Het Wmo-loket in de Stadswinkel: voor vragen en aanvragen over zorg welzijn Convenant Nazorg Veelplegers ondertekend Wel het idee, maar niet het geld?! www.schiedam.nl De raadscommissies vergaderen Een Koninklijke onderscheiding? Nu aanvragen! gemeente Schiedam Week 4 Woensdag 24 januari 2007 Agenda Huub van der Lubbe in Zondagmiddag Literair Eenmalige subsidie voor welzijnsactiviteiten eerste ronde 2007 Gemeenteberi Maandag 29 januari 2007: Aanvang 20.00 uur Commissie Bestuur en Cultuur seer. dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2465853 e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Dinsdag 30 januari 2007: Aanvang 20.00 uur Commissie Wonen en Groen seer. dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434 e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Woensdag 31 januari 2007: Aanvang 20.00 uur Commissie Bevolking en Onderwijs seer. dhr. J. Pegtel, tel. 010-2465336 e-mail: j.pegtel@schiedam.nl Donderdag 1 februari 2007: Aanvang 20.00 uur Commissie Ruimte en Verkeer seer. dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434 e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Bestuur Tijdens deze commissievergaderingen komt onder andere aan de orde: Radicalisering In samenwerking met de politie informeert burgemeester Verver de commissie middels een presentatie over wat Schiedam doet met radi calisering en terrorisme. Dit naar aanleiding van een bezoek dat de burgemeester en het regionaal bestuur brachten aan Toronto, waarbij dit thema centraal stond. Beter vergaderen In 2006 hebben voorbereidende onderzoeken en gesprekken plaats- gevonden over aanpassingen in de wijze waarop de raadscommissies en de gemeenteraad vergaderen. Aan het onderzoek naar een betere manier van werken hebben zowel de politieke als ambtelijke organi- satie meegewerkt. Rekening houdend met de resultaten van deze voorbereiding wordt de raad nu voorgesteld om veranderingen door te voeren. Er komen minder commissies, een ander vergaderritme en speciale bijeenkomsten waar politiek en burgerij elkaar aanspreken. Bouwplannen Bachplein/Wijkcentrum De Blauwe Brug Op verzoek van dhr. Oosthof wordt dit onderwerp opnieuw geagen- deerd. Dhr. Oosthof stelt aan de orde de consequenties voor wijk- centrum De Blauwe Brug in relatie tot de bouwplannen voor het Bachplein. Uitbreiding De Drie Maasstede De mening van de commissie wordt gevraagd over het door een deel van de bewoners uit de omgeving ingediende alternatieve plan. Dit plan behelst het wijzigen van de ontsluiting van De Drie Maasstede vanaf de Zoomweg en het gedeeltelijk inrichten van een bestaand speelterrein als parkeerterrein. Hiermee wordt een deel van de te verwijderen beplanting, in verband met de uitbreidingsplannen van het verpleegtehuis, gehandhaafd. Decentralisatie Hoekse Lijn Op de agenda van de commissie Verkeer en Vervoer van de Stadsregio d.d. 17 januari 2007 staat geagendeerd: Decentralisatie Hoekse lijn. De voorstellen behelzen een koppeling van de Hoekse lijn in Schiedam aan het metronet. Deze voorstellen hebben aanzien- lijke consequenties voor reizigers van en naar Schiedam. Herinrichting Sportpark Thurlede Het betreft een voorstel tot herinrichting van Sportpark Thurlede ten behoeve van cricket en/of voetbal. De werkzaamheden dienen medio 2008 te zijn voltooid. Wonen Ruimte Bevolking en Onderwijs Informatie Deze openbare commissievergaderingen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. Raadscommissies adviseren de gemeenteraad over stukken die in de raadsvergade- ring aan de orde komen. U kunt de vergaderingen van de raadscommissies bijwonen en bij agendapunten het woord voeren. Ook is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u terecht bij de commissiesecretarissen. Sinds dit jaar is het Wmo-loket geopend in de Stadswinkel. U kunt hier direct bij de gemeente terecht voor alle Wmo-aanvragen. Dit zijn vragen over zorg en wel zijn die onder de nieuwe Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) vallen. U kunt hierbij denken aan: Rolstoelen Woningaanpassingen Aanvullend vervoer Huishoudelijke hulp Aanvragen voor de AWBZ (u hoeft hiervoor dus niet meer naar het CIZ) /oafs bijvoorbeeld Verpleging Opname in verzorging en verplegingshuis Aanvragen voor Welzijnsvoorzieningen zoals Maaltijden Alarmering Hoe werkt het loket? U kunt tijdens de openingstijden van de Stadswinkel bij het loket terecht. Alle Wmo-aanvragen (zoals de voorbeelden hierboven) kunnen rechtstreeks bij het loket worden ingediend Alle ochtenden kan direct met een consulent gesproken worden Zondag 28 