Hulp bij belastingaangifte Stemmen waar u wilt met de stempas www.schiedam.nl Nieuwbouwproject Kuiperswerf ademt Schiedamse historie Meer betrokkenheid allochtone ouders bij school Geleende media verlengen? waterweg Zanger/theatermaker Stijn van der Loo in Bibiiotheek Noord Muziekinstrumentenparade bij Harpe Davids De gemeenteraad vergadert gemeente Schiedam Nieuwe stemmers krijgen brief van burgemeester Agenda Week 6 Woensdag 7 februari 2007 tMeR Oprichting Platform Allochtone Ouders en Onderwijs in Schiedam Per 1 februari 2007 kan dat ook via de website van de bibiiotheek. Kijk op www.bibiiotheekwaterweg.nl bibiiotheek Monumentenvergunning gemeentelijk monument Maandag 12 februari 2007: Aanvang 20.00 uur Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam De vergadering is openbaar en live te zien op Look TV. Voorzitter: mevr. W.M. Verver-Aartsen Tijdens de openbare raadsvergadering komt onder andere aan de orde: Beter vergaderen In 2006 hebben voorbereidende onderzoeken en gesprekken plaatsgevonden over aanpassingen in de wijze waarop de raadscommissies en de gemeenteraad ver gaderen. Aan het onderzoek naar een betere manier van werken hebben zowel de politieke als ambtelijke organisatie meegewerkt. Rekening houdend met de resulta- ten van deze voorbereiding wordt de raad nu voorgesteld om veranderingen door te voeren. Er komen minder commissies, een ander vergaderritme en speciale bijeen- komsten waar politiek en burgerij elkaar aanspreken. Herinrichting Sportpark Thurlede De raad wordt voorgesteld krediet te verlenen voor de herinrichting van Sportpark Thurlede. De werkzaamheden dienen medio 2008 te zijn voltooid. Eerste wijziging OZB-tarieven Op 18 december 2006 heeft de gemeenteraad de Verordening op de heffing en invordering van onroerende-zaakbelastingen 2007 vastgesteld, waarin de voorlopige tarieven zijn opgenomen. Het was destijds niet mogelijk de tarieven definitief vast te stellen omdat de uitkomsten van de WOZ-herwaardering nog niet volledig bekend waren. In dit voorstel worden de definitieve tarieven voor 2007 vastgesteld. De lijst van onderwerpen betreft onder andere zogenaamde A-stukken. Dit zijn zaken waarover de raad moet beslissen maar die zodanig zijn voorbereid dat discussie over het algemeen niet meer nodig is. Alle raadsbesluiten worden voorbereid in raadscommissies. Als in een commissievergadering de discussie kan worden afge- rond en deze leidt tot overeenstemming, dan is het niet nodig de zaak nog eens over te doen in een raadsvergadering. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Via de website www.schiedam.nl, ingang Bestuur Organisatie, kunt u in het BestuurslnformatieSysteem de agenda en de vergaderstukken vinden. Spreekrecht ledereen heeft het recht de gemeenteraad toe te spreken. Hiervoor is aan het begin van de raadsvergadering ruimte gemaakt. Wilt u gebruik maken van dit spreekrecht dan kunt u zich tot uiterlijk 48 uur voor de vergadering aanmelden bij de griffier dhr. J. Gordijn. Voor meer informatie kunt u terecht op www.schiedam.nl of bij de griffier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel.: 010-2465788, e-mail: j.gordijn@schiedam.nl leder jaar vinden veel Schiedammers het een heel gedoe om belastingaangifte te doen. Voor mensen die dit te moeilijk vinden is dit vaak reden om hier maar van af te zien. Dit kan vervelende gevolgen hebben voor wie verplicht is aangifte te doen. Het is ook jammer voor mensen die hierdoor een mogelijke teruggaaf mislopen. f Vooral ouderen met AOW en klein pensioen, maar ook mensen met een laag inkomen maken kans geld van de Belastingdienst terug te krijgen. Veel ouderen hebben hoge ziek- tekosten zoals medicijnen, de kosten van een bril of een eigen bijdrage voor thuiszorg of andere zorg. Bij veel mensen is het niet bekend dat de uitgaven voor ziektekosten deels via de belasting zijn terug te krijgen. Zelfs zonder ziektekosten kan bij ouderen sprake zijn van teruggaaf van belastingen. Het Instituut Sociaal Raadslieden heeft in samenwerking met de Belastingdienst, Stichting Welzijn Schiedam en Ouderenwerk Schiedam invuldagen georganiseerd in enkele wijk- centra en dienstencentra. Vrijwilligers zijn getraind door de Belastingdienst om te helpen met invullen. Zij worden tijdens de invuldagen ondersteund door medewerkers van de Belastingdienst. Volgende week zal worden begonnen met de sloop en nieuwbouw van de voor- malige 'De Joker' panden. Het gaat om de panden Broersveld 99 tot en met 109 en Baan 24 tot en met 30. Er worden 5 winkelruimten en 9 zogenoemde loftap- partementen, 9 loftmaisonnettes en 1 drielaagse woning gebouwd. Het project draagt de naam Kuiperswerf en de architectuur van de woningen is afgestemd op de historische omgeving van de panden. Na de sloop- werkzaamhe- den, eventueel archeologisch onderzoek en het bouwrijp maken van de grond, zal in het tweede kwartaal van 2007 worden begonnen met de nieuwbouw. Het sloop- bedrijf en de aannemer voor de nieuwbouw zullen er alles aan doen om overlast voor het verkeer, de omwonenden en bedrijven tot een minimum te beperken. De sloopwerkzaamheden nemen 5 weken in beslag en vinden zorgvuldig en zoveel mogelijk handmatig of met kleine machines plaats. De afvoer van de materialen zal verlopen via de Baan en de Kreupelstraat. Vorige week woensdag vond er een informatiemiddag plaats voor omwonenden en gei'n- teresseerden. Door middel van een tweetal doorlopende presentaties over respectievelijk sloop en nieuwbouw zijn de aanwezigen gei'nformeerd over de gang van zaken rond het project. Daarbij hebben vertegenwoordigers van de gemeente Schiedam, de projectont- wikkelaar, het sloopbedrijf en de bouwaannemer in een prettige sfeer vragen beantwoord en een nadere toelichting gegeven. Hoewel enkele herkenbare zorgen werden geuit, zoals over mogelijke geluidsoverlast, tril- lingen en bouwverkeer, waren de aanwezigen vooral positief over het bouwproject en blij dat Broersveld met dit bouwproject een 'opknapbeurt' krijgt. De gemeente Schiedam is ook erg tevreden over het ontwerp van de panden. "Het past goed in het stadsbeeld, is nieuw, maar ademt toch Schiedamse historie", aldus Frans Griffioen van de gemeente Schiedam. De dagen waarop de belastingaangifte ingevuld kan worden zijn: 7, 14, 21 en 28 maart 2007. Aan deze service zijn geen kosten verbonden. Wie kunnen zich aanmelden? Uw jaarinkomen mag in totaal niet hoger zijn dan 25.000,- (zie jaaropgaven). Het ver- mogen mag niet meer zijn dan 20.000,- per persoon. U bent geen ondernemer. Voldoet u aan deze voorwaarden en woont u in Schiedam, dan kunt u geholpen worden bij het invullen van de aangifte 2006, ook als u jonger bent dan 65 jaar. Hoe kunt u zich aanmelden? Aanmelden kan bij het Instituut Sociaal Raadslieden op dinsdag tot en met vrijdag tus- sen 13.30 en 15.30 uur. U kunt alleen telefonisch een afspraak maken via telefoonnum- mer 010-246 5075. Bij het opgeven moet u naast uw naam en adres ook uw sofinummer opgeven. U ontvangt van de Belastingdienst bericht met een bevestiging van de afspraak. Bent u lid van een vakbond Dan is het vaak mogelijk door uw vakorganisatie geholpen te worden bij het invullen. Kijk hiervoor in uw vakbondsblad, raadpleeg de internetsite van uw bond of bel uw vakbond op! 7 maart. Provinciate StatenlRERKIEZINGEN U heeft het voor het zeggen Op woensdag 7 maart worden de verkiezingen voor Provinciale Staten gehouden. Net als bij de Tweede Kamerverkiezingen in november mag u stemmen in een willekeurig stemlokaal binnen Schiedam. Voor jongeren die net 18 geworden zijn is het de eerste