maasstad Korfbal in de regio VFC geeft winst uit handen Nederlandse top in Schiedam rO voor ioderoen 102468 www.rotterdampas.nl 010 - 498 46 66 Met een Rotterdampas bent u altijd voordeliger uit! l\ maasstad sportflitsen Sterke bezetting tijdens Open Judokampioenschappen Woensdag 14 februari 2007 T. P i Pollux zaalkampioen Damrivalen delen punten Wisselvalligheid troef Tweemaal 7-1 aan Marathonweg HBSS houdt zicht op koplopers Eerste marathontrainingsloop Een greep uit de honderden aanbiedingen: bij een groot aantal bekende attracties zoals de Euromast, Spido, Plaswijckpark, Pathe en de meeste Rotterdam se musea loopt u gratis naar binnen. Diergaarde Blijdorp en vrijwel alle theaters geven grote kortingen. Zelfs uw reis ernaartoe is voordelig met de 8,50 korting op het openbaar vervoer. De Rotterdampas is te koop voor 55,-, 10,- of€ 5,-. Kijk op de website voor alle verkooppunten en een selectie van onze aanbiedingen. w REGIO - De korfballers van ssc Harga konden afgelopen zaterdag in de tweede klasse H niet voor een verrassing zorgen tegen het hooggeklasseerde Bolnes. Harga profiteerde niet van de zenuwen bij Bolnes die bij winst een promotie- plaats in het vooruitzicht hebben. Beide ploegen kwamen maar moei- zaam tot scoren. Zowel in de eerste als de tweede helft duurde het meer dan tien minuten voor de eerste raak gemikte worpen op het sco- rebord verschenen. Bolnes had het grootste deel van de wedstrijd het voordeel in de score. Harga kwam in de tweede helft even terug tot 7-8 maar Bolnes zette daarna orde op zaken, 7-10. Derdeklasser Oranje Nassau liet af gelopen zaterdag de aandacht niet verslappen. Na de eerdere winst op het sterke VIOS en het gelijkspel tegen kampioenskandidaat DSO werd nu het nog puntloze Erasmus eenvoudig aan de kant gezet, 18-7. De Vlaardingse middenmoter richt zich, twee wedstrijden voor het ein- de van de zaalcompetitie, inmiddels al op een succesvolle afronding van het veldseizoen. Het Vlaardingse Spirit heeft in de race om het kampioenschap in de vierde klasse I een kostbare mjs- stap begaan. In de Westwijkhal liep Spirit tegen de eerste nederlaag van De korfballers van Spirit werden afgelopen zaterdag voor de eerste maal in deze zaalcompetitie verslagen. Foto: Roger van der Kraan het zaalseizoen aan. Tegenstander Reeuwijk paste zich geheel aan het spel van de Vlaardingers aan. Met een slimme en ook fysieke spelwij- ze werd het Spirit moeilijk gemaakt in haar eigen spel te komen, 6-7. Er resten Spirit nu nog twee wed strijden om het kampioenschap als- nog binnen te hengelen. VLAARDINGEN - In de zondagse voetbalcompetitie waren veel af- gelastingen te noteren vanwege de natte weersomstandigheden. VFC dat beschikt over kunstgras, was in derde klasse C zelfs de enige vereniging die haar wedstrijd door kon laten gaan. Of de Vlaardin gers daar blij mee moeten zijn, is wel enigszins de vraag. VFC had de wedstrijd gezien het spelbeeld met forse cijfers moeten winnen maar gaf op de valreep een kleine voorsprong alsnog uit handen te gen hsv Escamp. Vooral voor rust waren er kansen in overvloed voor VFC maar alleen Dennis Schipper wist het net te vinden middels een fraaie score. Na de pauze bleek de Escamp-goalie niet meer te passe- ren voor de Vlaardingers waardoor de voorsprong minimaal bleef. En dat werd ver in blessuretijd (98e minuut) afgestraft toen Escamp een strafschop kreeg toegewezen, 1-1. VFC is nu twee weken vrij. Ko- mend weekeinde gaan de spelers toch gezamenlijk op pad. De wed strijd Den Hoorn-Verburch geeft namelijk uitsluitsel over de tweede periode. Mocht koploper Verburch winnen of gelijk spelen dan kan VFC een periodetitel vieren. wx 55 door Norbert Veringmeier SCHIEDAM - Arthur den Hamer van Sportinstituut Schiedam en vader Bram den Hamer van de Judo Stichting Schiedam kijken vol vertrouwen uit naar de elfde editie van de Open Schiedamse Judokampioenschappen die op 17 en 18 februari worden gehouden. De grondleggers van het toernooi