2 maasstad woiCc ©on ©teofe Menno Siljee wil met de markt 'n goeie binnenstad neerzetten 1 Moet overheid ingrijpen? Lindenhof en Wilde Ganzen redden baby's krant netel maasstad wijkkort maasstad HALVE PRIJZEN Meespelen met Harpe Davids Workshop vrijwilligerswerk Schiedammers zelf zijn de beste ambassadeurs van de binnenstad Felle discussie over opwarming aarde Aromatherapie Lesotho gaat ten onder aan aids Meester iaap neemt afscheid Woensdag 24 januari 2007 xq 52 westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdarm maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Er zullen weer winkels bij komen in Schie dam-Centrum, verwacht Men- no Siljee. „Laten we elkaar geen leegloop aanpraten," zegt de wethouder. „Het ver- trek van een aantal winkels lag in de lijn der verwachting. Dat kun je als gemeentebe- stuur niet tegenhouden en er zijn nu eenmaal verschillende oorzaken voor. Maar ik zie goede initiatieven om de bin nenstad aantrekkelijker te ma- ken. Het gaat lukken. Optimis- tisch? Nee, noem het positief. Ik ben positief over hoe we met elkaar weer een goeie bin nenstad kunnen neerzetten." En met elkaar bedoelt wethouder Siljee: de gemeente, de markt (win- keliers en vastgoedhandelaren) en met name ook de inwoners van Schiedam. „Want de Schiedam mers zelf zijn de beste ambassa deurs van de binnenstad," zegt hij. „Natuurlijk is het van belang, zoals mijn voorganger Cor van Tilborg zei, om mensen van elders naar Schiedam-Centrum te halen - en daar zullen we zeker ook inzet op plegen - maar ik hoop dat vooral de Schiedammers zelf de kwaliteiten van het stadscentrum ontdekken. Als de eigen inwoners een goede ontwikkeling zien, dragen zij dat uit naar familie en vrienden die buiten de stad wonen." PvdA-wethouder Siljee, verant- woordelijk voor financien, eultuur en de binnenstad, reageert op de zorgen die Hoogstraat-winkeliers zich maken over het vertrek van modezaak WE, naaimachinezaak Lucas, de Marskramer en een schoenenzaak bij de Nieuwe Passa ge. „Niet de moed laten zakken!" zei hij tegen Chris Coppens, voor- zitter van het Centrummanagement Schiedam. „Er staan goeie dingen te gebeuren - en niet alleen op winkelgebied." Meester Jaap Bloemenseance bij Harmonia Mantelzorgcafe open op 30 januari Graauwe Hengst Geschiedenis en Kunstgeschiedenis Toverzusters in Erker Kinderwerk in de Erker Ruilbeurs voetbalplaatjes Nu rechtstreeks uit onze markiezen fabriek. Tot 21 maart 2007 koopt u bij ons uw houten markies voor de helft van de prijs SCHIEDAM - Muziekvereniging Harpe Davids geeft zaterdagavond 24 maart het jaarlijkse concert in het Fortis Theater a.d. Schie. Ook het B-orkest (opleidingsorkest) en de drumfanfare van de vereniging treden dan op. Het opleidingsorkest is een orkest voor beginnende blaasmuzikanten (klarinet, dwarsfluit, hobo, trompet, saxofoon, en trombone) en slagwer- kers en repeteert op maandagavond van 18.45 uur tot 19.25 uur uur in 'De Tamboerijn' aan het Nijhoff- plein 22. De drumfanfare bestaat uit gevor- derde blaasmuzikanten (trompet, trombone, sousafoon, saxofoon) en slagwerkers (kleine en grote trom) en repeteert op vrijdagavond van 19.45 tot 21.45 uur. Harpe Davids biedt belangstellen- den de kans om op projectmatige basis aan dit concert mee te werken. ledereen die een blaasinstrument of slagwerk bespeelt en die het leuk vindt om in orkestverband met elkaar te musiceren kan meedoen. Uiteraard wordt een aantal weken voorafgaand aan het concert gere- peteerd. Belangstellenden kunnen zich op- geven via nummer 449 15 91 of loendersloot@harpedavids.nl SCHIEDAM - Voor vrijwilligers is de nieuwe Arbowet, die op I januari is ingegaan, een stuk eenvoudiger geworden. Bijna alle specifieke re- geltjes zijn geschrapt. Organisaties die met vrijwilligers werken krijgen de vrijheid om met het gezonde verstand te zorgen voor gezond en veilig vrijwilligerswerk. