maasstad Architectuurkunst te koop in de Euromast maasstad n Win een Wesco pannenset 1200m2 4000 m2 r 0909 - 50 10 699 fi Dizkuzz over de kracht van internet Overschie kiest voor een cultuurweekend maasstad! ggeddoei €3 71 Unieke lezersaanbieding Win kaarten voor het ABN AMRO World Tennis \Naarqg llM-JllfeHl westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam STOPPEN MET ROKEN 3* TUIN- SERREMEUBELEN Slaapsystemen en slaapadviezen Slaapboulevard V Woensdag 31 januari 2007 tx 63 ROTTERDAM - De Euromast is tijdelijk een kunstgalerie ge- worden. De verstandelijk ge- handicapte Mijke Zwinkels uit Vlaardingen heeft de afgelopen jaren een opmerkelijke reeks tekeningen van bekende ge- bouwen in Rotterdam gemaakt. De tekeningen zijn bovendien te koop: tot het eind van de ex- positie kunnen bezoekers een bod uitbrengen. De opbrengst is bedoeld voor de bouw van een educatieruimte voor ver standelijk gehandicapten. De expositie is tot 3 februari te zien in de Euromast. issSSt weekblade 00*°° 19 t/m 25 februari 2007 Ahoy Rotterdam 34" ABN AMRO WORLD TENNISTOURNAMENT 2007 Lasercentra N.O. vestiging Rotterdam DE GR00TSTE C0LLECTIE VAN NEDERLAND s4tte& uit ouMWioott tev&i&zosi! Verstand van slapen T t xerhof Zo doet u mee! De oplossing uit nummer 49 is: Vaalserberg. Een midweek of weekend op Landal De Lommerber- gen is gewonnen door: P. den Broeder, Capelle aan den IJssel; P. Quist, Nieuwerkerk a/d IJssel; J. Hagenaars, Rotterdam. tc'k'b door Dik Vuik Mijke Zwinkels is weliswaar ver standelijk gehandicapt, maar kan uitstekend tekenen. Ze tekent al ja ren Rotterdamse 'landmarks', zoals de Erasmusbrug, de koopgoot en de kubuswoningen. De plek waar ze dat deed is het arbeidscentrum De Boei in Vlaardingen, waar Zwin kels lid is van de ateliergroep. Dat de ruimte die Ipse biedt tot mooie resultaten kan leiden, blijkt uit de reeks tekeningen die sinds maandag in de Euromast is te bewonderen. Mijke Zwinkels trok er enkele ja ren geelden met haar begeleidster Lizeth van Beek op uit om bekende gebouwen in Rotterdam te fotogra- feren. Binnen de ateliergroep teken- de Zwinkels de foto's heel gedetail- leerd in zwart-wit na. Dat leverde materiaal op waarvan uiteindelijk acht zeefdrukken zijn gemaakt. De expositie werd mogelijk met de medewerking van manager Robert- Jan Piek van de Euromast. Piek, zelf lid van een oudervereniging van een school voor verstandelijk beperkte mensen, zag in het exposeren van het werk van Zwinkels een goede gelegenheid voor 'maatschappelijk verantwoord ondernemen' en stelde de Euromast beschikbaar als expo- sitieruimte. „Mijke heeft vijf jaar aan deze stukken gewerkt'", aldus een trotse Piek. „We proberen met deze expositie op een eigen wijze in te spelen op typerende evene- menten, zoals het Jaar van de Ar- chitectuur." De expositie werd dan ook geopend door Pieter Kusters, mix*. De koopgoot. projectleider van 'Rotterdam 2007, City of Architecture'. Samen met Zwinkels trok hij het doek van een tekening van de Euromast zelf. De expositie is opgenomen in het pro- gramma van het architectuurjaar. Zwinkels zat na de opening als stralend middelpunt tussen het toe- gestroomde publiek. De werken worden verkocht en wie gei'nteres- seerd is kan een bod doen. Wie ze allemaal wil hebben, kan ook een set van acht ansichtkaarten kopen die dit jaar op een aantal locaties zal worden verkocht. De opbrengst van de gehele verkoop komt ten- slotte weer ten goede aan Ipse, dat een educatieruimte voor verstande lijk gehandicapten wil bouwen en een bus voor personenvervoer wil gaan inzetten voor vervoer naar het arbeidscentrum. De expositie is nog tot en met zaterdag 3 februari te bezichtigen. Ipse is een organisatie voor zorg en dienstverlening aan verstande lijk gehandicapten. Mensen met een verstandelijke handicap kunnen bij Ipse wonen, werken en recreeren. De organisatie verleent zorg voor 2300 mensen, verspreid over heel Zuid-Holland. Binnen het activitei- tenpakket kan onder meer met hout en textiel worden gewerkt, maar ook dieren en planten verzorgen of banket maken zijn mogelijk. Zie voor meer informatie ook www. ipse.nl of www.euromast.nl. Mijke Zwinkels staat trots naast een van haar werken die nu in de Euromast zijn te zien. foto Rob Kamminga r»nO°0 ouu __^0uco« 0 QB SgooODoQ Psfioqq D9QQ0 OS 0 Dot* yrjjHXviJ/ fPiiVe, De Willemswerf. De Euromast. ROTTERDAM - Dizkuzz, de forumdiscussie over en met de muziekbizz doet 4 februari Water front weer aan. Met een onderwerp dat elke muzikant van vandaag de dag moet bezighouden: internet! Wat kun je met MySpace, wat te doen met Last.fm en waarom YouTube en nieuwe sites als Sel- iaband.com en Playmeloud.com? Wat kun je er mee en vooral wat levert het allemaal op? Zonder een promotiepraatje te willen houden voor de verschillende initiatieven, geven viet panelleden hun kijk op De Kracht Van Internet. Arjen van der Straaten is oprichter van MusicFromNL. Sinds 1989 is Arjen actief in de muziekwereld als muzikant, festivalorganisator en uitgever. Hij speelde onder meer in La La Limited en was actief voor de Tocado Harmony Coalition. Na zijn studie richtte hij het bedrijf Webkracht op om een online muziekmagazine te starten. Dit project bleek toen nog niet levensvatbaar waarna het bedrijf zich specialiseerde in Content Ma nagement en Search Engine Opti- malisation. In 2003 verliet Arjen het bedrijf om zich volledig op MusicFromNL te storten. Jacinthe Versteeg was tot voor kort producent van radioshow Utracks en voorzitter van Stichting Utracks, een projectorganisatie op het gebied van popmuziek in de regio Utrecht. Haar achtergrond is een studie Kunstbeleid- en Management. Niet lang geleden richtte ze YoungCulture op. Een organisatie- en adviesbureau voor de culturele sector. YoungCulture initieert culturele projecten voor jongeren en ondersteunt bij con- ceptontwikkeling en fondsenwer- ving. Young Culture staat inmid- dels weer op een lager pitje, omdat ze voor haar de ultieme job kreeg aangeboden dn aannam: journalist bij website 3VOOR12. Johan Perk is gitarist en zanger in de band Carrera. Sinds 1996 rockt Carrera al op verscheidene podia; van Universiteit Nyenrode tot de Melkweg. In 1997 brengen ze hun debuut demo Volume uit, in 2002 het eerste album Straightening The Curves waarna nog 2 albums verschijnen. De muziek is onli ne te koop bij de meeste digitale muziekwinkels zoals Cdbaby.com en Apple iTunes. Johan kan dan ook veel vertellen over digitale distributie van muziek, maar ook over Web 2.0 diensten zoals MyS pace, flickr, Youtube, RSS news feeds, podcasting vodcasting en het bouwen en onderhouden band website. Rivka de Jonge is producer en muziekredacteur bij het Radio 5 programma Desmet Live van om- roep LLiNK. Twee keer per week zet ze hiervoor een band neer. In 1999 schreef ze CD- en con- certrecensies voor het online mu- sicmagazine Kindamuzik.net en interviewde ze Britse bands. Toen vond ze het al belangrijk om lezers en mensen in haar omgeving in te lichten over onbekende goede mu ziek. Voor Desmet Live zoekt ze daarom altijd naar bands die nog niet ergens anders te horen zijn en hiervoor is internet onmisbaar. Zondag 4 februari - Dizkuzz: de kracht van internet. Waterfront, Rotterdam - Zaal open: 18.45 uur - Aanvang: 19.00 uur De toegang is gratis maar reserveren aanbevolen 39 if *65! Ahoy Rotterdam staat wederom in het teken van toptennis tijdens de 34e editie van het ABN AMRO World Tennis Tournament. Het toernooi staat te boek als een van de best bezochte indoor herentennistoernooien ter wereld. Ook dit jaar is het gelukt om topspelers naar Rotterdam te halen. Zo zullen dit jaar onder andere Lleyton Hewitt, Nikolay Davydenko, Ivan Ljubicic en Mario Ancic acte de presence geven tijdens het toernooi. Naast spannende wedstrijden op de diverse tenniscourts biedt het ABN AMRO WTT ook volop gelegenheid voor ontspanning tijdens de dagelijks plaatsvindende activiteiten in Tennis Plaza, het bruisen- de kijk-, koop- en beleefcentrum voor alle bezoekers. Nieuw dit jaar is het Sports Plaza, een uitgebreid activiteitenplein waar allerlei sporten zoals street tennis, beach tennis, padel en hockey beoefend kunnen worden. Evenals voorgaande jaren vinden ook de speciale themadagen Ladies day, Kids day en Family day weer plaats. Tijdens deze dagen vinden er verscheidene activiteiten plaats. Hawk-Eye Dit jaar wordt de spanning tijdens de wedstrijden extra opgevoerd met een bijzondere technische vinding: de veelbesproken Hawk-Eye. Bij de Hawk- Eye techniek registreren camera's de vlucht van de bal. Zo is