4*EL2 maasstad WD Chocoladeletter-rel 'Voor Schiedammers blijf ik 'n buitenlander' Vrijwilligerspas in DrieMaasStede Niet eenvoudig, gewoon Simpel Winterfair schot in roos Burgemeester Verver koopt huis aan BK-laan maasstad it Achtste wake Merwehaven Wijkontbijt Kerststerren bij ZOS-Radio College loopt flinke deuk op over WMO aanbesteding Boek over Liduina Basiliek Woensdag 13 december 2006 westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam maasstad weekbladen SCHIEDAM xq 52 SCHIEDAM - Het scheelde een haar of het college was na een half jaar al gevallen. Immers wethouder Daskalakis wenste de aanbesteding voor huishoudelijke hulp niet op- nieuw te starten zodat drie Schiedamse zorgaanbieders alsnog mee kunnen dingen naar het werk. Nee, luidde het onverbiddelijke antwoord van Daskalakis. En dat terwijl een ruime meerderheid van de raad daarom vroeg. Het ging hard tegen hard met als gevolg dat de PvdA -onder druk van de eigen wethouders- moest toegeven. Het college liep daarbij een flinke deuk op. Wat een saaie vergadering leek te worden over de Wmo-aanbe- steding, werd plots een enerve- rende avond vol tumult en chaos. Alle politieke partijen struikelden over elkaar heen. Om de haver- klap werd de vergadering geschorst voor haastig overleg en beraad. Het nieuwe college zat achter de tafel als een oorwurm te kijken naar de felheid waarmee de raad zich verzette tegen het besluit van het college om de aanbesteding niet over te doen. MILIEUBERICHT UIT UW REGIO SCHIEDAM - Vanuit Schiedam wordt er op zondag 17 december voor de achtste keer een wake bij de twee detentieboten in de Mer wehaven gehouden. Raad van Ker- ken Schiedam houdt deze wake maandelijks en wil hiermee het Ne- derlandse uitzetbeleid aan de kaak stellen en de mensen op de boten steunen. Meer dan zeshonderd man- nen zitten vast. Ze zijn gedetineerd omdat zij illegaal in Nederland zijn, soms al vele jaren. Misdaden heb- ben deze illegalen niet begaan. De wake begint om 19.00 uur. De boten liggen achter de grensflat aan de Rotterdamsedijk, op de Gustoweg. In mei is met de maandelijkse wake begonnen. Iedere keer zijn er tussen de dertig en veertig mensen aanwe- zig. Tijdens de wake wordt in ver- schillende talen gezongen 'Vrede en alle goeds' en 'We shall overcome'. Ook worden er gedichten voorgele- zen, branden er waakvlammen en is er stilte. Nu het donker is tijdens de wake, hebben de deelnemers lichtje bij zich zodat de mannen op de bo ten iets van de wake kunnen zien. Na afloop is er de mogelijkheid om na te praten en koffie te drinken in de pastorie van de H. Hartkerk aan de Lekstraat. De reeks wakes wordt gehouden in navolging van de wake bij het uit- zetcentrum Zestienhoven en bij de Bijlmerbajes in Amsterdam. SCHIEDAM - Het jaarlijkse wijk- kerst-ontbijt wordt donderdag 21 december in wijkcentrum Drees- plein genuttigd. Het ontbijt is be- stemd voor de wijkbewoners in Nieuwland. Voor het wijkontbijt moet worden ingeschreven aan de balie van het wijkcentrum. Dit kan tot woensdag 20 december. Aan het kerstontbijt zijn geen kosten ver- bonden. Wijkcentrum Dreesplein ligt het Dr. Willem Dreesplein 2 in Schiedam. Het telefoonnummer is (010) 473 86 71. SCHIEDAM - ZOS-Radio is zater- dag 16 december aanwezig op in de Grote- of St. Janskerk. De me- dewerkers delen gratis kerststerren uit aan de luisteraars. Ook wordt de aangepaste programmering van rond de feestdagen onder de bezoe- kers verspreid. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m do. 09.00-21.00 uur vrij. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REOACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Fleide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. Daskalakis onder vuur over huishoudelijke hulp door Frank Willemse De felle toon werd gezet door Ma rio Stam (PvdA) met de vraag waarom de stukken pas deze mor- gen beschikbaar waren. Waaronder een essentiele brief van de landsad- vocaat die al half november bekend was. Waarom zo laat? Het verweer van voorzitter burgemeester Verver was dat 'alle stukken samen in de hele context' gezien moesten wor den. Dat antwoord kreeg honende readies uit de raad. In de aanval ging ook VVD-frac- tieleider Ad Mostert die be- toogde dat de beslissing fout is. Volgens hem kan <de aanbe- stedingsprocedure wdl overnieuw. Immers de uitspraak van de rechter en de brief van de landsadvocaat laat dat volgens zijn interpretatie wel toe. Wethouder Christine Das kalakis vond van niet. Zij wees er- op dat met de rechtelijke uitspraak er mogelijke financiele claims van de andere zorgaanbieders komen De Wmo-discussie bracht wethouder Christine Daskalakis in zwaar weer. als de aanbesteding toch opnieuw wordt gedaan. Ook stond de samenwerking met Vlaardingen en Maassluis op het spel. De politieke vraag die boven de markt bleef hangen was wat te doen met de motie. Coalitiepartij PvdA stemde voor overdoen van de aanbesteding. Het was vooral de maatschappelijke onrust onder oudere clienten en huishoudelijke hulpen die de PvdA daartoe deden besluiten. Daarmee onstond een patstelling op het moment dat het college van burgemeester en wethouders de motie niet zou uit- voeren. Raad en college recht te- genover elkaar. Buigen of barsten. Tot dat tegen 12.00 uur de PvdA onder zware druk van de wethouders. besloot het college niet langer in de wielen te rijden. Via een compromis probeerde de PvdA haar gezicht te redden. Er werd een nieuwe, flauwe motie in- gediend waarbij er extra geld en tijd beloofd wordt voor de ergste ge vallen. Daarmee kon de WD de motie van wantrouwen intrekken want er was plots geen meerder heid meer. Geemotioneerd verklaarde Coby de la Rie (PvdA) na afloop dat dit een afschuwelijke avond was. Het deed haar veel pijn omdat de Fran- kelandgroep - waarvoor zij jaren werkte-, nu voorgoed uitgesloten werd. Maar vooral voor de ouderen die binnenkort (weer) een andere Archieffoto Roger van der Kraan hulp krijgen in plaats van het ver- trouwd gezicht dat nu het huis aan kant brengt. SCHIEDAM - Is een Sinterklaas- letter kado geven aan een raadslid ongepast of gewoon een aardig- heidje? Mario Stam (PvdA) nam het kadootje hoog op en vond 'het niet kunnen'. De chocoladeletter van de Bonte Koe kregen alleen die leden van de politieke partijen die de motie steunde om de aan- bestedingsprocedure te stoppen en opnieuw te starten. Het kado met brief van de Frankelandgroep viel ook verkeerd bij mevrouw De Groot AOV. „Een vorm van inti- midatie", verklaarde zij boos. Ben de Koning van Frankeland haastte zich naar de microfoon om uit te leggen 'dat het maar om een presentje ging, waar niks achter gezocht moest worden'. De WD. D66 en GroenLinks haakten in en vonden de ferme woorden - ook burgemeester Wilma Verver keerde zich tegen het presentje- wel 'erg ver gaan'. ..Hebben niet alle raadsleden ook een letter van Woonplus gehad?", vroeg