maasstad 'Sleeping Beauty' betovert het nieuwe Luxor Halve eeuw Nederland in vierluik van Maria Goos Tapdansende fabrieksarbeiders in 'Tap Dogs' DERAG Win kaarten! MP3/WMA 4 GB lpAda ano audio Menl%corder 39? in de WEEKEND STUNT Radiou cassette en, ca- speler Winteropruiming bij Derag 20% TOT 50% KORTING met touc ouchpad Zondag 18 februari Aanbieding u Aanbieding Vrijdag, Zaterdag, Zondag II BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 14 februari 2007 tx 51 ROTTERDAM - Tutu's en zoe- te klanken vullen eind februari het nieuwe Luxor Theater op de Kop van Zuid. Het Koninklijk Ballet van Vlaanderen zal dan het beroemde ballet 'Sleeping Beauty' opvoeren. De schit- terende muziek van componist Tsjaikowski wordt live uitge- voerd door de Filharmonie, het 65-koppige symfonieorkest uit Antwerpen. De voorstelling staat exclusief in het Luxor en zal maar drie keer te zien zijn. ROTTERDAM - Met toneel- stukken als 'Familie' en 'Clo aca' en film- en televisiescena- rio's als 'Pleidooi', 'Oud Geld' en 'Leef groeide Maria Goos uit tot een van de meest ge- roemde tekstschrijvers van ons land. Van 14 tot en met 18 februari is in de Rotterdamse Schouwburg haar nieuwste werk te zien: de eerste twee delen van het langverwachte familiefeuilleton 'De geschie- denis van de familie Avenier', waarvan deel drie en vier vol- gend seizoen volgen. fl 4 f 1 Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u alles op het gebied van draagbare audio apparatuur en compacte audio systemen. Een ruime keuze in stereo radio-cassettespelers met of zonder CD-speler, MP-3 spelers, wereldontvangers, portable CD-spelers en klokradio's zijn er te vinden. Vakkundige verkopers staan u met raad en daad terzijde en geven u een persoonlijk advies. jm:- JL997- eopend van 12.00-17.00 uur aaaa Itil J&- Art.nr. 299553 I De balletvoorstelling 'Sleeping Beauty' is een van de meesterwer- ken van het ballet en een hoogte- punt van de negentiende-eeuwse Russische keizerlijke stijl. Het ver- haal is bij het grote publiek na- tuurlijk zeer bekend: de lieftallige prinses, gezegend met alle deug- den, wordt vervloekt door de boze fee. Uiteindelijk redt de goede fee haar en wordt ze door een knappe prins gewekt uit haar honderdjarige slaap. Het ballet beleefde haar premiere op 15 januari 1890 in het Maryins- ky Theater te Sint Petersburg. Het werd het ultieme voorbeeld van de samenwerking tussen choreograaf Petipa en componist Tsjaikowski, met een meeslepende balletparti- tuur vol diepgang en symfonisch drama. Veel choreografen hebben sinds die tijd hun eigen invulling aan de voorstelling gegeven. En ook het stuk dat in het nieuwe Luxor Theater wordt opgevoerd is anders dan het origineel. In 1987 gaf de Braziliaanse danse- res en choreografe Marcia Haydee een eigen draai aan het gedanste sprookje. De versie van Haydee, die nu wordt uitgevoerd door het Koninklijk Ballet van Vlaanderen, ging in premiere bij het Stuttgart Ballet en valt op door de uitbreiding van de rol van Carabosse. Deze Carabosse is niet enkel gekrenkt omdat zij niet voor het doopfeest uitgenodigd is, maar is door en door slecht en geniet van haar plan- nen om geluk en decorum van het hof te vernietigen. Normaal gaat het hier om een mi- merol, maar Marcia Haydee heeft het personage meer body en uit- straling gegeven door middel van krachtige solopartijen en een uit- gesproken karakter. De boze fee Carabosse is een