Beste Schiedammers, www.schiedam.nl De Kerstman komt weer langs Gemeente Schiedam opent Wmo-loket Stadswinkel open tussen kerst en oud nieuw Aangepast evenementenbeleid ZAP-ers ontvangen onderscheiding van wethouder Haan Schiedam schoon en veilig het nieuwe jaar in gemeente Schiedam Week 51 Woensdag 20 december 2006 Oproep voor leden adviescommissie evenementen gemeente Schiedam Ga 2007 goed in met een Archief schatten Agenda! Tussen kerst en oud nieuw blijft de Stadswinkel geopend op de reguliere openingstijden; woensdag en vrijdag van 8.00 - 16.00 uur en op donderdag van 8.00 - 20.00 uur. Wijziging "Nadere criteria voor de verlening van par- keervergunningen aan bewoners ex artikel 3 lid 2 onder a van de Parkeerverordening 2003" Gemeenteberi In Schiedam-Oost is de traditie gegroeid, dat de Kerstman op Eerste Kerstdag in alle vroegte door de straten trekt en met zijn bel de eerste kerstgroet brengt. Dat zal ook dit jaar weer gebeuren. De Kerstman heeft er zelfs toestemming voor gekregen van de gemeente. Dus, hoewel hij misschien wat herrie maakt, graag hiervoor een beetje begrip. De herrie is maar van korte duur en veel bewoners hechten veel waarde aan deze traditie. In de Raadsvergadering van 18 december jl. is ingestemd met de aangepaste Evenementennota 2006-2009/2. De wijzigingen hebben met name betrekking op de definitie van een evenement, aanpassing van de beleidsregels met de daarbij behorende criteria, subsidiebedragen en subsidieplafonds. Voor evenementen die na 30 april 2007 worden gehouden is de aangepaste Evenementennota van toepassing. De nota is te downloaden via www.schiedam.nl onder de kop gemeente Schiedam, cultuur&toerisme. Vorige week zijn 15 Schiedammers door wethouder Yorick Haan in het zonnetje gezet omdat zij uit eigener beweging, geheel vrijwillig, wekelijks of soms zelfs dagelijks op pad gaan om zwerfafval op te ruimen in hun eigen straat of buurt. Zij ontvingen hiervoor een speciaal ZwerfAfvalPakkers-speldje (afgekort ZAP- speldje). De Stichting Nederland Schoon is de initiatiefnemer van deze actie, waarbij gemeen- ten in het hele land waardering uiten voor mensen die de handen uit de mouwen ste- ken voor een opgeruimde woonomgeving. Wethouder Haan complimenteerde de 15 Schiedammers, die deze inspanning leveren, zonder er overigens zelf veel ophef over te maken. "Zwerfafval staat op lijstjes met grootste ergernissen altijd bij de top drie", bena- drukte de wethouder. "De actie van de Stichting Nederland Schoon sluit prima aan op wat momenteel bij ons in Schiedam heel hoog op de agenda staat. We hebben als college dan ook heel veel aandacht voor de woonomgeving, voor het al dan niet aanwezig zijn van zwerfafval of hondenpoep, voor de kwaliteit van bestrating, groen en straatmeubi- lair. Aandacht ook voor het betrekken van bewoners bij het mooi en schoonhouden van onze stad. Ik wijs op de proefschouwen die we in de afgelopen weken met verschillende wijkbewoners hebben uitgevoerd en die ook beslist een vervolg zullen krijgen. Het is belangrijk dat de gemeente hierbij zijn verantwoordelijkheid neemt als beheerder van het openbaar gebied. Maar net zo belangrijk is het als ook bewoners daaraan een steentje bij- dragen. Uw bijdrage is daarom van grote betekenis". Op 1 januari opent de gemeente Schiedam in de Stadswinkel het Wmo-loket. Vanaf dan kunt u bij de gemeente direct terecht voor alle Wmo-aanvragen. Dit zijn vragen over zorg en welzijn die onder de nieuwe Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) vallen. U kunt hierbij denken aan: Rolstoelen Woningaanpassingen Aanvullend vervoer Huishoudelijke hulp Aanvragen voor de AWBZ (u hoeft hiervoor dus niet meer naar het CIZ) zoals bijvoorbeeld Verpleging Opname in verzorgings- en verpleeghuis Aanvragen voor Welzijnsvoorzieningen zoals Maaltijden Alarmering Hoe werkt het loket? U kunt tijdens de openingstijden van de Stadswinkel bij het loket terecht. Alle Wmo-aanvragen (zoals de voorbeelden hierboven) kunnen rechtstreeks bij het loket worden ingediend. Alle ochtenden (behalve maandag) kan direct met een consulent gesproken worden. Op sommige eenvoudige aanvragen kan direct een beslissing worden genomen als deze persoonlijk bij het loket worden ingediend. Voor andere