men zich af. „Waarom de ophef en de boze brief die het college aan Frankeland gaat schrijven?" door Frank Willemse SCHIEDAM - Hij woont 17 jaar in Schiedam en 33 jaar in Nederland. Toch blijft hij zich een buitenlander voelen: een allochtoon. Raar want hij weet veel weet over de Schiedamse geschiedenis en schreef een boek over de Liduina Basiliek. Daarnaast geeft hij lezingen en is stads- en museumgids. „Je wordt toch nooit Schiedammer, hoe lang je hier ook woont", zei vriendin Truus, uitbaatster van cafe De Unie, tegen hem. En dat kan pijnlijk zijn. Eric Vercruysse (61 jaar) houdt van Schiedam en haar geschiedenis. Hij was Belg, geboren in Maldegem, maar is zeven jaar geleden Neder- lander geworden en spreekt ABN Nederlands. Hij stelt: „Hoe moeten allochtonen zich hier niet voelen; als fk al te horen krijg: Wat moet jij nou met onze Liduina." Over Liduina en de basiliek - de enige basiliek van Zuid Holland - heeft Vercruysse een boek geschre- ven. Bedoeld als gids voor toeristen maar ook voor Schiedammers die de geschiedenis van de kerk - de parel aan het Stadserf - willen leren kennen. Met feitjes en uitleg over het le- ven en lijden van Liduina, die in het Middeleeuwse Schiedam god- delijke visoenen kreeg vanuit haar ziekbed. Vercruijsse vertelt dat als gids wel met wat humor. Immers het levensverhaal van Lid uina is gruwelijk. Zij bleef 35 jaar ziek in bed. Een deel van haar dar- men zou zijn weggehaald en later te Eric Vercruijsse schreef het boek 'Liduina Basiliek Schiedam'. Foto Roger van der Kraan drogen gehangen aan een waslijn. Om als relikwie te verkopen. Echt middeleeuws zulke gruwelijke de tails. Zijn missie is het om Schiedammers duidelijk te maken welk een mooie basiliek zij bezitten. Een monument aan het Stadserf dat na restauratie (van 16 miljoen gulden) een sieraad is voor de stad. En ook nog eens een onbekend sieraad. Niet -zo geeft hij toe- aan de bui- tenkant van baksteen en in Neogoti- sche stijl. Maar wel het interieur dat de sfeer ademt van eind 19e eeuw. „Bij het binnenkomen van de kerk wordt men overweldigd door de pracht en praal. De Neogotische inventaris is nage- noeg geheel intact: een zeldzaam- heid. De harmonie van architec- tuur en aankleding wordt nergens verstoord." Het is de entourage van 125 jaar ge leden. In Schiedam was 40 procent katholiek en er stonden drie hele grote kerken. Dat katholieke mocht men zien. Ook met bijvoorbeeld Liduina processies op straat nadat de Paus Liduina (semi-)heilig had verklaard. Nu is er nog een grote katholieke kerk over. Over deze basiliek is nu een boekje verschenen. Met uitleg -ook voor niet-katholieken - waar al die beel- den. schilderijen, afbeeldingen en ceremonies vandaan komen. Een kerk vol met kerkschatten. Alleen al de prachtige glas-in-lood ramen zijn een bezoek waard op elke eerste za- terdag van de maand. Het boek 'Li duina Basiliek Schiedam' van Eric Vercruijsse is te koop voor 20,00 euro bij de VVV, de Singelkerk of Schiedamse boekhandel. SCHIEDAM - In verpleeg- en re- activeringscentrum DrieMaasStede was het donderdag 7 december feest. Tijdens de jaarlijkse feest- avond werd een vrijwilligerspas uitgereikt aan ruim tweehonderd vrijwilligers. „Met deze pas kunnen zij hun voordeel doen", verduidelijk Josien Wouda, coordinator vrijwil ligers werk in DrieMaasStede, het nut van de vrijwilligerspas. „Vrij- willigers kunnen met de pas korting krijgen in verschillende