januari 2007 Zondagmiddag Literair met Huub van der Lubbe Bibliotheek Noord, Bachplein 589, Schiedam Aanvang: 14.00 uur Toegang: 15,- Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Bibliotheek Noord, Bachplein 589, Schiedam Boekhandel Post Scriptum, Hof van Spaland 31, Schiedam Boekhandel J.S. van Leeuwen, Broersvest 85, Schiedam A1 25 jaar is Huub van der Lubbe de zanger van de Nederlandstalige popgroep De Dijk. De liedteksten van deze groep zijn gebundeld in Melkboer met de blues en Geregeld leven. Op deze Zondagmiddag Literair wordt hij voor de pauze gei'nterviewd door Ruud Aret van Boekhandel Post Scriptum. Na de pauze treedt hij op. www.bibliotheekwaterweg.nl bibliotheek@schiedam.nl Op sommige eenvoudige aanvragen kan direct een beslissing worden genomen als deze persoonlijk bij het loket worden ingediend. Voor andere aanvragen is eerst een huisbezoek nodig of nog een medisch onderzoek. Afspraken daarvoor worden dan gepland bij het loket Aanvragen kunnen ook telefonisch worden ingediend Informatie en advies Ook als u informatie of advies wilt, kunt u gewoon naar het loket komen. Ook vragen over welzijnsvoorzieningen, opvoeding, bijzondere bijstand, maatschappelijke opvang etc. kunnen bij het loket worden gesteld. In het loket helpt men u om het probleem goed in beeld te krijgen en u zonodig door te verwijzen naar de juiste instanties. De medewerkers helpen u graag. Achter de balie zitten medewerkers van de gemeente voor informatie en advies en consulenten van de ROGplus voor de verstrekkingen. U vindt het Wmo-loket in de Stadswinkel aan het Stadserf 1 Postbus 1501 3112 DZ Schiedam Telefoon 010-246 5742 246 5827 e-mail wmo@schiedam.nl Het Wmo-loket is geopend op de volgende tijden: Maandag 12.00-16.00 uur Dinsdag tot en met vrijdag 8.00-16.00 uur Donderdagmiddag 18 januari 2007 hebben de gemeente Schiedam en een aan- tal andere partijen het Convenant Nazorg Veelplegers ondertekend. Hierin staat beschreven op welke manier (ex-)gedetineerden extra aandacht kunnen krijgen, om te voorkomen dat ze snel na hun vrijlating weer in crimineel gedrag vervallen. Schiedam heeft: te maken met een aantal mensen, die zich bij herhaling schuldig maken aan het plegen van strafbare feiten. Het is gebleken, dat deze mensen na een detentiepe- riode moeite hebben met het nemen van verantwoordelijkheid buiten de muren. Vaak hangt hun crimineel gedrag samen met zaken als harddrugsverslaving, problematisch alcoholgebruik, een psychische stoornis of dak- en thuisloosheid. Hun gebrek aan zelfred- zaamheid leidt tot overlast voor anderen en vergroot bovendien de kans op herhaling. Met de aanpak die in het convenant wordt beschreven moet worden voorkomen dat mensen snel na hun invrijheidstelling weer op het verkeerde pad komen. Door de reali- satie van preventieve maatregelen en een sluitend systeem van nazorg moet een situatie geschapen worden, waarin iemand zijn of haar leven op een normale manier kan oppak- ken. Idealiter moet nog voor iemand vrijkomt bekend zijn of er problemen te verwachten zijn met bijvoorbeeld huisvesting en schulden en of de betrokkene in het bezit is van een identiteitsbewijs. Zonder identiteitsbewijs is het immers niet mogelijk een uitkering aan te vragen. De aanpak moet zijn vruchten afwerpen voor de doelgroep, maar niet minder belangrijk is dat de overlast voor de samenleving op deze manier kan worden teruggedron- gen. Burgemeester W.M. Verver-Aartsen prees de partijen die in deze samenwerking deelne- men om de constructieve manier waarop zij in de voorbereidingsfase te werk zijn gegaan. Schiedam is de eerste Waterweggemeente die de samenwerking met een convenant bekrachtigt. De heer H.C.D. Korvinus, hoofdofficier van justitie, sprak zijn tevredenheid uit over de voortvarende wijze waarop Schiedam haar verantwoordelijkheid oppakt, net zoals dat eerder ook al het geval was met het Meldpunt Huiselijk Geweld. Foto: Jan van der Ploeg Iemand kan in aanmerking worden gebracht voor een Koninklijke onderscheiding op grond van zijn of haar bijzondere inzet voor de maatschappij. In Schiedam zijn honderden vrijwilligers actief. Daar zijn ongetwijfeld vrouwen en mannen bij die volgend jaar bij de lintjesregen ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag hiervoor in aanmerking komen. Ook mensen die in hun werk een bijzondere prestatie hebben geleverd kunnen een lintje krijgen. Kent u iemand in uw omge ving die wellicht in aanmerking komt voor een onderscheiding dan kunt u die- gene voordragen. Koninklijke onderscheidingen Omdat aan de aanvraag van een Koninklijke