maasstad Het X-factor bestaan van Anja Wessels: druk en erg hectisch Jong lokaal talent in musical CHESS krant netel maasstad wijkkort HALVE PRIJZEN maasstad Hulp bij aangifte belasting Orpheus zoekt nieuwe zangers Ruilbeurs Een minuut gratis winkelen Vrijwillige begeleiders gezocht Werk aan de Nieuwe Haven Twee vrienden spelen met sterren Leven en carriere in sneltreinvaart? Buurtsoap voor en door bewoners weetnasv'ed "n De haan kraait als eerste voor musicals en ook kapitein Henk Brobbel Woensdag 7 februari 2007 westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam maasstad weekbladen SCHIEDAM xq 52 Groene, hou't groen! Inloopconcert Grote Kerk Don Juan in de Nieuwe Passage Podiumcafe De Graauwe Hengst Muziekinstrumentenparade Zaalvoetbaltoernooi in sportzaal Erker Creatief in De Erker Gitaarles in wijkcentrum Oost Annet Mol bij Harmonia SCHIEDAM - Ze wisten het niet van elkaar, maar allebei hadden ze zich opgegeven als figurant voor de musical CHESS. En prompt werden zij, twee vrienden uit Vlaar- dingen, uitgekozen uit dertig kandidaatjes. Tjerk en Bram, uit dezelfde buurt Ambacht en allebei opgegroeid op de Jan Lighartschool. Zaterdag 17 februari staan de twee kna- pen maar mooi op het toneel van het Schiedamse Theater a.d. Schie. Temidden van mu- sicalsterren als Joke de Kruyf en Henk Poort. Als de zoons van de schaker Anatoli in de succes-musical CHESS. Twee talenten uit de regio. Nu rechtstreeks uit onze markiezen fabriek. Tot 21 maart 2007 koopt u bij ons L uw houten markies voor de helft van de prijs mJn SCHIEDAM - Ieder jaar vinden veel mensen het een heel gedoe om belastingaangifte te doen. Voor sommigen is dit zelfs reden om hier maar van af te zien. Dit kan verve- lende gevolgen hebben en boven- dien kun je hierdoor een mogelijke teruggaaf mislopen. Het Instituut Sociaal Raadslieden heeft daarom invuldagen georga- niseerd in enkele wijk- en dien- stencentra. Vrijwilligers zijn ge- tTaind door de Belastingdienst om te helpen met invullen. Zij worden tijdens de invuldagen ondersteund door medewerkers van de Belas tingdienst. De dagen waarop de belastingaan gifte (gratis) ingevuld kan worden zijn: 7, 14, 21 en 28 maart-. Aan- melden kan als het jaarinkomen in totaal niet hoger is dan 25.000 euro (zie jaaropgaven) en het vermogen niet meer dan 20.000 euro per per- soon is. Dat moet dan bij het Insti tuut Sociaal Raadslieden van dins- dag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 15.30 uur. Alleen telefonisch een afspraak maken via nummer 246 50 75. Ondernemers kunnen zich niet aanmelden. SCHIEDAM - Het Koninklijk Schiedams mannenkoor Orpheus is op zoek naar mannen in alle leeftijdsgroepen die belangstelling hebben in, of plezier beleven aan zingen in een kwaliteitskoor. Een uitbreiding tot boven de 60 leden kan het koor meer body geven. Orpheus bestaat nu uit ongeveer 55 mannen die allemaal amateur zijn. De enige met een professionele op- leiding is de dirigent. Deze maakt de koorleden wegwijs in de muziek. Het koor treedt minimaal vier keer per jaar op. De wekelijkse repetities worden ge- houden op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur, in een van de zalen van de Magnalia Dei-kerk aan de Albardastraat 67. Wie belangstel ling heeft en plezier in zingen, kan langskomen in de repetitieruimte op dinsdagavond vanaf 19.30 uur. Rechtstreeks aanmelden kan ook bij de secretaris: Hans Olde Mon- nikhof, tel. 465 81 09. SCHIEDAM - In dienstencentrum De Woudhoek wordt zondag 11 februari een ruilbeurs gehouden. Aanvang is 13.00 uur. De ruilbeurs is er voor het ruilen van postze- gels, munten, jokers, ansicht- en prentbriefkaarten. Toegang gratis, taxatie gratis. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min.) ma. t/m do. 09.00-21.00 uur vrij. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. deKoning MANAGER: H.Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 0653786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Fleide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de Inhoud van) deze ultgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. Er zijn dingen die je niet moet willen. Je moet bijvoorbeeld de Lange Ha ven niet willen dempen om er een parkeerterrein van te maken. Je moet het stadhuis op de Grote Markt niet willen slopen om er een wolkenkrab- ber te bouwen. Je moet het karakter van de eeuwenoude Poldervaart niet willen verzieken door op de locatie-Spieringshoek, tussen de Beukenhof en het spoorviaduct, een torenflat toe te staan. En als je het niet wilt, doe je er alles aan om te vermijden dat het zo ver komt. Maarten Groene heeft de dure plicht een historische blunder te voorkomen. Hij is wethouder van de PvdA en nu doe ik net even alsof ik de gemeenteraad ben. Ik geef hem de opdracht om de bouw van die idiote woontoren te verijdelen. Dat de bouwvergunning verleend is, is een tragische erfenis van het oliedomme wethouderscollege dat van 2002 tot 2006 aan het Stadserf zetelde. Maar nu we weer normale ge- meentebestuurders hebben, moeten zij - Groene voorop - het bouwplan op alle mogelijke manieren dwarsbomen. De Poldervaart mag niet naar de schiedemieter worden geholpen. Een flat, op die rampzalige plek, is genoeg om het vrije zicht op de Pol dervaart tussen Vijfsluizen en de Kandelaar voorgoed te verpesten. Die ene flat frustreert de privacy van tientallen volkstuinders, honderden hondenuitlaters en duizenden wandelaars en fietsers. Maarten Groene heeft nog een troef in handen. De Sliedrechtse projectontwikkelaar ABB Bouw heeft nog niet alle benodigde grond verworven. Daar zit een kans van slagen om het bouwplan om zeep te helpen. Groene mag van mij gratis bouwgrond van de Parallelweg aan ABB geven, als het ze maar afleidt van Spieringshoek. Voor mijn part gaat ABB de Stadstim- merwerf en het Wennekerpand restaureren tot ze een ons wegen, als het maar van de Poldervaart afblijft. Wethouder Groene heet niet voor niets zo. Hij moet de Groene Long van Schiedam redden. Even speelde ik met het idee om een dreigement te uiten. Ik wilde bijna zeggen: als die torenflat aan de Poldervaart er komt, is dat het laatste dat ik in Schiedam nog wil meemaken. Als die flat er komt, gaan we Schiedam uit. Weg! Maar toen dacht ik: dan zul je vast zien dat de halve gemeenteraad langs de gehele Poldervaart een lange rij Chinese muren wil toestaan. Gewoon om van mij af te komen. Dus laten we dat belachelijke bouwplan nu maar op zichzelf beschouwen en er niet ons lot aan verbinden. Het is zo al erg genoeg. Maar ik wil er wel het lot van Maarten Groene aan verbinden, want wat zal die torenflat een aanfluiting voor de kwaliteit van het gemeentebe- stuur zijn. Weg met de bouwvergunning! Laat de bomen staan! Weg met de kapvergunning! Gemeenteraad, wees dapper en hou nu eens iets lelijks tegen! Kor Kegel SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zater- dag 10 februari verzorgd door het Rozenburgs Mannenkoor onder leiding van Martin van Broekhoven. Dit koor, dat dit jaar het tachtigjarig bestaan viert, komt met zo'n 80 a 90 man naar Schiedam. Er wordt een gevarieerd programma gebracht met onder andere het Halleluja en Rivers of Babylon. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - De Nieuwe Passage geeft zaterdag 10 februari alvast een voorproefje op Valentijnsdag. Don Juan en zijn marionet zijn deze zaterdag tussen 12.00 en 16.00 uur aanwezig. Samen laten zij winkelende dames blozen en sporen zij de heren aan hun geliefde te verrassen. Ook delen zij toepasselijke attenties uit. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst treden donderdag 8 februari vanaf 22.00 uur John Snijders Peter de Vries op. Zij spelen rackcovers. Vrijdag en Zaterdag de laatste twee voorrrondes van de Popprijs Nieuwe Waterweg Noord. Op vrijdag spelen The Hitchhikers, Display STD, De Astma Boys en Poison Ivy, zaterdag Schraapstaal. Skarfunk, De Groep Vincent Niks, Butler en Stepping Stone. SCHIEDAM - Muziekvereniging Harpe Davids organiseert zaterdag 10 februari van 10.00-12.00 uur een muziekinstrumentenparade in De Tam- boerijn aan het Nijhoffplein 22. Iedereen kan dan alle beschikbare muziekinstrumenten komen proberen. Leden van Harpe Davids geven tekst en uitleg. Daarnaast zal ook het b-orkest om 11.00 uur een aantal muziekwerkjes ten gehore brengen. Meer informatie over de muziekvereniging is te vinden op www.harpeda- vids.nl SCHIEDAM - Het kinderwerk van Wijkcentrum de Erker organiseert dinsdag 20 februari (in de voorjaarsvakantie) een zaalvoetbaltoernooi voor kinderen vanaf 8 jaar van 13.00 tot 17.00 uur. Er wordt vijf tegen vijf gespeeld. Teams kunnen zich inschrijven tot en met donderdag 15 februari in De Erker aan de Jan van Avennesstraat 32 (vragen naar Halil). De kosten zijn vijf euro per team. SCHIEDAM - Iedere maandag van 09.30 tot 11.30 uur wordt er een cursus patchwork/quilten gegeven in wijkcentrum De Erker. Kosten zijn twaalf euro per maand. Iedere dinsdag wordt er van 10.30 uur tot 11.30 uur yoga gegeven door een erkend yoga-docente. Kosten hiervan zijn 65 euro voor dertien bijeenkomsten. Op donderdag wordt er van 9.40 uur tot 10.40 uur Tai Chi gegeven. Een Chineese bewe- gingskunst die erop is gericht harmonie van geest en lichaam te bereiken. Dat kost 48 euro voor 12 bijeenkomsten. SCHIEDAM - Iedere woensdag kunnen er gitaarlessen worden gevolgd in wijkcentrum Oost. Voor zowel beginners als gevorderden is er plek in alle populaire stijlen, maar ook in jazz en klassieke muziek. Voor meer infor matie: Michael Samson, tel. 06-53 804 347. SCHIEDAM - Spirituele vereniging Harmonia ontvangt donderdag 8 februari Annet Mol die waarnemingen doet via foto's en voorwerpen. Toe gang is vijf euro en de aanvang 19.45 uur. De avond wordt gehouden in De Blauwe Brug aan het Bachplein. SCHIEDAM - Net als vorig jaar gaven klanten van Albert Heijn de afgelopen maanden via www.ah.nl aan wat zij vonden van de kwaliteit en service in hun winkel. Aan de oproep ook een goude tip te geven, gaven duizenden klanten gehoor. Mevrouw L. Vavier was een van de vele klanten die Albert Heijn een verbetertip gaf. Onlangs werd zij door supermarktmanager C. van Nierop feestelijk ontvangen in de winkel aan de Groenelaan en kreeg zij gratis een minuut winkelen aan- geboden. „Het is altijd plezierig om tips van klanten te krijgen", zegt de supermarktmanager. „Wij vonden het idee van mevrouw Vavier het beste. Zij gaf als tip dat het op/af- stapje voor de deur niet goed te zien was en om een kleur aan de rand aan te brengen. Wij gaan haar idee ook daadwerkelijk uitvoeren." Mevrouw Vavier winkelde in to taal voor 108,73 boodschappen bij elkaar. SCHIEDAM - Ouderenwerk is op zoek naar vrijwillige begeleiders voor haar visiteclubs in Wijkpost Zuid en zorgcentrum Francois Ha- verSchmidt. Op maandag in Wijk post Zuid van 09.00 tot 13.00 uur en op vrijdag in zorgcentrum Francois HaverSchmidt van 09.30 tot 15.00 uur. Visiteclubs zijn opgezet voor ouderen, die zelfstandig wonen maar eens per week op een vaste dag 'bij elkaar op visite komen' in een ruimte van een zorg- of ont- moetingscentrum. Een visiteclub bestaat uit maximaal twaalf oude ren. Informatie en aanmelding via Anneke Verkaaik, Stichting Oude renwerk, via nummer 248 68 88. SCHIEDAM - Het deel van de Nieu we Haven, tussen de Westfranke- landsestraat en de St.Liduinastraat, is nog zeker tot eind februari afge- sloten voor alle verkeer. Dit in verband met wegwerkzaam- heden. Er zijn afzettingen geplaatst bij het kruispunt Westfrankelandsestraat/ Nieuwe Haven, het tankstation blijft bereikbaar via