Hoe heette uw opa's oma? Sluiting R.O.G. www.schiedam.nl Gemeente hecht veel waarde aan Schiedamse evenementen Uittreksel of kapvergunning aanvragen? gemeente Schiedam Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket D.gitaal Loket op Schiedam.nl ESS! Voor een snelle afhandeling is het belangrijk om feestelijkheden tijdig aan te melden Week 49 Woensdag 6 december 2006 B B Bouwzaken B Aanwijzing gehandicaptenparkeerplaatsen 2e Kerstdag 2006 aangewezen als extra koopzon- dag op de Schiedamse bedrijventerreinen B Ontheffing geluidhinder I B Vrijstelling ex artikel 19 lid 2 WRO Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 23 november 2006 t/m 28 november 2006: bouwaanvragen: B.H. Gretelaan 371, 3118 BA E.Evan CaiW Holding B.V. Hoogstraat 157, 3111 HG Jan van Galenstraat 88, 3115 JG Rom Vastgoed BY Kerkweg 6, 3124 KE Marconiweg 5, 3112 EP Mina Krusemanstraat 2, 3123 SE W. van Pelt Nicolaans Beetsstraat 14, 3117 SP R. Wante Piersonstraat 33, 3119 RG Slachthuislaan/Toernooiveld Vlasakker 48, 3124 AK woning vergroten woon-winkelpand gedeeltelijk veranderen bedrijfsgebouw (in aanbouw) pui gedeeltelijk veranderen dakkapel plaatsen gemaal renoveren berging plaatsen draagmuur verwijderen tijdelijke huisvesting plaatsing VOF Toernooiveld Schiedam 80 appartementen garages bouwen P.v.d. Meer ONS IBOR Dienst Educatie M. op den Brouw Sloopaanvragen/sloopmeldingen: Hoogstraat 157, 3111 HG CaiW Holding B.V. gedeeltelijk slopen Marconiweg 5, 3112 EP Polderweg 168, 3125 KG Verleende bouwvergunningen: Verzonden 27 november 2006 Royaardsplein 13, 3123 AK Verzonden 28 november 2006 Burg. Gijsen- en Stulemeijerlaan 1-84 3118 BC Verzonden 29 november 2006 Van den Tempelstraat 2 t/m 88; Van Karnebeekstraat 2 t/m 88; Dr. Kuyperlaan 175 t/m 261 en Van Haarenlaan 1023 t/m 1153 Verzonden 1 december 2006 G. Blankenheymstraat 1 G. Blankenheymstraat 16,27,29/ W. Hasekampstraat 1,15,28 Van Smaleveltstraat Verleende sloopvergunningen: Verzonden 27 november 2006 s-Gravelandseweg 555, 3119 XT ONS IBOR G. Lanser A. de Jong NSI Woningen b.v. St. Woonplus S. Ceskin Afd. REO St. Rijwielstalling Jan van Avennestraat 32, 3117 PR St. Phoenix (herziene aanvraag) zwembad plaatsen gevels en indeling kelderwand gedeeltelijk slopen asbest verwijderen dakkapel plaatsen en raam in voorgevel veranderen gedeeltelijk vernieuwen van de hoofdentree gedeeltelijk woningen renoveren dakkapel plaatsen erfafscheidingen op kopwoningen plaatsen rijwielstalling plaatsen asbest uit archief- ruimtes verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) £en gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Besloten op 1 december 2006: Van Ostadelaan, voor pand nr. 112 Wij wijzen U erop dat U op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze beslui- ten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als U dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 39813003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. W.M. van Beers, tel.nr. 2465801. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 1 december 2006 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Het hoofd Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, mr. W.J. Sanders Nu Sinterklaas net geweest is en de winkels opeens vol liggen met kerstspullen kan niemand de thema's ontgaan zijn: voor veel Nederlanders staan deze dagen in het teken van lekker eten, veel cadeautjes en familie. U denkt deze tijd van het jaar vast nog wel een keertje terug aan hoe het sinterklaasfeest vroeger bij u thuis ging. Met de hele familie rond de open haard of -als goed alternatief- voor de centrale verwarming. Met kerst op visite bij ooms en tantes of verschillende grootouders. Kunt u uw opa en oma nog herinneren? Zeer waarschijnlijk wel, al was het maar uit de verhalen van uw ouders. Voor de generatie die na u komt zijn het echter al onbekenden, net zoals u uw grootouders' ouders niet heeft gekend. Hoe heetten ze, wat deden ze voor de kost, hoe woonden en leefden ze? Het is relatief eenvoudig om meer over uw familiegeschiedenis te weten te komen. Verschillende grote en kleine gebeurtenissen in ieders leven worden geregistreerd en bewaard. Denk bijvoorbeeld aan een geboorte- of huwelijksregister, het bevolkingsregis- ter, adressen of bouwvergunningen die daarop zijn afgegeven. Elke gemeente heeft een Burgerlijke Stand waar die zaken worden bijgehouden. Al met al kunnen die gegevens een overzichtelijk beeld geven van iemands levenswandel. Na verloop van tijd (minstens vijftig jaar worden die gegevens openbaar en kunnen ze door iedereen worden nagekeken. De akten van de Burgerlijke Stand (geboorte, huwelijk en overlijden) treft men aan in rijks-, streek- en gemeentearchieven. Om het voor u nog makkelijker te maken biedt het Gemeentearchief Schiedam op zijn webstek http://archief.schiedam.nl/ de mogelijkheid verschillende verzamelingen 'on line' re doorzoeken. Bijvoorbeeld een overzicht van alle door ons beheerde archieven, akten van de Burgerlijke Stand en Notariele bronnen. Zo kunt u op een makkelijke manier rondkij- ken of er bestanden over uw familie door ons beheerd worden, en afbeeldingen van akten kunt u gratis thuisgestuurd krijgen! U kunt ook onze studiezaal bezoe- ken, waar nog veel meer informatie te vinden is en onze vakkundige medewerkers u graag verder helpen. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. ARCH1EF Jaarlijks vindt in Schiedam een groot aantal evenementen plaats. De gemeente hecht grote waarde aan die evenementen, omdat ze bijdragen aan de gezellig- heid, het culturele en sportieve klimaat en een positiever imago van de stad. Belangrijk is wel dat festiviteiten zowel voor bezoekers als voor omwonenden, wat betreft verkeersafwikkeling, eventuele geluidshinder en dergelijke goed, vei- lig en soepel verlopen. Om die reden is een vergunningsysteem in het leven geroepen, waarin een aan tal voorwaarden is opgenomen waaraan organisatoren van evenementen moeten voldoen. Die voorwaarden zijn er vooral om overlast te voorkomen of te beperken en de veiligheid te waarborgen. Om het voor organisatoren van evenementen zo makkelijk mogelijk te maken heeft de gemeente een centraal coordinatiepunt voor evenementzaken, de afdeling Veiligheid, en een centraal meldpunt voor evenementzaken, het Gemeentelijk InformatiePunt (GIP) in de Stadswinkel. Het GIP geeft advies of voor een evenement een vergunning noodzakelijk is, of dat een officiele aanmelding voldoende is en draagt zorg voor de verdere afstemming binnen de gemeentelijke diensten. Omdat kleinschalige evenementen met weinig of geen impact op de openbare orde en veiligheid weinig of geen overlast geven, heeft de burgemeester besloten dat deze categorie via een meldingsplicht kan worden afgehandeld. Dit betekent dat voor deze evenementen geen vergunning meer hoeft te worden aangevraagd, maar een meldingsformulier moet worden ingevuld. Het meldingsysteem geldt voor een beperkt aantal evenementen. Zo moet het onder meer gaan om activiteiten tussen 9.00 uur en 22.00 uur, met niet meer dan 300 deelnemers tegelijkertijd, waarvoor geen of slechts kleine verkeersvoorzieningen moeten worden getroffen. Vvoor markten en braderieen, evenals voor buitenevenementen die plaatsvinden in de binnenstad, is echter wel in alle gevallen een vergunning noodzakelijk. De gemeente wil graag zorgvuldig kunnen nagaan of en hoeveel impact een evenement heeft op de directe omgeving en of een melding volstaat of dat een vergunningaanvraag noodzakelijk is. Daarom is het van belang zowel een melding van, als een vergunningaan vraag voor een evenement tijdig in te dienen. Melding van een evenement De formulieren om een evenement te melden zijn verkrijgbaar bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Het meldingsformulier dient volledig inge vuld en ondertekend weer bij het Gemeentelijk Informatiepunt te worden ingeleverd, en wel uiterlijk twee weken voordat het evenement plaatsvindt. U krijgt dan een lijst met voorschriften mee, waaraan u zich tijdens (het opbouwen van) het evenement dient te houden. Het is aan te raden om het evenement vier weken of eerder aan te melden. Mocht immers blijken dat voor het evenement toch een vergunning vereist is, dan kan die nog op tijd worden aangevraagd. Aanvraag van een evenementenvergunning De formulieren om een vergunning voor een evenement aan te vragen zijn eveneens ver krijgbaar bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Het aanvraagformulier dient volledig ingevuld en ondertekend weer bij het Gemeentelijk Informatiepunt te wor den ingeleverd of bij afdeling Veiligheid van de Gemeente Schiedam, en wel uiterlijk drie weken voordat het evenement plaatsvindt. Een aanvraag voor een grootschalig evenement, zoals bijvoorbeeld de Molendag, Doek, Kabaalfestival, Winterhart en de Brandersfeesten dient uiterlijk 8 weken voordat het eve nement plaatsvindt te worden ingeleverd. Als een melding of vergunningaanvraag bijtijds binnen is, zal de gemeente er zorg voor dragen die zo adequaat en snel mogelijk te verwerken om zo mee te werken aan een goed verloop van de feestelijkheden voor alle partijen. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben in hun vergadering van 21 november 2006 besloten om 2e Kerstdag, 26 december 2006 aan te wijzen als dag waarop het voor winkeliers op de Schiedamse bedrijventerreinen is toegestaan geopend te zijn van 10.00 uur tot 17.00 uur. Dit betekent dat op genoemde feestdag de verboden gesteld in artikel 2, eerste lid onder a en b van de Winkeltijdenwet niet gelden. Op grond van artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht kan degene wiens belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken daartegen binnen zes weken na de dag waarop het besluit bekend is gemaakt, een bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt uw bezwaarschrift sturen naar Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ondertussen blijft het besluit geldig. Als u vindt dat de het besluit meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 509513007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is wel dat u een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbon-iden. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op woensdag 29 november 2006 hebben besloten aan KWS/VRS&T ontheffing te verlenen van het verbod toestellen of geluidsapparaten in werking te hebben voor of handelingen te (laten) verrichten waardoor voor omwonenden of de omgeving geluidhinder wordt veroorzaakt (artikel 4.1.5. APV) voor de navolgende locaties op de volgende dagen en tijdstippen: Week 50 ma/di 11-12-2006, di/wo 12-12-2006, wo/do 13-12-2006, do/vr 14-12-2006, vr/za 15- 12-2006 (00:30-06:00 uur) Trambaan spoor Burg, van Haarenlaan (tussen Nieuwe Damlaan en Braakensiekstraat) Week 51 ma/di 18-12-2006, di/wo 19-12-2006, wo/do 20-12-2006, do/vr 21-12-2006, vr/za 22- 12-2006 (00:30-06:00 uur) Trambaan spoor Bachplein (bocht in trambaan bij Bospad) Het besluit kan gedurende de bezwaartermijn worden ingezien bij het Gemeentelijke Informatie Punt aan het Stadserf 1 te Schiedam. Belanghebbenden kunnen ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen zes weken na bekendmaking van het besluit een bezwaarschrift indienen. U kunt het bezwaarschrift richten aan het college van burge meester en wethouders van Schiedam, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Daarnaast kun nen belanghebbenden - indien de behandeling van de bezwaren onverwijlde spoed vereist - bij de Voorzieningenrechter van de Sector bestuursrecht een verzoek om een voorlopige voorziening indienen. De R.O.G. is op vrijdag 22 december 2006 gesloten. Het depot van de R.O.G. aan de Zwarte Zee te Maassluis is op 27, 28 en 29 december 2006 gesloten. Voor spoedeisende reparaties aan uw voorziening kunt u contact opnemen met de leverancier. Tele-taxi Voor het bestellen van de tele-taxi gelden de volgende regels: - voor ritten op le en 2e kerstdag: uiterlijk 23 december 2006 bestellen - voor ritten op oudjaar en nieuwjaarsdag: uiterlijk 29 december 2006 bestellen. Net als in het gewone openbaar vervoer begint de laatste rit op oudejaarsavond om 20.00 uur. Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam hebben het voornemen om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen voor: Het bouwen van een nieuwe woning aan de Polderweg 120. De gronden waarop het vrijstellingsverzoek betrekking heeft vallen binnen het gebied waarop het bestemmingsplan "Plan van Uitbreiding Gemeente Schiedam Plan in Hoofdzaak", vastgesteld door burgemeester en wethouders bij besluit van 4 juli 1944 en goedgekeurd door gedeputeerde staten bij besluit van 11 juli 1945, van toepassing is. Het bouwplan omvat het bouwen van een nieuwe woning aan de Polderweg 120. Hiervoor worden de oude woning en diverse oude opstallen gesloopt. Het verzoek om vrijstelling met bijbehorende stukken en het ontwerpbesluit liggen 6 weken met ingang van donderdag 7 december 2006 tot en met woensdag 17 januari 2007, ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de stadswinkel in het stads kantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De openingstijden van de stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zienswijzen tegen het verzoek om vrij stelling indienen bij het college van Burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ook het indienen van mondelinge zienswijzen is mogelijk. Hiervoor dient tijdig, bij voorkeur, uiterlijk een week voor het einde van de terinzagelegging, een afspraak te worden gemaakt met mevrouw R. van der Kuijp, afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, telefonisch bereikbaar op nummer (010) 2465670. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@sohiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veillgheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Gemeenteber Het Leger Des Hells callecteert 'voor de kerstfeest- vieringenin december 1968. Foto: Ton den Haan, collectie Schiedamse Gemeenschap.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 2