maasstad Food is Care Award voor Frankelandgroep 'Hoogstraat moet verder met creatievelingen' Jubilarissen Excelsior'20 krant maasstad wijkkort HALVE PRIJZEN V Snoeien van klein fruit Schilderen als therapie Laureaten geven concert miweekbiaden Henk van den Broek nieuwe voorzitter Schiedam-Centrum John van Buuren: Schiedamse instelling nummer 1 maasstad SCHIEDAM Woensdag 17 januari 2007 xq 52 SCHIEDAM - John van Ge- stel doet een stapje terug. „Mijn houdbaarheidsdatum verstrijkt," zegt hij. Bij de bewonersvereniging Schie dam-Centrum is Henk van den Broek hem vorige week opgevolgd als voorzitter. Wel blijft Van Gestel voorlopig nog aan als de spreekbuis van het Stedelijk Overleg Bewo- nersorganisaties (SOBO) en de Woonzorgwinkel Schiedam. mmmr ifi Trots op Schiedam Beweeg je slank Ruilbeurs voetbalplaatjes Toverzusters in De Erker Pop- en Propshow in Graauwe Hengst Spirituele vereniging Harmonia Mantelzorgcafe open op 30 januari Inleiding in de Chassidische mystiek Boetseren voor volwassenen Boodschappenbingo in de Erker Vogels en planten bij Passage Nu rechtstreeks uit onze markiezen fabriek. Tot 21 maart 2007 koopt u bij ons uw houten markies voor de helft van de prijs SCHIEDAM - De tuinliefhebber kan zaterdag 27 januari of woens- dag 31 januari terecht in voorlich- tingscentrum De Groene Raat aan de Harreweg 19 (Kethel) voor een cursus snoeien van klein fruit. Chris Meering van IRADO geeft de cursus drie keer: zaterdag 27 januari om 10.00 tot 12.00 uur, dezelfde dag van 13.00 tot 15.00 uur en woensdag 31 januari van 13.00 tot 15.00 uur. Deelname aan de cursus is gratis. Per dagdeel kun- nen er maximaal 14 personen aan de cursus deelnemen. U kunt zich hiervoor opgeven bij Chris Meering via (06) 53864959. SCHIEDAM - Ieder mens ervaart wel eens in zijn leven hoe ingrijpend een verlies kan zijn. Een dierbare is je ontvallen, je hoort dat je getrof- fen bent door een ernstige ziekte, je baan waarin je al zoveel jaren pret- tig werkt, staat op de tocht. Daar sta je dan, hoe nu verder? Pauline Versluis en Thijs Schaap- man organiseren binnenkort een workshop waarin zij mensen getrof- fen door een ingrijpend verlies een handje willen helpen. De workshop wordt gehouden op zondag 18 fe- bruari van 10.00 tot 16.30 uur. Het ochtendprogramma is in het inloop- huis 'De Wissel' en op loopafstand daarvan in het Stedelijk Museum, vindt het middagprogramma plaats. Kosten zijn honderd euro, inclusief koffie/thee, entree Stedelijk Mu seum, rondleiding, lunch en materi- alen. Aanmelden voor 1 februari bij Pauline Versluis, tel. 435 60 22 of email: pauline@p-versluis.demon. nl SCHIEDAM - Laureaten van het Prinses Christina Concours geven zondagmiddag 21 januari vanaf 15.00 uur een concert in de West- vestkerk. Jesse Faber (klarinet), Ste ven Bourne (cello) en Daniel Kool (piano) treden op. Deze jongelui van net twintig jaar hebben hun sporen op muziekgebied al ruimschoots verdiend. Zij wonnen al vele prijzen en traden op voor radio en TV. In Schiedam spelen ze Beethoven, Liszt, Poulenc, Elgar en Glinka. Het Prinses Christina Concours zet zich in voor de promotie van klas- sieke muziek, jazz en compositie onder jongeren. Door het houden van concoursen zetten zij jongeren op een directe manier aan om actief muziek te maken. Toegang: zeven euro. Kaartverkoop via www.west- vest90.nl of de VVV Schiedam en Vlaardingen, tel. 0900 - 1192192. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: NetwerkVSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m do. 09.00-21.00 uur vrij. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M.deKoning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00'uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Fleide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. Bewoners vragen winkeliers en horeca bij wijkoverleg door Kor Kegel ..John loopt al zo lang mee, dat te veel bewoners denken: hij regelt het wel. En dan doen ze zelf niets meer. We moeten natuurlijk wel zuinig blijven op John, want hij is goud waard," zegt zijn opvol- ger. Henk van den Broek, 60 jaar geleden geboren op de Buitenha- venweg, woont zijn hele leven al in de Schiedamse binnenstad, net als secretaris Dick Poot en penning- meester Miep Holswilde. In het be- stuur is alleen Anneke van Baarle een nieuwkomer. Van Gestel blijft wel aan als bestuurslid. De bewonersvereniging Schiedam- Centrum (BVSC) werkt aan een Tien Punten-jaarplan, waarin het tegengaan van de verpaupering en het stimuleren van buurtactivitei- ten belangrijke items zullen zijn. Henk van den Broek: „Wij ba- len ervan dat het zo moeilijk is om panden te verbeteren. Op de Broersvest, op het Broersveld rond Bas van der Heijden, overal zie je dat verbeterplannen vertraagd worden omdat er voor de kleinste ingreep tig vergunningen nodig zijn. Deels komt dat omdat je met be- schermd stadsgezicht te maken hebt, deels komt het ook omdat vergunningaanvragen zo stroperig worden afgehandeld. Dat willen we een stiik makkelijker geregeld hebben. En sneller," Daar heeft de hele stad belang bij, niet alleen de bewoners van Schiedam-Centrum, benadrukt Henk van den Broek. „En wat ook keihard noodzakelijk is," vult John van Gestel aan, „is dat buurtactivi- teiten van alle bureaucratie verlost worden. Hier vlakbij wilden enkele Henk van den Broek (links), de nieuwe man in het centrum en John van Gestel, de man die het hoog tijd vindt om een van zijn petten af te zetten. Foto- Roger van der Kraan moeders een Halloween organi seren. Wat zei de Stadswinkel? Wat, binnenstad? Dan is het een A-evenement, dat kan zomaar niet. Wat een flauwekul! Ik heb toen tegen die vrouwen gezegd: doe het maar gewoon, ik betaal de bekeu- ring wel. Maar gelukkig heeft toen de bur- gemeester 's avonds nog haar handtekening gezet. Dus het kan wel, maar het kost telkens zo veel moeite en dat motiveert niet." Voor de leefbaarheid van de bin nenstad vindt Henk van den Broek het van belang, dat de winkeliers en de horeca permanent aanschui- ven bij het wijkoverleg met de gemeente, evenals de buurtagent en de lichtblauwe brigade. „Het centrum is om te wonen, te winke- len en te werken. Daarom moet het wijkoverleg een goede afspiegeling zijn." Bijzonder vervelend vindt John van Gestel het, dat sommige mensen met een cruciale functie er niet echt voor gaan. „We hebben nu al voor de zesde keer met een nieuwe buurtagent te maken. Zo iemand kan dan toch geen kennis van de buurt opdoen? Wij verwachten van de politie dat ze de oortjes van de buurt zijn, doordat ze de mensen kennen en aanspreken." „En dat verwachten we ook van degene die het wijkoverleg voor- zit, de wijkprocesmanager. Maar wat schetst onze verbazing, dat de betrokkene, Michel Driessen, na een paar maanden alweer vertrekt? Een beetje wijkproces beslaat toch meer jaren. Hup, daar gaat weer kennis de mist in. Zo schiet het niet op. Hoe kun je zo nu het vertrouwen hebben, dat iemand binnen de gemeente zich hard voor de wijk maakt?" In de afgelopen twintig jaar is John van Gestel wel vier keer ingevallen als voorzitter van de BVSC. Eerst toen Jos Poolman voor GroenLinks de gemeenteraad in ging. Daarna toen Maarten Reuderink voor de PvdA raadslid werd. Vervolgens toen Chris de Roo vertrok omdat hij meer tijd voor het archief wilde hebben. En toen ik Chris van der Tuijn net had ingewerkt, verhuisde hij naar Hellevoetsluis. Maar ik ben blij dat Henk van den Broek nu een poos heeft meegelopen, zodat hij niet in het diepe wordt gegooid. Ik ben nu 63 en na zo veel jaar doe ik maar eens een van mijn petten af." Het gaat de BVSC redelijk voor de wind. Met 500 leden op 1500 brievenbussen vertegenwoordigt de vereniging een derde van de bewoners. De laatste tijd hebben zich boven- dien weer drie verenigingen van eigenaren collectief aangesloten bij de bewonersvereniging. De VvE van het Land van Belofte meldt zich eveneens aan. John