de BK-laan en St. Liduinastraat. De kruispunten St.Liduinastraat/ Nieuwe Haven en Westfrankeland- sestraat/Nieuwe Haven blijven in principe open. ROTTERDAM - Hoe ziet het leven eruit van de Rotterdamse X-Factor kandidaat Anja Wessels? Vooral heel erg druk en hectisch. Aan de telefoon een opgewonden Anja. Op de achtergrond veel geroezemoes en drukte. Ze heeft net weer een van de liveshows achter de rug. Het thema van de show was ido- len. Coach Henk Temming had een nummer uitgezocht van zijn idool Sting, Anja had zelf een nummer uitgekozen van haar idool, Prince. De jury had zoals gebruikelijk weer het nodige op en aan te merken. „Je kijkt alsof er een jachtgeweer op je is gericht!" Wat doet zulk jurycommentaar met je? Raakt dat je? Anja blijft nuchter. „Het valt wel mee hoor, je raakt er aan ge- wend. Zolang ik maar weet dat ik me niet angstig voelde. Het is geen angst, maar juist concentratie. Dat nummer van Sting" was iets anders dan wat ik tot nu toe heb gezongen. Het is een heel mooi nummer, heel teder. Daar wil ik dan extra goed mijn best op doen. Het nummer van Prince, dat ligt dichter bij mij, een beetje ondeugend", lacht Anja. Bij dit nummer is de mening van de jury weer verdeeld. Coach Henk prijst haar diversiteit omdat ze steeds een andere vertolking neerzet. De andere twee juryleden vinden dit eerder een gebrek aan eenduidige kwaliteit. Anja kan dit commentaar opnieuw goed voor zichzelf vertalen. „Je wilt echt laten zien wat je allemaal kan. Ik ben na- tuurlijk niet meer zo piepjong. Het is dus zaak om in sneltreinvaart te gaan, om ergens te komen waar er meer mogelijkheden voor mij zijn." Dat haar leven op dit moment in sneltreinvaart gaat is zeker. De X- Factor lijkt wat dat betreft een ho- gesnelheidstrein. „Natuurlijk zou ik vreselijk graag winnen. Maar SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bach plein wordt vrijdag 16 februari de buurtsoap op de planken ge bracht. Vanaf 20.30 uur spelen bewoners uit Schiedam voor an dere bewoners uit Schiedam. De entree is gratis. Anja Wessels: „Je wilt echt laten zien wat je allemaal kan." Foto: RTL persdienst we hebben al zoveel gedaan en meegemaakt, dat elke week nu een cadeautje is." Veel problemen heeft ze duidelijk niet met het feit dat ze nu de oudste is van de kandidaten. „De support onderling is heel gaaf. Als lerares ben ik natuurlijk ook gewend aan jonge mensen om mij heen. Ik zie mijzelf dan ook zeker niet als mama van de groep." Toch heeft ouder zijn ook wel zo zijn voordelen volgens Anja. „Je bent minder energie kwijt doordat je beter kunt relativeren. Je ziet sneller de betrekkelijkheid van dingen." Veel tijd om ergens bij stil te staan heeft Anja niet. Het is een heel druk programma, er is heel weinig tijd voor iets anders. „Op dinsdag nemen we bijvoorbeeld de filmpjes op. Dat was deze keer een hele verkleedpartij. We zijn dan pas om twaalf uur's avonds klaar. Geluk- kig hebben we geweldige mensen om ons heen die ons begeleiden. Het werken met coach Henk Tem ming kan ik ook echt zien als een samenwerking. We zitten al heel snel op een lijn. Hij zegt: zing dat en ik zeg gewoon nee. Dan zeg ik, ik wil dat zingen en hij zegt nee. Vervolgens komen we er samen uit wat ik dan wel moet zingen." „Daarnaast zijn er natuurlijk ook mijn familie en vrienden. Daar ben ik echt heel dankbaar voor, zonder hun steun zou ik het nooit redden. Mijn wasmachine was ineens stuk. Ja, wat moet je dan? Zoiets is altijd vervelend, maar nu helemaal. Kom ik zondagavond thuis, hebben mijn vriend en mijn ouders er voor ge- zorgd dat er een nieuwe staat. Dat doet me dan echt wat. Al die steun heb je ook steeds weer heel erg nodig. Het is tijdens de shows ook heel belangrijk dat je mensen in de zaal hebt zitten die voor jou klap- pen als jij zingt." En die boe roepen als de jury kritiek uit? „Ja, dat ook", grinnikt