schiedam Centrum wil Marskramer 'geloof in stacT bijbrengen 1 9.88 Dode en verwaarloosde katten ontdekt in versleten schuur ZONDAG 14 JANUARI GEOPEND OPRUIMJMG mm saffean 'I Gehavend Groenoord wint gemakkelijk www.tegel-palace.nl deZuderSt&r Chris Coppens: 'We hopen er nog iets aan te doen' maassta Dronken bromfietser tegen auto Verse Hollandse Varkenshaas Het is zover... Teerstoof weer open Gruwelijke vondst aan de Polderweg Brand in kelderbox TEGtL-PALACt Oliebollengeld naar lokaal goed doel Bieb voor ouderen in Schiewagh Stedelijk trekt 50.000 bezoekers Carnaval al van start in Schiedam BOUIVIAIM Schiedam Maassluis, Maasland, Ter Lucht en Hoek van Holland •et. Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 10 januari 2007 14e Jaargang nr 2 Gratis afhalen www.vleeschhouwerii.nl de de Tegels Plavuijen EASTBORN meubelen Zondag open, 14 januari van 12.00 -17.00 uur weekbladen d i e k b I a d b Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiikqebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkwea Parkweg 404 Bewonersverenioinq Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichtina Hoefnaqel St. Luduinastraat 96A SCHIEDAM - Een 41-jarige Vlaar- dinger is zondagavond op zijn brom- fiets tegen de auto van een 29-jarige Utrechtse gereden. De bromfietser haalde de automobilist links in toen deze op de Burgemeester Knap- pertlaan afsloeg. Hierdoor kwam de bromfietser ten val. Na onderzoek op het bureau bleek de man 1.4 promillage alcohol in zijn bloed te hebben. WWW.VLEESCHHOUWERII.nl eenmalig I De goedkoopste van I Nederland en omstreken heel kilo 2 pond 1000 gram Geldig van 11 jan. Vm 24 jan. SCHIEDAM - De Jeugdtheater- voorstellingen in de Teerstoof gaan weer van start. Vanaf eind januari kan iedereen weer komen kijken naar en genieten van jeugdtheater- voorstellingen op de zondagmid- dag. Zzondag 28 januari staat Op- slag voor Cacao in het theater met de succesvolle voorstelling 'Ik Wil Jou!'. 'Ik wil jou' is een muzikale mee- speelvoorstelling over vriendschap, delen en leuke dingen en geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Op 11 februari staat Sering op het to- neel met de voorstelling 'Vreemde Grootmoeders' voor kids van zeven jaar en ouder. De kleintjes (vanaf 3 jaar) komen op 25 maart aan hun trekken om- dat dan Poppentheater Lejo een voorstelling verzorgt 'Hands Up!'. Dit theater is onder meer bekend van Sesamstraat. Op 15 april komt Fratelli Fiasco langs en op 4 mei Theater B'zar. Voorafgaand aan de voorstellingen worden er workshops gegeven in de dansstudio van de theaterschoo). Kinderen die naar de voorstelling komen, kunnen van 13.30 tot 14.15 uur deelnemen (2 euro). Reserveren kan bij de VVV via 0900-1192 192. door Kor Kegel SCHIEDAM - Een dreigend vertrek van de Marskramer baart de winkeliers op de Hoogstraat zorgen. „We hopen er nog iets aan te doen," reageert Chris Coppens, voorzitter van het Centrum- management Schiedam. „We hopen de Marskramer op andere gedachten te brengen. We moeten geloof in de stad houden en daar hebben we het Blokker-concern bij nodig." kwaliteitsverbetering komen." Daarom vindt Coppens het spijtig, dat een veelbelovende nieuwe ont- wikkeling alweer achterhaald is. In de winkelruimten op de begane grond van het Land van Belofte, aan de zijde van de Lange Kerk straat, zou horeca komen. „Maar ik hoor nu dat het door Van Doom Salari is verworven en dat er uitsluitend zakelijke dienstverlening komt. Dat hebben we natuurlijk ook nodig. Het was al bekend dat aan de zijkant de ABN-Amro-bank en Randstad komen. Maar er was aan de voorkant nog 400 vierkante meter over en ik had daar liever sprankelende horeca gehad. Dat had ook voor het Broersveld een goede impuls kunnen zijn. Maar dat wordt nu nog moeilijker." De Marskramer is sinds 1994 on- derdeel van de Blokker-holding, waartoe ook winkelketens