maasstad Singer-sample-songwriter Spinvis in theater Celine Purcell is trots op rol in 'My Fair Lady' Comedy Explosion in Theater Het Plein m Win kaarten! recorders 279 Met jukebox functie 429 Met i-link aansluiting 349 Dvd-speler/Videorecorder 199 m m in de ijkert i: 160 GB HDD en Dvd-recorder c Zondag 25 februari geopend van 12.00-17.00 uur BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 21 februari 2007 Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u meer dan 40 modellen DVD- en harddiskrecorder demonstratieklaar opgesteld en vertellen vakkundige verkopers u de mogelijkheden. JWf.- -499:- SHI! 1j -2i9> L<> lyg* -2997- r tx 51 ROTTERDAM - 'Op een avond in het heelal' is de titel van het programma waarmee Spinvis momenteel langs de Nederlandse theaters toert. Op woensdag 14 maart staat de singer-sample-songwriter in Theater Zuidplein in Rotter dam. Spinvis is een van de meest originele artiesten van dit moment, die wordt overla den met lofuitingen en prijzen. Zo won hij onlangs de presti- gieuze Popprijs 2006. De jury noemde hem eigenzinnig en origineel. Erik de Jong, beter bekend als Spinvis, kreeg de Popprijs 2006 uitgereikt tijdens muziekfestival Noorderslag in Groningen. Voordat hij een spetterend optreden weg- gaf, bedankte hij het publiek met de simpele woorden: „Dank je wel voor het bier." Waarmee hij ver- wees naar de bierdouche die hem als winnaar tijdens zijn optreden te wachten stond. De jury schreef: „Spinvis is eigenzinnig en origineel en trekt zich niets aan van de hitlijs- ten. Hij legt alleen verantwoording af aan zichzelf en heeft tekstdichten in de Nederlandse taal naar een nieuw plan getrokken." De Jong begon zijn carriere in de Utrechtse punkscene. Op het con- servatorium studeerde hij vervol- gens eerst slagwerk, maar stapte over op de richting arrangement en compositie. Hij raakte verslingerd aan clektronica.en drumcomputers en maakte muziek voor films en documentaires. Thuis op de zol- der van zijn woning in Nieuwegein knutselde 'singer-sample-songwri- ter' op de computer zijn eerste al bum in elkaar, dat in 2002 werd uitgebracht door platenmaatschap- pij Excelsior. 'Een even verbluf- fend als surrealistisch visitekaartje' schreef muziekblad Oor over het album 'Spinvis'. Vanwege zijn originele muziek, doorspekt met aparte samples en poetische teksten, wordt hij ge- roemd door recensenten. Zijn eerste album werd uiteindelijk goud en ook zijn tweede cd 'Dagen van gras, dagen van stro' werd goed ontvan- gen. Opvallend is de stem van De Jong. Hij is niet echt een zanger, eerder een dichter die voordraagt. t de Popprijs 2006 op zak, toerfSpinvis op het moment samen met i band langs de theaters. „Als je niet in het Engels zingt en je kunt niet heel goed zingen is er maar een alternatief: praattaal gebruiken. En dan niet streetwise slang, maar gewoon zoals we nu praten", zei hij in Oor. En over zijn soms ondoorgrondelijke tek sten: „Mijn teksten zijn wel het resultaat van heel lang puzzelen en weghalen. En dan is het goed. Dit is gewoon wat ik mooi vind. Het heeft altijd betekenis." Bij het verschijnen van zijn eerste cd was De Jong nog niet van plan om zijn muziek ook live ten gehore te brengen. „Spinvis is in principe geen optredende act", schreef hij op de site van zijn platenmaatschappij. Toch stond Spinvis eind 2002 op de planken tijdens het Crossing Border festival in Amsterdam. Ook op het podium bleek Spinvis een natuur- talent. Na Crossing Border zouden nog vele optredens volgen. In 2005 had hij zijn eerste theatertournee 'Lotus Europa', door