Maja Kids brengen Kerst in de bieb Station straks een weggestopt kindje? Kinderkerstnacht INTERIEUROP MAAT Vier Linden O irado Kerstviering in twee talen Regels voor vuurwerk www.vierlinden.nl Radio eert originelen Auto boort zich in tram Films voor de jeugd Vuurwerkbus op campagne in de regio Ceremonie voor nieuwe Nederlanders IRADO goed voorbereid op winter Getuigen gezocht Dienstverlening IRADO rondom de feestdagen in Schiedam Woensdag 20 december 2006 maasstad weekbladen SCHIEDAM door Frank Willemse SCHIEDAM - 'Super Stunt: 1000 strijkers voor 20 euro!' Staat in koeieletters op de fol der. Bij openvouwen blijkt het een waarschuwing tegen il- legaal vuurwerk te zijn. Een flyer uitgereikt bij de Con- nexionbus die in de regio stopt op drukke plekken waar jeugd komt. Binnen folders en voor- al keiharde realistische foto's van slachtoffers met afgerukte vingers, bebloede koppen en vleeswonden. De bus is 'cool' met graffiti bespoten maar de jeugd blijft weg. De mensen die de folder aanpakken zijn meest ouderen. „We hopen toch dat de folders de jeugd bereiken", zegt de Halt-me- dewerkster die in haar eentje naast de grote bus staat. Duizenden m2 eigentijdse interieurs BELANGRIJKE REDENEN OM NU NAAR DE VIER LINDEN TE GAAN Gratis parkeergelegenheid MILIEUBERICHT UIT UW REGIO SCHIEDAM - Van een aantal grote hits is het bekend dat zij al eens eer- der op de plaat zijn gezet. Zo weet de muziekliefhebber ongetwijfeld dat Everytime I Think Of You van Marco Borsato en Lucie Silvas in 1979 al een hit was van The Babys. Maar wie weet dat popklassiekers als Sloop John B, Oye Como Va en Tainted Love eigenlijk ook covers zijn? Woensdag 27, donderdag 28 en vrijdag 29 december laat Radio Schiedam de oorsprong van ruim 250 van dergelijke popklassiekers horen. Patrick de Boer, Dennis van Eersel en Arie van Wingerden zet- ten deze van 12.00 tot 18.00 uur op een rij. Radio Schiedam zendt uit op 93.1 op de kabel en via 106.7 in de ether. SCHIEDAM - Op de Van Dalsum- laan heeft maandagochtend rond 11.30 uur een aanrijding plaats- gevonden tussen een tram en een auto. Een 26-jarige automobilist uit Schiedam wilde vanaf de Van Dalsumlaan linksaf richting het Faassenplein rijden en zag vermoe- delijk de naderende tram, bestuurd door een 46-jarige man uit Spij- kenisse, over het hoofd. De auto werd vol in de flank geraakt. De automobilist werd ter plaatse door de GGD onderzocht. De auto raakte totall loss. SCHIEDAM - Ook in de kerstva- kantie kunnen de kids weer terecht in het Filmhuis voor twee leuke jeugdfilms. Van 23 tot en met 30 december staan De Griezelbus en Ice Age 2 op het programma. De Griezelbus, naar de gelijkna- mige boeken van Paul van Loon, vertelt het verhaal over de elfjarige Onnoval, hij is een buitenbeentje op school. Onnoval schrijft griezel- verhalen en romantische gedichten. Een verzonnen griezelschoolreisje wordt werkelijkheid als de duistere Ferluci ermee aan de haal gaat. De Griezelbus is te zien op zater- dag 23, zondag 24 en woensdag 27 december. De prehistorische beesten die zich in de geestige en lucratieve anima- tiefilm Ice Age lieten overvallen door een oprukkende ijstijd, krijgen in dit vervolg te kampen met het omgekeerde probleem. Door een klimaatschok smelt het ijs, en het razendsnel stijgende water bedreigt de vallei van de helden. Ice Age 2 is te zien op donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 de cember. Alle voorstellingen beginnen om 14.00. Toegang: 4,50 voor kinderen (t/m 12 jaar), volwassenen 7,00 of 5,50 (met kortingspas). Reserveren bij de VVV via 0900-1.192.192 of via de website www.filmhuisschie- dam.nl. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m do. 09.00-21.00 uur vrij. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteurarechten en data ban krechten ten aanzlen van (de Inhoud wan) deze ultgave worden ultdnikkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. Check de regels: Hoe kun je veilig vuurwerk afsteken Eerder al is de 'vuurwerkbus' langs geweest in Maassluis en Vlaar- dingen. Daar trok die meer be- langstelling, zeker bij de pers, als burgemeester Bruinsma de bus persoonlijk inparkeert. Hier in Schiedam op de weekmarkt veel oudere kopers en weinig jongeren uit de doelgroep. En als er jongeren langs lopen willen die 'nog maar net' de folder aanpakken maar ze ker niet die rare bus ingaan. De cijfers van vorig jaar liegen er niet om: 660 vuurwerkslachtoffers en een recordomzet van 90 miljoen euro aan consumentenvuurwerk. Veel slachtoffers, maar volgens Consument en Veiligheid, vorig jaar toch ietsje minder slachtoffers bij meer afgeschoten vuurwerk. Volgens hun landelijke campagne vooral omdat de jeugd niet goed omgaat met vuurwerk. Want vuur- Jongeren denken altijd wel dat ze weten hoe ze vuurwerk af moeten steken, maar vaak blijkt het tegendeel het geval. Foto: Roger van der Kraan pijlen moeten staan in flessen met zand of water. En grote vuurpijlen vanuit een in de grond gestoken PVC buis. Strijkers en andere zelf- gemaakte bommen zijn illegaal en dus onberekenbaar. Toch gebeuren de meeste ongeluk- ken niet door slecht vuurwerk maar vooral omdat er gevaarlijk mee om wordt gegaan. Dat is de boodschap van de landelijke vuurwerkcam- pagne. Jongeren denken wel dat ze alles weten van vuurwerk maar ze gaan er gevaarlijk mee om. Marketing en reclamemakers willen de jongeren bereiken met moderne communicatiemiddelen. Geen spotjes met harde beelden met veel bloed zoals in de bus. Nee, met een komisch filmpje van een Chinees Li-Kung Lee die met handen en voeten duidelijk maakt hoe je met vuurwerk om dient te gaan. Filmpjes die weinig op tv te zien zijn, maar op populaire sites op Internet als Hyves, Sugababes en Superdudes. Hier in de regiobus nog wel foto's met veel bloed. En er wordt een oude politiefilm getoond uit 1994 uit Enschede. Daar zorgen melk- bussen met karbiet voor de overlast en treedt de politie belerend op. Als je maar normaal doet", vertelt Schiedammer Piet Nettenbreier die de bus is ingelokt. Aan de wand de lege verpakkingen van vuurpijlen, Japanse kanonslagen, sciroco's, egotrippers en andere rotjes met exotische namen. „De jongeren vragen altijd of ze echt zijn? Natuurlijk niet, anders kan de hele bus de lucht invliegen," is het antwoord van buschauffeur John Goedkoop. Maar of deze en andere acties nou wat opleveren, daar is hij minder duidelijk over. „Je moet er meer ruchtbaarheid aangeven en niet -zoals hier- met den dame van Halt Schiedam die de jeugd de bus in moet praten." De Maja Kids gaven in de bibliotheek een kerstoptreden. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - Kinderkoor de Maja Kids namen afgelopen zaterdag al- vast een voorschot op Kerst. Het koor, dat volgend jaar verder gaat onder de naam Zing en Zo, zong voor een groot en aandachtig pu- bliek oude en nieuwe kerstliedjes in bibliotheek Noord. Het publiek kon de bekende liederen meezingen. Inmiddels is het kerstoptreden een jaarlijks terugkerend evenement in de bibliotheek geworden. Het koor staat onder leiding van Irma Metaal en wordt aan de piano begeleid door Daphne Metaal en op viool door Kirsten Metaal. SCHIEDAM - Er zit aardig schot in de nieuwbouw bij Station-Cen trum genaamd 'het Stationshof. De appartementencomplexen beginnen steeds meer vorm te krijgen. Mooi? Dat is persoonlijk. Een nadeel van deze nieuwbouw is echter wel dat het station door het kolossale com plex in een verdomhoekje komt te zitten, want waar vele steden een Foto: Bart Bos mooi stationsgebouw hebben met bijbehorend stationsplein is dit sta tion straks alleen nog maar te zien als je er recht voor gaat staan. Bovendien had de prachtige ver- nieuwde hoofdingang de laatste jaren al een verminderde hoofdrol sinds de bushaltes zijn verhuisd naar de Horvathweg boven het sta tion. SCHIEDAM - De gemeente heeft dinsdag 19 december een natura- lisatieceremonie voor ongeveer 35 Schiedammers die Nederlander worden georganiseerd. Burgemees ter Verver sprak de aanwezigen toe en reikte de bevestiging van het verkregen Nederlanderschap uit. Het is de tweede keer dat in Schie dam een officiele naturalisatiece- remonie plaatsvindt. Op initiatief van de minister van Binnenlandse Zaken is dit jaar door het kabinet besloten tot de instelling van een ceremonie op gemeentelijk niveau, waarbij de nieuwe Nederlanders ex tra welkom worden geheten en bij de betekenis van het Nederlander schap wordt stilgestaan. SCHIEDAM - Ook al blijft de strenge winter nog uit, IRADO is wel goed voorbereid op de mo- gelijke vrieskou. Medewerkers en strooiwagens staan startklaar om bij sneeuwval of ijzel uit te rukken. IRADO hanteert tot half maart een wachtdienst die de medewerkers snel oproepbaar maakt in geval van gladheid. Evenals voorgaande jaren kunnen inwoners van Schiedam ge- durer.de de koudste maanden van het jaar gratis strooizout afhalen bij het afvalbrengstation. IRADO heeft een directe verbin- ding met Meteo Consult die infor- meert als er gladheid wordt ver- wacht. Evenals voorgaande jaren kunnen inwoners van Schiedam gratis kleine hoeveelheden strooi zout afhalen bij het afvalbrengsta tion aan de Van Heekstraat. SCHIEDAM - Het stoffelijk over- schot van een 27-jarige Schiedam mer werd vorige week zaterdag rond kwart over zes aangetroffen op de Burgemeester van Haarenlaan. De trambestuurder meldde dit aan de politie en verklaarde dat zij wel een klap had gehoord maar verder niets vreemds kon ontdekken. De politie is op zoek naar getuigen van de aanrijding en met name naar de drie passagiers die in de tram zaten rond 18.15 -18.30 uur tussen de hal- tes Harreweg en Slimme Watering. Zij worden verzocht zich te melden via telefoonnummer 0900-8844. SCHIEDAM - In de kerstnacht wordt in de Gorzenkerk het feest van de geboorte van Christus op een bijzondere manier gevierd. Voor het eerst zal de viering tweetalig zijn; ook bezoekers die Engels spreken zullen er aan mee kunnen doen. De kerstviering wordt georgani seerd door de katholieke parochies van het Heilig Hart en Christ our Redeemer. Deze laatste, Engelsta- lige, gemeenschap heeft eerder dit jaar onderdak gevonden in de Gor zenkerk aan de Lekstraat. Dit is al de vaste plek van samenkomst voor de Heilig Hartparochie. Ter gelegenheid van kerstmis beslo ten de twee gemeenschappen een gezamenlijk viering te organiseren. Gebeden en verdiepende en litur- gische teksten worden afwisselend in het Nederlands en Engels voor- gelezen, een schriftelijke vertaling is beschikbaar. Ook zullen