aanvragen is eerst een huisbezoek nodig of nog een medisch onderzoek. Afspraken daarvoor worden dan gepland bij het loket. Aanvragen kunnen ook telefonisch worden ingediend. Informatie en advies Ook als u informatie of advies wilt, kunt u gewoon naar het loket komen. Ook vragen over welzijnsvoorzieningen, opvoeding, bijzondere bijstand, maatschappelijke opvang etc. kunnen bij het loket worden gesteld. In het loket helpt men u om het probleem goed in beeld te krijgen en u zonodig door te verwijzen naar de juiste instanties. De medewerkers helpen u graag. Achter de balie zitten medewerkers van de gemeente voor informatie en advies en consulenten van de ROGplus voor de verstrekkingen. U vindt het Wmo-loket in de Stadswinkel aan het Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam telefoon (010) 2465742 2465827 e-mail wmo@schiedam.nl De Stadswinkel is geopend op de volgende tijden: maandag 12.00-16.00 uur dinsdag tot en met vrijdag 8.00-16.00 uur donderdag 8.00-20.00 uur. Het einde van het jaar komt er weer aan. Voor velen en ook voor mij is dat de gezel- ligste tijd van het jaar. Zodra de kerst voorbij is, breekt in een aantal wijken de tijd aan dat kerstbomen worden verzameld. Het doel is om tijdens de jaarwisseling een groot vreugdevuur te kunnen branden. Ik vind dat zulke tradities in ere moeten worden gehou den, zeker als daarvoor voldoende belangstelling uit de wijken is. Uiteraard moet de veiligheid van mensen en gebouwen hierbij voorop staan. In de afgelopen jaren is het voorgekomen, dat zich onveilige situaties voordeden en dat hier en daar een ongewenste spanning ontstond, die door sommigen als bedreigend werd ervaren. Dat resulteerde in een sfeer die we dit jaar moeten proberen te vermijden. Om te zorgen dat de periode rond de jaarwisseling voor iedereen een feestelijke tijd wordt, wil ik daarom graag heldere afspraken met u maken. In samenspraak met brand- weer en politie is een aantal plaatsen in de stad gekozen, waar het branden van vreugde- vuren zonder al te veel risico's mogelijk is. Wie daarmee echter aan de slag wil, moet wel over een oruheffing beschikken. In november kon u zich aanmelden voor zo'n ontheffing. Per locatie is een ontheffing uitgegeven. De ontheffinghouder en zijn team kunnen na de kerst aan de slag om het mooiste vreugdevuur van Schiedam op te bouwen. Uiteraard hoop ik, dat degenen die dit jaar geen ontheffing hebben weten te bemachtigen zich spor- tief zullen aansluiten bij de ontheffinghouders. De dagen tussen kerst en nieuwjaar kunnen voor iedereen op een geslaagde manier ver- lopen, als iedereen zich aan een aantal spelregels houdt. Voor een paar zaken wil ik graag uw speciale aandacht. Brandstapels op andere plaatsen dan waarvoor een ontheffing is ver- leend zijn niet toegestaan. In de brandstapels mogen uitsluitend kerstbomen worden ver- werkt. Het gebruik van sloophout, autobanden en andere materialen die niet thuishoren in een vreugdevuur mag dus uitdrukkelijk niet. Kerstbomen mogen alleen op een eerlijke manier verkregen worden. Het is ondanks alle goede bedoelingen nooit helemaal uit te sluiten dat mensen zich niet aan de spelregels houden. Dat zou jammer zijn voor al diegenen, die zich wel op een con- structieve wijze inzetten voor de sfeer in de wijken. In voorkomende gevallen zal hier dan ook tegen worden opgetreden. Voor mij wordt dit de eerste jaarwisseling als burgemeester van Schiedam. Ik hoop dat u deze periode met mij samen wilt vieren en ik vertrouw erop dat het lukt er gezamenlijk een mooi feest van te maken. W.M. Verver-Aartsen burgemeester van Schiedam Schiedam zal er na de jaarwisseling zo snel als mogelijk weer toonbaar bijlig- gen. Dat is het streven van burgemeester en wethouders. Het college heeft Irado gevraagd op 1 januari in de hele stad vuurwerkresten op te ruimen en vraagt ook aan bewoners hieraan mee te helpen. Tijdens de jaarwisseling zal ook in Schiedam weer ruimschoots vuurwerk worden afgesto- ken. En of het nu knal- of siervuurwerk betreft, de restanten ervan zullen op nieuwjaarsdag ongetwijfeld in de Schiedamse straten te zien zijn. Burgemeester Verver-Aartsen vindt, dat de straten zo spoedig mogelijk van de vuurwerkresten moeten worden ontdaan. Als de rommel lang op straat