Informatiebijeenkomst over de WMO www.schiedam.nl Meer dan drie weken ijspret in Schiedam Maatregelen jeugdoverlast Schiedam-Noord Themabijeenkomst Fondsen- werving Sponsoring Wijkoverleg Oost Lustrumconcert Toonkunstkoor iiuiill Ook laatste proefschouw succes Aanvragen verblijfsvergunning gemeente Schiedam Week 49 Woensdag 6 december 2006 Het wijkoverleg van de wijk Schiedam Oost dat gepland staat op 11 december 2006 komt te vervallen. Deze verga- dering is verzet naar maandag 18 december 2006. ■338131 KERSTMARKT ma - za: 12.00 - 20.00 uur Grote- of St. Janskerk, zon- en feestdagen: Lange Kerkstraat 37, Schiedam 12.00 -18.00 uur 14 t/m 16 december entree: 3,- Toegang: gratis schaatshuur: 2,- (gebruik eigen schaatsen toegestaan, m.u.v. noren) Openingstijden 14 december: 19.00 - 22.00 uur EXPOSITIE KUNSTKERST' 20.30 uur (officiele opening met Pand Paulus Mooie Dingen Kerstshow) Korte Haven 125, Schiedam 15 december: 12.00 - 20.00 uur Donderdag 14 december 2006: 16 december: 12.00 -18.00 uur 19.30 uur opening Vrijdag 15 t/m zondag 17 december IJSBAAN 2006: 13.00 -17.00 uur Stadserf, Schiedam 14 december 2006 t/m 7 januari 2007 Openingstijden Meer informatie over Winterhart 14 december: 18.00 - 22.00 uur en het programma is te vinden 15 december t/m 7 januari op www.winterhart.nl. Gemeenteberi Op zaterdagavond 9 december zal het Toonkunstkoor Schiedam ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan de Messiah van George Friedrich Handel ten gehore brengen in de Grote of Sint Janskerk. Het koor, dat in 1966 (opnieuw) werd opge- richt door toenmalig burgemeester Roelfsema, heeft de afgelopen maanden hard gerepeteerd. Muzikale medewerking is er verder van Ensemble Archipel. 0m de uitvoering extra sfeervol te maken, zullen de kaarsen branden. Het koor repeteerde de afgelopen maanden in de Dorpskerk in Kethel. Dirigent: Anneke Huitink Sopraan: Sandra Fluttert Altus: Wouter van den Braak Tenon* Hans de Bruijn Bas: Theo Kruse Het concert begint om 20.00 uur. De entreeprijs bedraagt 15,- inclusief consumptie en programma. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal of kunnen vooraf worden gereserveerd via telefoonnummer 015-212 3105 of e-mail secretariaat@toonkunstkoorschiedam.nl. Meer informatie is te vinden op de website www.toonkunstkoorschiedam.nl. Afgelopen donderdag organiseerde de gemeente voor de vierde keer een proef schouw. Onder aanvoering van wethouder Groene gingen bewoners, ambtenaren en medewerkers van ONS in Woudhoek de straat op om de gekozen schouwme- thode te beoordelen. Ook nu weer waren de deelnemers enthousiast. Het ziet er dus naar uit dat de gemeente volgend jaar heel Schiedam gaat schouwen met behulp van beeldmeetlatten. De foto's geven een impressie van de proefschouw in Woudhoek. Schouwen met de schouwgids. De resultaten worden opgeslagen in een handcomputertje Aa- j/jf/ 'Ji Ligt en zwerfvuil en hondenpoep in het groen en zo ja, hoeveel? Overleg over de kwaliteit van de bestrating. Meer informatie over de proefschouwen staat op www.schiedam.nl. Vragen en/of opmer- kingen over de proefschouwen zijn zeer welkom bij Jose Hoogendam, Ondersteuner Procesmanagement Openbare Ruimte Gemeente Schiedam, 010-246 5342, jgm.hoogendam@schiedam.nl. De sfeervolle decembermaand is weer begonnen in Schiedam. Binnen worden de kerstbomen opgetuigd, de kaarsen aangestoken en de verlanglijstjes voor de kerst uitgewisseld. Buiten worden de lichten van de kerstboom ontstoken op de Grote Markt, kunnen liefhebbers schaatsen op de ijsbaan op het Stadserf en worden de leukste kerstcadeaus gekocht op de Kerstmarkt in de Grote of St. Janskerk. Donderdag 14 december is een bijzondere avond. Dan wordt de overdekte ijsbaan op het Stadserf feestelijk geopend en het startsein gegeven voor meer dan drie weken ijs pret. Liefhebbers van ijs kunnen vanaf 18.00 uur de schaatsen dagelijks onderbinden. Diezelfde donderdagavond wordt de Grote Markt verlicht door kaarsen, wanneer bur gemeester W.M. Verver-Aartsen de lichten in de