er een flink aantal Engelse kerstliederen worden gezongen. De viering staat open voor iedereen. Deze begint om 21.30 uur. SCHIEDAM - Al jaren een mooie traditie: de lichtjestocht en de speci- ale kinderkerstdienst op kerstavond in kerkgebouw De Ark aan het Hargplein. De dienst die om 19.30 uur be gint, wordt voorafgegaan door de lichtjesoptocht. Deze optocht ver- trekt om precies 19.00 uur vanaf de Dorpskerk aan het Noordeinde. De afgelopen weken is er vol en- thousiasme geoefend door ongeveer 30 kinderen. Alle rollen en liedjes zijn uit het hoofd geleerd. De kin deren gaan laten zien dat Kerst het feest van liefde is. Voorganger deze avond is pastor Van de Bos- van Stralen en ook het jeugdorkest laat van zich horen. a Duizenden m2 eigentijdse interieurs voor slapen en wonen met allerlei innovatieve ideeen. Meubels op maat vooral uw specifieke en op maat te maken woonwensen. a a Nu ook schuifdeurkasten op maat van vloer tot plafond, en van muur tot muur. Gratis deskundig en vrijblijvend advies van een ontwerperlmeu- belmaker/binnenhuisadviseur onder het genot van een kopje koffie. Kijk en vergelijk gerust, uiteindelijk slaagt u toch bij de "Vier Linden" Sehuifdeur- en inloopkasten op maat van het gerenommnieerde nierk elfa Kijk op vvvvu.elfa.com en vraag bij ons een offerte aan! dinsdag t/m rijdag DPI MM.STIJM van II.00- 17.00 uur. /a terdag van 10.00 - 17.00 uur. do. koopavond v an I f (.30 - 21.(Ml uur. elke le 1 ondag van de mnnnd geopend. Rotterdam, Strickledeweg 120 Spaanse Polder, direct aan de A20, Tel. 010 - 415 80 43 HN1GING EN 1 0/ f"Srv Rond de feestdagen verandert de dienstverlening van IRADO. De dienstverlening is als volgt: Afvalbrengstation Op maandag 25 december, dinsdag 26 december en maandag 1 januari is het Afvalbrengstation aan de van Heekstraat 15 gesloten. Minicontainers - In plaats van maandag 25 december wordt uw minicontainer op zaterdag 23 december geleegd. - In plaats van dinsdag 26 december wordt uw minicontainer op woensdag 27 december geleegd. - In plaats van maandag 1 januari wordt uw minicontainer op zaterdag 30 december geleegd. Wegens het wijzigen van de ophaalroute verzoeken wij u de minicontainer om 07.30 uur gereed te zetten. Huisvuilzakken (centrum) - Maandag 25 december wordt uw huisvuilzak niet opgehaald. De volgende gelegenheid voor het aanbieden van de huisvuilzak is donderdag 28 december. - Dinsdag 26 december wordt uw huisvuilzak niet opgehaald. De volgende gelegenheid voor het aanbieden van de huisvuilzak is vrijdag 29 december. - Maandag 1 januari wordt uw huisvuilzak niet opgehaald. De volgende gelegenheid voor het aanbieden van de huisvuilzak is donderdag 4 januari. Wegens het wijzigen van de ophaalroute verzoeken wij u uw huisvuilzak om 07.30 uur buiten te zetten. Uw kerstbomen na de feestdagen Zelf verkleinen en in uw gft container doen Meegeven aan de vuilnisman Naar het Afvalbrengstation brengen IRADO wenst u aangename feestdagen en een schoon 2007! IRADO Telefoon (010) 262 1000 E-mail: info@irado.nl www.irado.nl Onderdeel van de ONS Groep SCHIEDAM - De regels voor het afsteken van vuurwerk nog een keer op een rijtje. - Vanaf je 16e mag je vuurwerk kopen - Alleen vuurwerk kopen op 28, 29 of 30 december - Bij erkende winkels. Alle an dere vuurwerk is illegaal - Met illegaal vuurwerk bij je ben je strafbaar - Vuurwerk zonder gebruiksaan- wijzing is verboden - Afsteken alleen op 31 december van 10.00 uur tot 02.00 uur's nachts. Straf bij het afsteken van il legaal