maasstad lIVI Linieschip De Delft krijgt vaste grond onder de kiel Feestelijke start bouw Parktoren Prinsenland maasstad j| OUDE maasstad I coed doel idJH puzzel Win een Kunst en Culinair arrangement in Alkmaar! 1200m3 4000 m. 0909 - 50 10 699 Win kaarten voor de voorstelling 3LUK REDT DE DIEREN! LUXOR [theater Jnieke lezersaanbieding I I I t I I Sprookjes in Rotterdam 3* Waarde 35° TUIN- SERREMEUBELEN 1 Woensdag 13 december 2006 weekbladen! We heeft het gelijknamige boek Plul redt dedieren geschreven? Kijk voor meernformatie op www.luxotfieater.nl Programma t/m 20 december: Mail en win! STOPPEN MET ROKEN DE GR00TSTE C0LLECTIE VAN NEDERLAND /4tle& uit (Mx&itcuzd tevenbzan! Slaapsystemen en slaapadviezen Slaapboulevard 1 1 xerjiof Zo doet u mee! cx 63 i i—ifi.g H"*" Er wordt haiswerkt aan de replica van het achttiende eeuws Rotterdamse linieschip. Verleden week vond de eerste bijee'mst plaats van de kersverse Ondernemerssocieteit van De Delft. De societeit is een initiatief om bestaande tfieuwe sponsors van De Delft zowel aan de werf als aan elkaar te koppelen. foto Rob Kamminga d" Dik Vuik ROTTER M - Grond onder de voetei»ebben, zorgt voor zekerheid'at geldt zeker voor scheepsw De Delft, waar de replica vhet achttiende eeuws Rotterdae linieschip wordt gebouwrfn waar grond onder de kiel n een schip normaal gesprok niet gewenst is, is fi- nancieUrond broodnodig om het pro! tot een goed einde te brengeiVerleden week vond de eerste tenkomst plaats van de kersve Ondernemerssocieteit van Dielft. De D( staat na de soms wissel- vallige afgelopen jaren weer als een huis. De bouwmeesters, vrijwilli- gers en de begin dit jaar aangestelde nieuwe directeur Gerard Verberne werken hard aan wat de laatste fase van de bouw van het linieschip moet worden. De spanten en de kiel staan, nu de rest nog. Om dat mogelijk te maken is elke financiele steun welkom. Orlangs zijn dan ook zowel een Comite van Aanbeveling als een Ondernemers societeit opgericht, Voor het Comite van Aanbeveling zijn drie gerenom- meerde namen bereid gevonden om zitting te nemen: oud-premierRuud Lubbers, Jos van der Vegt van de directie van Ahoy Rotterdam en Stanley Bremer, directeur van het Wereldmuseum. De Ondernemerssocieteit is een initiatief om bestaande en nieuwe sponsors van De Delft zowel aan de werf als aan elkaar te koppelen. De eerste bijeenkomst, uiteraard in het restaurant bij de werf, werd door een honderdtal sponsors bezocht. „Hier loopt minimaal een ton rond", aldus een tevreden Piet Molenaar van De Delft, wetend dat de minimum bijdrage per sponsor 1000 euro is. Onder de vele sponsors bevinden zich grote namen als het havenbe- drijf en het sleepbootbedrijf van Ton Kooren. Verberne zegde ook dank toe aan de vrijwilligers van de werf en de mensen die er werker- varing opdoen om weer een plaats in de maatschappij te vinden. „Veel mensen denken: dat ding schiet niet op", wees hij op de bouwresultaten tot dusver. „Maar het schip kan ge- woon niet snel klaar zijn. Een spant kost al gauw 17.000 euro." „We hebben ook goede mensen nodig en dat is een flinke klus", be- nadrukte bouwmeester Jaap Luiting de arbeidssituatie op de werf. Mede- werkers komen onder meer binnen via het Albeda College, maar ook via Justitie dat mensen hier weer werk ervaring laat opdoen. Luiting roemde de inzet van de vele mensen die De Delft ook in moeilijke tijden hebben bijgestaan. Om de vorderingen van het schip te verzekeren, zijn naamsbekend- heid en bijdragen van sponsors van levensbelang. Daarvoor heeft De Delft een nieuw contract getekend met Maasstad weekbladen, dat het project volgend jaar regelmatig in het nieuws zal brengen. Harry Wirtz tekende namens Maasstad het contract. Voorzitter Marleen de Wilde van de Ondernemerssocieteit bekende 'in vuur en vlam te staan' voor De Delft. „Het is een lekker Rot- terdams project. Wij gaan heel veel voor de sponsors doen. Er komt informatie op de website van De Delft, een ledenvergadering en er zullen themabijeenkomsten en le- zingen worden georganiseerd." Verberne geeft aan dat ook voor het publiek volgend jaar weer veel te beleven zal zijn. Naast de gebruike- lijke deelname aan evenementen als de Wereldhavendagen en de Muse- umnacht kan het publiek in 2007 een aantal grote thema-evenemen- ten verwachten. Met 'Van boom tot boot' zal vanaf eind januari getoond worden hoe vroeger en nu het gereedschap van de scheepsbou- wers er uit zag