Rotterdam weer in de ban van het IFFR Masterclass van topacteur Rutger Hauer tijdens IFFR maasstac I 5,- korting Jan Rap en z'n Maat maasstad B coed doel puzzel Win een perfecte Lewenstein naaimachine! F v.a. 4 februari elhe twee weken Bel 010 - 422 0011 of kijk op do website 0909 - 50 10 699 Bungalowpark LIBRA Ommen (fea Extra lang (na)genieten -&o van uw seizoenplaats Unieke lezersaanbieding MVaardg €369 CARAVANS I I I I STUNTAANBIEDING De One Take competitie van het film- festival Nu met naar de voorstelling KORTINGSBON 2 www.corolie.nl cor olie www.lommerrijk.nl tx 63 Les anges exterminateurs Belle Toujours Election I en II Ex-Drummer Princess nog enige moderne bungalows te huur 350,00 p.w. all-in, excl. toer.bel. Zwembaden en recreatieteam aanwezig. Folders tel. 0529-457224. Ginsterveld u. Boeijesweg45 - - Rock Dies 'n' Roll Never Shut up and sing Afghanistan Zidane, un portrait du 21 siecle weekbladen I I Een mar avondje uit eten? Avondvullend Onbeperkt eten drinken en entertainment. 00K V00R REPARATIE EN SCHADEHERSTEL T v T T efhof Zo doet u mee! it EE Woertsdag 24 januari 2007 ROTTERDAM - Het Internatio nal Film Festival Rotterdam (IF FR) barst vandaag weer los. In anderhalve week worden honder- den films uit alle delen van de we- reld vertoond. Om alle films heen zijn de meest uiteenlopende acti- viteiten georganiseerd. Van een Masterclass met Rutger Hauer (zie artikel hieronder) tot diverse tentoonstellingen en feestjes in de stad, het IFFR haalt het beste uit Rotterdam naar boven. Maas- stad weekbladen koos uit het dui- zelingwekkende programma een aaatal films voor een korte be- spreking. Kijk voor alle films op www.iffr.nl. Jean Claude Brisseau heeft een re- putatie opgebouwd met intelligente erotisthe films. In 2003 werd hij door jier actrices die een rol waren misgdopen van seksueel misbruik beschuldigd. Hoofdpersoon in zijn nieuvte film 'Les anges extermi nateurs' is filmmaker Francois, die actrices zoekt voor een politiefilm. Omdat deze film een enkele eroti- sche scene bevat, vraagt hij de kan- didates om een orgasme te spelen. Als een van hen zegt dat ze echt is klaargekomen, raakt hij gefasci- neerd. Franse porno van een edele soort. Veertig jaar na 'Belle de Jour' herneemt Michel Piccoli zijn rol 'Shut up and sing' is de titel van de documentaire die Barbara Koppie en Cecilia Peck maakten over de beroemde countryband The Dixie Chicks. uit Bunuels meesterwerk. 'Belle Toujours' van Manuel De Oliveira is een eerbetoon aan Bunuel en diens co-scenarist Jean-Claude Carriere. De Oliveira voert twee memorabele personages uit de filmgeschiedenis bijna veertig jaar later nog eens to- nele. Piccoli speelt opnieuw Henri Husson, die in het bezit is van het antwoord op een vraag die voor Severine van groot belang is. Ca therine Deneuve had geen zin. Bul- le Ogier neemt de honeurs waar. Van Hongkong filmmaker Johnnie To zijn twee films te zien: 'Elec tion' en 'Election 2'. Heel crimineel Hongkong staat op stelten vanwege een staf met een drakenkop. Het kiezen van een nieuwe bendeleider bij een van de gangsterbolwerken loopt volledig en vakkundig uit de hand. Beter worden gangsterfilms niet gemaakt. En de dat de sequel het altijd aflegt tegen het origineel gaat in dit geval niet op, belooft de programmeur van het festival. Beangstigend echte wereld van gangsters die zo cool zijn dat ze het klimaat met hun kilte veranderen. Voor het eerst is een boek van Herman Brusselmans verfilmd. Dat op zich maakt al nieuwsgierig. Nog nieuwsgieriger word ik wanneer ik lees dat 'Ex-Drummer' van recla- memaker Koen Mortier een krui- sing is tussen 'C'est arrive pres de chez vous' en 'Trainspotting'. Met 'Ex-Drummer' schijnt het Koen Mortier overtuigend gelukt te zijn om de onverfilmbare boeken van Brusselmans op het witte doek te