blijft liggen, geeft dat een onaangename aanblik. Bovendien is de kans groot, dat de vervuiling zich over een groter gebied verspreidt. Verder is het ook uit oogpunt van veiligheid een goede zaak om de vuurwerkresten snel te verwijderen. Vuurwerk dat niet is afgegaan en op straat is achtergebleven vormt een risico. Vaak heeft dit vuurwerk een te kort lontje om nog veilig te worden gebruikt. Afsteken van vuurwerk na 2.00 uur in de nacht van 1 januari is overigens toch al niet toegestaan. Waar de schoonmaakwerkzaamheden zich in het verleden vaak beperkten tot het centrum van de stad, zal na de komende jaarwisseling de hele stad onder handen worden genomen. Ploegen van Irado zullen al op 1 januari ook in de woonwijken de resten van afgestoken vuurwerk weghalen. Nu in de aanbieding voor slechts 9,50 bij het varchief Gemeentearchief: de 'Archiefschatten Agenda 2007' - winkelwaarde 11,90! - Een overzichtelijke agenda, met jaaroverzich- ten, feestdagen, schoolvakanties en veel ruimte voor afspraken en notities. Het Gemeentearchief heeft nog vele andere kleine en grote cadeaus, met prijs- jes vanaf 0,50. Bijvoorbeeld een dvd over de geschiedenis van Jenever of de Scheepsbouw, een prachtige plattegrond van Schiedam of een van onze vele boeken. Speciaal voor kinderen is er een stadsgids: "Kijk, de reuzen zwaaien!" Kom langs op het Stadserf of bezoek onze webstek http://archief.schiedam.nl/ voor een overzicht van de producten en de prijzen. I Op 18 december 2006 is door de gemeenteraad de aangepaste Evenementennota 2006-2009/2 vastgesteld. In deze nota zijn het beleid, de uit- gangspunten en de subsidieregels ten aanzien van de organisatie van evenemen ten in Schiedam geformuleerd. De adviescommissie evenementen beoordeelt aan de hand van de criteria uit de Evenementennota ingediende subsidieaanvragen en brengt advies uit aan het College van Burgemeester en Wethouders. De adviescommissie komt daartoe 3x per jaar bijeen. In de aangepaste nota is een uitbreiding van de Adviescommissie voorgesteld met drie externe leden. In het kader hiervan nodigt gemeente Schiedam kandidaten uit te solliciteren. De kandidaten dienen minimaal te voldoen aan de volgende voorwaarden - U heeft kennis van en zicht op evenementen in Schiedam - U heeft ervaring met het lezen en beoordelen van projectplannen - U bent betrokken bij de stad - U bent in staat een onafhankelijk en kritisch oordeel te vellen - U bent ouder dan 16 jaar Gemeente Schiedam streeft naar een goede vertegenwoordiging qua achtergrond, leeftijd en ervaring in de adviescommissie. Gezien het feit dat de zittende externe leden van de adviescommissie een culturele achtergrond hebben, nodigen wij in het bijzonder mensen uit te reageren die vanuit sociaal-maatschappelijke, toeristisch en economisch perspectief hun bijdrage kunnen leveren. Uitgesloten zijn personen die actief betrokken zijn bij de organisatie van evenementen in Schiedam. Voor het bijwonen van de vergaderingen is een vergoedingsregeling beschikbaar. De aangepaste Evenementennota 2006-2009/2 kunt u downloaden via www.schiedam.nl, onder de kop gemeente Schiedam, cultuur&toerisme. Belangstellenden voor deze functie dienen uiterlijk voor 15 januari 2007 een brief met curriculum vitae zenden aan het college van burgemeester en wethouders Gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA te Schiedam. Gesprekken zullen in week 3 en 4 plaats- vinden. Nadere informatie is te verkrijgen na 2 januari via mevr. J. Heskes, beleidsadviseur afdeling cultuur en ambtelijk secretaris van de adviescommissie, tel. 010-246 5679. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in hun vergadering van 14 november 2006 hebben besloten op grond van artikel 3 lid 2 onder a van de Parkeerverordening 2003 de "Nadere criteria voor de verlening van parkeervergunningen aan bewoners" te wijzigen. Deze wijziging is nodig in verband met de uitbreiding van het gebied waar gereguleerd parkeren geldt, onder andere met sector E. Voor meer informatie hierover verwijzen wij naar de betreffende publicatie in deze krant. Verder is besloten dat als men beschikt over eigen parkeergelegenheid, men bij de aan- vraag voor de parkeervergunning aan dient te tonen dat de aanvrager c.q. zijn haar