IJ www.schiedam.nl Onderhoud en schoonmaak Cultuur en toerisme Winkels en wonen En verder.... T gemeente Schiedam jiw C. ckjK^vvs/^Ji^/}j ,'J\ lL \j-~LJL2 ~vV>< Gemeenteberi op uw vragen Vlaardingerdijk ter hoogte van 250-350: vervangen van speeltoestellen in de straat (nu roestig en oud) In dit concrete gevdl worden de speeltoestellen vervangen. In het algemeen geldt dat speel toestellen 2 maal perjaar worden beoordeeld. Als speeltoestellen niet meer aan de eisen voldoen worden ze weggehaald. Er is een vervangingsbudget beschikbaar. Beatrixpark, verwaarlozing onderhoud de stad Schiedam zou een stuk schoner kunnen zijn strateri achter de Nolenslaan schoonmaken (straatvuil), Colijnstraat maak meer schoon; fietspaden; kapotte lantaarnpalen, onderhoud groen sop in schoonmaakkarretjes, Schiedam is niet schoon hondenpoep verwijderen schoonhouden,- zwerfvuil leuke stad, maar vies stad schoner maken, onkruid, afval straatnaambordjes schoonmaken Branderspoort schoonhouden; eventueel schuldigen aan kleine misdrijven dit laten doen. Bovenstaande reacties staan niet op zichzelf. Ook uit de reacties van burgers op het gesloten coalitieakkoord en het collegewerkprogramma is duidelijk naar voren gekomen dat veel van deze reacties betrekking hebben op zaken waar men in de leefomgeving direct mee wordt geconfronteerd. Het college heeft deze signalen verstaan en zet in op een mooie, schone en hele stad. Een van de speerpunten is de bestrijding van de verloedering van de openbare ruimte. We willen dat samen met burgers doen omdat zij ook een eigen verantwoordelijkheid hebben. Het instrument van buurtschouwen, waardoor een wijk elk jaar beoordeeld wordt op de kwaliteit van de openbare ruimte kan daarbij goede diensten bewijzen. Daarnaast worden in het kader van Schiedam schoon en heel de in 2002 vastgestelde kwaliteitsniveaus eind 2006getoetst. Op basis daarvan worden nieuwe doelen vastgesteld met als uitgangspunt dat het gemiddeld niveau hoger wordt. r7„ - huisvuilcontainers op de Broersvest plaatsen (vuilniszakken zijn altijd kapot door meeuwen) Ook in het centrum worden t.z.t. ondergrondse vuilcontainers geplaatst. Er wordt gewerkt van buiten naar binnen. Eerst rondom het centrum en dan in het centrum. Plaatsing is gecompliceerder dan elders in de stad, aangezien er ook veel kleine onder- nemers zijn in de binnenstad. Een zorgvuldige procedure is gewenst mede gezien het beschermd stadsgezicht, bouwvergunningen etc. hondenuitlaatplek in het centrum Dit college is begaan met het lot van dieren en heeft daarom speciaal een wethouder aangewezen die dierenwelzijn in zijn portefeuille heeft. Afgesproken is dat er in het eerste kwartaal van 2007 een integrale nota en uitvoeringsplan verschijnen met verschillende facetten van gemeentelijke aandacht voor dierenwelzijn. Het 'hondenbeleid' inclusief hondenuitlaatplekken zal onderdeel uitmaken van deze nota. het station(splein) verbeteren! Het college erkent dat het Stationsplein er niet florissant bijligt. Het is ook geen visitekaartje voor de bezoekers van de stad. Momenteel wordt een stappenplan gemaakt om het plein een beter aanzicht te geven. Prioriteit krijgen de bewegwijzering en het schoonmaken en het opruimen van rommel. Dat zijn ook de zaken die de burger het meeste storen. We denken dit begin 2007 op orde te hebben. De definitieve inrichting van het Stationsplein zal nog wel enige tijd duren gezien de verschillende bouwactiviteiten. In een onlangs gehouden bijeenkomst voor bewoners is aangegeven dat dit voorzien is in de tweede helf 2009. fijn veel cultuur in Schiedam Deze opmerking zien we als een onderstreping van het huidige beleid. Schiedam kent een breed aanbod aan culturele voorzieningen zoals het theater, de musea, en niet te vergeten de molens. Verder is er een groot aantal