brengen. Herman Brusselmans vindt zelf dat het een on-Vlaamse film is gewor- den: „Dat wil zeggen: een heel goeie film." De jonge Deense regisseur Anders Morgenthaler leverde met 'Prin cess' een animatiefilm af over de porno-industrie. „Hoogst origineel en niet voor alle leeftijden", luidt de aanbeveling. Een priester, de dertiger August, komt op een dag thuis van jaren zendingswerk. Hij komt om de be- grafenis van zijn zus te regelen die als pornoster de 'artiestennaam' Princess droeg. Als het tot hem doordringt dat naast zijn zus ook haar kleine dochter ROTTERDAM - Hoewel hij al jaren niet meer hier woont en werkt, kan acteur Rutger Hauer zonder twijfel Nederlands grootste acteur worden genoemd. Na rollen in Nederlandse kaskrakers als 'Turks Fruit', 'Sol- daat van Oranje' en Grijpstra en De Gier', maakte hij een succesvolle overstap naar Hollywood. In deze weken is Hauer terug in Nederland, waar hij een filmcursus geeft aan dertig internationale studenten, die hun vergaarde kennis meteen in praktijk brengen. Rotterdam staat de komende weken weer helemaal in het teken van het jaarlijkse International Film Fes tival. Een mooi moment voor een intensieve filmcursus onder leiding van professionals als Robbie Mid ler, Reinier van Brummelen, Peter Greenaway, Job ter Burg en San Fu Maltha volgen dertig studenten uit onder meer Nederland, Costa Rica, Engeland en de Verenigde Staten een intensieve filmcursus. Het ini- tiatief voor deze Masterclass komt van Rutger Hauer en Hogeschool INHOLLAND Rotterdam. De professionals zijn alien toppers in hun vak. Acteur, regisseur en producent Rutger Hauer maakte naam in Nederland en Hollywood met rollen in 'Turks Fruit', 'Sol- daat van Oranje', 'Nighthawks', 'Blade Runner' en recent 'Confes- Acteur Rutger Hauer komt naar Rotterdam om dertig internationale studenten een Masterclass te geven. Het resultaat zijn zes korte films die nog tijdens het filmfestival in premiere gaan. sions of a Dangerous Mind', 'Sin City' en 'Batman Begins'. Reinier van Brummelen was director of photography bij 'Kruistocht in Spijkerbroek' en 'Abeltje'. Peter Greenaway regisseerde films als 'Drowning by Numbers', 'Prospe- ro's Books' en 'The Cook, The Thief, His Wife Her Lover'. Ook de andere cursusleiders zijn topp- pers op hun vakgebied. Met de Masterclass geven de orga- nisatoren jong filmtalent de kans te leren van deze gerenommeerde pro fessionals. Dit sluit aan bij de ambi- tie van Hogeschool INHOLLAND Rotterdam, dat de activiteiten van haar School of Communication Media in de filmwereld wil uitbou- wen, om jonge mensen optimale kansen te geven bp ontplooiing. De deelnemers aan de Masterclass volgen van 24 tot en met 31 januari een intensief programma. Ze wor den onderwezen in acteren, regis- seren, script schrijven, produceren, camerawerk en andere disciplines die belangrijk zijn bij het maken van een film. In zes groepjes maken zij als onder- deel van de Masterclass bovendien zes korte films, waarin bekende acteurs meespelen zoals Isa Hoes, Antonie Kamerling, Derek de Lint, Terrence Schreurs, Georgina Ver- baan en Yorick van Wageningen. Deze films, die alien worden pp- genomen in de Van Nelle Ont- werpfabriek in Rotterdam, gaan op donderdag 1 februari, 19.00 uur in premiere in De Doelen tijdens het International Film Festival Rot terdam. Kijk voor meer informatie op www.RutgerHauerFilmfactory. com. Bok's Bungalowpark voor rust en natuur naar GARDEREN Putterweg 76, tel. 0577-461362. Vraag prosp. aan voor 6-pers. bungalows. Boek nu voor 2007 www.boksbungalowpark.nl HULSHORST (VELUWE) Comfortabele, vrijstaande bungalows te huur. Voor senioren 50% korting. Gratis folder De Hoefstal. Tel. 0341-451328. Camping Ginsterveld is de kindvriendeiijke comfortcamping van Schouwen-Duiveland met... toeristische plaatsen