kerstboom zal ontsteken. Om 19.00 uur is iedereen hier welkom om warme chocolademelk te drinken en worden kaarsen en teksten van de kerstliederen uitgedeeld. Op de trappen van het bordes van het stadhuis zingt het Schiedams Jeugdtheaterkoor Reuzeleuk samen met het publiek vanaf 19.30 uur kerstliederen. Harmonieorkest Harpe Davids begeleidt de samenzang. Kerstmarkt in Grote of St. Janskerk Wie kerstinkopen wil doen, kan van donderdag 14 tot en met zaterdag 16 december terecht bij de Kerstmarkt in de Grote- of St. Janskerk. Deze kerk biedt het prachtige decor voor lekkernijen, de leukste cadeaus en heerlijke wijnen voor d'e kerstmaaltijd. De Mooie Dingen Kerstshow opent de Kerstmarkt. Op donderdagavond om 20.30 uur tonen modellen de mooiste kerstcadeaus. Deze lopen uiteen van kleding, siera- den, schoenen, tassen en hoeden tot boeken, kandelaars, bestek, servies en tafellinnen. Grote Kunst voor kleine prijsjes is vanaf donderdagavond te koop tijdens de expositie 'Kunstkerst' in Pand Paulus. Deelnemers van stichting Kunstwerkt exposeren tot en met zondag 17 december. Levende kerststal Bezoekers van de Grote Markt wanen zich op vrijdag 15 en zaterdag 16 december in de stal bij het oude Bethlehem. Bekende en onbekende Schiedammers.zijn Jozef en Maria, en de drie koningen, die geschenken brengen voor het net geboren kerstkindje in de levende kerststal. Ook de os en de ezel ontbreken niet in de stal. In de 'herbergen' om de stal heen zijn winterse versnaperingen te krijgen. Over de Grote Markt hoort u zachte kerstmuziek en kunt u heerlijke versproducten krijgen op de versmarkt. Donderdag 14 december houdt de gemeente Schiedam een informatiebijeen komst over de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). De bijeenkomst vindt plaats van 13.30 tot 15.30 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590. Tijdens de bijeenkomst wordt algemene informatie gegeven over de Wmo. Wat is de Wmo nu precies en welke veranderingen staan inwoners van Schiedam eventueel te wachten? Verder is er veel ruimte om vragen te stellen. Iedereen is bij de bijeenkomst van harte welkom. Mocht u vooraf al vragen heb- ben die u graag behandeld wilt hebben, dan kunt u die aanmelden bij Ursula Ramkisoensing van de gemeente Schiedam, telefoon (010) 246 5795 of per e-mail via uc.ramkisoensing@schiedam.nl. Bij De Blauwe Brug is ruime parkeergelegenheid. Ook per openbaar vervoer is het wijk centrum goed te bereiken. De tramlijnen 21 en 23 hebben een halte voor de deur. De laatste weken is er in sommige buurten van Schiedam-Noord sprake van pro- blemen met groepen jongeren. In een aantal gevallen is er niet alleen sprake van overlast, maar ook van strafbare feiten. Er zijn gevallen bekend van beschadiging en vernieling van straatmeubilair, bezittingen van bewoners en ernstig overlast- gevend gedrag. Uitbreiding non-alcoholbepalingen De Gemeente Schiedam stelt met nadruk dat dergelijk ernstig overlastgevend gedrag niet acceptabel is en laat weten de bewoners van Schiedam-Noord zeer serieus te nemen. Er worden bijzondere maatregelen genomen om het bijzonder overlastgevend gedrag van bepaalde jeugdigen tegen te gaan. De gemeente heeff samen met de politie en instanties nadere afspraken gemaakt en houdt de situatie in de gaten. Het college heeft besloten de non-alcoholbepalingen uit te breiden voor Schiedam-Noord. In Schiedam-Noord is het nu niet meer toegestaan om geopende verpakkingen met alcoholhoudende dranken bij zich te hebben of alcoholhoudende dranken te nuttigen in het openbaar. Jongeren die alcohol gebruiken zijn namelijk niet goed aanspreekbaar op hun gedragingen. De uitbrei ding van dit verbod geldt voorlopig tot en met juni 2007, zodat er sprake kan zijn van een afkoelperiode. De maatregel heeft betrekking op de wijken Woudhoek, Spaland, Sveaparken en Kethel ten noorden van'de lijn Brederoweg - Mozartlaan - Zwaluwlaan - Windas. Een kaartje van het betreffende gebied is te downloaden van de gemeentelijke website www.schiedam.nl. Preventieve