en ziet. Later in het jaar wordt aandacht besteed aan on der meer de vroege industrialisatie, in de vorm van de introductie van windmolens in Nederland, en de sociaal-maatschappelijke karit van het scheepsbouwbedrijf. En tussen- door? Tussendoor wordt er gewoon verder gebouwd aan de Delft, met medewerking van een groeiend le- ger sponsors. De Parktoren wordt echt een eye-catcher in Prinsenland. ROTTERDAM - Hamit Ka- rakus, wethouder Wonen en Ruimtelijke Ordening van Rotterdam, heeft 4 december de officiele handeling ver- richt waarmee de bouw van de Parktoren in Prinsenland Prinsenland van start ging. Deze woontoren, ontwikkeld door De Wilgen Vastgoed BV, van circa 76 meter hoog wordt gerealiseerd in het Prinsenpark langs de Prinsenlaan in Rot terdam. Parktoren Prinsenland wordt naar verwachting medio 2009 opgeleverd. De woontoren telt 75 appartemen- ten en vijf exclusieve penthouses verdeeld over 23 verdiepingen. Het gaat hier om ruime tot zeer royale appartementen met een oppervlakte varierend van ongeveer 91 tot 127 vierkante meter, exclusief de bal- kons. Op de bovenste verdiepingen zijn de royale penthouses van circa 182 tot 200 vierkante meter gesitu- eerd, exclusief de riante terrassen. 33 van de tachtig appartementen zijn koopappartementen. Deze be vinden zich op de bovenste etages. De rest van de appartementen (tot en met de dertiende verdieping) is verkocht aan een beleggingsmaat- schappij, deze zal de appartementen gaan verhuren. De lokatie met het park en de water- partij is de inspitatie bron geweest voor het ontwerp. De uitwaaierende plattegronden maken dat alle wo- ningen zich openen naar het zui- den. De woonkamers bevinden zich altijd op de hoeken en hebben een tweezijdig uitzicht. Alle woningen beschikken over grote balkons met glazen bortswering die zo zijn gesi- tueerd dat een vrij uitzicht vanuit de woonkamers gegarandeerd is. Het uitzicht is werkelijk fenomenaal. Elke woning is royaal van opzet. Met plattegronden die zowel klas- sieke als moderne interieurs volop mogelijkheden bieden. Ieder met veel natuurlijk licht. zijn eigen char- me tuimte en verassende details. En natuurlijk gericht op de omgeving: het park, de ruime waterpartij en het uitzicht. Over parkeren hoeven de bewoners zich geen zorgen te maken. Een parkeergarage zal in deze behoefte voorzien en zal geheel ondergronds gerealiseerd worden. De garage telt 120 parkeerboxen/-plaatsen en zal ontsloten worden vanaf de Prinsen laan door een nieuw aan te leggen brug. Daarnaast biedt Parktoren Prinsenland haar bewoners een ex clusieve fitness- en saunafaciliteit. Door de hoogte en het fraaie ont werp van Louis Aussen van Marge architecten wordt de toren een eye- catcher in Prinsenland. Wonen in de Parktoren is voor levengenieters. Het is genieten van de luxe en ruimte en tegelijkertijd van de vele mogelijkheden die de lokatie biedt. De ideale woonruimte gei'ntegreerd in de optimale woonomgeving. Pro- fiteren van de stedelijke voordelen van Rotterdam en de ruimte en rust van het Prinsenpark. Na het succes van de musical Pluk van 4e Petteflet is er nu te spetterende muzitale theatervoorstellinj Pluk redt de dieren. Dae onvergetelijke misical voor iedereen varaf vijf jaar is zaterdag 23, zondag 24 en dinsdag 26 december a.s. tezien in het Oude Luxor 'heater te Rotterdam. In de Petteflet wonen niet alleen Pluk en Aagje, naar ook het ongentje Spijtebijt. Hij is nogal bijzonder, wait hij bijt en caarna heeft hij altijd spijt. Pluk gaat voor Spitebijt op zoet naar zijn ouders, twee beren, door wie hij i: opge- voed. Bij hen voelt hij zich vast beter thuis, dan ussen al die teurige mensen die in de Petteflet wonen. Oncerweg ontmoeten ze de Weerman. Als Spijfebijt hem bijt,gaat er iets verschrikkelijk mis. Warm en ktud gaan doer elkaar en pingui'ns belanden puffend in detropen, tervijl olifanten zitten te bibberen in de sneeuw De lieren moeten worden gered.... door Pluk! Maisstad weekbladen geeft aan haar lezers oor deze geveldige familievoorstelling van zaterdag 2.' december a.seen aantal kaarten weg. Wilt u kans makn op deze kaaien beantwoord dan de volgende vraag: Stiur het antwoord op deze vraag voor aanstande zaerdag per e-mail naar priisvraaq®maasstdnl met al: onderwerp 'Pluk redt de dieren'. Vermeld i de mail ahmede uw naam, adres en telefoonnummerilit de iniendingen worden winnaars getrokken. Ovf de titslag wordt niet gecorrespondeerd. Caarten