seizoenplaatsen 30 maart t/m 30 September voor-seizoenplaatsen (30 maart t/m 25 juni) kwaliteit slechtweervoorzieningen overdekt zwembad recreatieteam schoolvakanties het vakantiegevoel dicht bij huis! Vv Voor boeking of informatie r ■A j kunt u bellen 0111-651590 n 1 of surfen naar: l,U^*ii www.ginsterveld.nl [}t 4328 ha Burgh-Haamstede Dutwai Ginsterveld 0NZE SEIZOENPLAATS VOOR TIJDL00S PLEZIER! ROTTERDAM - Dat je met de mobiele telefoons van tegen- woordig nog steeds kan bellen zou je bijna vergeten, want deze smart phones zijn radio, camera, en computer ineen. Met het snel groeiende aantal van deze mul timedia apparaten groeit ook de vraag naar goede content. Daarom organiseren Interna tional Film Festival Rotterdam (IFFR) en NPS Korte Film On line voor de tweede keer de One Take Competition, dit keer in samenwerking met de Willem de Kooning Academie en KPN. De films van de One Take Competition bestaan uit slechts een take van maximaal twee minuten en worden gemaakt door studenten van de Willem de Kooning Acadmie en op het IFFR-aanwezige regisseurs. De resultaten kun je zien op www. shoobidoo.nl en op monitoren op alle festivallocaties. De twee winnaars van de KPN One Take Awards worden maandag 29 ja nuari bekend gemaakt tijdens de slotavond van 'Short: As Long as it Takes'. De prijzen bestaan uit een geld- bedrag van 500 euro en een exclusieve James Bond-phone. De One Take Competition is een samenwerking tussen IFFR, KPN, NPS en de Willem de Kooning Academie. Van Hongkong filmmaker Johnnie To zijn twee films te zien: 'Election' en 'Election 2'. Mia is misbruikt door seksbazen, ontwaakt in de geestelijke een god- delijke toorn. De Finse filmmaker Juha Koiranen zag een elektrische gitaar waarop 'rock-'n-roll never dies' geschreven stond in de etalage van een pand- jeswinkel. Dit werd het begin van het hilarische verhaal over Tiger, een overjarige, veel te oprechte stu dent met veel te goeiige ouders, die ervan droomt een gitaarlegende te worden. Zijn film 'Rock 'n' Roll Never Dies' is volgens de aanprijzing een 'droogkomische parabel over een idealistische en nai'eve laatbloeier'. 'Shut up and sing' is de titel van de documentaire die Barbara Koppie en Cecilia Peck maakten over de beroemde countryband The Dixie Chicks. Tijdens een optreden in Londen maakte leadzangeres Na talie Maines aan de vooravond van de inval in Irak een ondoordachte opmerking over president Bush. De film toont de turbulente dagen, maanden en jaren die volgden op de uitspraken van Maines. De 'chicks' lagen onder vuur, wer- den met de dood bedreigd en pro- beerden ondertussen door te gaan met leven en muziek maken. Uit- eindelijk laat de film zien wie The Dixie Chicks zijn als vrouw, pu- blieke figuur en muzikant. De Nederlandse experimentele filmmaker Cyrus Frisch maakte zijn film 'Waarom heeft niemand mij verteld dat het zo erg zou wor den in Afghanistan?' helemaal met de camera van zijn mobiele tele- foon. Overgevoelig voor spanning en geweld legt hij vanuit zijn huis de opstootjes van rondhangende al- lochtone jongeren vast en het ermee verbonden politiegeweld. Hij regi- streert een verhardende omgeving. Een omgeving die zijn innerlijke angsten visualiseert. De telefoonbeelden hebben opzette- lijk een lage resolutie, waardoor de film te vergelijken is met de 8mm- experimenten van vroeger. Onder leiding van cameraman Dari us Khondji ('Se7en', 'Delicatessen') stonden op 23 april 2005 zeventien camera's langs het veld bij de wed- strijd Real Madrid - Villareal. Al deze camera's waren gericht op stervoetballer Zinedine Zidane. De film 'Zidane, un portrait du 21 sie cle' van videokunstenaars Douglas Gordon en Philippe Parreno is geen portret van Zidane, maar meer een experiment waarin de voetballer kunstobject is geworden. Volgens de aanbeveling