mannelijke rol geworden, een figuur die goed en kwaad, schoonheid en lelijkheid in edn persoon verenigt. Marcia Haydee werd in 1939 in Brazilie geboren, maar vertrok op haar vijftiende naar de Royal Ballet De balletvoorstelling 'Sleeping Beauty' is van 23 tot en met 25 februari te zien in het nieuwe Luxor Theater. School in Londen met steun van haar familie, haar moeder voorop. Zij werd later bij het Stuttgarter Ballet een van de prominente prima ballerina's en de muze van chore ograaf John Cranko. Na zijn dood volgde ze hem op als artistiek di- recteur vah het ballet in Stuttgart. Nu leidt ze het Ballet de Santiago in Chili. Speciaal voor het Koninklijk Ballet van Vlaanderen bracht ze haar versie van 'Sleeping Beauty' uit 1987 weer tot leven. „Het is een liefdesverhaal, een sprookje, een verhaaltje voor kinde- ren", zegt Haydee. „Maar de kern voor mij is eigenlijk iets dat vandaag de dag nog steeds bestaat en dat is de strijd tussen goed en kwaad. Carabosse tegenover de Lilac Fairy, de Seringenfee. De slechte fee te genover de goede. Die twee kanten zijn er altijd, ook nu in onze wereld. Daarom vind ik het heel belangrijk dat in mijn versie Carabosse niet doodgaat. Dat is misschien goed voor het sprookje, maar niet realis- tisch. Dus heb ik het sprookje met de werkelijkheid vermengd en dat betekent dat Carabosse, het slechte, nog altijd op de loer ligt, zelfs na het huwelijk tussen prins Desire en prinses Aurora." De choreografe heeft de rol van Carabosse prominenter gemaakt. „Het is niet eens zozeer een dansrol geworden als wel een hele theatrale rol, die dramatisch gespeeld moet worden. Dat maakt het stuk moder- ner, omdat het een mix is van ballet en theater. Een moeilijke rol, want het luistert allemaal heel nauw. Ca rabosse wordt gespeeld door een man. Eigenlijk is Carabosse man, vrouw en dier ineen. Je moet als kijker een beetje twijfelen: zie ik wat ik zie? Is het nu een man of een vrouw?" 'Sleeping Beauty' is van 23 tot en met 25 februari te zien in het nieuwe Luxor Theater. Voor gei'nte- resseerde bezoekers organiseert het Luxor Theater voorafgaand aan de voorstelling een inleiding waarin de ontstaansgeschiedenis van het ballet en de muziek uiteengezet wordt. Kijk voor meer inftomatie op www.luxortheater.nl. Lezers van Maasstad weekbla- den kunnen met korting naar dit sprookjesballet. Bel met de kas- sa van het Luxor Theater o.v.v. 'balletklassieker' en ontvang 15,00 korting per twee kaarten. Kassa Luxor: 010 - 484 33 33 (ma t/m za 12.00-18.00 uur zo 12.00-17.00 uur). Geldig voor kaarten van rang 1 en 2. Deze aanbieding is niet geldig i.c.m. andere kortingen/passen en op reeds gereserveerde of gekochte kaarten. Het is niet mogelijk kortingskaarten via de website te bestellen. Veel werken die Maria Goos (1956) de laatste jaren schreef werden ge- regisseerd door Willem van de San- de Bakhuyzen. Met elkaar maakten ze voor Het Toneel Speelt de veel- geprezen toneelstukken 'Familie' (2000) en 'Cloaca' (2002). Dezelfde makers zorgden in beide gevallen ook voor de filmversies. De film 'Leef (2005) was door de dood van Van de Sande Bakhuyzen de laatste gezamenlijke productie van dit 'koningskoppel'. Het nieuwste toneelstuk van Maria Goos is het theatervierluik 'De Geschiedenis van de Familie Avenier', dat wordt geregisseerd door Jaap Spijkers. Momenteel zijn deel 1 en 2 te zien in de Nederlandse schouwburgen en in het volgende theaterseizoen volgen deel 3 en 4. 