van Ge stel: „De aansluiting van zulke verenigingen, van het Spinhuispad tot 't Nieuw Werck en van de Baanstraat tot de Raam, dat geeft power. Zo lukt het ons om naast het bestuur vijf werkgroepen actief te hebben, voor de Branderspoort, de Westvest, de Lange Haven, de binnenstad als geheel en het wijk- en buurtbeheer." John van Gestel: „We stellen het op prijs, dat Woonplus meedenkt en alle nieuwe bewoners het eerste jaar een gratis lidmaatschap van de BVSC schenkt. Dat laat zien dat de verhoudingen goed kunnen zijn, ook als je regelmatig stevig weerwerk levert." door Kor Kegel SCHIEDAM - Bijna dertig jaar zit John van Buuren op de Hoogstraat in Schiedam, met zijn winkel in luxe nootjes en ander lekkers. Het grootste deel van die periode was hij bovendien voorzitter van de winkeliersvereniging - tot op heden. En weer verzucht hij: „Het is soms dweilen met de kraan open." Nee, blij, is de Hoogstraat niet met het aanstaande vertrek van de Marskramer. „Je doet al die jaren zo verschrikkelijk je best om andere middenstanders, de gemeente en eigenaren te bewegen tot een goede aanpak om het winkelklimaat te verbeteren. En steeds weer krijg je het lid op de neus. Vandaag kun je blij zijn met de opening van Caiway, een aanwinst voor de Hoogstraat. Maar morgen kun je teleurgesteld zijn, omdat een zaak als Intertoys, die toch veel mensen naar dit deel van de Hoogstraat trekt, weggaat en naar het pand van de Marskramer verhuist." Van Buuren: „Ik denk wel eens dat projectontwikkelaars zich voortdu- rend in Schiedam vergissen. Dat ze van projecten als de Nieuwe Pas sage en de Branderspoort veel meer verwacht hadden. Het lijkt alsof ze steeds weer het verzorgingsgebied overschatten. Er komt door de ja ren heen steeds meer winkelvloer bij, maar hebben we daar genoeg consumenten voor? Moeten we het niet eens over een heel andere boeg gooien?" Een suggestie heeft John van Buuren wel. Hij heeft het maan- dagavond aan de orde gesteld bij de Stichting Winkelontwikkeling Schiedam (SWOS). „We zouden veel meer het accent kunnen leggen op de Schiedamse binnenstad als belevenisgebied. Dat is overigens wel een trend die je in sommige andere steden ziet, zoals Den Haag, maar misschien kunnen we als Schiedam wel een voorsprong nemen. We hebben al veel creatievelingen in huis. La- ten we eens adverteren: creatieve ondernemers gezocht. Binnenhuis- architecten, de informatietechnolo- gie, film, theater. Het zou helemaal niet gek zijn om op de creatieve industrie te focussen. We moeten stoppen met te denken in meer win- kels. We moeten investeren in de veelsoortigheid en de afwisseling. Schiedam-Centrum kan zich als belevenisgebied met grote variatie onderscheiden." SCHIEDAM - Cricket- en voet- balvereniging Excelsior'20 heeft tijdens de nieuwjaarsreceptie een groot aantal jubilarissen in het zonnetje gezet. Bloemen, oorkon- des en toespraken waren er voor Marko Platering, Patrick Polak, Erik Ruts, Marc Meeder (alle vier 25 jaar lid), Frank Woutersen, Henk Lansbergen (beide 40 jaar lid), Piet Peek, Aad van Troost (beide 50 jaar lid), Wim Stegman en Leo Marrevee (beide 60 jaar lid). Voor Marrevee hadden de receptiebezoekers nog een extra huldeblijk in petto. De Excelsior'20-veteraan werd toegezongen met zijn eigen clu bbed. De Schiedamse sportvereniging benoemde eveneens twee nieuwe leden van verdienste. Henk Lans bergen en Fred Clarijs viel deze clubeer te beurt. Vier sterren kreeg Frankeland voor het eten aldaar. Daarmee werd de instelling nummer 1 van Nederland. Foto: Roger van der Kraan door Frank Willemse SCHIEDAM - De Frankeland groep heeft op vakbeurs Horecava een prijs gewonnen: de 'Food is care'-award. Het is de derde maal dat deze prijs werd uitgereikt aan ziekenhuizen en zorginstellingen in Nederland. De prijs wordt ge- organiseerd door het Nederlands Koksgilde, de LOC's of Landelijke Clientenraden en een vakbladuit- gever. Was het vroeger een prijs voor lekker