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam organiseert een work shop om vrijwilligersorganisaties te helpen bij het opzetten van goed Arbo-beleid. De praktijk staat cen- traal. Aan de hand van een aantal oefeningen wordt aandacht besteed aan het inschatten van risico's, het stellen van prioriteiten en het be- denken van passende maatregelen. Woensdag 14 februari van 19.30 - 22.00 uur is de gratis workshop. Aanmelden voor 8 februari per te- lefoon: 246 56 52 (maandag, woens dag en donderdag). Per vrijwilli- gersorganisatie kunnen maximaal 2 personen worden ingeschreven. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma.t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m do. 09.00-21.00 uur vrij. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H.Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPiJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. door Kor Kegel Siljde is niet blind voor de oorza ken. „We zien nu eenmaal steeds sterker dat de Hof van Spaland een geduchte concurrent is van onze eigen binnenstad. Daar zit ook een Marskramer en die loopt naar wij hebben begrepen goed. Het komt nog maar weinig voor dat het wmmmmmm Wethouder Menno Siljee wil ook het omzetten van winkels in woningen stimuleren op een deel van het Broersveld en het doodlopende Groenendal. Blokker-concern in 66n stad twee Marskramers heeft. Dus dat de Marskramer op de Hoogstraat zou sluiten, was ingecalculeerd. Niette- min wil ik met Blokker gaan praten over de plannen in de binnenstad, want Blokker heeft meer winkel- formules en dat is belangrijk. Wat de Hof van Spaland betreft: veel inwoners van Schiedam-Noord gaan alleen nog daarnaartoe, ze kennen de binnenstad amper. Ik neem mijn buren wel eens mee naar het centrum eh dan zeggen ze: ik wist niet dat we dit allemaal hadden." Andere belangrijke factor: Schie dam-Centrum heeft te veel win- kelvloer. „Er is een overcapaciteit. Daar is iedereen het nu wel over eens. Daarom," zegt Siljee, „wordt het ook mogelijk om winkelruim- tes aan het bestand te onttrekken. Tussen het Stedelijk Museum en de afrol naar de Lange Achterweg, bij tapperij *t Weeshuis van Henk Post, wil het college toestaan dat winkels een woonbestemming krij gen. Vooral in de avonduren zal de Hoogstraat dan niet meer zo unhei- misch zijn. En voor het winkelend publiek zal het niet storend zijn, als winkels worden afgewisseld met woningen. Dat zie je ook in drukke toeristische steden." Behalve op het stukje Hoogstraat vanaf bloemsierkunst Rosa tot aan Henk Post wil Siljee ook het om zetten van winkels in woningen stimuleren op een deel van het Broersveld en het doodlopende Groenendal. „Het bestemmingsplan laat het nog niet toe, maar als college van bur- gemeester en wethouders hebben we wel besloten om aan vergun- ningaanvragen mee te werken." Vervolgens zet Menno Siljee de honing en het azijn op tafel. „We gaan de Hoogstraat met zoet en zuur verbeteren," zegt hij in Bal- kenende-jargon. ,.We beginnen met het zoet. We gaan de subsidiemo- gelijkheden uitbreiden, zodat pan- den kunnen worden gerestaureerd en beter verhuurd kunnen worden. Veel huren zijn eenvoudig te hoog. Rond de Dam is het al gelukt om de leegstand tegen te gaan. Bij- voorbeeld