'De geschiedenis van de familie Avenier' gaat over gewone men- sen, een Brabantse arbeidersfamilie in een samenleving in verwarring, gespeeld door topacteurs als Gijs Scholten van Aschat, Carine Crut- zen, Peter Blok en Tjitske Reidinga. Het vierluik geeft volgens Maria Goos een kleurrijk sociologisch beeld van vijftig jaar Nederland. Voor het eerste deel vormde de familie Nuiten, neven en nichten van de schrijfster, de inspiratiebron. Omdat de Brabant geboren Goos zich baseerde op levens van echte mensen, nam ze documentairema- ker Michiel van Erp mee tijdens haar researchproces. De familie- portretten die dit opleverde zijn inmiddels verschenen op dvd. Het eerste deel van 'De geschiede nis van de familie Avenier' heet 'De ontdekking van de wereld'. Dit speelt zich af tijdens oud en nieuw, de overgang van 1955 naar 1956. Het land is voorzichtig opgekrab- beld, maar de oorlog ligt nog vers in het geheugen. Voor de feestelijke oudejaarsavond brengt iedereen wat mee. In de winkel moet Jan van zijn vrouw op de laatste dag van het jaar alle openstaande rekeningen innen. In het cafe (uitgebaat door de dochter van de familie en haar man) aan de overkant van de straat is een groep jazzmuzikanten ko- -yf 'De geschiedenis van de familie Avenier' gaat over gewone mensen, een Brabantse arbeidersfamilie in een samenleving vol verwarring. foto Deen van Meer men aanwaaien. Ze waren op weg naar Parijs, maar kregen autopech. Hun muziek is opwindend. Een beetje raar, maar vooral magisch. Om twaalf uur zingt de familie tra- ditiegetrouw het Wilhelmus, maar voor het eerst begeleid door een langspeelplaat. Het tweede deel, 'De ontdekking van de ziel', speelt vijftien jaar later in een ingrijpend veranderde samenleving. In Rotterdam is het legendarische popfestival Kralin- gen aan de gang. De meeste buurt- kruideniers hebben het verloren van de grote supermarkten. Steeds meer mensen kopen een wasmachi- ne. De gastarbeiders komen mas- saal. De Nederlandse Vereniging voor Seksuele Hervorming geeft druk bezochte cursussen in vrijen en partnerruil moet je geprobeerd hebben. Iedereen zoekt naar zelf- verwerkelijking. De samenleving emancipeert en polariseert en de familie Avenier probeert het spoor niet kwijt te raken. De regie van dit ambitieuze project is in handen van Jaap Spijkers. In 'Cloaca' speelde hij nog de rol van ranzige theaterregisseur die een relatie had met de dochter van een van zijn beste vrienden. Nu zit hij dus echt op de regiestoel van wat zijn eerste grote zaal regie is. Op het toneel staan topacteurs als Gijs Scholten van Aschat, Carine Crut- zen, Peter Blok, Marcel Hensema en Tjitske Reidinga. Hoewel 'De geschiedenis van de familie Ave nier' een hele zit is, de eerste twee delen worden op een avond/mid- dag achter elkaar gespeeld met een pauze van twee uur ertussen, is de belangstelling groot en de recensies lovend. Deel 1 en 2 van 'De geschiedenis van de familie Avenier' is van 14 tot en met 18 februari te zien in de Rotterdamse Schouwburg. Tiis- sen deel 1 en 2 zit twee uur pauze. Reserveren: 010-411.81.10 of www. rotterdamseschouwburg.nl. De dvd 'Familieportretten' is onder meer verkrijgbaar via www.hettoneel- speelt.nl. In de rubriek 'In de kijkert' presenteren podia uit Rot terdam en omgeving aetuele voorstellingen op het gebied van toneel, dans, theater en cabaret. Lezers van Maasstad weekbladen