m Wel het idee, maar niet het geld?! Groene spreekt met buurtbewoners Geleende media verlengen? waterweg Notariele akten nu tot en met 1925 ter inzage bij Gemeentearchief Workshop 'Gezond Veilig Vrijwilligerswerk' gemeente Schiedam Bouwzaken Week 5 Woensdag 31 januari 2007 milieubeheer Eenmalige subsidie voor welzijnsactiviteiten eerste ronde 2007 I I Kapvergunningen Per 1 februari 2007 kan dat ook via de website van de bibliotheek. Kijk op www.bibliotheekwaterweg.nl bibliotheek 1 1 7 (5 Gemeenteberi ■■■SB' Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 22 januari 2007 t/m 25 januari 2007: Bouwaanvragen: Faassenplein en Heijermansplein, Woonplus VvE Beheer kozijnen vernieuwen 3123 Fokkerstraat 535, 3125 BD Meeuwensingel 104, 3121 XN H.J. Post H.Th. v.d. Vlerk Verleende bouwvergunningen: Verzonden 22 januari 2007: Bachplein 1 t/m 577, 3122 Francois Haverschmidtlaan 3, 3116 JJ W.A.M. Bergwerf Aannemingsbedrijf B.V. Oosterstraat 49, 3112 SE A.L. Bijtenhoom St. Woonplus Schiedam Verzonden 26 januari 2007: locatie Bachplein, 3122 WOGroenoord Broersvest 121, 3111 EE Woudweg, 3123 Y.Y. Hu Hoogheemraadschap van Delfland bedrijfsruimte vergroten woning verbouwen kleurstelling wijzigen keukenuitbreiding plaatsen woning vergroten (achteruitbouw) woongebouw met 76 appartementen op een verdiepte parkeer- garage en een casco bedrijfsruimte voor maatschappelijke doeleinden bouwen winkelpui vernieuwen brug vernieuwen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Beschikking Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken heb- ben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Op verzoek van de vergun- ninghouder heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid op grond van ardkel 8.26 van de Wet milieubeheer de vergunning (gedeeltelijk) in te trekken indien van de vergunning geen gebruik meer wordt gemaakt en als het belang van de bescherming van het milieu zich daartegen niet verzet. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de intrekking van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van het (gedeeltelijk) intrekken van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 25 maart 2005 een verzoek om intrekken van de vergunning op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer ontvan- gen. Het gaat om een verzoek van Novapanel Systems B.V. voor het gedeeltelijk intrekken van de op 5 oktober 1999 verleende vergunning voor de inrichting aan de Van Heekstraat 37, 3125 BN te Schiedam. Het verzoek om gedeeltelijke intrekking betreft de volgende activiteiten: 1anodiseeractiviteiten; 2. aanmaken van fdms; 3. studiowerk. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 1 februari 2007 tot en met 14 maart 2007 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht kan in de bovengenoemde periode de beschik king buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, telefoonnum- mer (010) 2468 621. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van terinzagelegging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden, geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 621. Projectnummer: 310906 Goed nieuws voor (familiestamboom-)onderzoekers! Onlangs kreeg het Gemeentearchief Schiedam de beschikking over de akten van Schiedamse nota- rissen van 1916 tot en met 1925. Deze zijn nu voor iedereen ter inzage in de studiezaal. In het Gemeentearchief zijn nu notariele archieven aanwezig vanaf 1604! Al meer dan drie eeuwen aan gegevens zijn dus gratis in te zien! Deze gegevens van in Schiedam geresideerd hebbende notarissen kunnen met recht een schat aan informatie genoemd worden, en er wordt dan ook zeer veel onderzoek in gedaan. In totaal is er circa acht meter aan stukken bijgekomen, waaronder hypotheek- akten, boedelbeschrijvingen, transportakten en andere soorten akten. Stukken die samen met de gegevens van de burgerlijke stand, bevolkings-, stad en stamboomonderzoek de moeite waard maken! Testamenten zijn nog niet opgenomen, daar die nog niet openbaar zijn. Van de volgende notarissen zijn aanvullingen opgenomen: H.B.E. Blaisse, W.A. van Dolder Dz, D. Boddeiis, P.R. van Ellekom en H.M.C. Poortman. De laatste, Herman Marius Christiaan Poortman, notaris in Schiedam vanaf 1886, was de zoon van de bekende Schiedammer Mr. Karel Arnold Poortman, zelf ook notaris in de stad. Bekender is Karel Poortman echter geworden door zijn vele functies. Een van de belangrijke daarvan was die als Tweede Kamerlid (waarbij hij medestander was van de liberale staatsman Thorbecke en in verschillende belangrijke commissies zat), advocaat, wethouder, lid van de Staten-Generaal en van Provinciale Staten. Tot zijn nevenfuncties behoorden onder andere: curator van de Latijnse school, plaatsvervangend kantonrechter en regent van het weeshuis der Hervormden. Volgens de Schiedamse Courant van 14 april 1866 was het dan ook "niet meer dan een welverdiende hulde" dat hij tot ridder in de orde van den Nederlandse Leeuw was benoemd. Niet slecht voor de zoon van een banket- bakker! Toen hij overleed had hij nog maar tien dagen zijn functie als notaris neergelegd. "Het is meer dan een plichtpleging, wanneer we zijn heengaan een groot verlies noemen, niet alleen voor onze gemeente, maar voor ons gansche vaderland." aldus de Schiedamse Courant van 12 april 1866. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdie- ping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. WJ CHIE1 Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Portret van Karel Arnold Poortman (Skopeo beeldnummer 61076) De gemeente Schiedam biedt inwoners van de stad de mogelijkheid om subsidie aan te vragen voor het organiseren van eenmalige activiteiten op het gebied van Welzijn. Zowel instellingen als particulieren (in samenwerking met een erkende organisatie) kunnen een subsidie aanvragen. Het moet gaan om een activiteit die wordt georganiseerd door schiedammers voor Schiedammers. Als voorbeeld noemen we hier een aantal eerder gehonoreerde ideeen: een tweetal instructiecursussen reanimatie, een tennistoernooi georgani seerd voor een groep van 16 gehandicapten van de woonvoorziening aan de Vlinderhoven. Twee maal per jaar kan een aanvraag voor deze incidentele subsidie worden ingediend. De sluitingsdatum voor de eerste ronde is 1 maart. De beoordeling en beslissing daarop volgen uiterlijk op 1 mei. De sluitingsdatum voor de tweede ronde is 1 September, met uiterlijke beslisdatum 1 november. Nu gaat de eerste ronde van 2007 van start. Wilt u een aanvraag indienen, doe dit dan voor 1 maart 2007. De beslissing op de aanvraag hoort u voor 1 mei. De gegevens die in ieder geval moeten worden ingediend zijn: een omschrijving van de eenmalige activiteit een overzicht van de inkomsten en uitgaven het gevraagde subsidiebedrag gegevens van de aanvrager. Het moet gaan om een activiteit die in 2007 uitgevoerd zal gaan worden. Het per aan vraag toe te kennen bedrag is maximaal 50% van de kosten, en in totaal nooit meer dan 2.500,-. Wilt u in aanmerking komen voor deze subsidie? Informeer dan naar de voorwaarden en stuur uw schriftelijke aanvraag voor 1 maart 2007 naar de gemeente Schiedam, ter atten- tie van de afdeling Welzijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Heeft u vragen, neem dan contact op met de afdeling Welzijn, telefoonnummer: 010-246 5610. Foto: Jan van der Ploeg Afgelopen week sprak wethouder Maarten Groene met twee groepen buurtbewo ners in Schiedam-Noord en de directie van DrieMaasStede in Schiedam. Tijdens de gesprekken werd naar de mening van de verschillende mensen geluisterd om zo een goed beeld te krijgen van de eventuele gevolgen van de verbouwing van het verpleegcentrum voor de omgeving. Op 1 januari 2007 is de nieuwe Arbowet ingegaan. Voor vrijwilligers is die wet flink eenvoudiger geworden. Bijna alle specifieke regeltjes zijn geschrapt. Organisaties die met vrijwilligers werken krijgen de vrijheid om met het gezonde verstand te zorgen voor gezond en veilig vrijwilligerswerk. Maar dat moeten ze dan natuurlijk wel doen! Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam organiseert een workshop om vrijwilligers- organisaties te helpen bij het opzetten van goed Arbo-beleid. De praktijk staat centraal tijdens de workshop. Aan de hand van een aantal oefeningen wordt aandacht besteed aan het inschatten van risico's, het stellen van prioriteiten, het bedenken van passende maatre- gelen en het vinden van draagvlak in de eigen organisatie. Doarnoost wordt er nog aandacht besteed aan de volgende onderwerpen: De Wet: wat is er veranderd, welke verplichtingen zijn er overgebleven? Verzekeringen: wat is de relatie met arbo-beleid welke verzekeringen moet een vrijwilligersorganisatie zeker hebben? Als deelnemer gebruikt u uw eigen organisatie als praktijkvoorbeeld. Als gevolg hiervan maakt u al tijdens de workshop een begin met het opzetten van arbo-beleid. Ook is er tijdens de workshop voldoende ruimte voor het stellen van vragen. Wanneer Woensdag 14 februari 2007 19.30 - 22.00 uur Kosten De workshop wordt aangeboden door de gemeente Schiedam. Er zijn geen kosten aan verbonden. Aanmelden Voor 8 februari 2007 per telefoon: 010-246 5652 (maandag, woensdag en donderdag) of per email: bweber@schiedam.nl Per vrijwilligersorganisatie kunnen maximaal 2 personen worden ingeschreven. Bij teveel inschrijvingen, zal een tweede avond worden georganiseerd. Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam Stadswinkel, Stadserf 1 Balie 3 en 4 Op grond van artikel 4.4.2. van de APV Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 cipres, staande in de achtertuin van het pand Koekoekslaan 47, 3121 XJ, in verband met ernstige stabiliteit en risico Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na publicatie van deze vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw K. Vermeer, tel.(010) 2465487. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16O0 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelljk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 j Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 www.schiedam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 2