Schiedammers houden van Schiedam Extra stembureau bij station Cultuurborrel in het Julianapark www.schiedam.nl Ouderentoeslag Schiedam Kindervertelconcert 'Mozart de Duizendnoot' Fair Play niet in de Monopole nlV^ER Uittreksel of kapvergunning aanvragen? gemeente Schiedam Zondag 18 februari 2007 15.00 uur Deze week worden de stempassen verstuurd Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket Dig itaal Loket op Schiedam.nl Week 7 Woensdag 14 februari 2007 Prijswinnaars 7 maart. Provinciate StatenRflERKIEZINGENj Gemeenteberi Wat is de ouderentoeslag? De ouderentoeslag is een toeslag voor inwoners van Schiedam die 65 jaar of ouder zijn en alleen een AOW-uitkering en eventueel een klein aanvullend pensioen hebben. Zij kun- nen jaarlijks de ouderentoeslag aanvragen. Voor wie? Om in aanmerking te komen moet u aan een aantal voorwaarden voldoen, zoals: U moet inwoner zijn van Schiedam; U moet 65 jaar of ouder zijn. Als u gehuwd of samenwonend bent en een van beiden is 65 jaar of ouder, dan ontvangt deze de ouderentoeslag voor een alleenstaande; Het inkomen mag niet hoger zijn dan 110 (inclusief vakantiegeld) van de bijstands- norm. De bijstandsnorm per 1 januari 2007 is voor een echtpaar 1.295,-, voor een alleenstaande ouder 1.163,- en voor een alleenstaande 944,- per maand. Het vermogen bedraagt niet meer dan 10.490,- voor een echtpaar of alleenstaande ouder of 5.245,- voor een alleenstaande. Dit zijn de bedragen voor 2007. Welk bedrag kunt u ontvangen? U heeft een maal per kalenderjaar recht op een ouderentoeslag. De hoogte van de toeslag is: gehuwden 210,- alleenstaande ouder 155,- alleenstaande 155,- De ouderentoeslag is dit jaar verhoogd, zodar u in de gelegenheid bent om de Rotterdampas gratis aan te schaffen. Meer informatie over de Rotterdampas vind u elders op deze gemeentepagina. Wat moet u doen? Heeft u een (aanvullende) bijstandsuitkering van de afdeling Inkomen en is bekend dat u aan de bovenstaande voorwaarden voldoet, dan wordt de voor u geldende ouderentoeslag automatisch op uw rekening overgemaakt. Heeft u niets ontvangen en voldoet u wel aan de voorwaarden, vraagt u dan de folder Ouderentoeslag aan bij de afdeling Inkomen. Dat kan telefonisch op 010-246 6180. U kunt de folder ook ophalen bij het Wmo-loket in de Stadswinkel of bij de receptie van de afdelingen Werk en Inkomen, 's-Gravelandseweg 567. Let op! Vanaf 20 maart zijn de afdelingen Werk en Inkomen verhuisd naar het BedrijfsVerzamelgebouw aan het Stationsplein 79. Op 15, 16 en 19 maart is de balie Rotterdampas in verband met de verhuizing gesloten. Op zondagmiddag 18 februari om 15.00 uur brengt de Van Swieten Society o.l.v. Bart van Oort het kindervertelconcert 'Mozart de Duizendnoot'. Dit unieke concert in de serie 2006-2007 van de Stichting Westvest 90 wordt gegeven in de Westvest90-kerk aan de Westvest tegenover molen 'De Walvisch'. De kleine Mozart had de muziek gewoon in zijn hoofd, hij hoefde het alleen maar op te schrijven. Hoe deed 'ie dat toch? In het bijzondere vertelconcert voor kinderen speelt hetjonge talent Amadeus de hoofdrol. De van Swieten Society, onder leiding van fortepianist Bart van Oort, brengt Mozart de rasverteller en kleurrijke musicus tot leven voor kinderen die allemaal wel iets van Mozart in zich hebben De Van Swieten Society, bestaande uit een pianist, een violist en een cellist, wil graag een cd opnemen met muziek van Mozart. Dat valt nog niet mee: er moet gerepeteerd worden en de opname- technicus moet alles in gereedheid brengen. In zijn KlankKast heeft hij alle muziek van de hele wereld zitten en kan hij alles opzoeken wat hij over muziek wil weten. Daarnaast kan hij natuurlijk van alles