doordat wij mee hebben gewerkt aan ideevorming." „Als dat niet genoeg helpt, ko men we met het zuur. Dan gaan we eigenaren aanschrijven om hun onroerend goed op te knappen. De gemeente zal meer capaciteit moeten vrijmaken om dat af te dwingen, maar als we eenmaal tot die aanpak overgaan, is het zoet ook definitief van tafel. Dan zal het er stevig aan toe gaan." „Maar laten we niet vergeten dat er veel goedwillende eigenaren zijn. Dat wordt wel eens over het hoofd gezien. Als je de nadruk legt op. Foto: Roger van der Kraan de slechte dingen, wordt het zo negatief en dat verdient onze bin nenstad helemaal niet." Siljee: „ln de binnenstad zijn de mogelijkheden van de gemeente beperkt. Juist daar ben je afhan- kelijk van de markt. Dus moeten we samen met de markt doen. De gemeente zorgt niet voor winkels; dat moet de markt doen. Het zijn ook de ondernemers, die moeten zorgen dat de mensen naar Schie dam-Centrum komen. En de ge meente kan vooral in de promotie veel doen: bijdragen aan de be- kendheid, vandaar de campagne www.ontdekschiedam.nu. We gaan die campagne vervolgen met een promotie van de horeca, die zich voor een deel vergeten voelde. Ik wil benadrukken dat we er samen voor staan om de binnenstad bp te krikken. Ik zal proberen de neuzen dezelfde kant op te krijgen." door Frank Willemse SCHIEDAM - De film en beelden wijzen allemaal in een richting: we gaan regelrecht naar de haaien met deze wereld. Door alarmerende verandering van ons klimaat. Waardoor? Door onze fabrieken, auto's -en ons gedrag. Al Gore, enkele jaar geleden bijna president van de USA, vertelde dat in zijn film. Een ongemakkelijke boodschap of 'An inconvenient truth' in de filmzaal van De Teerstoof. Een film om ons te waarschuwen. „Maar wat kunnen we hier in Schie dam aan doen?" Achter de tafel op het toneeltje drie leden van Groen- Links (John Witjes, Ed Gloudi en statenlid Jose Chung) met twee con- currerende lokale politici. De wet houder milieu in Schiedam, SP'er Yorick Haan en VVD-fractieleider Ad Mostert. De laatste kreeg als rechtse politicus de meeste aanval- len te verduren van de zaal vol met GroenLinksers die hun nieuwjaars- receptie vierden. De mantra 'Duur- zaam' wordt ingezet tegen het einde van de wereld, tegen de opwarming van de aarde. Door: duurzaam on- dernemen (producenten), duurzame mobiliteit (consument) en duurzame energie (overheid). Moet de overheid ingrijpen en via belastingen afdwingen of regelt het bedrijfsleven dat zelf wel? „Nee, dat doen we zelf wel", zegt de WD terwijl de GroenLinksers heil ver- 'wachten van een sterke overheid. Als voorbeeld de uitstoot van slech te stoffen uit auto's. Met zware subsidies probeert de overheid de autokoper te belonen als hij een wa- gen met roetfilter neemt. Belonen in plaats van straffen is de achterlig- gende gedachte uit de psychologie. Want met straffen -voorbeeld re- keningrijden- krijg je alle mensen tegen je. Maar wat kan Schiedam nu doen Na het zien van de film van Al Gore werd er gediscussieerd in De Teerstoof over duurzaamheid. Foto: Roger van der Kraan op bescheiden, lokaal niveau? Haan noemt als voorbeeld van goed over- leg de afspraken die de Gemeente Schiedam maakt met de Glasfa- brieken. Die veroorzaken lawaai, ergernis en vervuilende ovens. Na overleg zijn er nu wel elektrische heftrucks in plaats van diesels. Die rijden op stil, nieuw asfalt. Een goed overleg samen met de bewo- ners volgens Haan die zelf op de Rotterdamsedijk woont. „Maar de luchtvervuiling en lawaai van de ovens blijven wel," wierp de zaal tegen. Dat