kunt u reserveren via www.luxortlvater.nl of via )10 - 484 33 33. De kassa is geopend varmaandag tot in met zaterdag van 12.00 tot 18.00 uur enop zondag van 12.00 tot 17.00 uur. ROTTERDAM - Rotterdam staat sinds afgelopen vrijdag weer volle- dig in het thema van sprookjes. Het festival is groots geopend met een theatrale straat parade van Pacific Enterprises die de straten van Rot terdam sprookjesachtige sferen gaf. De komende drie weken staat er een uitgebreid sprookjesachtig pro- gramma voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar op de agenda. In Culturele instellingen. Locale cul- tuur centra en particuliere initia- tieven uit de stad kan je genieten van sprookjesvertellingen, theater, dans, films, poppenspel, exposities en tal van workshops. Op 16, 17 en 18 december spelen in het Jeugdtheater Hofplein 75 leer- lingen met Celia van den Boogert en Karin Warmenhoven de eigen- tijdse versie van Hans Christiaan Andersens welbekende sprookje 'Prinses op de erwt'. Op 17 december presenteert het Filharmonisch Orkest 'De gouden schoentjes': een muzikaal verhaal over een jonge smid uit Rusland die op zoek gaat naar de gouden schoentjes van de koning. Op 20 december is het Heemraad- splein in Delfshaven geheel omge- toverd tot een Sprookjesplein. Een middag lang kan je genieten van een graffiti- en sprookjesrapwork- shop, verhalen vertellingen, een voorstelling van het droomtheater en ontmoet echte sprookjesfiguren. Gratis entree. Op 21 december is er om 15.30 uur poppentheater in het Droomtheater. Entree: 2,50. Kijk voor het volledige programma op www.sprookjesstad.nl. Lezers van Maasstad weekbladen kunnen ook een cadeautje win- nen, met dank aan uitgeverij Lem- niscaat. Tot het eind van het jaar wordt elke week een exemplaar van Grimm's verzamelde sprook jes verloot aan snelle e-mailers. Mail naam, adres en telefoonnum- mer naar prijsvraag@maasstad.nl en maak kans op een sterk gelimi- teerde versie van dit unieke werk, vertaald door Ria van Hengel en prachtig gei'llustreerd en gesigneerd door Charlotte Dematons. Winkel- waarde: 150. Professionele ondersteuning nodig bij het Lasertherapie, wetenschappelijk ontwikkeld!!! Lasercentra N.O. vestiging Rotterdam Kosten 125,- waarvan 75% vergoed door o.a Zilveren Kruis/Trias (uw kosten 31,25) Bel: 0900- 4378 678 0900- gestopt ■fiS ucitt - H00FDWEG 9 - CAPELLE A/D IJSSEL TEL. 010-418 50 79 www.stigter-tuinmeubelen.nl Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 tel. 0186 -601355 www.slaapboulevard-kwakernaat.nl Verstand van stapen overmatig langere route T gelofte keukengerei spijskaart heidemeertje dapper te weinig plaats plaats in Spanje bordspel 9 ambadit Germaarise oppergod 6 mytholo- giscnevrouw land in Azie arena vlinderlarve 4 kas interest griezel 7 zend- gemachtigde 1 afloop roofdier Scandinavi- sche taal uitroep label snijbloem stank- afsluiter T woonlaag boom keurkorps 2 juist schijfvis Nedertandse prins muggenlarve qroet berg op Kreta middelbaar beroeps- onderwijs in samen- werking met 5 laatste kwartier 8 Europees Parlement stom •is siersteen 3 fabelbundel 4 Pallieterhof is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl Alkmaar, tweede winkelstad van Nederland, is een prima bestemming voor een weekendje er helemaal tussenuit. U dineert in het centrum van Alkmaar, waarna u overnacht in een luxe hotelkamer in het Best Western Amrath Hotel Alkmaar. In de ochtend kunt u genieten van een uitgebreid "Le Goodmorning Amrath"ontbijtbuffet. Het hotel is centraal gelegen, nabij het historische stadscentrum, de ideale plek dus om na het winkelen of een bezoek aan kunstenaarsdorp Bergen even bij te komen. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 13 t/m dinsdag 19 december 2006 doorgeven via U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... Vul hier de gevonden letters in en beI het gevonden woord door via 0909-50 10 699. CAmrath mrt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 2006 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswrnnaars ontv'an'gen autofnatisch schriftelijk bericht. De oplossing uit nummer 42 is: delict. Het spellenpakket Cluedo dvd game en Cluedo breinbreker is gewonnen door: B. van Rijswijk, Capelle aan den IJssel; M. Burggraaff, Ridderkerk; T. van Brugge, Ridderkerk; M. Giessel- bach, Schiedam; W. Kleinjan, Schie dam; P. Broekman, Vlaardingen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 21