maatregelen De gemeente zal daarnaast preventieve maatregelen nemen op risicoplekken in Noord. Waar dat nodig is wordt de verlichting verbeterd. Ook worden er bepaalde bankjes ver- plaatst of tijdelijk weggehaald. Er is inmiddels door de burgemeester een brief verzonden aan ouders van jongeren. Het gaat om jongeren waarvan bekend is dat zij eerder zijn aangetroffen bij jeugdontmoetingsplekken in Noord. De ouders is verzocht een positieve bijdrage te leveren aan het oplossen van de problemen. De gemeente vindt het belangrijk, dat er een ombuiging komt naar meer maatschappelijk geaccepteerd gedrag waarbij werk, school, gezelligheid en maatschappelijke normen centraal staan. Eventuele kosten door schade als gevolg van overlastgevend gedrag zullen worden verhaald op de dader(s). Melden van overlast Ook met deze extra aandacht zal het niet mogelijk zijn om 24 uur per dag elke straat in de gaten te houden. De gemeente Schiedam hecht er daarom grote waarde aan om in samenwerking met bewoners problemen op te sporen en aan te pakken. Informatie is daarom welkom. De politie is bereikbaar via telefoonnummer 0900-8844. Wie dader(s) kent maar anoniem wil blijven kan bellen via Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000. Wanneer bewoners een heterdaadsituatie aantreffen en spoed is vereist kan het alarmnummer 112 gebeld worden. Dit jaar zal de schaatsbaan op het Stadserf overdekt zijn. Vanaf 1 december 2006 verandert er het een en ander voor het aanvragen van een verblijfsvergunning. Bij het Vreemdelingenloket van de gemeente kunt u alleen nog terecht voor een verblijfs vergunning als u: - met een Machtiging Voorlopig Verblijf (MW) Nederland bent binnengereisd - het verblijfsdoel wilt wijzigen - uit een land komt waarvoor geen MW vereist is om Nederland binnen te reizen - EU onderdaan bent en u wilt zich inschrijven. Voor deze aanvragen kunt u een afspraak maken via telefoonnummer 010-246 5818. Voor alle andere aanvragen, ook als uw kind in Nederland is geboren, moet u contact opnemen met de IND. Nadere informatie kunt u vinden op www.ind.nl Telefoonnummer 0900-1234561. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam (onderdeel van de gemeente Schiedam) organiseert in samenwerking met de Gemeente Vlaardingen, de Rabobank Schiedam Vlaardingen en het Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. wederom een dubbele bijeenkomst met het thema Fondsenwerving Sponsoring'. Tijdens de eerste bijeenkomst kijkt een deskundige samen met de deelnemers naar de mogelijkheden voor sponsoring en fondsenwerving en andere mogelijkheden voor finan- ciele ondersteuning. Ook vertellen medewerkers van de Rabobank Schiedam Vlaardingen en het Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. over hun werkwijze en over de mogelijkheden om een aanvraag voor fondsenwerving bij hen in te dienen. Na de eerste avond is het de bedoeling dat deelnemers een eigen, echte aanvraag schrij- ven. Beide instanties beoordelen de aanvragen dan volgens de gebruikelijke criteria. Tijdens de tweede bijeenkomst wordt de aanvraag besproken en horen de deelnemers of deze is gehonoreerd. De toegekende bedragen worden ook daadwerkelijk uitgekeerd voor de beschreven doeleinden. Wanneer .Dinsdag 16 januari en dinsdag 6 maart 2007 Tijdstip 19.30 - 22.00 uur. Kosten Deze dubbele themabijeenkomst wordt u aangeboden door de gemeente Schiedam. Er zijn geen kosten aan verbonden Aanmelden: Voor 15 december 2006, per telefoon (010) 246 5601 of (010) 246 5652 of per e-mail b.weber@schiedam.nl. De inschrijving is beperkt tot 1 deelnemer per vrijwilligersorganisatie. Wie zich inschrijft, moet beide avonden aanwezig zijn. Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1Balie 3 en 4 te Schiedam Postadres: Postbus 197, 3100 AD Schiedam telefoon (010) 246 5601 of (010) 246 5652 fax: (010)426 4106 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.ni Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 150113100 EA Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3