gemakkelijk en nauwkeurig te achter- halen of een bal in of uit is. Maasstad weekbladen geeft een aantal kaarten weg voor zowel de maandagavondsessie van 19 februari als de dinsdagavondsessie van 20 februari. Wilt u in aanmerking komen voor deze kaarten? Beantwoord dan de volgende vraag: Wie won het ABN AMRO World Tennis Tournament 2006? Stuur het antwoord op deze vraag, alsmede uw naam en volledig adres, per e-mail naar priisvraaa@maasstad.nl met als onderwerp 'ABN AMRO WTT'. Tickets Ladies Day, Kids Day en Family Day Tickets voor deze dagen zijn te bestellen bij de Kassa van Ahoy, telefonisch 0900 235 2469 (45 ecpm), maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur. Tickets overige speeldagen Kaarten zijn telefonisch te reserveren via Ticketservice, 0900 300 1250 (45 ecpm) maandag t/m zaterdag 9.00 tot 21.00 uur of via www.ticketservice.nl. Voor meer informatie: www.abnamrowtt.nl OVERSCHIE - Bewoners van de deelgemeente Overschie hebben een duidelijke voorkeur uitgespro- ken voor een cultureel weekend dat in de zomer moet plaatsvinden. Maar liefst 35 procent van de res- pondenten kiest voor dit thema. 26 procent spreekt de voorkeur uit voor een milieuweekend, 20 pro- cent kiest voor het thema veilig- heid en 19% wil graag een sportief weekend beleven. Afgelopen december liet de deel gemeente huis-aan-huis een kerst- kaart in Overschie bezorgen met de vraag: 'Wat wenst u voor Over schie?' Bewoners konden een ant- woordenvelop met hun favoriete thema terugsturen naar de deelge meente. Het dagelijks bestuur is zeer tevreden met de respons en rekent op even veel enthousiasme onder cultuurminnaars en vereni- gingsleven om met het weekend aan de slag te gaan. Voor het organiseren van het cultu rele weekend zoekt de deelgemeen te de samenwerking met bewoners, verenigingen en organisaties. Een gespecialiseerd evenementenbureau neemt de coordinatie op zich. Voor zitter van het dagelijks bestuur Jan Markerink: "Bewoners kunnen hun ideeen voor de invulling van het programma kenbaar maken. Clubs en gezelschappen kunnen aangeven dat ze optredens, demonstraties en workshops willen geven. Ook kun je je aanmelden voor de organisatie van het weekend. Dat kan allemaal via de speciale actiewebsite. Wij schakelen een organisatiebureau in dat alle gei'nteresseerden uitnodigt om hun ideeen en plannen verder uit te werken." Markerink benadrukt dat het be stuur de invulling van het weekend zal bepalen op basis van de ideeen en suggesties van bewoners. Die kunnen dat doen via de speciale website, www.overschie-in-bewe- ging.nl. Zelf zou de deelgemeen- tevoorzitter een combinatie van het Utrechtse smartlappenfestival, Camping Rotterdam en het Oerol Festival wel zien zitten. Professionele ondersteuning nodig bij het Lasertherapie, wetenschappelijk ontwikkeld!!! Kosten€ 135,- waarvan 75% vergoed door o.a Zilveren Kruis Bel: 0900- 4378 678 0900- gestopt brenger van slecht nieuws H00FDWEG 9 - CAPELLE A/D IJSSEL TEL. 010-41850 79 www.stigter-tuinmeubelen.nl Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 tel. 0186 -601355 www.slaapboulevard-kwakernaat.nl perfect opdegrond neerkomen renloopbij honkbal deei van een kotenkachel eenvoudg spijkerbroek groep deskundgen reuzenslang uitelkaar langs omtrek —y— stap beroep —J— tegen aanvankeiijk openstrook in een bos dampend reptiel geroosterde sandwich snaar- instrument verdovings- rriddd etnde van eengebed eenkleurig zangstem rivierschip tokkei- instrument bevel persoonlijk voomaam- woord dwingen tot een bepaald persoon Pallieterhof is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl De Cookware-lijn is de nieuwe pannenserie van Wesco. Met hun retrolook zien de pannen er geweldig uit. Vervaardigd van 18/10 roestvrij edelstaal met een emaillen buitenlaag, voorzien van staycool handgrepen en maatverdeling aan de binnenkant en geschikt voor alle warmtebronnen. De set bestaat uit 3 kookpannen van respectievelijk 24, 20 en 16 cm, een steelpan en een braadpan. Kijk voor meer informatie op www.wesco-int.com of bel 010-4836807 Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 31 januari t/m dinsdag 6 februari 2007 doorgeven via U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 6 7 2006 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 13