maken elke week kans op vrijkaarten voor een voorstelling. ROTTERDAM - De 'Tap Dogs' stampen al meer dan tien jaar over de wereld met hun ongeevenaarde tapshows die de kracht van de staalarbei- der combineren met de precisie en het talent van een tapdan- ser. De spectaculaire tapdans- show 'Tap Dogs' was eerder te zien in Nederland en keert van dinsdag 27 februari tot zondag 4 maart terug voor een exclusieve serie voorstellingen in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. Het was choreograaf Dein Perry die in 1995 de basis legde voor het in- ternationale succes van 'Tap Dogs' dat nu al meer dan tien jaar duurt. Met zes mannen uit de staalstad Ne wcastle in Noord-Australie besloot hij de dansvorm die beroemd was geworden dankzij tapdansers als Gene Kelly, Ginger Rogers en Fred Astaire in een nieuw en modern jasje te steken. Hij deed dit samen met ontwerper/regisseur Nigel Trif- fitt en componist Andrew Wilkie. Het resultaat was 'Tap Dogs', een ruim tachtig minuten durende her- leving van de tapdans. „Ik ben opgegroeid in Newcast le waar ik op mijn zestiende van school ging", vertelde Dein Perry in een televisie interview naar aan- leiding van 'Tap Dogs'. „Ik vond een baan in de staalfabrieken, waar we werkten van elf uur 's avonds tot's ochtends de zon op kwam. Er bleef dus meer dan genoeg tijd over om te dromen. Hoewel dromen, het was meer dat ik nadacht over wat ik met mijn leven wilde doen. Naast werken in de fabriek kon ik maar een ding bedenken en dat was dan- sen." Sinds zijn vierde volgde Perry al tapdanslessen, vooral omdat zijn moeder helemaal weg was van deze dansvorm. In 1995 stond Perry voor het eerst op het toneel met zijn eigen show 'Tap Dogs'. Geheim van het succes: „Dein Perry's formula of putting testosterone into tap", aldus een Australische recensent. De show combineert het sterke en krachtige van het mannelijke werkvolk met de precisie en het talent voor tap- dansen. 'Tap Dogs' werd een hit op het theaterfestival van Sydney waar de wereldpremiere plaatsvond in januari 1995. Later dat jaar was de voorstelling een al even groot succes tijdens het Edinburgh Fes tival. In het begin duurde de show twintig minuten, daarna 55 minuten en inmiddels is 'Tap Dogs' een avondvullende show. Volgens Dein Perry heeft de voor stelling zich flink ontwikkeld: „Maar de basiselementen zijn nog steeds hetzelfde: zes stoere man nen die het echte arbeidersgevoel uitstralen." Na het succes op de festivals ging 'Tap Dogs' naar uit- verkochte zalen in Sadlers Wells in Londen en terug naar Australie. op onze grote collectie Perzische, Ziegler, Nepal en Oosterse tapijten. Onze zaak op de Freericksplaats PERZISCHE TAPIJTEN Sinds 1967 in Rotterdam Freericksplaats 9 Rotterdam-Hillegersberg (winkelcentrum, zijstraat Bergse Dorpsstraat Tel. 010-418 77 00 Geopend: di. t/m za. 9.30-17.00 uur Ruime parkeergelegenheid, o.a. naast de zaak bij A.H. (1,5 uur GRATIS). Tramlijn 4 stop! bijna voordedeur. Daarna was de show een seizoen lang, te zien op West End. In het zelfde jaar won Dein Perry de 'Oli vier Award' voor zijn choreografie van 'Tap Dogs'. De Australische danssensatie keerde in 2000 terug naar huis om deel te nemen aan de openingsceremonie van de Olym- pische Spelen in Sydney. Duizend 'Tap Dogs' van gezelschappen uit de hele wereld gaven een show voor 3,5 miljard kijkers wereldwijd. De show wordt simultaan opge voerd in verschillende plaatsen over de hele wereld met gezelschappen in Amerika, Australie en Engeland. 