evenementen, die goed bezocht worden door Schiedammers en mensen uit de regio. Stedelijk Museum; toegankelijk voor minder-validen maken Deze opmerking berust volgens ons op een misverstand. Het Stedelijk museum is na de renovatie volledig toegankelijk voor minder-validen. Alle voorzieningen zijn daarvoor aanwezig. plm. 30 extra schuiten als een permanent buitenmuseum in de Korte- en Lange Haven Het college beschouwt de huidige bruine vloot als een aanwinst voor de stad. Er zijn momenteel 10 plekken beschikbaar. In onze optiek zouden we niet alles willen volleggen met schepen die er permanent liggen, maar ook wat ruimte willen laten voor passanten en voor bezoekers aan evenementen als DOEK en de Brandersfeesten. boekenmarkt a la Deventer Het Gemeentelijk beleid wordt in de aangepaste evenementennota zo ingericht dat er financiele ruimte ontstaat voor nieuwe (aansprekende) initiatieven uit de markt. Indien de voorstellen voldoen aan de gestelde criteria dan komen ze in principe in aanmerking voor een subsidiebijdrage. Een dergelijke markt staat o.a. op het lijstje van Hoogstraat- en Grote marktondernemers. paardentram regulier laten rijden De VW onderzoekt de mogelijkheden van het rijden van een treintje door de binnenstad (overigens geen paardentram). Toeristen hebben natuurlijk nu al de mogelijkheid om de stad goed in zich op te nemen door een rondvaart met de fluisterboot. Schiedam was mooi, maar door de sloop van delen in de binnenstad hard achteruit gegaan woningen Baan slopen en herontwikkelen Zoals op verschillende plaatsen in deze beschouwing is aangegeven dat al hard wordt gewerkt aan verbetering. Daarnaast wordt gewerkt d.m.v. nieuwbouw- en verbouwplannen ter hoogte van het 'Gat van Bolmers' en de voormalige 'Joker' en elders aan de Baan. Dit gebied krijgt daarmee in 2008 een beter aanzicht. trots zijn op Schiedam als Amsterdammer verbaas ik mij dat zo weinig Schiedammers om hun stad geven (voorlichting op school? Rondwandelingen? Doe iets!) stad met talrijke kansen! Nu oogsten! Schiedammers klagen te veel over onze mooie stad bevolking positief over Schiedam laten denken Met deze insprekers wil het college benadrukken dat we in inderdaad trots kunnen zijn op onze stad. Het is belangrijk dat we dit waar dat maar kan uitdragen. Voorwaarde is natuurlijk wel, dat we er allemaal aan werken om de stad er pico bello uit te laten zien. Wij willen er samen met organisaties en bedrijven de schouders onder zetten. Schiedammers nodigen we ook uit om hier een bijdrage aan te leveren, op basis van onderling vertrouwen en met vertrouwen in de toekomst. Heel concreet is dit onder meer mogelijk via de actie 'ontdekschiedam.nu', waarbij tevens aandacht is voor het feit dat Schiedammers ambassadeur van de stad kunnen zijn (ansichtkaartenactie). luisteren naar de burger (oost) In het collegewerkprogramma is veelplek ingeruimd voor het centraal stellen van de mensen in de stad. Vandaar ons motto 'Alle Schiedammers. We geloven erin dat deze stad alleen goed kan worden bestuurd als er voldoende vertrouwen bestaat tussen burgers en bestuur en het bestuur ontvankelijk is voor positief-kritische bijdragen van burgers. Het college beseft zich dat ze niet in haar eentje alle doelen kan bereiken van het collegewerkprogramma. Zaken voortvarend aanpakken veronderstelt onder andere dat er sprake is geweest van goede communicatie tussen partijen, knelpunten die burgers ervaren vlot worden opgelost en burgers meer verantwoordelijkheden en middelen krijgen om zaken zelf te regelen. maak Schiedam weer eens mooi Schoon, heel en veilig zijn speerpunten van het college. We zijn ervan overtuigd dat een aantrekkelijke, veilige en gezonde woonomgeving de basis legt voor prettig wonen. leegstand Hoogstraat omzetten tot woningen! Hoogstraat wonen