F, oil b V v - Parkeren Jeugd Fietspaden en bestrating Overlast en veiligheid 4>cl (Xo Op 9 September jongstleden vond op en rond het Stadhuis op de Grote Markt het Feest van de Democratie plaats. Dit drukbezochte evenement was een initiatief van de nieuw aangetreden gemeenteraad, die op deze manier nader contact wilde leggen met de Schiedammers. Een van de manieren waarop Schiedammers hun wensen, reacties en ideeen over de stad kwijt konden was door middel van het plakken van briefjes op een grote luchtfoto van Schiedam. Op deze manier kon op een speelse manier direct meegedacht worden over zaken die in onze stad spelen. Veel Schiedammers hebben hieraan meegedaan en de gemeenteraad heeft uw vragen voorgelegd aan het college van B&W. Op deze twee pagina's treft u een willekeurige selectie aan van een aantal van de reacties met daarbij het antwoord van het college. Alle vragen en antwoorden zijn vanaf vandaag te vinden op de gemeentelijke website www.schiedam.nl. Bent u van mening dat het antwoord onvoldoende ingaat op de door u aangekaarte zaak, dan kunt u een e-mail sturen naar griffie@schiedam.nl. De gemeenteraad volgt uiteraard ook nauwlettend de verrichtingen van het college. I l^y\ College geeft antwoord M>. v ;"ys\ J v> j UV. -i -or;*- V mmlSIt -V- V\T L:i_ parkeren redelijke parkeertarieven betaald parkeren J. den Uyllaan i.v.m. overlast vriendelijk parkeerbeleid voor bezoekers van het oude centrum extra parkeergelegenheid parkeerbeleid Het college heeft in haar werkprogramma gekozen voor het integraal bekijken van de parkeerproblematiek. In 2007 zal hiertoe de Kadernota parkeren worden opgesteld. Hierin wordt de parkeerproblematiek in heel Schiedam in kaart gebracht en waar nodig worden oplossingsrichtingen verkend. In 2008 zal het daarop gebaseerde uitvoeringsprogramma worden opgesteld. In deze documenten komen bovengenoemde onderwerpen aan de orde, waarvan de meer gedetailleerde vragen in het uitvoeringsprogramma. In de kadernota zal ook aandacht zijn voor de parkeerproblematiek van de binnenstad. Hierbij wordt het bestaande parkeerbeleid grondig geevalueerd en wordt gestreefd naar het afitemmen van het aanbod van de parkeerfaciliteiten op de vraag. Vooruitlopend hierop is in december 2006 besloten om de mogelijkheden voor het parkeren door bezoekers op straat in het centrum uit te breiden. stimuleren goedkoper en meer parkeren voor OV-reizigers Het college onderschrijft de wenselijkheid van parkeervoorzieningen bij openbaarvervoers- knooppunten. Voldoende kwalitatief goede parkeervoorzieningen op deze plaatsen kunnen het gebruik van het openbaar vervoer stimuleren. Inmiddels is een intentieovereenkomst getekend met diverse andere partijen voor het realiseren van een P+R- voorziening in Schieveste, aan de noordzijde van station Schiedam Centrum. Na realisatie zal deze parkeervoorziening 1800 plaatsen opleveren. De beoogde parkeergarage zal bijdragen aan de bereikbaarheid van de binnenstad en deze zal eveneens het gebruik van het openbaar vervoer stimuleren. parkeerplaats aanleggen (ex houthandel Gorzen) In het kader van het wijkplan Zuid wordt onderzocht waar het mogelijk is extra parkeer- ruimte te realiseren in de buitenruimte. Hierbij moet onder andere gedacht worden aan het stimuleren van parkeren aan de rand van de wijk en daar waar mogelijk via herinrichting buitenruimte en inpandige parkeergarages bij nieuwbouwlocaties. parkeeroverlast bij het slachthuisterrein (Slachthuisbuurt), veel te weinig plek! De Slachthuisbuurt (Toernooiveld) wordt nu woonrijp gemaakt. Dit houdt in dat de openbare ruimte wordt ingericht, waarbij onder andere de parkeerplaatsen worden gerealiseerd. Zodra dit proces is afgerond, zal het aantal parkeerplaatsen in de wijk voldoen aan de normen. waar speelt de jeugd in Noord? meer winkels gericht op de jeugd; stad is uitgestorven jeugdsoos in Woudhoek jongerenbeleid voor Schiedam Woudhoek jeugdsoos (4x) jongerencentrum (pop/hal/school) Ten aanzien van de bovenstaande onderdelen van het jeugdbeleid