als Xe- nos, Intertoys, Bart Smit en Leen Bakker behoren. Winkeliers op de Hoogstraat hebben gehoord dat de Marskramer „ongeveer in juni" wil sluiten. Het plan zou zijn dat Inter toys dan intrek neemt in de vrijko- mende ruimte. „Daarmee verlaat Intertoys dan het huurpand, dat ei- gendom is van Fintges, die vroeger ook het Rotanhuis had. Op zichzelf is het niet vreemd dat Intertoys dan dichter bij de Passage komt. De omgeving van de Passage kan wel versterking gebruiken," zegt Chris Coppens. Maar de volgende zorg doemt al weer op: Intertoys komt dan wel heel dicht bij speelgoedwinkel Bart Smit in de Nieuwe Passage. „En ze zijn beide onderdeel van Blokker," zegt Coppens. „Ik moet vrezen dat het consequenties krijgt, als ze vlak bij elkaar zitten. Net zoals ik vrees dat twee Kruidvatten te veel zal blijken. Sinds de Trekpleister fail- liet ging en overgenomen werd door het Kruidvat, hebben we nu twee identieke drogisterijen op de Hoog straat en in de Passage. Hoelang kan dat goed gaan?" De Marskramer blijft in elk geval gevestigd in de Hof van Spaland. Ondernemers daar hebben althans geen informatie dat de winkelketen heel Schiedam de rug zou willen toekeren. Chris Coppens hoopt de redenen van vertrekkende onder nemers te achterhalen „omdat dan duidelijk wordt of er wellicht nog iets aan te doen valt." Daarom heeft Stichting Winkelontwikkeling Schiedam (SWOS) opdracht gege ven aan Hans de Jongh, directeur van SmartBizz, om exitgesprekken met ondernemers te voeren. „Hij is ook langs gegaan bij Hans Lucas, de naaimachineverkoper die op de laatste zaterdag van 2006 de deuren sloot. De visie van Lucas op de ont- wikkelingen in het centrum liegt er niet om. Het is stevige kritiek en ik begrijp dat Lucas zijn verhaal ook voorgelegd wil zien aan de burge meester en de gemeenteraad Ondanks de zorgen over vertrek en nieuwe, hopelijk tijdelijke leegstand ziet Chris Coppens een lichtpuntje in de nieuwjaarsrede van Wilma Verver. De burgemeester sprak uit dat de gemeente stevig in gesprek zal gaan met eigenaren en specu- lanten, die op de Hoogstraat weinig of niets in hun onroerend goed in- vesteren. Coppens: „Het is eigenlijk een voortzetting van waar Cor van Tilborg als VVD-wethouder mee begonnen was. Van Tilborg ging met vastgoedeigenaren om de tafel zitten om de toekomst van de Hoog straat te bespreken. We moeten tot SCHIEDAM - De kolossale opslagloods van Nolet vormt een scherp contrast met de schitterende molen die de firma Nolet in Schiedam neer heeft laten zetten. Trekt de molen de aandacht door haar schoonheid, de loods wekt vooral bewondering voor de massaliteit ervan met wanden van zeker 25 meter hoog. foto: Roger van der Kraan Eon heldere visie Familierecht Echtscheidings- bemiddeling Boedelscheiding Erfrecht Letselschade Huurrecht Bemiddeling in diverse conflictsituaties Artoeidsrecbt Ontslagvergoeding Ontslag opstaande voet Wederzijds goedvinden Faillissementsrecht Ondernemingsrecht Contractenrecht Algemene voorwaarden Beslag- en executierecht Incasso VLAARDINGEN Churehl!t.ogel 448-450 BRIELLE mr* KMMrwt 1-3 - 0191 -41 62 00 filmtrt f-mailt lnf«4Wm«Kitadvocata*i,ft! www.»lm«rt4>tlvocrt»n.nl 010 <35 30 46 door Karin Moerman in SCHIEDAM - In een kelderbox aan de Bellstraat is zaterdagavond omstreeks 21.30 uur brand ontstaan. De brandweer bluste de brand maar kon niet voorkomen dat de gehele kelder uitbrandde. Een aantal wo- ningen heeft rookschade opgelopen. Naar de oorzaak van de brand wordt een nader onderzoek ingesteld. SCHIEDAM - Wie bouwvallige schuur aan Polderweg geweest is en er zag hoe daar tientallen kat ten 'leefden', krijgt er nog de koude rillingen van. De stank moet ondragelijk zijn geweest, de omstandigheden erbarme- lijk. lets meer dan dertig kat ten konden door hulpverleners gered worden uit de schuur, waar de Rotterdamse Corrie S., een