burge meester hen woensdag 22 november een bezoek bracht in verband met het zestig jarig huwelijk van het paar. Bastiaan Willemijndert van Huuksloot en Jacoba Maria van der Pol traden 21 november 1946 in Schiedam in het huwelijk. Het echt paar kreeg twee dochters en twee zoons en heeft vier kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. SCHIEDAM - De politie heeft ne- gen jongeren in de leeftijd van 14 tot en met 18 jaar aangehouden die worden verdacht van openlijke ge- weldpleging. Donderdagavond rond 21.00 uur hoorden bewoners van het Lavendelveld een harde knal. Er bleek dat er vuurwerk was afgesto- ken in hun portiek. Niet alleen dit portiek werd beschadigd, ook waren er enkele ruiten kapot. Meerdere omstanders gaven signalementen van de verdachten aan de gewaar- schuwde politie. In samenwerking met een politieman in zijn vrije tijd, hebben zij een groep jongeren in de omgeving aangetroffen. De Schiedamse verdachten zijn aange houden, overgebracht naar een poli- tiebureau en ingesloten voor nader onderzoek. De ouders van de jonge ren zijn op de hoogte gebracht. SCHIEDAM - Leerlingen van muziekcentrum OpMaat en leden van muziekvereniging St. Radboud geven dinsdag 12 december een gezamenlijk concert in de West- vestkerk. Te horen is zowel mooie viool- en blokfluitmuziek maar ook een saxofoonkwartet en harmonie- muziek. Aanvang is 19.30 uur en de toegang is 2,50 inclusief pauze- drankje. Foto: familie Van Huuksloot Gedurende 29 jaar was meneer Van Huuksloot machinaal kistenma- ker bij Nijman in Delfshaven. Die maakten kisten ten bate van de dis- tilleerderij. Vervolgens ging hij kort bij een bedrijf in de Beatrixhaven werken en vijftien jaar lang bij Wil ton Fijenoord in het Materiaalpark. SCHIEDAM - In de nacht van za terdag op zondag is er brand ont- staan in een woning aan de Van Karnebeekstraat. Het vuur is door nog onbekende oorzaak ontstaan, omstreeks 23.30 uur, in de woonka- mer van een van de appartementen. De bewoners waren niet thuis. De hulpdiensten werden gealarmeerd door iemand die rook in het portiek had gezien. Uit diverse woningen werden de bewoners uit voorzorg weggehaald. De brandweer bluste het vuur, maar de schade is aan- zienlijk. SCHIEDAM - De gemeente houdt donderdag 14 december een informatiebijeenkomst over de Wet maatschappelijke onder- steuning (Wmo). De bijeenkomst vindt plaats van 13.30 tot 15.30 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. Tijdens de bijeenkomst wordt algeme- ne informatie gegeven over de Wmo. Wat is de Wmo nu precies en welke veranderingen staan inwoners van Schiedam even- tueel te wachten? Verder is 'er veel ruimte om vragen te stellen. Iedereen is welkom. Mochten mensen vooraf al vragen hebben die ze graag behandeld willen hebben dan kan men die aan melden bij Ursula Ramkisoen- sing van de gemeente via num- mer 246 57 95 of per e-mail: uc.ramkisoensing@schiedam.nl. SCHIEDAM - Op het voorplein van crematorium en begraaf- plaats Beukenhof is de kerst- boom alweer geplaatst. Even- als vorig jaar voegt Beukenhof aan de boom extra symbol iek toe door hem te gebruiken als memorieboom. De Beukenhof nodigt iedereen die zijn of haar memorie wil uiten en ophangen uit om van deze mogelijkheid gebruik te maken. In de memorieboom kunnen nabestaanden een boodschap achterlaten voor overledenen. Beukenhof stelt hiervoor de kerstballen en kaartjes beschik- baar. De kerstballen kunnen open en zijn daarom geschikt voor een papieren memorie. De kaartjes worden beschreven met watervaste stift. De kerstballen en kaartjes zijn van 11 december tot en met 29 december op maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 uur - 16.00 uur verkrijgbaar op het kantoor van De Beukenhof. SCHIEDAM - In de Nieuwe Passage wordt tot en met zondag 17 december een decemberactie gehouden. Tot die datum ont- vangen de klanten in de winkels van de Passage bij elke aankoop, ongeacht de hoogte van het be- stede bedrag, een kraskaart. Na het openkrabben van de afge- dekte vakjes verschijnen er drie afbeeldingen. Wie drie identieke cadeautjes ziet heeft prijs en kan de kaart meteen inwisselen bij de betreffende winkeliers. Er kan worden gekozen uit een kerstkrans van de Hema, een gezellig boeket of kerststukje van Koos de Roos of een lekkere lunch bij Jenny's of lunchroom Tijdloos.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 1