is de film 'even rit- misch als dromerig, even concreet als abstract, en legt terloops de verbanden tussen voetbalwedstrijd en speelfilm bloot'. De film Ex-drummer dingt mee naar een Tiger Award. In 1976 was Jan Rap en z'n maat van Yvonne Keuls in het theater een sensatie. Meeslepend, sociaal theater, dat de zenuw van de tijd raakte. Nu, 30 jaar later, is het opnieuw in de Nederlandse theaters te zien. Jan Rap is zo'n stuk waar je ingezogen wordt of je wil of niet, een belevenis waar je kippenvel van krijgt. Twee vrouwen staan centraal in het stuk: Elly, de leidster van het opvangtehuis en Gemma, haar meest weerbarstige pupil. De spanningen onder de staf en de jongeren lopen steeds hoger op als het tehuis gesloten dreigt te worden. Een ontroerend en realistisch verslag van menselijke mislukkingen, falende instanties en blunderende teamleden. Jan Rap en z'n maat wordt gespeeld door een bevlogen groep acteurs, de regie is in handen van Peter de Baan (o.a. Turks Fruit) Jan Rap en z'n Maat is genomineerd voor de Toneelpublieksprijs 2006-2007. Lezers van Maasstad weekbladen kunnen extra voordelig naar Jan Rap en z'n Maat in Theater het Kruispunt in Barendrecht en/of Isala Theater in Capelle a/d IJssel. Op vertoon van deze bon aan de kassa van het theater naar uw keuze, ontvangt u maar liefst 5,- korting. Speeldata en locaties: Zaterdag 3 februari 2007, aanvang 20.15 uur in Theater het Kruispunt te Barendrecht. Vrijdag 9 februari 2007, aanvang 20.15 uur in Isala Theater te Capelle a/d IJssel. Ja, ik maak gebruik van de 5,- korting Naam: m/v Adres: ...j...5 - 1 Postcode/Woonplaats: Voorwaarden: de korting geldt uitsluitend op vertoon van deze advertentie direct bij de kassa en niet via internet, zolang de voorraad strekt. Niet geldig voor reeds gekochte kaarten. Er is geen restitutie mogelijk. Niet in combinatie met andere acties. Voor nieuwe of gebruikte caravans Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 gebak i tijdschake laar Europeaan leidsel reisdeken 6 wondvocht molen- trechter trouwjurk ontwerp dwaling piaats in Frankrijk onder- grondse artikel lendendoekje landgoed 3 meubelstijl 4 naaigerei oorlogsvloot A bloedvat erfelijk- heidsdrager drinkfles van wielrenners grote garnaal pretpark in Kopenhagen mislukking overhellen juffrouw (Maleis) binnen (Latijn) toren- omgang mispunt Limited rivier in Tsjechie land in Azie Romeinse keizer kpntlijn zeer treurig T gordijnstang wolsoort 2 dooreen- mengen enthou- siasme kortschrift 5 sierheester Pallieterhof is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl Zelf kleding maken is weer helemaal hot! Voor de mooiste creaties van top- couturiers draait u uw hand niet om. Deze Diana 28 van Lewenstein helpt u met het verwezenlijken van uw stoutste dromen op kledinggebied. Modern en krachtig zijn twee kernwoorden die van toepassing zijn op deze vrije-arm machine. Het apparaat beschikt over een vol-automatisch knoopsgat (1 fase), automatische draadinsteker en 28 moderne, nuttige en decoratieve steken. De steeklengte en -breedte is apart instelbaar, evenals de persvoetdruk. Naast dit alles wordt een stofhoes meegeleverd. Kijk voor meer informatie op www. lewenstei nn I Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 24 t/m dinsdag 30 januari 2007 doorgeven via U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... Vul hier de gevonden letters in en be! het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 6 2006 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. De oplossing uit nummer 48 is: talisman. Een Rosa Di Luca bedel- armband en collier is gewonnen door: W. Schouten, Krimpen aan den IJssel; L. Gevers, Mijnsheerenland; M. Karel, Rockanje; D. Scheenloop, Rotterdam; E. vd Vlekkert, Spijkenisse.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 15