i Informatiebijeenkomst over de WMO Burgemeester ontsteekt lichtjes in kerstboom Gemeentearchief sleept subsidie in de wacht www.schiedam.nl Kerstoptreden MaJakids Binnentuin van Land van Belofte staat open voor alle Schiedammers De gemeenteraad vergadert Aanvragen verblijfsvergunning DJ's Wipneus en Pim openen ijsbaan in Schiedam gemeente Schiedam Week 50 Woensdag 13 december 2006 Agenda Meer informatie over Winterhart en het programma is te vinden op www.winterhart.nl. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Gemeenteberic Maandag 18 december 2006: Aanvang 20.00 uur Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam De vergadering is openbaar en live te zien op LookTV. Voorzitter: mevr. W.M. Verver-Aartsen Evenementennota 2006-2009/2 De agenda voor deze vergadering kunt u vinden op www.schiedam.nl De lijst van onderwerpen betreft onder andere zogenaamde A-stukken. Dit zijn zaken waarover de raad moet beslissen maar die zodanig zijn voorbereid dat discussie over het algemeen niet meer nodig is. Alle raadsbesluiten worden voorbereid in raadscommissies. Als in een commissievergadering de discussie kan worden afge- rond en deze leidt tot overeenstemming, dan is het niet nodig de zaak nog eens over te doen in een raadsvergadering. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Via de website www.schiedam.nl, ingang Bestuur Organisatie, kunt u in het BestuurslnformatieSysteem de agenda en de vergaderstukken vinden. Spreekrecht ledereen heeft het recht de gemeenteraad toe te spreken. Hiervoor is aan het begin van de raadsvergadering ruimte gemaakt. Wilt u gebruik maken van dit spreekrecht dan kunt u zich tot uiterlijk 48 uur voor de vergadering aanmelden bij de griffier dhr. J. Gordijn. Voor meer informatie kunt u terecht op www.schiedam.nl of bij de griffier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel.: (010) 2465788, e-mail: j.gordijn@schiedam.nl Zaterdag 16 december 2006 treedt het blbliotheek kinderkoor de MaJakids op in Bibliotheek Noord, AI'J* /AO Bachplein 589. CS De kinderen zingen klassieke en moderne kerstliedjes. Het optreden is van 11.00 tot 12.00 uur. De toegang is gratis. Donderdag 14 december houdt de gemeente Schiedam een informatiebijeen komst over de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). De bijeenkomst vindt plaats van 13.30 tot 15.30 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590. Tijdens de bijeenkomst wordt algemene informatie gegeven over de Wmo. Wat is de Wmo nu precies en welke veranderingen staan inwoners van Schiedam eventueel te wachten? Verder is er veel ruimte om vragen te stellen. ledereen is bij de bijeenkomst van harte welkom. Mocht u vooraf al vragen heb- ben die u graag behandeld wilt hebben, dan kunt u die aanmelden bij Ursula Ramkisoensing van de gemeente Schiedam, telefoon (010) 246 5795 of per e-mail via uc.ramkisoensing@schiedam.nl. Bij De Blauwe Brug is ruime parkeergelegenheid. Ook per openbaar vervoer is het wijk centrum goed te bereiken. De tramlijnen 21 en 23 hebben een Halte voor de deur. Vanaf 1 december 2006 verandert er het een en ander voor het aanvragen van een verblijfsvergunning. Bij het Vreemdelingenloket van de gemeente kunt u alleen nog terecht voor een verblijfs vergunning als u: - met een Machtiging Voorlopig Verblijf (MW) Nederland bent binnengereisd - het verblijfsdoel wilt wijzigen - uit een land komt waarvoor geen MW vereist is om Nederland binnen te reizen - EU onderdaan bent en u wilt zich inschrijven. Voor deze aanvragen kunt u een afspraak maken via telefoonnummer 010-246 5818. Voor alle andere aanvragen, ook als uw kind in Nederland is geboren, moet u contact opnemen met de IND. Nadere informatie kunt u vinden op www.ind.nl Telefoonnummer 0900-1234561. Dj's Wipneus en Pim geven donderdag 14 december het feestelijke startschot voor de winteractiviteiten in Schiedam. De dj's openen samen met burgemeester