is het precies het dilemma - net als bij Huismans' schoorstenen - want de fabriek kan niet zomaar weg uit Schiedam. Pas bij nieuwe ovens heeft de direc- tie beloofd speciale filters op de schoorstenen te plaatsen. Een andere punt is de lucht en het lawaai van Zestienhoven. Teneur in de zaal en achter de tafel: ,.We moeten luchthaven Rotterdam blij ven controleren want die proberen steeds meer vluchten te plannen." Ondanks alle afspraken meer stress en lawaai bij de huizen in Schiedam Noord waar ze in de buurt landen en stijgen. ,.Wij van GroenLinks willen dat vliegveld in 2010 laten sluiten", onderstreept John Witjes uit Schiedam Noord. Moeten we iiberhaupt wel willen vliegen, na het zien van deze film, zo vroegen enkelen in de zaal zich af. Ook het milieuvriendelijke imago van Schiedam staat op de tocht. Schiedam Noord stond bekend om de goed gei'soleerde huizen met zonneboilers. Waar zijn die geble- ven? En wat doet het nieuwe en progressieve college om dat mi lieuvriendelijke imago weer terug te krijgen. Woonplus aansporen om energiezuinige woningen te bouwen of met restwarmte van de industrie. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug wordt op dinsdag- avond een cursus aromatherapie gegeven. Het gaat om 6, 13, 27 februari en 6 maart. Voor deze vier bijeenkomsten betalen de deelne- mers tien euro. Bij elke bijeenkomst zullen een aantal geuren gebruikt worden en wordt er dieper ingegaan op de wer- king van deze olie. Er word gewerkt met de producten van Volatile, een natuurzuiver produkt. door Kor Kegel SCHIEDAM - Stichting Linden hof doet de meeste Schiedammers nog denken aan het voormalige weeshuis aan de Lange Achterweg. Daar begon meer dan vier eeuwen geleden de zorg voor weeskinderen. Vooral in de laatste decennia heeft Lindenhof de vleugels uitgeslagen. Het is nu een instelling die in de regio Groot-Rotterdam zeer. actief is in allerlei vormen van jeugdzorg en crisisopvang. Daarnaast strekt de helpende hand van Lindenhof zich uit naar kin- deren in de armste delen van Roe- menie, India en zuidelijk Afrika. In Lesotho werkt Lindenhof samen met de Wilde Ganzen, een stichting die vanuit oecumenische inspira- tie fondsen werft voor concrete en kleinschalige projecten voor kans- armen in de Derde Wereld. In Lesotho willen Lindenhof en de Wilde Ganzen een tehuis realise- ren, waarin 48 kinderen volledig kunnen worden opgevangen. Nodig zijn naast de woon- en verzor- gingsruimte een medisch centrum alsmede een hospice, waarin ster- vende kinderen worden verzorgd. Ook wordt voorzien in een kleu- terschool. Het gaat in alle gevallen om baby's en kleuters. Met de Republiek Zuid-Afrika be- hoort Lesotho tot de Afrikaanse landen met het hoogste aantal aids- patienten: 330.000 volwassenen en 27.000 kinderen zijn besmet met hiv-aids, op een bevolking van iets meer dan twee miljoen inwoners. Achter de koele cijfers gaat een vreselijke werkelijkheid schuil. Per dag sterven in Lesotho zeventig mensen aan aidsgerelateerde ziek- tes. Inmiddels zijn er 137.000 aids- wezen en lijden 22.000 kinderen zelf aan aids. Jaarlijks worden 7000 baby's geboren. die besmet zijn met het hiv-virus. De crisis in Lesotho heeft zulke verreikende consequenties, dat de gemiddelde levensverwachting is gezakt van 52 naar 30 jaar. Som- mige experts waarschuwen dat de ziekte het land volledig te gronde kan richten. Het lot van de kinderen in nood was voor het Nederlandse echtpaar Toby en Aukje Brouwer aanleiding om ter plaatse de Beautiful Gate Mini stries op te richten: Schone Poort. Deze