willen we zo snel mogelijk in samenwerking met jongeren beleid maken. Voor 1 juni 2007 zal een Nota Integraal Jeugdbeleid Schiedam door het college worden vastgesteld. In 2009 wordt voorzien in een jongerencentrum met poppodium. Parallel aan deze ontwikkelingen vindt er een herontwikkeling plaats van het Bachplein, waar zowel in accom- modatie-opzicht als in de nieuwe buitenruimte veel aandacht wordt geschon- ken aan allerhande mogelijkheden voor de jeugd (ook zijn er BOS activiteiten in Noord). fietspad herstellen alle fietspaden herstellen fietspaden altijd in asfalt alle fietspaden nazien op achterstallig onderhoud maak meer schoon; fietspaden BK-laan; onderhoud fietspad (is nu gevaarlijk) asfalteren fietspaden BK-laan De opmerkingen en reacties van Schiedammers wijzen uit dat fietsers ruim baan moeten krijgen. Het college onderschrijft dit van harte. In onze ogen wordt het fietsgebruik bevorderd door de realisatie van veilige en duidelijke fietsroutes en aandacht voor meer en betere parkeermogelijkheden voor fietsers. In de onlangs door de gemeenteraad vastgestelde programmabegroting 2007-2011 worden hiertoe al aanzetten gegeven. Dit beleid wordt krachtig voortgezet in de komende jaren. Zo wordt in het eerste kwartaal van 2007 de in 2003 vastgestelde fietsnota alsnog voorzien van een uitvoeringsprogramma. Het fietspad BK-laan wordt volgend jaar geasfalteerd, zodat het een stuk comfortabeler en veiliger wordt. Verder zullen fietspaden zoveel mogelijk geasfalteerd worden. Tenslotte nog dit: als er een melding binnenkomt van een gevaarlijke situatie, dan wordt deze direct verholpen. al 40 jaar wonen wij aan de Vondellaan, zeer dicht bij de BK-laan. Wij ergeren ons aan het steeds toenemende aantal fietsers dat aan de verkeerde kant rijdt. Dit verschijnsel doet zich niet alleen op de BK-laan voor, doch op alle wegen waar fietspaden zijn, en in beide richtingen. We begrijpen de ergernissen van fiout gedrag in het verkeer. Het is vaak teleurstellend dat mensen zich onvoldoende bewust zijn van de risico's die zij veroorzaken voor medeweg- gebruikers. Ons uitgangspunt is dat de politie mensen aanspreekt op fout gedrag. en dan meteen fietssluizen bij de voetpaden! Op zichzelf begrijpen we deze opmerking. We schromen niet om fietssluizen op voetpaden aan te leggen. Er moet dan wel sprake zijn van ernstige verkeershinder. fiets- en voetpaden Broersvest normaliseren bestrating Broersvest is gevaarlijk voor ouderen fietspaden Broersvest veranderen, verschil met stoep is haast niet te zien. Andere straatstenen, 's winters is dat spekglad alle fietspaden repareren. Alle op- en afritten Broersvest aanpassen voor rolstoelen mooie gladde terra-kleurig-veilig asfalt op fietspaden Broersvest. De rest van de bestrating Broersvest ook veilig maken bestrating Broersvest veiliger oversteken Broersvest Het college heeft goede nota genomen van alle kritische opmerkingen over de Broersvest, die tijdens het Feest van de democratie, maar ook al eerder, zijn gemaakt. Er is terechte kritiek op een aantal zaken die er niet goed bijliggen, onduidelijk zijn en soms tot onveilige situaties kunnen leiden. Inmiddels is een plan van aanpak opgesteld voor een mooier, beter en veiliger Broersvest. Dit plan van aanpak is in goed overleg met belanghebbenden opgesteld en zal spoedig in uitvoering komen. fiets- en voetgangerspad langs Sveafors herstellen en oplossing voor groenstroken in de straten In onze optiek zijn het fiets- en voetgangerspad niet noemenswaardig kapot. Ten aanzien van groenstroken is er aandacht voor onderhoud. trottoir W. de Zwijgerlaan is zeer slecht ter hoogte van nrs. 5-13 Deze concrete situatie is bekeken, maar is noggeen prioriteit in 2007. trottoir en weg Westerkade herbestraten en herinrichten Deze situatie wordt nog nader bezien door de medewerkers van het Team Regie Beheer en Onderhoud Openbare Ruimte van de gemeente. Als sprake is van een onveilige situatie wordt deze zo spoedig mogelijk aangepakt. verbetering van alle trottoirs De onderhoudstoestand