W.M. Verver- Aartsen om 18.00 uur de overdekte ijsbaan op het Stadserf. Daarna ontsteekt de bur gemeester de lichten in de Kerstboom op de Grote Markt en vormt de Mooie Dingen Kerstshow de officiele opening van de Kerstmarkt in de Grote- of St. Janskerk. Dj's Wipneus en Pim vermaken sinds 1996 het alternatieve danspubliek en hebben een eigen interactieve theatershow voor iedereen vanaf vier jaar. Donderdag 14 december krijgt het publiek bij de opening van de ijsbaan een voorproefje van de theatershow 'Wipneus en Pim trakteren' die woensdag 27 december in het Fortis Theater a.d Schie op het programma staat. Tijdens de opening zullen ook de prijswinnaars bekend worden gemaakt van de Ontdekschiedam.nu-prijsvraag. Vanaf 19.00 uur is iedereen welkom op de Grote Markt om warme chocolademelk te drinken en samen met het Schiedams Jeugtheaterkinderkoor Reuzeleuk kerstliederen te zingen. Harmonieorkest Harpe Davids begeleidt de samenzang en de burgemeester zal de lichten in de kerstboom ontsteken. Kerstmarkt Wie kerstinkopen wil doen, kan van donderdag 14 tot en met zaterdag 16 december terecht bij de Kerstmarkt in de Grote- of St. Janskerk. Ongeveer twintig Schiedamse bedrijven en instellingen bieden de leukste cadeaus en heerlijke lekkernijen en wijnen voor de kerstdagen. De deuren van de Kerstmarkt gaan op donderdag 14 december om 19.00 uur open. Om 20.30 uur wordt de Kerstmarkt officieel geopend met de Mooie Dingen Kerstshow. Modellen tonen op een catwalk de mooiste kerstcadeaus. De bijzon- dere producten lopen uiteen van sieraden, tassen en hoeden tot tafellinnen, kandelaars en servies. Er zijn onder andere sjawls van Aleksandra Gaca, servies en tafellinnen van Hollandsche Waaren, sieraden van Joke Dubbeldam (winnares van Sieraad 2006), hoeden en sieraden van What's up, vazen van CISA en keukengadgets van de Co-Operatie. Levende Kerststal Bezoekers van de Grote Markt wanen zich op vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 december in de stal bij het oude Bethlehem. Bekende en onbekende Schiedammers zijn Jozef en Maria, en de drie koningen, die geschenken brengen voor het net geboren kerst- kindje in de levende kerststal. Ook de os en de ezel ontbreken niet in de stal. Zondag zingen de kinderen van Jeugdtheaterschool De Teerstoof in de kerststal. Het Schiedamse Aannemingsbedrijf v.d. Tempel BV. maakt de Kerststal voor het derde achtereenvolgende jaar mogelijk. Op zaterdag 16 december rijdt er een swingende paardentram door de bin- nenstad langs alle winterse activiteiten. In Schiedam Kethel wordt kerst gevierd met het koor en orkest van muziekvereniging St. Radboud. Op woensdag 20 december geven zij om 19.00 en 21.00 uur een kerstconcert met muziek uit alle windstreken en bekende evergreens in de Dorpskerk in Kethel. Het concert vindt plaats onder leiding van dirigen- ten Martijn Krijnen en Gerard Lange. Na afloop is er live muziek met gliihwein en warme chocolademelk op het kerkplein. Gratis toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de leden van muziekvereniging St. Radboud. Meer informatie over 'Kerst in Kethel' is te vinden op www.sintradboud.nl. Schaatsen op het Stadserf De Ijsbaan zorgt de hele kerstvakantie voor ijsplezier. Vanaf donderdag 14 december tot en met 7 januari kan iedereen hier terecht tussen 12.00 en 20.00 uur en tijdens de zon- en feestdagen tussen 12.00 en 18.00 uur. Van 14 december tot en met 22 december is het voor scholen mogelijk om tegen gereduceerd tarief te komen schaatsen. KERSTMARKT Grote- of St. Janskerk, Lange Kerkstraat 37, Schiedam 14 t/m 16 december Toegang: gratis Openingstijden 14 december: 19.00 - 22.00 uur 20.30 uur (officiele opening met Mooie Dingen Kerstshow) 15 december t/rr> 7 januari rna - za: 12.00 - 20.00 uur zon- en feestdagen: 12.00 -18.00 Entree: 3,- schaatshuur: 2,- (gebruik eigen schaatsen toegestaan, m.u.v. noren) KERSTMARKT Grote- of St. Janskerk, Lange Kerkstraat 