'Tap Dogs' was in Nederland eerder te zien. Ook tijdens die voorstellin gen zorgden de enorme vaart, snelle taps, de stevige muziek (percussie en gitaar) en de charmes van de ma cho tapdansers er gezamenlijk voor dat het publiek de zaal in een uit- zinnige stemming verliet. Zoals de Engelse Times schreef: „Tap Dan cing will never be the same again." En Time Out New York schreef: „Hell of a good time." En De Te- legraaf schreef naar aanleiding van eerdere opvoeringen in Nederland: ,,'Tap Dogs'; pure krachtpatserij laat zien dat tapdansen niet altijd elegant en verfijnd is." 'Tap Dogs' is van dinsdag 27 fe bruari tot en met zondag 4 maart te zien in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. Reserveren kan via 010-484.33.33 of www.luxorthea- ter.nl. Kijk voor meer informatie op www.tapdogs.com. Voor wie geen kaarten heeft gewonnen is er een speciale kortingsactie op tickets voor de show. Reserveer nu en ontvang 7,50 euro korting per persoon op een le rangskaart ter waarde van 35 euro. Kaartprijs wordt nu inclusief korting 27,50 euro. Reserveer telefonisch via het nummer 010 - 484 33 33 onder vermelding van 'Maasstad-Va- lentijns-actie'. De voorstelling is van dinsdag 27 februari tot en met zondag 4 maart te zien in het Oude Luxor Theater. Aan- vang 20.00 uur, zondag 16.00 uur. Reageer snel, vol vol! Tap Dogs' is een ruim tachtig minuten durende herleving van de tapdans. Tien lezers van Maasstad kun nen gratis naar de voorstelling 'Tap Dogs'. Hiervoor stelt het Oude Luxor Theater twee keer vijf vrijkaarten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvoudig: stuur voor aan- staande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl met als onderwerp 'Tap Dogs'. Vermeld in de mail uw naam, adres en tele- foonnummer. Uit de inzendingen worden vijf winnaars getrokken. Over de uitslag wordt niet gecor- respondeerd. PHILIPS SA-9100 MP3/WMA SPELER Altijd je favoriete MP3 en WMA muziek files draag je mee met deze nieuwste trendy speler met een ;eheugen van 1 GB. Voorzien van 7 inch kleurenscherm en Touchpad met SuperScroll functie. Compatihel met Windows XP. Afm. 9x4.6x1 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 319812 APPLE IPOD NANO MKII4 GB MP-3 SPELER Ipod met prachtig kleuren beeldscherm. Tot .1000 songs op 4GB flash. In blauw uitgevoerd. Afm. 9x4x0.6 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 319663 SONY NWA-3000 20 GB MP3 SPELER Geschikt voor Atrac en MP3 files. Incl. afstandsbediening/hoofd- telefoon en USB-kabel. In violet kleur. Afm. 6.5x10.4x2.1 cm. CORRECT WEEKEND STUNTPRIJS Art.nr. 303326 PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN. WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur. Correct Personal SONY M-570V MEMO RECORDER Voor gebruik van micro-cassettes. Voorzien van o.a. spraakgestuurd opnamen systeem en ingebouwde microfoon. Met de eenknops- bediening kunt u'm met een hand bedienen. Incl. polsriem. Afm. 5.4x10.9x2.2 cm. CORRECTPRIJS q gg Art.nr. 299553 FM-stereo. Afm. 41.4x16.4x25.7 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 306614 SONY CFD-S 01H STEREO RADIO CASSETTESPELER CD Radio cassetterecorder met CD en Mega Bass systeem voor een uitstekende basweergave. Het radio- gedeelte is geschikt voor ontvangst van AM en

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 17