onderscheiding een lange procedure verbon- den is, moeten een dergelijke aanvraag ten behoeve van de volgende algemene decora- tieverlening op 29 april 2008 voor 18 augustus 2007 bij de burgemeester zijn ingediend. Het kabinet van de burgemeester begeleidt zo'n aanvraag vanaf het eerste begin, zodat die aan alle regels voldoet. Hiervoor zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze formulieren kunt u downloaden via www.lintjes.nl. Formulieren zijn ook op te vragen bij het kabinet van de burgemeester, telefoonnummer 010-246 5477 of per e-mail i hg. brouwer@schiedamnl Verder is er een informatiefolder beschikbaar met als titel 'ere wie ere roekomt', uitge- geven door het Kapittel voor de Civiele Orden. Deze informatiefolder en overige infor matie zijn eveneens verkrijgbaar bij het kabinet. Zoals al uit de benaming blijkt, worden Koninklijke onderscheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. Daarnaast zijn er ook gemeentelijke onderscheidingen. Gemeentelijke onderscheidingen De gemeente Schiedam kent twee gemeentelijke onderscheidingen namelijk De Aleidapenning en de M.C.M. de Grootspeld. De Aleidapenning zal slechts toegekend kunnen worden aan natuurlijke personen, die zich gedurende een groot aantal jaren in zeer hoge mate persoonlijk verdienstelijk hebben gemaakt voor de stad Schiedam en haar inwoners. De M.C.M. de Grootspeld kan worden toegekend aan natuurlijke personen, die zich gedurende langere tijd verdienstelijk hebben gemaakt voor de stad Schiedam op sociaal maatschappelijk, cultureel, economisch "of sportief gebied. De Aleidapenning is van een hogere orde dan de M.C.M. de Grootspeld. Beide onder scheidingen worden bij besluit van het College van Burgemeester en Wethouders toege kend. Wanneer u van mening bent dat iemand voor een van deze onderscheidingen in aanmerking kan worden gebracht, dan kunt u daarvoor een schriftelijk en gemotiveerd verzoek indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders. Hiervoor zijn geen formulieren beschikbaar. Ook voor deze onderscheidingen kunt u nadere informatie verkrijgen bij het kabinet van de burgemeester, telefoon 010-246 5477 of e-mail: ihg.brouwer@schiedam.nl. Het Convenant Volwassen Veelplegers is ondertekend door de volgende partijen: Politie Rotterdam-Rijnmond, district Waterweg Noord Openbaar Ministerie Arrondissementsparket Rotterdam, sectie Oost Schiedam Waterweg Noord PI Rijnmond, Coordinatiebureau Bureau Terugdringen Recidive I R) Stichting Reclassering Nederland Gemeente Schiedam Verslavingsreclassering, Bouman GGZ MDNW, Maatschappelijke Dienstverlening Nieuwe Waterweg, als uitvoerende partij voor de Gemeente Schiedam Woonplus De gemeente Schiedam biedt inwoners van de stad de mogelijkheid om subsidie aan te vragen voor het organiseren van eenmalige activiteiten op het gebied van Welzijn. Zowel instellingen als particulieren (in samenwerking met een erkende organisatie) kunnen een subsidie aanvragen. Het moet gaan om een activiteit die wordt georganiseerd door schiedammers voor Schiedammers. Als voorbeeld noemen we hier een aantal eerder gehonoreerde ideeen: een tweetal instructiecursussen reanimatie, een tennistoernooi georgani seerd voor een groep van 16 gehandicapten van de woonvoorziening aan de Vlinderhoven. Twee maal per jaar kan een aanvraag voor deze incidentele subsidie worden ingediend. De sluitingsdatum voor de eerste ronde is 1 maart. De beoordeling en beslissing daarop volgen uiterlijk op 1 mei. De sluitingsdatum voor de tweede ronde is 1 September, met uiterlijke beslisdatum 1 november. Nu gaat de eerste ronde van 2007 van start. Wilt u een aanvraag indienen, doe dit dan voor 1 maart 2007. De beslissing op de aanvraag hoort u voor 1 mei. De gegevens die in ieder geval moeten worden ingediend zijn: een omschrijving van de eenmalige activiteit een overzicht van de inkomsten en uitgaven het gevraagde subsidiebedrag gegevens van de aanvrager. Het moet gaan om een activiteit die in 2007 uitgevoerd zal gaan worden. Het per aanvraag toe te kennen bedrag is maximaal 50% van de kosten, en in totaal nooit meer dan 2.500. Wilt u in aanmerking komen voor deze subsidie? Informeer dan naar de voorwaarden en stuur uw schriftelijke aanvraag voor 1 maart 2007 naar de gemeente Schiedam, ter atten- tie van de afdeling Welzijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Heeft u vragen, neem dan contact op met de afdeling Welzijn, telefoonnummer: 010-246 5610. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende velligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3