37, Schiedam 14 t/m 16 december Toegang: gratis Openingstijden 14 december: 19.00 - 22.00 uur 20.30 uur (officiele opening met Mooie Dingen Kerstshow) 15 december: 12.00 - 20.00 uur 16 december: 12.00 -18.00 uur EXPOSITIE KUNSTKERST' Pand Paulus Korte Haven 125, Schiedam Donderdag 14 december 2006: 19.30 uur opening Vrijdag 15 t/m zondag 17 december 2006: 13.00 -17.00 uur LEVENDE KERSTSTAL Grote Markt, Schiedam vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 december 2006 Eind vorige maand is bekend geworden dat voor het Gemeentearchief Schiedam, samen met nog vier andere archiefinstellingen, bijna 66.000 euro subsidie van het Rijk beschikbaar komt voor het project "Zuid-Hollandse Coliecties Digitaal" in het kader van de subsidieregeling "Digitaliseren met beleid". Eind vorige maand is bekend geworden dat voor het Gemeentearchief Schiedam, samen met nog vier andere archiefinstellingen, bijna 66.000 euro subsidie van het Rijk beschik baar komt voor het project "Zuid-Hollandse Coliecties Digitaal" in het kader van de subsi dieregeling "Digitaliseren met beleid". Zuid-Hollandse Coliecties Digitaal is een project, waarin archiefinstellingen de toegangen tot hun coliecties ontsluiten en beschikbaar stellen aan het publiek via een website. Deze moet over enkele maanden de lucht in gaan en is onderdeel van het Erfgoedhuis Zuid- Holland, dat op verschillende manieren het erfgoed van Zuid-Holland wil helpen beheren, benutten en beleven. Het einddoel is een laagdrempelig portaal met een ruime hoeveelheid coliecties en verhalen. Hiervoor moeten de verschillende systemen van de archieven eerst op elkaar aansluiten en omgezet worden naar dezelfde computertaal. Veel archiefinstellingen hebben nu hun coliecties nog niet online en er is een grote diver- siteit aan systemen voor opslag, beheer en publicatie. Door deze gelijk te trekken zal de virtuele toegankelijkheid van alle Zuid-Hollandse coliecties enorm verbeteren en de zoek- functie veel betere en uitgebreidere resultaten kunnen geven. Dit blijkt ook uit de motivering van de adviescommissie voor de subsidieregeling: "Het archievenveld is groot en versnipperd en de samenwerking binnen dit project kan daarin een doorbraak leveren." Vandaar dat van de zestien door de adviescommissie beoordeelde aanvragen Zuid-Hollandse Coliecties Digitaal op de tweede plaats werd gerangschikt. Het project is een initiatief van stad- en streekarchieven uit Vlaardingen, Dordrecht, Goeree-Overflakkee, Delft en Schiedam. De looptijd van het project, dat officieel op 1 januari volgend jaar van start gaat, is twee jaar. Het merendeel van het subsidiebedrag a 65.888 euro gaat naar het Gemeentearchief Schiedam, als pilot-organisatie. Met de nieuwe subsidieregeling "Digitaliseren met beleid" wil het ministerie van OCW het digitaliseringsproces duurzaam inbedden in organisatie, beleid en werkprocessen van culturele erfgoedinstellingen. Het doel is erfgoed beter toegankelijk, vindbaar en bruikbaar te maken voor iedereen, nu en in de toekomst! Meer informatie is te vinden op www.digitaliserenmetbeleid.nl. Het Gemeentearchief bewaart informa- I tie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze |K - gratis beschikbaar. Door het onthullen van een historische tegel in de toegangspoort heeft wethou- der Menno Siljee verantwoordelijk voor onder meer de binnenstad) samen met de regiodirecteur van Bam, Vivienne Klaassen, de binnentuin van het Land van Belofte officieel geopend. Schiedam heeft er daarmee hartje centrum een sfeervolle rustplek bij. Van de tuin profiteren namelijk niet alleen de bewoners van het nieuwbouwcomplex, overdag staat de poort ook open voor andere bezoekers. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam,nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dlnsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedelsende velligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3