maasstad t LUXOR U3S rv*- Unieke lezersaanbieding Nu met korting naar China Red Star Dance Company! THEATER ROTTERDflH miii r aan DOOR! In onze kelder vindt u TSr.* JBODEMPRIIZEN weg moeten! Grott Reus karpetten HALVE PRM Showroommodel en W£C=W£C woonkamer Md*. vltrinekast, I269« I kZL'l'JB Woensdag 10 januari 2007 weekbladen door Vincent Wernke ROTTERDAM - Onlangs ver- scheen het derde deel uit de 'Saw'-serie in de Nederlandse bioscopen. Deze horrorfilm- serie heeft een grote schare trouwe fans. Het eerste deel werd voor geen geld gemaakt en de drie delen gezamenlijk brachten inmiddels miljoenen dollars binnen. Terwijl de ma kers alweer werken aan een vierde deel, volgen fans we- reldwijd niet alleen de films, maar ook de vele discussies op internet over Jigsaw en zijn bizarre martelvallen. Het geheim van het succes van de 'Saw' films? Regisseur Daren Lynn Bousman gaf in een interview met filmmagazine Preview een sugges- tie: „Iedereen kent wel die discus sies die je als kind voerde: zou je liever van een gebouw afspringen of een van je vingers afsnijden? Bij 'Saw' is het net zo. Maar 'Saw' gaat eigenlijk niet over vallen en Jigsaw. Het is een mentaliteit. Het is een gevoel van ongemakkelijkheid en afschuw, niet weten wat er gaat gebeuren. Denken dat je het snapt, om er achter te komen dat het toch anders zit." Het was producent Gregg Hoffman die aan de basis stond van de suc- cesvolle filmserie. Hij produceer- de de acht minuten durende korte film 'Saw' en was zo enthousiast dat hij vond dat er eenzelfde film van speelfilmlengte moest komen. Regisseur James Wan en schrij- ver Leigh Whannell deelden op de filmacademie al een voorliefde voor splattermovies en horror. Toen zij van worden. Net zoals het ingeto- gen spel van Tobin Bell als Jigsaw en de spitsvondige wijze waarop de scenaristen de verhaallijnen ten- slotte samenbrengen, vermoedelijk op minder waardering kunnen re- kenen dan de zoveeljte gekraakte ribbenkast." De echte fans willen dus bloed zien, zoals ook blijkt uit de verschillende forums op internet. Onder meer op House of Jigsaw discussieren 'Saw'- fans over nieuwe, nog gruwelijkere vallen. Daren Lynn Bousman, die 'Saw II en III' regisseerde, zegt veel van die discussies te volgen en er ideeen uit te halen. Het suc ces van 'Saw' lijkt daarom nog het best te verklaren middels het 'u-vraagt-wij-draaien' principe. Als de makers op de voet volgen wat de fans vinden en willen, en deze suggesties vervolgens verwerken, lijkt succes gegarandeerd. Boven- dien haakt 'Saw' in op een trend die ook bij videogames zichtbaar is: het kan de jeugd niet hard, bloederig en heftig genoeg zijn. En dus mag ook het derde deel uit deze serie zich inmiddels ver- heugen in veel belangstelling. Psy- chopaat Jigsaw heeft in 'Saw III' een protegee: Amanda (Shawnee Smith), die we al kennen uit deel twee. Ondanks zijn ziekte worden de spelletjes die Jigsaw met zijn slachtoffers speelt steeds gruwelij- ker. De politie vraagt zich daarom af of hij de touwtjes nog wel zelf in handen heeft. „Geloofwaardig is deze film absoluut niet", schreef een fan op een internetforum. „Maar dat maakt voor mij niets uit, want daarvoor ging ik niet naar deze film. Als je, zoals ik, naar deze film gaat voor de gore, meer originele martelingen en gruwelijke effecten is deze film perfecto." Ook de regisseur weet waar zijn pu- bliek voor komt: „Mensen verwach- ten bloed en narigheid!" In inter views heeft Daren Lynn Bousman het vierde deel al aangekondigd. Wat dat betreft past 'Saw' in een lange rij horrorthrillers ('Friday the 13th', 'A Nightmare on Elmstreet' en recent de humror van 'Scream'), waarvan de formules tot in den treuren werden uitgemolken. Ook de formule van deze filmserie leent zich voor nog een aantal sequels. Elk los eindje van de film kan volgens de makers leiden tot een nieuwe film. Wat dat betreft was de verkoopslogan van 'Saw' nog niet zo slecht gekozen: „Every piece has a puzzle." de handen ineensloegen was de ba sis voor 'Saw' gelegd. In amper drie weken tijd en met een minimaal budget van 1,2 miljoen dollar werd de eerste film gemaakt. Bedoeld voor dvd, maar testvertoningen wa- ren ze succesvol dat er alsnog een bioscooprelease kwam. Centraal in de filmserie staat de sadist Jigsaw. Hij sluit mensen op en laat ze vervolgens kiezen: of ze sterven of ze lijden pijn maar over- leven wel. Zo krijgt een slachtoffer in 'Saw II' de keuze: of zijn eigen oog