en goed eten -een soort Michelingids voor instellingen-, nu is de noemer meer algemeen. Vraag is: 'hoe gastvrij is de instelling?' Er dongen zeventig instellingen mee naar de prijs. Met als resultaat een Top Tien van instellingen over heel Nederland. De groep verpleeg- en zorghuizen van de Frankelandgroep behaalde in die Top Tien de eerste plaats. Zij krijgt daarmee 4 sterren uitgereikt en mag zich voor 2006 de meest gastvrije instelling noemen. Volgens het juryrapport zijn de be woners zeer te spreken over het eten en drinken, het wonen, de service en de ambiance. Twee onderzoekers hebben Fran keland bezocht en geconstateerd dat zij subliem scoort. De vragen- formulieren zijn door directie en clientenraden ingevuld. 'Stapels papieren,' volgens Annemarie van der Linden directrice Welzijn Fran keland. Van der Linden is van mening dat Frankeland nu weer eens goed nieuws kan brengen. Dat na de negatieve belangstelling en een ver- loren proces tegen de gemeente Schiedam over aanbesteding van huishoudelijke hulp. Over wat de prijs nu precies voorstelt is zij min der duidelijk. „Het is een nieuwe prijs die wordt gesponsord door het bedrijfleven en ook met een fors bedrag bij inschrij- ving. De branche beoordeelt zelf -net als in de Michelingids - haar eigen beroepsgroep." Niettemin verklaart de directrice trots te zijn op haar eigen organisatie waar de clienten zich bijzonder thuis voelen. „Het gaat er vooral om de mensen zoveel mogelijk keuze te geven. Met eten kan je kiezen uit verschillende maaltijden, verschillende plekken om te eten en wanneer precies. De mensen kunnen zelf kiezen om in de Brasserie te eten (ook a la carte), samen aan de eettafel of gewoon thuis." Minder kankeren en meer trots zijn op Schiedam is water moet gebeuren in deze stad. Dat volgens de nieuwe burgermoeder in haar nieuwjaars- toespraak. Het imago van de stad moet beter door optimisme en trots. En niet zoals nu door te kankeren en elkander in de put te praten. Oke, hier een bijdrage aan dat nieuwe, positieve image: hier mijn trotse goed-nieuws-Schiedam-verhaal. Vrijdagavond premiere in Theater a.d. Schie. Helmert Woudenberg met een solovoorstelling over Pirn Fortuyn. De beroemde acteur en regisseur van onder andere Het Werktheater) met een zoektocht naar de drijfve- ren van de politicus die vijf jaar geleden werd vermoord. Een premiere in Schiedam. Hoe vaak heb je dat? Hoogstens een van Radboud of Apollo. Theaterdirecteur Frank Lissenberg vertelt trots over het 'binnenhalenvan de eerste voorstelling: een hele eer voor Schiedam en het theater. Bij een premiere denk je al gauw aan Hollywood, Cannes of desnoods Tuschinsky. Rode lopers, flitslicht en opdringerige reporters. Met be- roemdheden die zichzelf aanprijzen. Glamour en lekker veel gedoe'. In Schiedam geen rode loper. Wel spanning binnen. Daar staat wel degelijk pers van Volkskrant, Trouw, Telegraaf en AD. Ook enkele mi- crofoons en een camera. Een opgewonden sfeer zoals dat hoort op premieres. Al vallen vooral de luidruchtige Fortuyn-aanhangers op die niet gewend zijn aan thea- terbezoek. Een dikke Rotterdammer neemt twee stoelen in bezit en een familie heeft een kind van amper 6 jaar meegenomen. Die slaapt al na 10 minuten. Want op het toneel is er slechts een kale man in de spotlight die veel praat. Na de voorstelling heft de theaterdirecteur hetglas op de succesvolle uit- voering. En de broers Simon en Marten en Leefbaar Rotterdam-politici worden besprongen door de pers. Hoe vonden die de voostelling? En leek de acteur wel op Pirn? Ja en nee was het voorspelbare antwoord. Nee, omdat volgens deze ingewijden Fortuyn 'in het echt' veel grappiger was, relativerender en relaxter. In het gedramatiseerde stuk ligt de nadruk meer op zijn familieleven met harde moeder en zielige vader, zijn homoschap en zijn gefrustreerdheid. 