tussen winkels Hoogstraat opknappen leegstand Hoogstraat opheffen; opknappen armoedige panden aan de Hoogstraat met dwang Hoogstraat, begin winkels, de rest woonhuizen woningen in lege winkels Hoogstraat Hoogstraat geen winkelstraat Outletstores (zoals Batavia) op de Hoogstraat trekt publiek We kunnen ons voorstellen dat veel opmerkingen over de Hoogstraat gaan. De suggesties leveren een bijdrage aan de wens om van de Schiedamse binnenstad weer het kloppend hart van de stad te maken. Deze wens komt overeen met de intenties van het college om de binnenstad te vitaliseren en aantrekkelijker te maken. Het college zal samen met alle betrokken partijen extra inzetten om dit doel te bereiken. Het is de moeite waard om samen met het bedrijfleven te zoeken naar nieuwe mogelijkheden om de creatieve economie te stimuleren. Ook zijn individuele outletwinkels die zich willen vestigen in bestaande lege panden welkom. Het college zet verder in op een steviger aanpak van onwillige eigenaren van panden met achterstallig onderhoud en leegstand. Ook zal het college niet alleen het 'wonen boven winkels' stimuleren maar ook het 'wonen tussen winkels'. Er wordt daarbij gewerkt aan thematisering, waarbij in delen van het centrum winkels geconcentreerd worden en in andere delen gemengd met wonen en andere functies. betaalbare huurwoningen teveel goedkope huren nog altijd kade- of stadswoningen aan de Noordvest. Voorbeeld Oud-Beijerland Het college werkt in 2007 een volkshuisvestingsplan uit. In dit plan zal onder meer opgenomen worden dat bij nieuwbouw de differentiatie in woningtypen en prijsklassen nauwgezet in het oog moeten worden gehouden. Het college heefi ook als uitgangspunt gekozen dat in elk bouwplan twintigprocent bereikbare woningen is opgenomen. Er is daarbij extra aandacht voor eensgezinswoningen, zowel huur- als koopwoningen, evenals starterswoningen, omdat daar gebrek aan is in Schiedam. Vanzelfiprekend zal de uitwer- king van de plannen in nauw overleg met Woonplus plaatsvinden. Ook de bewoners worden betrokken bij de uitwerking. Voor wat betreft de suggestie om kade- of stadswoningen aan de Noordvest te maken het volgende. De plannen in dit gebied vereisen een zorgvuldige afweging, omdat het in samenhang moet worden gezien met de historische binnenstad, die aangemerkt is als beschermd stadsgezicht. De suggestie zou overigens een goede invulling kunnen zijn. gemeente dient zorgplicht voor 'uitgepro- cedeerde' asielzoekers vorm te geven. In het coalitieakkoord is onder meer opgenomen dat er een humaan beleid ten aan- zien asielzoekers wordt voorgestaan. Zonodig worden particuliere initiatiefnemers onder- steund, die sobere voorzieningen treffen voor specifieke groepen. Ook worden schrijnende gevallen individueel beoordeeld. waarom krijgen 65+ers geen korting op de Rotterdampas en in alle andere omliggende gerrieenten wel? Schiedam ligt n.b. tegen Rotterdam aan Rotterdampas moet terug (2x) Voor wat betreft de opmerking dat de Rotterdampas terug moet is ons inziens sprake van een misverstand. De Rotterdampas wordt al 16 jaar met veel succes uitgegeven in Schiedam en dat blijfi zo. De pas wordt in Schiedam met name verkocht als kortingspas voor mensen met een smalle beurs. Mensen met een minimuminkomen kunnen de pas kopen voor 5- Door een aangenomen motie ingebracht door de SP krijgen mensen van 65 jaar en ouder die alleen AOW ofAOW met een klein pensioen hebben binnenkort de pas gratis. Overigens zal het college het minimabeleid medio 2007 evalueren. In deze evaluatie zullen bovenstaande suggesties worden betrokken. Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl Eindredactie Gemeente Schiedam Informatienummer Stadswinkel: (010) 246 54 57 Bureau Communicatie

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 15