volgens het GBA op hetzelfde adres ingeschreven medebewoners beschikt over meer voer- tuigen dan het aantal plaatsen eigen parkeergelegenheid waarover wordt beschikt. Hieronder vindt u de complete tekst van de "Nadere criteria voor de verlening van par keervergunningen aan bewoners..". In de "Nadere criteria voor de verlening van parkeer vergunningen aan bedrijven is niets veranderd, deze kunt u indien gewenst gratis afhalen bij de Stadswinkel, Stadserf 1 ilv-ti - rt*"**v - - Nadere criteria voor de verlening van parkeervergunningen aan bewoners ex artikel 3 lid 2 onder a van de Parkeerverordening 2003 l.a. Per adres, volgens inschrijving in de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA) en gelegen in de bij de vergunningaanvraag aangegeven sectoren A, B of E, wordt maximaal een parkeervergunning voor bewoners uitgegeven. hi 1 .b. Per adres, volgens inschrijving in de GBA en gelegen in de bij de vergunningaanvraag aangegeven sectoren C en D, worden maximaal twee parkeervergunningen voor bewoners uitgegeven. 1 .c. Indien men beschikt over eigen parkeergelegenheid wordt het aantal beschikbare eigen parkeerplaatsen afgetrokken van het in punt la of lb bepaalde maximum aantal uit te geven parkeervergunningen. In dit geval dient men bij de aanvraag voor de parkeervergunning aan te tonen dat de aanvrager c.q. zijn haar volgens het GBA op hetzelfde adres ingeschreven medebewoners beschikt over meer voertuigen dan het aantal plaatsen eigen parkeergelegenheid waarover wordt beschikt. Het aantonen kan door middel van de onder punt 3 van deze criteria genoemde documenten. Onder eigen parkeergelegenheid wordt in ieder geval verstaan: een vaste plek in een particuliere garage, een plek op eigen terrein* en een vaste plaats in een openbare garage. 1 .d. In afwijking van punt 1 .a. kunnen tweede vergunningen worden verleend, indien op het betreffende adres een tweede vergunning werd verleend geldig in het jaar 2002. Indien men verhuist is er geen recht meer op de tweede vergunning. 1.e. In afwijking van punt I.e. geldt dat per adres in de sectoren A, B en E een plaats in een openbare garage niet geldt als eigen parkeergelegenheid als bedoeld in punt I.e.. 2. De parkeervergunningen voor bewoners worden op een kenteken uitgegeven. Uitgegaan wordt van de kentekenregistratie bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW). Men dient bij het aanvragen een origineel kentekenbewijs deel II te overleggen alsmede een geldig legitimatiebewijs. 3. Men heeft alleen recht op een parkeervergunning: 3.a. Wanneer het kenteken van de auto geregistreerd staat op naam van de aanvrager dan wel op naam staat van degene waarmee een gezamenlijke huishouding wordt gevoerd. Dit laatste moet blijken uit de GBA of; 3.b. Indien de auto wordt geleasd of gehuurd dan dient de aanvrager tevens een geldende overeenkomst met een bij de Kamer van Koophandel ingeschreven lease- resp. ver huurmaatschappij te overleggen of; 3.c. Indien men de beschikking heeft over een auto "van de zaak", dan dient de aanvrager tevens een recente werkgeversverklaring te overleggen waaruit blijkt dat de aanvrager gebruiker is van de auto. Indien de grond of een bijgebouw oorspronkelijk als garage of parkeerplaats was bestemd of in gebruik was, maar niet meer als zodanig wordt gebruikt, wordt deze ook als eigen parkeergelegenheid aangemerkt. Uitzondering hierop is het geval dat deze wijziging zodanig duurzaam is dat parkeren feitelijk niet meer mogelijk is te maken en deze wijziging voor 1 januari 2003 tot stand is gebracht. De bewijslast met betrekking tot deze uitzondering rust bij de berust bij de aanvrager. Zoals vastgesteld door het college van Burgemeester en wethouders op 14 november 2006. Deze criteria treden in werking op 1 januari 2007. Het besluit en de bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk informa- tiepunt in de Stadswinkel. Deze is geopend op maandag van 12.00 uur tot 16.00 uur, op dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 uur tot 16.00 uur en op donderdag van 08.00 uur tot 20.00 uur. Coiofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010)473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@setiiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3