'Indrukwekkende acteerprestatie' kopten kranten met een 'kippenvel doodscene waar de acteur zijn moordenaar lang niet begrijpend aan- kijkt, door de knieen gaat en doodvalt'. Het beroemde beeld van de neergeschoten politicus. Er wordt in het publiek gesnikt en gekucht. Een prachtige voorstelling: een mooie premiere. Maar waar was het col lege, de raadsleden en andere Schiedamse Grote Namen? (He,foei! Ben ik toch weer aan het kankeren). Frank Willemse SCHIEDAM - Onder professionele begeleiding van een gediplomeerd beweeg- en voedingsdeskundige is vanaf woensdag 24 januari de cursus 'Beweeg je Slank' te volgen van 21.00 tot 22.30 uur. Deze 7-weekse af- slankcursus kost 75 euro en vindt plaats in wijkcentrum De Erker. De eerste les is gratis. Voor meer info: Circe Lubbers, tel. 06-42100080. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Blauwe Brug gaat donderdag 25 januari weer van start met de wekelijkse ruilbeurs voor voetbalplaatjes. De beurs is van 16.00 tot 17.00 uur en kost 50 cent. SCHIEDAM - Toverzusters, een theatervoorstelling voor kinderen en ouders, is zondag 28 januari vanaf 14.00 uur te zien in De Erker. Een voorstelling met een gekke hertog, een heksenkristal, groene make-up, liefde tussen de meest ondenkbare figuren en bizarre liedjes. Kaarten in de voorverkoop vijf euro voor volwassenen en drie euro voor kinderen. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst is donderdag 18 januari vanaf 22.00 uur de Pop en Propshow te zien; de Lama's op muziek. Mu- zikanten gaan de strijd aan door middel van improvisatieopdrachten. De krant wordt gebruikt ter inspiratie of om proppen mee te gooien naar het podium. Zaterdag 20 januari treden Phil Friendly and the Loners op, een band die Americana rockabilly country muziek brengt. Zondag natuur lijk weer een jamsessie van 19.00 tot 23.00 uur. SCHIEDAM - Spirituele vereniging Harmonia organiseert donderdag 18 januari een paranormale beurs met tarot, waarnemingen, Lenormandkaar- ten en I Tjing. De toegang is vijf euro, maar de consulten zijn gratis. De avond is in de Blauwe Brug, aanvang 19.45 uur. SCHIEDAM - In het Broersveld 123 gaat dinsdag 30 januari weer het mantelzorgcafe open voor de Schiedamse mantelzorgers die zin hebben in een kopje koffie en een praatje. Mensen die langdurig zorgen voor een ziek(e) of gehandicapt(e) familielid, vriend of bekende zijn welkom. Voor meer info: 06-516 94 096. SCHIEDAM - Bij de Vrijzinnige Geloofsgenootschap NPB geeft Marianne Vonkeman dinsdag 23 januari van 20.15 tot 22.00 uur een lezing over de Chassidische mystiek. NPB-leden betalen vier euro, niet-leden vijf euro. Ds. Marianne Vonkeman is protestants predikant in de Ichthuskerk van Vlaardingen en heeft zich gespecialiseerd in mystiek en geestelijke bege leiding. SCHIEDAM - In Wijkcentrum Oost wordt wegens groot succes met een tweede boetseergroep gestart voor volwassenen. Die groep komt bij elkaar op woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Kosten zijn 16 euro per maand, inclusief materiaal. Informatie: 245 18 18. SCHIEDAM - In de Erker wordt woensdag 24 januari weer een gezellig- heidsbingo gespeeld van 19.30 - 22.00 uur. De kosten zijn 6,50 voor tien rondes. Er wordt gespeeld voor boodschappen en koffie. Pirn Smit komt woensdag 17 januari van 19.30 tot 22.30 uur naar De Erker om helder- ziende waarnemingen te doen. Toegang is vijf euro. Voor meer informatie: Mandy, tel. 06 - 249 55 229. SCHIEDAM - De christelijk-maatschappelijke vrouwenbeweging houdt de maandelijkse thema-avond op donderdag 18 januari in de Stuurhut aan het Nijhoffplein over vogels en planten. Aanvang is 19.45 uur. Op zoek naar meer informatie? Riet de Gids, tel. 470 92 47. Nu ook leverbaar met onderhoudsvrije kunststof! ombouw. Info: www.zonpas.nl, bel of kom eens langs in onze showroom. Zonweringen W. van der Pas bv Adriaen Banckertstraat 16, 3115 JE Schiedam Telefoon 010 - 246 93 33 Open: ma t/m vrvan 9.00 tot 16.30 uur en za 11.oo tot 16.oo uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 6