keer dat ze mogen gaan stemmen. Zij krijgen een brief van de burgemeester. In het verleden ontving u enkele weken voor de verkiezingen een oproepingskaart. Daarop stond vermeld in welk stemlokaal u uw stem kon uitbrengen. De gemeente Schiedam neemt voor de tweede maal deel aan het experiment, waarbij u kunt gaan stemmen in een willekeurig stembureau, net zoals bij de Tweede Kamerverkiezingen in november. U mag dus ook gaan stemmen bij een stembureau in een heel andere wijk. Om dit stemmen bij een willekeurig stembureau mogelijk te maken is de oproepingskaart vervangen door een zogenaamde stempas. Rond 19 februari zullen de stempassen bij alle stemgerechtigden in Schiedam worden bezorgd. Zonder pas niet stemmen Anders dan bij de oproepingskaart kunt u zonder stempas niet uw stern uitbrengen. Het is daarom van groot belang dat u de stempas goed bewaart en meeneemt naar het stem lokaal van uw keuze. Verder moet u bij het stemmen een identiteitsbewijs (een paspoort, rijbewijs of identiteitskaart) meenemen. De voorzitter van het stembureau kan u daarom vragen. Met de stempas kunt u alleen terecht in de stemlokalen in Schiedam. Als u uw stem liever in een andere gemeente binnen Zuid-Holland wilt uitbrengen kan dat ook, maar dan heeft u een 'kiezerspas' nodig. Die kunt u bij de Stadswinkel schriftelijk aanvragen tot en met 21 februari 2007 of, als u persoonlijk in de Stadswinkel langskomt, tot en met 2 maart 2007. Stemmen bij volmatht Als u geen kans ziet om zelf uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand anders machti- gen. In het verleden moest dat iemand zijn, die zijn of haar stem uitbracht bij hetzelfde stembureau als u. Dat is nu niet meer nodig. Woont degene die namens u gaat stemmen in Schiedam, dan hoeft u alleen de achterkant van de stempas in te vullen en uw hand- tekening te zetten. Degene die u machtigt kan dan bij elk stembureau binnen Schiedam met uw pas voor u stemmen. Gaat het om iemand die buiten Schiedam woont (maar wel in Zuid-Holland), dan moet u de volmacht regelen via een formulier dat verkrijgbaar is bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Dat kan tot uiterlijk 21 februari 2007. Geef uw volmacht alleen maar aan iemand die u goed kent en vertrouwt. Voor het eerst stemmen Een bijzondere groep stemgerechtigden wordt gevormd door de jongeren, die kort gele- den 18 jaar zijn geworden. Die mogen nu voor het eerst stemmen. Lang niet alle jongeren hebben meteen interesse voor politiek en een aantal is misschien niet eens van plan om te gaan stemmen. Toch is het van belang dat ook jongeren hun stem laten horen. Op het gebied van bijvoorbeeld provinciale wegen en vaarwegen, cultuur, jeugdzorg en openbaar vervoer worden in Provinciale Staten beslissingen genomen, die belangrijk zijn voor jonge ren. Burgemeester Verver-Aartsen hoopt dat veel nieuwe stemgerechtigden hun stem zul len gebruiken. Zij zal daarom aan alle jongeren die voor het eerst mogen gaan stemmen een brief sturen, waarin zij uitlegt waarom ook jongeren gebruik moeten maken van hun stemrecht. Meer informatie Als u nog niet weet op wie u gaat stemmen, kunt u bij het bepalen van uw keuze de hulp inroepen van de 'Stemwijzer' op internet. Aan de hand van een aantal vragen krijgt u een inzicht in welke politieke partij het best past bij uw mening op een groot aantal gebieden. Kijk Op www.stemwijzer.nl (vanaf donderdagmiddag 8 februari). Voor meer informatie over de verkiezingen en antwoorden op de meest gestelde vragen kunt u ook terecht op de website van de gemeente Schiedam www.schiedam.nl. De Schiedamse wethouder Mevrouw C.Daskalakis, onder meer verantwoordelijk voor onderwijs en integratie, presenteert op donderdag 8 februari het Platform Allochtone Ouders en Onderwijs aan het plaatselijke onderwijsveld: school- leiders, schoolbesturen en de gemeente. Het doel van het platform, dat uit actieve allochtone ouders bestaat, is de zichtbaarheid en betrokkenheid van allochtone ouders te bevorderen in het Schiedamse onderwijs (voor- en vroegschoolse educatie, primair en voortgezet onderwijs). Ouders hebben grote invloed op de schoolprestaties van hun kinderen. Niet alleen door hen direct te stimuleren, maar ook door samen te werken met docenten en scholen. Daarvoor moeten ouders wel zichtbaar en hoorbaar zijn als overlegpartner. Vooral bij allochtone ouders is de betrokkenheid bij het onderwijs van hun kinderen nog gering. Ze zijn bijvoorbeeld niet vertegenwoordigd in ouderorganisaties en onvoldoende gei'n formeerd over alle mogelijkheden om invloed uit te oefenen. Het platform wil in de komende vier jaar de brug zijn tussen allochtone ouders, scholen en lokale overheid. Zo krijgen allochtone ouders structured betere contacten met scholen en gaan ze deelnemen in de bestaande ouderorganisaties. Dergelijke lokale platforms zijn al opgericht in diverse andere steden. Dat gebeurt in het kader van een landelijk project onder aansturing van FORUM, Instituut voor Multiculturele Ontwikkeling. Het is de bedoeling dat het project in minstens dertig ste den zulke platforms van de grond brengt. In het project werken vier landelijke ouderorga nisaties, de samenwerkingsverbanden van het LOM (Landelijk Overleg Minderheden) en de ISBO (Islamitische Scholen Besturen Organisatie) met FORUM samen. Het landelijke project zorgt voor begeleiding van de lokale platforms en voor het inventa- riseren, toegankelijk maken en zonodig aanvullen van alle methodieken en materialen die bijdragen aan het vergroten van de betrokkenheid tussen ouders en scholen. Wanneer Donderdag 8 februari 2007 Hoe laat 19.00 - 21.00 uur Waar Wijkcentrum Dreesplein, Dr. W. Dreesplein 2, Schiedam Het project wordt gefinancierd door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen. Voor meer informatie: www.forum.nl/paoo. Op woensdag 7 februari treedt Stijn van der Loo op in Bibiiotheek Noord. Hij brengt daar liedjes uit zijn theaterprogramma 'Gezang' en leest fragmenten voor uit zijn boeken. Hij is theatermaker/liedjeszanger en literator. Met de groep Intermezzo trad hij jarenlang op in binnen- en buitenlandse theaters. Ook bracht hij verschillende cd's uit. In 1995 won hij de Zilveren harp voor de cd Still crazy. Kaarten voor deze voorstelling kosten 5,- en zijn verkrijgbaar bij Bibiiotheek Stadserf en Bibiiotheek Noord. Stijn van der Loo met 'Gezang', 7 februari 2007 Bibiiotheek Noord, Bachplein 589, Schiedam Aanvang voorstelling: 20.30 uur. Zin om een muziekinstrument te (leren) bespelen? Probeer er dan eerst eens op te blazen of op te slaan! Muziekvereniging Harpe Davids houdt op zaterdagoch- tend 10 februari een muziekinstrumentenparade'. Je kunt dan zelf proberen of muziek maken iets voor je is, ook al heb je nog geen instrument. De muziekin strumentenparade wordt gehouden tussen 10.00 en 12.00 uur in Verenigingsgebouw De Tamboerijn, Nijhoffplein 22 (bij de piramidewoningen) in Schiedam-Noord. Voor iedere bezoeker een gratis consumptie Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunningen als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de Monumentenverordening 1994 zijn verleend en verzonden op 30 januari 2007 voor de monumenten Lange Haven 44A/B, 3111 CG Lange Kerkstraat 35B, 3111 NN N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde monumentenvergunning) binnen zes weken na de verzend- datum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behan- deling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 j Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15013100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3