vragen aan Bart en de andere leden van de Van Swieten Society: wat is compone- ren, hoe gaat dat in zijn werk bij een genie (wat is een genie eigenlijk), we horen een muzikaal breiwerk, en hoe werkt een piano? Wat maakt muziek 'mooi'? Heeft: Mozart eigenlijk ook tophits gecomponeerd en welk melodietje vond hij het meest geschikt voor een mobiele telefoon? Voor de cd-opname maken we kennis met de DeciBel en de LuisterLamp. En tot slot komt er uit de KlankKast ook nog een cd rollen voor wie maar wil! Mozartkenner en pianist Bart van Oort, acteur Frits van Oostenbruggen en regis- seuse Paulien Haakma maakten een vertelconcert voor kinderen waarin op een serieuze en grappige toon over de magie van Mozart en zijn mooie muziek wordt verteld. Kaarten: 7,00; 6,00 (CJP/65+); €2,50 (t/m 18 jr) Prijzen inclusief reserveringskosten en consumptie vooraf. Kaartverkoop Reserveringen en informatie via de website: www.westvest90.nl VW Schiedam en Vlaardingen. Tel.: 0900 - 1192192 Boekhandel van Leeuwen, Jongen's Boeken en Post Scriptum in Schiedam, Master Sound te Maassluis en direct voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht. Amusementcentrum Fair Play zal niet verhuizen naar de voormalige bioscoop De Monopole aan de Hoogstraat. Dit heeft binnenstadswethouder Menno Siljee de gemeen- teraad afgelopen dinsdag in de commissie Binnenstad en Schieveste medegedeeld. Ofschoon het vorige college van B&W daarover wel eerder een positief geluid had afge- geven, is na een afsluitend gesprek daarover met vertegenwoordigers van Fair Play de ves- tiging van dit bedrijf in dit pand aan de Hoogstraat definitief van de baan. De gemeente- raad had vorig jaar al een duidelijk signaal afgegeven over de gebruiksmogelijkheden voor De Monopole. Een amusementscentrum zoals Fair Play voor ogen had, past niet in dit beeld. Alles afwegend, vond het huidige college het dan ook geen goed idee om Fair Play zich op deze locatie te laten vestigen. De gemeente is daarom nu opnieuw op zoek naar een goede gebruiker. De wens om op dit deel van de Hoogstraat een functie te krijgen die overdag bijdraagt aan meer levendig- heid, maar ook geen overlast bezorgt voor de omgeving, blijft overeind staan. Omdat het pand in zeer slechte staat verkeert, zal er veel moeten worden verbeterd om het weer voor gebruik geschikt te maken. Op de Prijsvraag 'Weet u iets dat wij niet weten over Schiedam' die plaatsvond in het kader van de campagne Ontdekschiedam.nu, reageerden enkele honderden mensen. De inzenders lieten hiermee weten dat zij Schiedam een warm hart toedragen. De organisatie werd overspoeld met bekende en minder bekende historische feiten, maar leerden vooral ook trotse Schiedammers kennen die veel van hun stad houden. Vandaar dat de prijsuitreiking plaatsvond in de aanloop naar Valentijnsdag. Wethouder Menno Siljee reikte op zaterdag 10 februari jl. in het Jenevermuseum de prijzen uit. Een onafhankelijke jury beoordeelde alle inzendingen die uiteenliepen van historische feiten en weetjes over de buurt tot bijzondere constateringen. Er werd ondermeer gekeken of de inzendingen historisch juist, maar relatief onbekend waren, maar ook positieve en grappige inzendingen maakten kans op een prijs. Wist u dat... Wist u bijvoorbeeld dat er tot ongeveer 1957 een Amsterdamse pakschuitdienst vaarde van de Oude Sluis naar Amsterdam en dat deze pakketvracht vervoerde naar alle verschil- lende plaatsen gelegen tussen Schiedam en Amsterdam. Of dat Sint Liduina, de heilige van Schiedam, een eigen kapel heeft in de kathedraal van Brasilia, de hoofdstad van Brazilie. De jury vond ook de inzending van mevrouw GhafFari uit Schiedam een prijs waard. Zij schreef: 'Wist