Anja. „Het zijn toch je fans voor wie je zingt." Wat verwacht Anja van de toe- komst? Na X-factor terug naar de klas en terug naar zingen in de band? „Ik denk daar nu niet veel aan. De leerlingen mis ik wel. En het zingen in de bands Shaky Ground en Covers Inc. stond al op een lager pitje. De tijd was daardoor precies goed om mee te doen aan X- Factor. Ik hoop met deze ervaringen vooral te groeien als persoon en als zangeres. Ik hoop mensen te raken met mijn stem. Hoe het afloopt? We zullen het gaan zien", stelt Anja vlak voordat ze verder gaat naar de volgende afspraak van haar drukke programma. Op zaterdag 10 februari is tijdens Liveshow 7 bij RTL4 te zien hoe het verder gaat met Anja. Zondag 11 februari 21.00 uur wordt de uitslag bekend gemaakt tijdens de Result- show. Voor meer informatie: www. xfactor.nl door Frank Willemse Tjerk van der Ende en Bram de Ruiter, 12 jaar oud, zijn echt twee jochies die op straat voetballen. Dat juist die twee knapen van musicals houden, ligt minder voor de hand. De twee 'oude' schoolkameraden hebben alle twee al musicalerva- ring. Bram in de schoolmusical van de Jan Ligthartschool en Tjerk in The Ragged Child'; de musical van het jeugdkoor Opmaat. En nu spelen ze dan samen in de musical CHESS. Weliswaar voor een keer, maar toch een hele eer. Waarom nou juist zij zijn uitgeko zen weten ze nief. Beide jongens reageerden op een advertentie in de krant waarin lo kaal talent voor de musical werd gezocht. Wat ze precies moeten doen of welke kleren ze aankrijgen is nog niet bekend. Ze moeten volgens het telefoontje van de pro- ductiemaatschappij twee uur voor de voorstelling in het theater klaar staan. Bram, met lange wapperende ha- ren, laat trots zijn zwarte gympies Bram (links) en Tjerk: samen in de musical CHESS gens vader Erik, 'nog een aantal goede songs op de plank hadden liggen'. Op die goede muziek bor- duurt de musical voort. CHESS of schaak in het Engels, speelt zich zien. Met gouden letters, verder helemaal zwart. 'Dat moeten we meenemen: zwarte sneekers'. Hij denkt niet dat zijn rol moeilijk is. Tjerk is wat stiller. Hij zit al op het van de musical CHESS. Vooral door zijn vader, af tijdens de 'koude oorlog In de jaren zestig van de vorige eeuw toen Amerika en Rusland om de wereldhegemonie streden. Dus ook in de schaaksport. De musical gaat over de strijd tussen de Russische schaker Anantoli (Henk Poort) en oud-voorzitter van de ABBA-fan- club en regisseur van amateurmu- sicals. CHESS is de eerste musical van Tim Rice en de beide heren van ABBA, Benny en Bjorn die, vol- zijn Amerikaans opponent Freddy. Waarbij -het is een musical - ook de liefde natuurlijk een rol speelt. De twee jongens, zo verklappen ze, moeten al op het toneel zit ten als het publiek de zaal in komt. De twee jongens krijgen, door de scheidsrecliter van de tweekamp, de schaakregels uitgelegd. Bram en Tjerk hebben geen tekst maar moeten wel serieus acteren. 'Abso- luut niet naar het publiek kijken of zwaaien naar familie' zegt Bram serieus. De beide jongens mogen ddn acte meedoen. Ze verheugen zich nu al om na de pauze achter het toneel te staan. Kijken naar collega-acteurs, zangers en dansers. Kijken naar een perfecte, muzikale show. „Het is de muziek van de ABBA-com- ponisten waardoor de musical zo succesvol is", meent vader Erik. Weinig tekst en mooi door gecom- poneerd. Dan moeten de twee jongens er vandoor. Tjerk gaat repeteren voor een andere musical van jeugd mu- sicalkoor Opmaat. En Bram, die moet voetballen. f Nu ook leverbaar met onderhoudsvrije kunststof! ombouw. Info: www.zonpas.nl, bel of kom eens langs in onze showroom. Zonweringen W. van der Pas bv Adriaen Banckertstraat 16, 3115 JE Schiedam Telefoon 010 - 246 93 33 Open: ma t/m vrvan 9.00 tot 16.30 uur en za 11.oo tot 16.oo uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 4