organisatie biedt praktische, medische en geestelijke zorg aan kinderen en hun families en leefge- meenschappen. Alleen al zuidelijk Afrika telt twaalf miljoen weeskinderen, die het directe slachtoffer zijn van de aids-epidemie, naast de miljoenen te vondeling gelegde baby's en straatkinderen. Ruim de helft van de baby's hebben moeders van 15 tot 19 jaar, die naar de stad zijn getrokken in de hoop daar werk te vinden en zelf niet voor de kleintjes kunnen zorgen. De Schone Poort is inmiddels werk- zaam in vier Afrikaanse landen en bevindt zich temidden van de lokale bevolking. Lindenhof en het ICCO Premie Plus Plan van de Wilde Ganzen vragen om donaties op giro 40.000 van Wilde Ganzen in Hilversum onder vermelding van Lindenhof Leso tho. SCHIEDAM - Meester Jaap Lou- rens neemt vrijdag 26 januari af scheid van basisschool Het Start- blok. Na meer dan 40 jaar lesgeven op de lagere- en basisschool gaat hij genieten van zijn pensioen. In de aula van Het Startblok wordt vrijdag van 16.00 tot 17.30 uur een afscheidsreceptie gegeven waar (ex)-collega's, ex-leerlingen en ou- ders de meester de hand kunnen schudden. „Het leuke van meester Jaap was dat hij zo gewoon was. Hij be- handelde je niet als kind, zoals meester Rick die zo irritant uit de hoogte kon doen. Meester Jaap nam je serieus." „Maar hij kon ook boos zijn, hoor! Hij heeft wel eens een brutale leerling omgekeerd in de prullenbak gezet." „En soms moestje strafregels schrijven. Als je daar dan klaar mee was en je leverde het in, dan verscheurde hij alle bladzijden. Dat was nog de grootste straf." „Hij was altijd in het zwart gekleed." „En zijn vrouw! Zo excentriek, met zwart haar. Vast heel progres- sief!" „Hij motiveerde de leerlingen om later een eigen bedrijf te begin nen. Waarom zou je de vloer vegen voor de directeur, als je zelf de directeur kunt zijn, zei hij eens." „Hij legde ook altijd veel uit over het leven buiten de school." „Hij moet mijn opstel nog hebben, dat ik eens schreef over een lelijk kerstengeltje. Het werd door iedereen opgeraapt, maar ook weer weggegooid. De moraal was dat je blij moest zijn met jezelf en dat het niet belangrijk is wat anderen van je vinden. Dat heeft hij jaren later nog voorgelezen aan andere kinderen." Vraag volwassenen naar hun schoolherinneringen en je krijgtze in staccato. Ik heb zelf niet op de Prof. Dr. J.H. Gunningschool geze- ten, de eerste naam van de openbare basisschool die tegenwoordig Het Startblok heet, maar hoeveel Schiedammers zullen wel bij meester Jaap Lourens in de klas hebben gezeten? Hij was populair. In 1995 was er een conflict. Een moeder was boos op de schoollei- ding, omdat er voor de leerlingen van groep 8 geen afscheidsfeest met toneelstukjes werd georganiseerd. De ouders van de allochtone leerlingen zouden die toneelstukjes toch niet verstaan, zei schooldi- recteur Ad Geilvoet. „Maar zo'n afscheidsfeest herinner je je hele leven," zei de moeder. „Dat pak je van ze af." Jaap sprong in. Hij ging met de kinderen naar de film,- naar Mac- Donald's en naar nog iets. Geilvoet maakte er meteen een persbe- richtje van: dat het zo ook kon. Maar wat dat derde nou ook weer was... „Zo'n uitstapje maakt minder indruk dan een afscheids- avond," concludeert de moeder. Jaren later is het op Het Startblok toch nog goedgekomen. Er werd behoorlijk afscheid genomen in het gebouw aan de Burgemeester Van Haarenlaan 871. En vrijdag gaat meester Jaap weg. Na meer dan veertig jaar in het onderwijs. Een opvallende man achter de schermen. Een harde werker in het belang van anderen. Zo