vertellen dat het met 300 junioren op zaterdag en bijna 600 jeugd- judoka's op zondag een voile bak wordt in sporthal Groenoord. „De bezetting bij de junioren is ook nog eens bijzonder sterk", weet Arthur den Hamer. „Onder 17 en onder 20 jaar komen za terdag alle Nederlandse toppers naar Schiedam." Vader en zoon Den Hamer tellen hun zegeningen met de verwachte opkomst tijdens het judotoernooi. Bram den Hamer: „Wij proberen altijd organisatorisch een heel goed toernooi neer te zetten. Sportscho- len en judoka's waarderen dat. On- danks dat ben je uiteindelijk altijd afhankelijk van de plaats op de judokalender. En daarop hebben wij geen invloed. Dat is aan de judobond." Ondanks de goede naam die de Open Schiedamse Judokampioen schappen hebben, ging de judo bond in het verleden nog wel eens met de datum van het toernooi aan de haal. Arthur den Hamer: „Wij moesten een keer naar de maand mei en dat was geen succes want iedereen is op dat moment uitgeju- dood omdat alle kampioenschappen voorbij zijn. Ook hebben we al een keer precies tussen de districtskam- pioenschappen en de Nederlandse kampioenschappen ingezeten. De judoka's die zich voor het NK ge- plaatst hebben, nemen dan rust voor het NK." Ditmaal is de plaats' op de kalender ideaal. In de categorie onder 20 jaar zijn de Nederlandse kampi oenschappen afgelopen weekeinde geweest en onder 17 jaar moeten de districtskampioenschappen nog komen. „Dat betekent dat alle top pers uit deze klassen gewoon naar Schiedam kunnen komen. Onder de 20 jaar om zich na het NK te revancheren of nog eens te tonen De judoka's uit de B-selectie van Sportinstituut Schiedam stonden afgelopen maandag op de mat voor een van de laatste trainingen voorafgaande aan het eigen open toernooi. foto Roger van der Kraan en onder 17 jaar om zich op de aan- komende kampioenschappen voor te bereiden." Een andere reden dat de categorie onder 20 jaar komende zaterdag bijzonder sterk bezet is, blijkt de keuze van de Open Vlaar dingse judokampioenschappen om deze categorie te laten vervallen. De judoka's die daar niet terecht konden, komen nu hierheen", weet Arthur den Hamer. De Open Schiedamse judokampi oenschappen hebben voor het toer nooi onder 17 en onder 20 jaar de B-status gekregen van de judobond. Bram den Hamer: „Daardoor heb ben we nu voor drie jaar een vaste plaats op de kalender. Nog liever hadden wij ook gesolliciteerd naar een A-status. De wedstrijden gelden dan voor de judoka's als meetmo- ment voor internationale kampi oenschappen. Maar de eisen die de bond stelt aan deze status passen niet in ons beleid. Als je de A-status hebt, mag je op die dag maar voor een leeftijdscategorie wedstrijden organiseren en wij willen, ook uit kostenoverwegingen, zowel onder 17 als onder 20 jaar instandhouden. Wij blijven echter proberen toch zo'n A-status te verwerven. Want ons doel is om het maximale uit dit toernooi te halen en wie weet gaat de judobond haar eisen voor de A-status bijstellen want ook andere organisaties vinden het vervelend om een leeftijdscategorie te moeten laten vervallen." Naast het organiseren van topwed- strijden, kijkt de Judo Stichting Schiedam ook naar breedtesport. „Wij kiezen er bewust voor ook de jeugd aan bod te laten komen. Daarom hebben wij altijd nog een tweede wedstrijddag speciaal voor de jeugd. Voorheen was dat altijd op zaterdag maar vanwege de B-status en de eis de juniorenwedstrijden op zaterdag te houden, komen de jeugdjudoka's nu op zondag naar Schiedam." Tijdens de elfde Open Schiedamse Judokampioenschappen komen de mannen en vrouwen onder 17 en onder 20 jaar op zaterdag 17 febru ari in actie. Op zondag 18 februari is het de beurt aan de jongere jeugd in de leeftijdsklassen onder 10, on der 12 en onder 15 jaar in sporthal Groenoord aan de Groenoordstraat 1 in Schiedam. Op beide dagen be- ginnen de wedstrijden om 9.30 uur. De deelnemers komen van ruim 80 sportscholen uit het hele land. Naast individuele prijzen is