u dat... de meeste Schiedammers niet weten hoe mooi hun stad is'. Deze inzending is een belangrijke link met de toeristische promotiecampagne Ontdekschiedam.nu die er onder meer op gericht is om Schiedammers op een positieve manier kennis te laten maken met hun eigen stad. Dit is niet meer nodig voor mevrouw Leuver-Verver uit Schiedam. Zij won een tweede prijs met haar bekentenis dat zij nooit, maar dan ook nooit, uit Schiedam weggaat! Uiteenlopencfe prijzen Alle prijzen zijn door Schiedamse ondernemers beschikbaar gesteld. Zo konden deel- nemers schoenen bij Dykstal en BoTiBoots winnen, een outfit bij Ventidue, een menu Proeven van kunst bij Restaurant't Stadhuys en een ontbijt bij Le Jardin salon de The. Maar ook een rondvlucht boven Schiedam en een arrangement bij Thermen Holiday zaten in het prijzenpakket. Bovendien werden een vijftal tweede prijzen uitgereikt, namelijk een tas vol producten van Schiedamse ondernemers. Wethouder Menno Siljee met de prijswinnaars (foto: Jan van der Ploeg) Mevrouw Verheij, Schiedam Wist u dat... Sint Liduina van Schiedam een eigen kapel heeft in de kathedraal van Brasilia (hoofdstad van Brazilie). Prijs: drie paar kinderschoenen t.w.v. 225,00 bij Boti Boots De heer Schoenmakers, Schiedam Wist u dat... er tot ongeveer 1957 er een Amsterdam pakschuitdienst vaarde van de Oude Sluis naar Amsterdam en dat deze pakketvracht vervoerde naar alle verschillende plaatsen gelegen tussen Schiedam en Amsterdam. Toen van Gend en Loos kwam, is de dienst gestopt. Prijs: rondvlucht voor twee personen in vliegtuig boven Schiedam De heer Boer, Vlaardingen Wist u dat... In Schiedam de allerbeste 1 april grap ooit is gemaakt: er lag een duikboot in de haven. Prijs: menu 'Proeven van Kunst' voor twee personen bij Restaurant't Stadhuys Mevrouw Stahlie, Spijkenisse Wist u dat... vele arme bewoners van de binnenstad vroeger hun dokters in natura betaalden, bijvoorbeeld met kippen. Prijs: luxe ontbijt bij Le Jardin Salon de The De heer Timmers, Schiedam Wist u dat... toen de wijk Nieuwland in de jaren vijftig uit de poldergrond werd gestampt, de wijk de bijnaam 'De hongerput' kreeg, omdat de huren van deze moderne woningen volgens de mensen zo hoog waren dat op het eten bespaard moest worden. Prijs: kleding t.w.v. 150,00 bij Ventidue De heer/mevrouw Gerven, Schiedam Wist u dat... de fluisterboot een hoop herrie maakt. Prijs: Florence arrangement voor twee personen bij Thermen Holiday Sauna Beautycenter Mevrouw GhafFari, Schiedam Wist u dat... de meeste Schiedammers niet weten hoe mooi hun stad is. Prijs: schoenen t.w.v. 125,00 bij Dykstal De tassen met producten van Schiedamse ondernemers zijn gewonnen door: - Mevrouw Maat, Schiedam Wist u dat... Schiedam de mooiste toiletpot van Nederland heeft: namelijk de WC in het oude stadhuis die speciaal gemaakt is voor koningin Wilhelmina. - Mevrouw Leuver-Verver, Schiedam Wist u dat... ik nooit, maar dan ook nooit, uit Schiedam weggaat. - De heer/mevrouw Ozdinc, Schiedam Wist u dat... er allemaal verschillende nationaliteiten wonen in de stad en dat is leuk. - De heer Zwam, Schiedam Wist u dat... ik mijn vrouw hier ontmoet heb in 1940 en dat we pas 60 jaar getrouwd zijn. - De heer/mevrouw Hendriks, Schiedam Wist u dat... we een wasbuurvrouw hebben met hele grote witte onderbroeken. Kijk voor meer informatie over Schiedam op www.ontdekschiedam.nu. U heeft het voor het zeggen Op woensdag 7 maart worden de verkiezingen voor Provinciale Staten gehouden. Net als bij de Tweede Kamerverkiezingen in november mag u mag u stemmen in een willekeurig stemlokaal binnen Schiedam. Dat kan ook bij het extra stembureau, dat zich bevindt in de hal van het station