iemand die zich niet op de voorgrond dringt, maar alles wat hij heeft meegeeft aan anderen. Hij kende elk kind en herinnerde zich elk kind. Meester Jaap gaat met pensioen. Moge hij zich zijn afscheid nog lang herinneren! Kor Kegel SCHIEDAM - Spirituele vereniging Harmonia organiseert donderdag 25 januari een bloemenseance verzorgd door Martin Reul. Deelnemers kun nen een bosje bloemen meenemen in een vaasje. Toegang is vijf euro, aanvang 19.45 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug. SCHIEDAM - Het eerste mantelzorgcafe gaat dinsdag 30 januari open en is bestemd voor alle Schiedamse mantelzorgers die zin hebben in een kopje koffie of thee en een praatje. Mensen die langdurig zorgen voor een ziek(e) of gehandicapt(e) familielid, vriend of bekende, zijn tussen 10.00 en 12.30 uur welkom aan het Broers veld 123. Voor meer info: Steunpunt Mantelzorg Schiedam, 06 - 516 94 096 of e- mail: mantelzorg.schiedam@zonnet.nl. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst op de Lange Haven zijn donderdag 25 januari vanaf 22.00 uur blues- en rockcovers te horen. Vrij dag en zaterdag 26 en 27 januari gaat de Popprijs Nieuwe Waterweg Noord van start (voorheen Popprijs Schiedam). Vrijdag wordt begonnen met Acid Minded, Vinnie's Vice, Satanic Warmachine en Revision. Zaterdag treden Spyro, Gebroken Wit, Too Loud For Granny en Mucho Maestro op. Donderdag 25 januari en zondag 29 januari gratis kennismakingsles SCHIEDAM - Geschiedenis en kunstgeschiedenis zijn twee vakken die niet los van elkaar gezien kunnen worden. Binnenkort organiseert De Kleine Salon hier cursussen voor bedoeld voor mensen die niet alleen op zoek zijn naar een behoorlijk niveau, maar ook op een aangename wijze hun geest willen verrijken. Een gratis kennismakingsles wordt gegeven op donderdagavond 25 januari (20.00 - 21.30 uur) of zondagmiddag (14.30 - 16.00 uur) in de Kleine Salon aan de Tuinlaan. Telefonisch aanmelden: 06-41 58 84 41 (Frans Meijer). SCHIEDAM - In het koninkrijk Lanker is de koning vermoord. De prins en de kroon worden vermist. 's Konings neef, hertog Leonal Pelmet, en diens ambitieuze vrouw, bestijgen de troon. Maar onder het alziend oog van de heksen kan geen enkele misdaad onbestraft blijven. Toverzusters is gebaseerd op Wyrd Sisters!, de vrolijke Shakespeare-kome- die van de Britse fantasy-schrijver Terry Pratchett. Entertainmentgroep ToKiJol brengt dit stuk op zondag 28 januari om 14.00 uur in De Erker. Kaarten kosten 3 euro voor kinderen en 65+. Kaartjes reserveren via 06 .480 45 441. SCHIEDAM - Het kinderwerk van de Erker start donderdag 1 februari met de meidenclub voor meiden vanaf 8 jaar. Voor een euro worden koekjes gebakken, diddle geknutseld en film gekeken. Op donderdag wordt gestart met een hobby-club, waar meerdere keren aan een werkstuk kan worden gewerkt. De kosten zijn acht euro per maand. Voor deze activiteit moet je inschrijven aan de balie. Beide activiteiten beginnen om 15.30 en duren tot 17.00 uur. SCHIEDAM - In de Blauwe Brug gaat donderdag 25 januari weer een we- kelijkse ruilbeurs van voetbalplaatjes van start. Het is van 16.00 tot 17.00 uur en kost vijftig cent. Onder de deelnemers worden elke week drie prijsjes verloot. Nu ook leverbaar met onderhoudsvrije kunststof! ombouw. Info: www.zonpas.nl, bel of kom eens langs in onze showroom. Zonweringen W. van der Pas bv Adriaen Banckertstrdat 16, 3115 JE Schiedam Telefoon 010 - 246 93 33 Open: ma t/m vr van 9.00 tot 16.30 uur en za 11.oo tot 16.oo uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 6