vuurwerk of gevaarlijk afsteken: - Politie kan vuurwerk direct in beslag nemen - Je krijgt een proces-verbaal - Politie stuurt je door naar Halt - Werkstraf als schoonmaken straat en betalen van schade Alle ouders van kinderen tussen de tien en zestien jaar krijgen ove- rigens een brief van burgemeester Verver-Aartsen met daarin voor- lichting over de regels rond het kopen en afsteken van vuurwerk. Daarnaast wordt er door Halt voorlichting gegeven op vijf scho- len voor voortgezet onderwijs: het Accent College Nolenslaan, Ac cent College Nieuwe Damlaan, Spieringshoek, Buiten de Veste en De Wegwijzer. De politie geeft voorlichting op de basisscholen. (Ailieudienst Ri;nmo„tf Omdat Maasstad Weekbladen volgende week niet verschijnt, is dit het laatste Milieubericht van 2006. De meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt meldingen over stank, stof, lawaai en andere overlast in het Rijnmondgebied. De DCMR doet er alles aan om milieuoverlast in de regio te stoppen en heeft daarvoor onder andere informatie van bewoners nodig. Wij geven u ook volgend jaar wekelijks een toelichting op binnengekomen meldingen en bijzondere voorvallen. Stankcode 1 van kracht Maandag 18 december geeft de DCMR om 16.00 uur stankcode 1 uit voor de industrie in het hele Rijnmondgebied. Deontvangen meldingen en de voorspelling dat het huidige weertype - vochtig en weinig wind - ook de komende dagen aanhoudt, is de reden om code 1 uit te geven. Code 1 is een voorwaarschuwing aan de industrie. Bedrijven moeten de verlading van stinkende producten aan de DCMR opgeven. Verder moeten zij extra opletten bij andere stankverwekkende werkzaamheden. Vanaf maandagmiddag heeft de meldkamer van deDCMR 17 meldingen behandeld. Bewoners uit het hele Rijnmondgebied, maar vooral uit Vlaardingen, Maassluis en Rozenburg, hebben last van een verkeers-, industrie-, en olielucht. Ook hangt er veel rook boven het gebied. De DCMR hoopt met het uitgeven van code 1 dat de situatie niet verergert. Het is de vierde keer dit jaar dat een stankcode wordt ingesteld. Stankoverlast in Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam Woensdag 13 december komen verspreid over de dag 16 meldingen binnen uit Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam. Bewoners omschrijven de overlast als de stank van rotte eieren en rioollucht. De uitrukdienst van de meldkamer heeft vastgesteld dat de stank afkomstig is van Esso Raffinaderij in de Botlek. Er zijn overtollige gassen via de fakkel afgevoerd. Mogelijk dat dit de stankoverlast heeft veroorzaakt. Op donderdag ontvangt de meldkamer 12 meldingen uit Vlaardingen en Schiedam over een chemische en ziekenhuislucht. Duidelijk is dat de oorzaak in het oostelijk deel van het Pernis-gebied ligt, maar de uitrukdienst heeft de bron van overlast niet meer kunnen achterhalen. Eenzelfde situatie doet zich vrijdagmorgen voor als 9 bewoners van Vlaardingen een zwavelachtige brandlucht melden. De vermoedelijke bron van deze stankoverlast ligt in het zuidelijk deel van het Botlekgebied. Als de oorzaak van de stankoverlast niet is gevonden, ontvangen bedrijven in het gebied een fax met het verzoek na te gaan of er een relatie is tussen hun bedrijfsactiviteiten en de stankmeldingen. Uit de teruggekoppelde informatie zijn geen bijzonderheden gekomen. Uitgebreide informatie over de taken van de DCMR: www.dcmr.nl. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of meld uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 7