opvang, 'pension', voor katten hield. De dieren zijn ondergebracht op verschillende (geheime) plaatsen in de re- gio. Wat er met Corrie S. gaat gebeuren is nog onduidelijk, maar medewerkers van de Die- renbescherming houden hun hart vast. „De kans is groot dat ze over een paar maanden doodleuk ergens anders weer een 'opvang' opent. Het was een tip die de Landelijke Inspectiedienst van de Dierenbe- scherming ertoe bracht om donder- dagavond eens een kijkje te gaan ne- men in de schuur aan de Polderweg tussen Schiedam en Overschie. De vondst bleek nog gruwelijker dan verwacht: in een vrieskist en koel- kast werden de lijken van meer dan dertig katten gevonden. In enkele plastic zakken, die buiten stonden, zaten de kadavers van nog enkele katten, maar ook de beestjes die binnen rondliepen waren vaak meer dood dan levend. Van de ongeveer 35 katten die de medewerkers van de Dierenbescherming donderdag- avond meenamen, overleed er die nacht nog een als gevolg van ver- waarlozing. De dierenarts gaf drie andere katten een spuitje omdat ook BERGWEG EN CEINTUURBAAN U kunt bii ons terccht voor: dewerKersvan de Dierenbescherming vangen een van de katten in de schuur aan de Polderweg. De beestjes zijn inmiddels onderzocht en ondergebracht op verschillende plaatsen in de regio. Foto: Roger van der Kraan die niet meer te redden waren. Op haar website beschreef S. de opvang als 'een mooie woning voor poezen'. In werkelijkheid was de huisvesting van Dottie Friends een bouwval waar 'je niets eens je fiets zou willlen stallen', zegt Stella van Stella's Dierenhulp in Schie dam. Helaas wordt zij sinds de in- val van donderdagavond nogal eens voor Corrie aangezien, wat onder andere scheldpartijen en doodwen- singen door de telefoon tot gevolg heeft gehad. „Ik heb er niet van geslapen", zegt Stella. „Mensen die SCHIEDAM - De futsallers van zvv Groenoord hadden afgelopen maandag niet in Alexandria'66 de grootste tegenstander, maar in de KNVB. De invoering van een nieuw pasjessysteem door de voetbalbond leidde tot een ware veldslag bij de 'kerstkampioen' in de hoofdklasse. Slechts drie selectiespelers bleken te beschikken over de benodigde witte pasjes. Van de ergste schrik bekomen riep trainer Jerry Monkau de hulp in van het ervaren achtste team. Tegen Alexandria'66 bleken invaders Lange de Mus en broers Ergio en Tristan Frans zich het spel- systeem van het eerste team snel eigen te maken. Groenoord nam in de wedstrijd vertrouwd het heft in handen en wist met bij vlagen won- derschone treffers te produceren. Eindstand: 2-6. Voor Groenoord en coach Monkau is het zaak komende week zes eer ste teamspelers weer zo snel moge- lijk speelgerechtigd te krijgen. Niet alle hoofdklassers zullen zich zo gemakkelijk als Alexandria'66 de kaas van het brood laten eten. dachten dat ik Corrie was en me de vreselijkste dingen toewensten... Als ze dan na vijf minuten uitgeraasd waren kon ik pas inbrengen dat ik het niet was." Stella kent Corrie wel uit het verleden en beaamt dat ze verre van een dierenvriendin is. „Ik heb haar in 2006 een keer ontmoet toen ze me vroeg of ik een weekend op vier katjes van haar kon pas- sen, omdat ze overspannen was en er een weekendje tussenuit moest. Ze is die beestjes's nachts komen brengen en peerde 'm meteen. Het bloed kwam bij die beesten uit hun neusjes. Ik ben direct naar de Pol derweg gereden om ze weer bij haar terug te brengen, maar ze was er niet. Toen we door het raam keken zagen we daar poezen tot hun en- kels toe in de stront lopen." Stella deed na dit incident direct aangifte bij de politie, maar veel consequen ties heeft het voorval voor Corrie niet gehad. Ook in 2005 blijkt Corrie S. al eens een boete van 250 euro te hebben gekregen voor verwaarlozing van dieren. Stella, die al dertig jaar zwerfkatten verzorgt op industrie- terreinen, beweert dat Corrie