uitsnijden of zijn hoofd wordt geplet in een hoofdklem. Oorspron- kelijk was 'Saw' vooral bedoeld als een donkere thriller, maar de voor liefde van de makers voor het hor- rorgenre is duidelijk zichtbaar. Met allerlei bizarre vallen worden de slachtoffers om het leven gebracht. Het levert gruwelijke scenes op met de meest gore taferelen. Juist die vallen (vaak tamelijk ingenieuze bouwels) zijn een belangrijke pijler onder het succes, al valt op dat de makers ook veel aandacht hebben besteed aan het scenario. Journalist Phil van Tongeren schreef in zijn recensie van 'Saw III' in het gezaghebbende genrefilmmagazine Schokkend Nieuws: „De paradox van een man die moordt uit naam van het leven mag een vondst met moraalfilosofische dimensies zijn, het bloeddorstige publiek van de Saw's zal er niet echt warm of koud STUNTAANBIEDING Vakantie in het prachtige Overijsselse Vechtdal? Recreatiecentrum Libra Op maandag 15 januari a.s. zal de China Red Star Dance Company u versteld doen staan in het nieuwe Luxor Theater Rotterdam. Deze groep is in 1960 opgericht en is verbonden aan de grootse kunstacademie van het Chinese volksleger. Poezie van het klassieke ballet en de perfectie van het Chinese Staatscircus. De show is verfijnd en dynamisch. Er komen verstilde, feeerieke scenes voorbij waarin de idyllische, poetische kant van China en haar cultuur wordt belicht. Daarnaast is de show ook mysterieus, vol drama en met sensationele, overdonderende gevechtsscenes in krijgsdansen. De verscheidene spectaculaire elementen in de show zullen ervoor zorgen dat zowel jong en oud de gehele avond kunnen genieten. Aanbieding... Lezers van Maasstad weekbladen krijgen nu €5,- korting op de reguliere toegangsprijs geldig voor 1een2e rangskaarten! Hier zit een exciusieve inleiding door dansdeskundige Femke de Wolff ter waarde van 3,50 bij inbegrepen. De kaarten kunt u bestellen aan de kassa van het Luxor Theater (010)- 484 33 33 o.v.v. 'lezersaanbieding Maasstad China'. De aanvang van de voorstelling is 20.00 uur en de inleiding begint om 19.00 uur. Voor meer informatie kijk op www.luxortheater.nl i r Hoofdweg 18, 2908 LC 1 Aalborg 15, 2993 LP Capelle a/d IJssel Barendrecht Rijksweg A20 Rijksweg A29 afslag 16 Capelle a/d IJssel afslag 20 Barendrecht L. www.zuiderster.nl MEENEEMPRIJS COMPLETE SETPRIJS Tienerkamer. Ledikant (loodwit/blauw) 99>9*- nachtkastje met lade 39»95< buro met lade en een deur 89»^5, l-deurs kast met een lade en een deur; afm. H/B/D: 184x62x53cm. (niet afgebeeld) 129 ,95, commode met 2 deuren en een lade (niet afgebeeld) 119 ,95, linnenkast met 2 deuren en een lade 199 ,95. Meeneemprijs. Ook verkrijgbaar als compleet set. ACTIEPRIJS kEE 'Naar 'Saw ga je voor de originele martelingen' In de horrorfilm 'Saw III' stelt de seriemoordenaar Jigsaw zijn slachtoffers weer voor verschrikkelijke keuzes. Ged urende het hoogseizoen hebben wij nog enige moderne bungalows te huur voor slechts €350,- per week All in, excl. toeristenbelasting. Zwembad en recrea team aanwezig. Voor meer informatie en/of reservering Tel. 0529-457224 zie ook www.vakantiecentrumlibra.nl Voonvaarden: aanbieding is niet geldig in combinatie met andere (pas)kortingen en voor reeds gekochte/gereserveerde kaarten. Deze actie geldtzolang de voorraad strekt. Maandag t/m donderdag: io.oou - 17.30U Maandag t/m vrijdag: io.oou - 21.00U Vrijdag (koopavond): io.oou - 21.00U Zaterdag: 09.00U - 20.00U Zaterdag: io.oou - 17.00U 109 cm 51 cm 190 cm B 190 D I 200 MEENEEMPRIJS MEENEEMPRIJS MEENEEMPRIJS Dressoir. In gekrijt eikenkleur. Met 3 deuren en 4 lades. Afmeting H/B/D: ca. 85x220x45 cm. Als kompteet programma leverbaar. Fauteuil. Leverbaar in de kteuren zwart, rood en ivoor. Uitgevoerd in lederlook. Bijpassende hocker apart leverbaar MEENEEMPRIJS Fauteuil. In diverse kleuren stoffen bekleding met een sierkussen. MEENEEMPRIJS MEENEEMPRIJS MEENEEMPRIJS Tv-video meubet. In safetyglas op rollers. MEENEEMPRIJS Bankstel. 2- en 2 1/2-zits in diverse Nobelux bekleding Complete slaapkamer. Ledikant met 2 nachtkastjes, 5 deurs linnenkast en commode. In licht eiken. Prijs geldt voor complete slaapkamer. MEENEEMPRIJS Eetkamerstoel. In zwart of creme leren bekleding met alu poten. Eetkamertafel. In alu met gezandstraald las. Uitschuifbaar. Afm H/B/D: ca. 74x90/180x90 c Leefhoek. 2-zits eiland links, hoek en 3-zits met arm rechts in diverse kleuren leder.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 11