van trottoirs en wegen maakt deel uit van het onderzoek 'optimalisering kwaliteitssturing onderhoud buitenruimte. We kennen de uitkomsten van dit onderzoek op dit moment nog niet. De resultaten van het onderzoek zijn in het eerste kwartaal van 2007 te verwachten. Op basis hiervan zullen zaken worden opgepakt. In dit kader merken we nog op dat burgers actief betrokken worden bij het signaleren van knelpunten. Het college heeft het voornemen om in samenwerking met buurtbewoners regelmatig te 'schouwenin de buurt. Met behulp van deze methode wordt bekeken hoe de openbare ruimte er bijligt en kunnen knelpunten in de wijken worden aangepakt. n i vasw -jSwhvsv a.u.b. de Nolenslaan opnieuw bestraten, doodsgevaarlijk voor scootmobielen en mensen met krukken We kunnen deze vragensteller een snel en positief antwoord geven: de bestrating wordt binnenkort aangepakt. Dit is opgenomen in het jaarplan wegen 2007. Vijfsluizen; stoep doortrekken Een medewerker van de afdeling Verkeer heeft pools- hoogte genomen en vastgesteld dat de stoep in de gemeente Vlaardingen ligt. Er wordt contact opgenomen met de gemeente Vlaardingen om de problematiek onder de aan dacht te brengen. ik ben het niet eens met de politie: als ik bel dat er iemand op mijn raam aan de Schie staat te kloppen, komt er pas een half uur later een agent. Mensen moeten zich veilig kunnen voelen. We begrijpen dat gevoelens van onveiligheid het welzijn van de burgers aantast. Met de politie zijn afspraken gemaakt om de zichtbaarheid van de politie te vergroten door in elke wijk buurtagenten te stationeren. We denken dat met behulp van deze dienstverlening en de inzet van onze eigen Lichtblauwe Brigade een klimaat ontstaat waarin de burger zich veilig voelt. Een en ander neemt niet weg dat de politie soms prioriteiten moet stellen met betrekking tot de inzet in het kader van gebiedsgebonden werk. kattenbelasting of wat aan doen iets aan honden doen doe iets aan katten De aandacht voor deze onderwerpen brengt dit college onder bij 'verbeteren dierenwelzijn' In het eerste kwartaal van 2007 verschijnt een integrale nota met verschillende facetten van gemeentelijke aandacht en het uitvoeringsplan. Als het gaat om hondenpoep, dan spreken de medewerkers van de Lichtblauwe Brigade op dit moment al de baas van de bond aan bij heterdaad. Voor wat betreft kattenbelasting kan nog worden opgemerkt dat dit wettelijk ver- boden is. Julianapark; vrijmaken van hangjongeren, toezicht, afsluiten na 22.00 uur Onderzoek heeft uitgewezen dat er momenteel niet veel jongeren meer in het Julianapark ver- blijven. Zij vertoeven inmiddels wel in het Volkspark. Met het opbouwwerk is afgesproken dat zij deze jongeren daar in de gaten houden. Aftluiten van parken zou een optie kunnen zijn, maar biedt eigenlijk alleen een oplossing als dat dan overal gebeurt, want eventuele proble- men verplaatsen zich veelal. Deze problematiek zou breder in kaart moeten worden gebracht in het kader van een parkenbeleid. 0> rr> iieffm overlast Marokkaanse jongeren Marconistraat aanpakken (vooral op donderdagavond) Dit signaal wordt meegenomen met het zoge- naamde 'groepen pellen' (=GSB-project van SWS, politie en gemeente om groepen jongeren per individu aan te pakken) om overlast te beperken. Overigens wordt deze methodiek in de gehele stad toegepast onder diverse groepen jongeren (autochtoon/allochtoon). buurtpreventie Woudhoek, betere begeleiding vanuit de Politie Naar aanleiding van een eenmalige gebeurtenis is er een gesprek geweest met onder andere de wijkteamchef. Inmiddels zijn goede werkafpraken gemaakt over de uitvoering. Tevens is afgesproken dat er structured overleg wordt gehouden. geluidsoverlast havengebied/industrie opheffen Er wordt in de komende collegeperiode o.a. een geluidsbeleidsplan gemaakt. Bovendien geeft de gemeente in 2007 inzicht in de geluidscontouren (spoor, industrie en verkeer). Burgers raden we aan: meldt geluidsoverlast bij de meldkamer van de DCMR.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 14