al zeker tien jaar op deze manier bezig is. „Als dit straks is overgewaaid, begint ze gewoon weer opnieuw. Deze mevrouw is geestelijk niet in orde." Jelko de Ruijter, woordvoerder van de landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming, vindt dat het Openbaar Ministerie zwaardere straffen zou moeten eisen voor mensen die dieren op dergelijke wijze mishandelen. „Onze inspec- teurs mogen dieren in beslag nemen en proces-verbaal opmaken, maar het Openbaar Ministerie bepaalt uiteindelijk de straf. De dierenbe scherming zou het liefst zien dat dergelijke personen een 'houdver- bod' krijgen. SCHIEDAM - Rotary-afdeling De Veste heeft aan een kerstkran- sen- en oliebollenactie 500 euro overgehouden. Die opbrengst wordt geschonken aah een nader te bepa- len goed doel, in Schiedam. „We houden het lokaal," zegt Chris Coppens, verantwoordelijk voor de communicatie van De Veste. De actie kon een succes worden door de medewerking van Louis Vollering, eigenaar van bakkerij Van der Krogt op het Broersveld, in 2006 uitgeroepen tot de beste ban- ketbakker van Zuid-Holland. AUe soorten wand- en vloertegels Plavuizen - Marmer- Natuursteen VIoerverwarmingen OPEN1NGST1JDEN Di.t/mvr. 9.30-17.30 uur •sAvondsopafspraak. lllll Tel. 010-426 69 25 Fax 010-273 20 32 Jan Evertsenweg 24 3115 JASchiedam (Industrieterrein de Vijfsluizen) Gratis parkeren SCHIEDAM - Bibliotheek Wa- terweg opent dinsdag 16 januari een ServicePlusPunt in Schie- waegh, het vroegere Thurlede, aan de Nieuwe Damlaan 759. Nadat Filiaal Nieuwland geslo- ten werd, konden ouderen te- recht in het ServicePlusPunt in Dienstencentrum De 4-Molens, maar dat bleek voor veel oude ren te ver weg. Ze wilden liever een bibliotheekvoorziening die meer in het centrum van de wijk lag. Niet alleen bewoners van Schie- waegh kunnen gebruik maken van deze bibliotheekvoorziening die op de begane grond te vin- den is, ook zelfstandig wonende ouderen uit Nieuwland kunnen er dus terecht. Een lenerspas kost 23 euro. Het ServicePlusPunt is open op dinsdag van 09.00 - 11.00 uur, woensdag van 13.00 - 15.00 uur en op vrijdag van 09.00 - 11.00 uur. SCHIEDAM - Het Stedelijk Mu seum heeft sinds de heropening (vorig jaar april) een recordaan- tal van 50.000 bezoekers bin- nengehaald. Dat zijn er 10.000 meer dan waar naar gestreefd werd. Het vernieuwde museum voor Nederlandse beeldende kunst van na 1945 heeft met de pu- bliekstrekker 'Picasso, Klee, Miro en de moderne kunst in Nederland, 1946-1958' veel aan dacht getrokken. Op 28 januari gaat een nieuwe tentoonstelling over Lucebert van start. De eerste grote over- zichtstentoonstelling van de schilder, dichter en fotograaf. De Rietzeilers gaan nu echt los dit duurt tot half februari. Maar aankomend weekend wordt het een groot feest. SCHIEDAM - De Rietzeilers beginnen zaterdag 13 januari al met het vieren van Carnaval. Dan is het namelijk tijd voor het grote Stekenbal met Prins Ro- bertus I en Prinses Caecilia. Het feest barst los om 21.00 uur in De Blauwe Brug. De entree voor niet-leden is vijf euro. De zondag daarna is het tijd voor het jeugdcarnavalfeest met Prins Andre en zijn Prinses Amber. Ook dit feest is in De Blauwe Brug, maar dan vanaf 13.30 uur. Niet-leden betalen drie euro. Aalborg 15, Barendrecht Hoofdweg 18, Capelle a/d IJssel Info: www.zuiderster.nl Bijvoorbeeld te besteden voor de aanschaf van Eastborn nachtkastjes, hockers, een handige voetenbank, een comfortabel topdekmatras, een volant, een voetbord of een infrarood- afstandbediening en nog veel meer. Vraagde verkoopadvi- seur naar de mogelijkheden en voorwaarden. www.boumanmeubelen.nl IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111, U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naastbedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. -\ Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 1