attractie- parken. in winkels en bedrijven. Denk daarbij aan met fikse korting naar de sauna gaan, genieten van een concert of met de kinderen of kleinkinderen naar een dierenpark. Ook gratis deelname aan work shops behoort bijvoorbeeld tot de mogelijkheden." Andere voordelen van de vrijwilligerspas zijn gratis toegang tot een vraagbaak over ar- beidsomstandigheden en persoon- lijk loopbaanadvies. De eerste pas werd uitgereikt door locatiemanager W. Zajdenband aan vrijwilliger Mari Vlasveld. SCHIEDAM - Een schot in de roos en volgend jaar weer. De eer ste Winterfair in natuurcentrum De Boshoek werd zondagmiddag een succes. Met meer dan 250 bezoe- kers, vooral ouders met kinderen, die zich amuseerden met de creatie- ve markt. Binnen waren alle zalen bezet en was het dringen bij het zelf maken van een kerstster uit wilgen- takken of waskaarsen beschilderen. Buiten het natuurcentrum werd Foto Roger van der Kraan erwtensoep en warme chocolade- melk verkocht. Gezellig, kleinscha- lig, warm (dankzij de vuurkorven) en natuurlijk natuurvriendelijk. Veel vrijwilligers hebben werk in de organisatie gestoken. „Onze der tig vrijwilligers hebben de handen eraan vol gehad. We hebben quitte gespeeld dus is dit voor volgend jaar voor herhaling vatbaar", verklaarde voorzitter Wout van der Schalie trots. SCHIEDAM - Peet Essing werkte al 45 jaar in de horeca en zag een jaar geleden de kans schoon een ei gen restaurant te beginnen. Terzijde gestaan door echtgenote Jeannette, dochter Charlene en schoonzoon Remco werd de voormalige hore- cagelegenheid aan de Vlaardinger- straat rigoureus veranderd waarna Peet Essing zijn restaurant Simpel opende. Twijfelde hij aanvankelijk nog. Zou het wel lukken? Gaan de gasten onze stijl en gerechten waarderen? Alle twijfel is binnen enkele maanden helemaal wegge- nomen. Restaurant Simpel is geliefd bij iedereen. In de brasserie-achtige donkerbruine en stijlvolle ambiance ontmoeten alle rangen en standen elkaar in harmonie. In Simpel telt niet wat je bent maar wie je bent. Doe dus maar gewoon en maak het jezelf en anderen naar de zin. De gerechten zijn overi- gens niet zo gewoon. Essing, zelf de chef-kok, legt ziel en zaligheid in de kookkunst. Hij vermengt de Foto Roger van der Kaan Hollands/Franse gerechten met een vleug jarenlange ervaring. Dat is te proeven. Ooit kwartels, gevuld met noten, spek, cognac en rood uitje, gegeten? Of zo'n mooie flinterdun- ne hertencarpaccio geproefd? De hardloper in dit seizoen is de mixgrill wild met wildzwijn fi let, hertenbiefstuk, wildmix saucijs en parelhoen. Alles overgoten met wildsaus en begeleid door verse peertjes, appelmoes, breiselberen, aardappelkroketjes en verschil lende groenten. Bij Simpel is het smullen! De mooie wijnen maken het copieuze diner compleet. Als je dan de prijs-kwaliteitverhou- ding tegen het licht houdt, is het niet zo vreemd dat het bij Simpel altijd druk is. Het restaurant is voor kerst- mis al weken volgeboekt is en het is slim van donderdag tot zondag vooraf een plaatsje te reserveren. Restaurant Simpel Vlaardingerstraat 15-17, Schiedam (010) 426 44 64 SCHIEDAM - D66, GroenLinks en Leefbaar veegden afgelopen zaterdag winkelcentrum Hof van Spaland schoon. In een uur tijd werd een flinke vuilniszak met troep bijeengeveegd. Alsof het alweer verkiezingstijd wilde de politieke partijen laten zien dat het veel fijner winkelen is in een schoon winkelcentrum. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Burgemeester Wilma Verver-Aartsen en haar echtgenoot Gerard Verver hebben een huis gekocht aan de Burge meester Knappertlaan 39, op de hoek van de Sonderdanckstraat. Achter de dikke rij coniferen be- vindt zich thans tandartsenprak- tijk Mosk, die weldra verhuist naar Vijfsluizen. De verkoop is tot stand gekomen dankzij Anke Bodewes van de gelijknamige makelaardij. Eerder deze week was al bekend gewor den dat Wilma en Gerard Verver een woning hadden gevonden in het rijkere deel van Schiedam- West. Bij de bewonersvereniging was men gisteren nog niet op de hoogte. „Wij sturen ons ledenblad wel aan haar op. maar gebruiken het Stadserf als adres", zegt pen- ningmeester Tinus de Groot. Wilma Verver komt vlakbij psy- chiatrisch centrum Joris te wo- nen. Het is op drie steenworpen afstand verwijderd van de wo ning van haar voorganger Reinier Scheeres, maar er zit tenminste het Julianapark tussen. „Nog geen tien minuten lopen tussen huis en werk", weet oud-wethouder Aad Wiegman. die altijd over de BK- laan naar het stadskantoor liep. tenzij het regende en de bus snel kwam. Na de benoeming van burgemees ter Verver gold een wettelijke ter- mijn van een jaar, waarbinnen zij zich in Schiedam moest vestigen. Die termijn is ruimschoots ge- haald, bevestigt de gemeente. Kor Kegel In de week van 4 tot 11 december heeft de meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond 333 klachten behandeld. Zondagmorgen 10 december is er een stankgolf met dertig klachten uit Schiedam en Vlaardingen. Behalve meldingen van Rijnmondbewoners behandelt de meldkamer ook zo'n honderd bedrijfsmeldingen per week. Hierondereen toelichting op enkele gebeurtenissen. DCMR doet metingen bij gaslek in Rotterdam Bedrijven in het Rijnmondgebied zijn verplichtstoringen in hun productie- proces of lekkages te melden aan de DCMR. Het gaat om activiteiten die kans geven op overlast, zoals het starten en stoppen van installaties. Hierdoor is de meldkamer op de hoogte van eventuele bronnen van over- last. De uitrukdienst van de meldkamer onderzoekt de oorzaak op basis van prioriteit. Ook chemisch advies van de DCMR komt in actie bij een groter voorval dat buiten het bedrijfsterrein merkbaar'kan zijn voor de omgeving, zoals een brand, een explosieofgaswolk. Zo heeft chemisch advies metingen gedaan bij een gaslek in Rotterdam op donderdagmorgen 7 december. Op de hoek van de Boezemlaan en de Bosdreef (ten westen van de Kralingse Plas) springt even na tienen bij graaf- werkzaamheden een gasleiding. Na een uur heeft Eneco het gat in de leiding gerepareerd. Een aantal huizen in de omgeving zit tijdelijk zonder gas. Bij het afhandelen van incidenten werken potitie, brandweer, Havenbedrijf Rotterdam en de DCMR altijd nauw samen. Stankgolf in Schiedam en Vlaardingen De DCMR ontvangt op zondagochtend 10 december 30 klachten over stank uit Schiedam en Vlaardingen. Bewoners omschrijven de overlast als rottings-, riool- en bloemkoollucht. De uitrukdienst van de DCMR doet onderzoek naar de oorzaak in Schiedam Noord en richting de Nieuwe Waterweg in Vlaardingen. Daar is de lucht niet meerte ruiken. Ook vervolg- onderzoek en navraag bij de bedrijven heeft geen duidelijkheid gegeven over de bron van overlast. Uitgebreide informatie over de taken van de DCMR: www.dcmr.nl. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of meld uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 5