ook dit jaar de wisselbeker voor de beste sport- school te winnen. Eerdere winnaars van dit kleinood waren onder meer het De Korte Sportinstituut uit Hoogvliet, Mahorokan uit Maas- sluis en Kenamju uit Haarlem. HOCKEY - De mannenhockeyers van Pollux zijn de voorbereiding op de tweede seizoenshelft goed gestart. De Vlaardingse ploeg werd afgelopen* weekeinde ongeslagen kampioen in de derde klasse van de zaalhockeycom- petitie. Het Pollux van trainer Jorg Butz versloeg indoor onder meer het op het veld hoger spelende Spirit uit Schiedam. DAMMEN - Het Amsterdamse Hiltex en het Schiedamse Van Stigt Thans zijn binnen de dam-ereklasse heuse rivalen. Vaak staat er in het onderlinge duel veel op het spel. Zaterdag betwistten beide kemphanen elkaar de twee de plaats van de ranglijst. De beste papieren leken gedurende de wedstrijd voor Van Stigt Thans maar uiteindelijk wist Hiltex toch een puntendeling af te dwingen, 10-10. Aan Schiedamse kant wonnen grootmeesters Anatoli Gantwarg en Alexander Schwarzman en aan Amsterdamse kant tekenden Kees Thijssen en Alexe'i Tsjizjov voor de winst. Ron Heusdens had moge- lijkheden de wedstrijd te beslissen. Tegen remisekoning Johan Bastiaannet slaagde de Schiedammer er echter niet in groot voordeel in winst om te zet ten. Door het gelijke spel moet Van Stigt Thans de tweede plaats aan Hiltex laten. Met een overwinning op promovendus DVSB in de laatste speelronde kan Van Stigt Thans de derde plaats veilig stellen. VOETBAL - Het is het oude liedje. Deltasport wisselt met grote regelmaat goede en slechte resultaten af. Wist de Vlaardingse eersteklasser een week geleden nog knap te winnen van Voorschoten'97, afgelopen zaterdag acteerde Deltasport lauw tegen fc Rijnvogels. Op eigen veld keek de wat gehavende Vlaardingse ploeg al snel tegen een achterstand aan, 0-2. Pas na rust toen Rijnvogels ook de 0-3 had binnengeprikt, ontwaakte Deltasport. Doelpunten van invaller Ramsey Cabral dos Reis en Michael Brunswijk konden het tij echter niet meer keren, 2-3. VOETBAL - Aan de Marathonweg in Vlaardingen werden afgelopen za terdag twee identieke forse voetbaluitslagen genoteerd. DVO'32 dat zich de laatste weken met een goede reeks van degradatiezorgen leek te ontdoen, had tegen Excelsior Pernis een offday. Al voor de Vlaardingers beseften dat de wedstrijd begonnen was, stonden zij op achterstand. Na de pauze, 0-2, ging alles mis wat mis kon gaan bij de Vlaardingers. Pas bij een 0-6 ach terstand deed DVO'32 wat terug. Na de treffer van Tolga Aydemir bepaalde Excelsior Pernis de eindstand op 1-7. Bij CION verschenen dezelfde cijfers op het wedstrijdformulier. Aan deze zijde van de Marathonweg wel in het voordeel van de Vlaardingers. CION bewees weer eens een echte derbyspecialist te zijn. De Vlaardingers lieten het hoger geklasseerde VVK uit Schiedam geheel kansloos, 7-1. VOETBAL - Door een overtuigende overwinning op HOV houdt HBSS zicht op de koplopers in de vijfde klasse B, 4-1. De ploeg van trainer Ed van der Most zag in de top van de ranglijst stadgenoot Hargasport naast kop loper cvc Reeuwijk komen door een knappe overwinning in de onderlinge confrontatie, 2-3. HBSS volgt Hargasport en Reeuwijk op drie punten. ATLETIEK - Atletiekvereniging Waterweg start op zondag 18 februari met een nieuwe reeks marathontrainingslopen over 9, 16, 23 en 30 kilometer. Na komende zondag worden deze trainingen ook nog op 11 maart en 1 april aangeboden. De trainingsafstanden worden in groepsverband en in een vast tempo afgelegd. Waterweg zet hiervoor in negen verschillende tempogroepen 'hazen' in. De start van de trainingen is om 11.00 uur nabij de spoorwegovergang aan de Schenkeldijk in Maassluis. Inschrijven kan vanaf 09.30 uur in het clubgebouw aan de Dr. Albert Schweitzerdreef 471 in Maassluis. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 euro. iedereen rotterdampas WlH Gemeente Rotterdam V 5 - - -V-* s -i#

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 8