Schiedam Centrum. In het verleden ontving u enkele weken voor de verkiezingen een oproepingskaart. Daarop stond vermeld in welk stemlokaal u uw stem kon uitbrengen. De gemeente Schiedam neemt voor de tweede maal deel aan het experiment, waarbij u kunt gaan stemmen in een willekeurig stembureau, net zoals bij de Tweede Kamerverkiezingen in november. U mag dus ook gaan stemmen bij een stembureau in een heel andere wijk. Om dit stemmen bij een willekeurig stembureau mogelijk te maken is de oproepingskaart vervangen door een zogenaamde stempas. Rond 19 februari zullen de stempassen bij alle stemgerechtigden in Schiedam worden bezorgd. Stemmen op het station Het is belangrijk dat zoveel mogelijk mensen gaan stemmen. Bij de verkiezingen in november was voor het eerst een extra stembureau ingericht in de hal van het station Schiedam Centrum aan het Stationsplein. Dat is handig voor mensen die op weg van of naar hun werk willen hun stem willen uitbrengen. Vorige keer hebben enkele honderden mensen al gebruik gemaakt van deze mogelijkheid. Dit stembureau opent de deuren al om 6.30 uur en blijft open tot 20.00 uur. De overige stembureaus in de stad zijn open van 7.30 tot 21.00 uur. Toegankelijke stembureaus Alle stembureaus in Schiedam zijn toegankelijk voor mensen die slecht ter been zijn. Verder is er aandacht voor slechtzienden. De gebruikelijke kandidatenlijsten zijn voor slechtzienden vaak moeilijk leesbaar. Daarom zijn ze voor deze groep ook afgedrukt in een groter lettertype. Elke stembureau beschikt over zo'n lijst. Omdat sommige mensen moei- te hebben de letters op de stemmachine te lezen is op elk stembureau een loep aanwezig, die de stemmachine ook bruikbaar maakt voor slechtzienden. Meer informatie Als u nog niet weet op wie u gaat stemmen, kunt u bij het bepalen van uw keuze de hulp inroepen van de 'Stemwijzer' op internet. Aan de hand van een aantal vragen krijgt u een inzicht in welke politieke partij het best past bij uw mening op een groot aantal gebieden. Kijk op www.stemwijzer.nl. Voor meer informatie over de verkiezingen en antwoorden op de meestgestelde vragen kunt u ook terecht op de website van de gemeente Schiedam www.schiedam.nl. Beeldend kunstenaar en kunsthistoricus Ineke Hagen is gedurende enkele maan- den cultuurscout voor de gemeente Schiedam in de wijk West. Zij is aan het onderzoeken wat de culturele behoefte en potentie is in de wijk. Het gaat hierbij vooral om het Julianapark en het opzetten van een cultureel netwerk. Vanaf half november is Ineke de wijk ingegaan om bewoners en organisaties te leren kennen. In maart zal zij haar aanbevelingen op een rij zetten en een plan maken met mogelijke ingangen vanuit de behoefte van de wijk. De aanbevelingen kunnen gericht zijn op visuele ingrepen en culturele activiteiten op het gebied van beeldende kunst, cultuur, cultureel erfgoed of architectuur, maar zullen vooral gevoed zijn door de wensen en ideeen van de wijkbewoners. Om deze wensen en ideeen te inventariseren en om een cultureel netwerk op te bou- wen vindt er een winterse cultuurborrel in Schiedam-West plaats met een warm vuurtje, muziek, gluhwein, warme chocolademelk, soep en hapjes. Op zaterdag 17 februari aan- staande van 16.00 - 18.00 uur zijn alle wijkbewoners met hun kinderen van harte wel- kom bij de koepel in het Julianapark in Schiedam. Dit kleinschalige evenement wordt georganiseerd in nauwe samenwerking met een aantal wijkbewoners, TOS Schiedam en wijkcentrum De Erker. De cultuurborrel wordt financi- eel mogelijk gemaakt door de gemeente Schiedam. Meer informatie: i.hagen@planet.nl of m.mandos@schiedam.nl (010) 2465471 Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3