de Volkskrant 'een mijlpaal in de Nederlandse popgeschiedenis' genoemd. Eerder won Spinvis onder meer een Zilveren Harp en de Annie M.G. Schmidt-prijs voor zijn liedje 'Voor ik vergeet'. De Popprijs 2006, waar- aan een geldbedrag is verbonden van tienduizend euro, kwam dus niet helemaal uit de lucht vallen. Tijdens zijn nieuwe theatershow 'Op een avond in het heelal' brengt Spinvis zijn liedjes met muzikan- ten als Saartje van Camp (cello, basgitaar), Lucas Oldeman (piano, synthesizer), Jeroen Kleijn (drums, percussie), Cor van Ingen (basgi taar), Arjan Witte (orgel, dwars- fluit), Jan van Eerd (vibrafoon, laptop) en Hans Dagelet (trompet, bulbul tarang). Net als bij alles maakt hij ook in het theater zijn eigen keuzes: „Ik zet contrasterende dingen bij elkaar en creeer daar iets nieuws mee", zei hij onlangs in het AD. Ook de Popprijs en zijn succes zullen niets aan deze werkwijze veranderen: „Ik kreeg die prijs niet omdat ik honderd- duizenden cd's heb verkocht, maar omdat de jury mij wilde aansporen op mijn weg. Ik wandel nu eenmaal liever over avontuurlijke zijpaden." Spinvis is op woensdag 14 maart te zien in Theater Zuidplein. Reserve- ren: 010-203.02.03 of www.theater- zuidplein.nl. Daarna onder andere op 5 april in het Fortis Theater aan de Schie in Schiedam. Kijk voor meer informatie en data op www. spinvis.nl. door Vincent Wernke ROTTERDAM - 'My Fair La dy' was in 1960 de eerste mu sical die in Nederland te zien was en wordt daarom met recht een klassieker genoemd. Ruim vijftig jaar na de eerste pre miere in het Luxor Theater is 'My Fair Lady' van 27 februari tot en met 18 maart nu te zien in het nieuwe Luxor Theater. De vrouwelijke hoofdrol in de nieuwe versie wordt gespeeld door Celine Purcell, die eerder schitterende in 'The Sound of Music' en 'Mamma Mia!'. Nadat Wim Sonneveld en Margriet de Groot in 1960 de hoofdrollen speelden, verscheen in 1994 een nieuwe versie in de Nederlandse theaters met als hoofdrolspelers Paul van Vliet en Vera Mann. Toen Celine Purcell (26) hoorde dat er een nieuwe versie zou komen, vroeg ze zich af waarom 'My Fair Lady' weer opgevoerd moest worden. „Maar toen ik het gelezen had, was ik om. Deze musical is zo goed geschreven en nog steeds actueel en herkenbaar." Purcell staat op het toneel met onder meer Thorn Hoff man, Hugo Haenen en Bob Fosko. 'My Fair Lady' is gebaseerd op het beroemde toneelstuk 'Pygmalion' van George Bernard Shaw. Bloe- menmeisje Eliza loopt op een avond professor Higgins (Thorn Hoffman) tegen het lijf. Die raakt gefasci- neerd door haar platte taalgebruik en volkse manieren. Met een vriend sluit Higgins een weddenschap af dat hij Eliza van haar accent kan afhelpen en beschaafde manieren kan bijbrengen. „Het is absoluut geen oubollige voorstelling", vindt Purcell. „Als actrice en zangeres is deze musical bovendien heel in- teressant." Celine Purcell was in verschillende musicals te zien en speelt tevens in de Vara-comedy 'Kinderen geen bezwaar'. In 'My Fair Lady' heeft zij haar grootste musicalrol tot nu toe, waarin ze acteren en zingen kan combineren: ..Ik vind het leuk om meer de kant van acteren op te gaan en bij deze musical kan dat. Je voelt dat het eerst een toneelstuk was. Verhaaltjes van musicals zijn vaak vrij dun, maar in dit geval is dat niet zo. Ik heb 'Pygmalion' her- lezen en dat vond ik heel erg goed. Toch ben ik blij dat wij de musical spelen. Ik houd van musicals en liedjes zoals 'Als 't effe kan' ver- groten de herkenbaarheid." Purcell groeide op in een gezin van musicalliefhebbers en 'My Fair Lady' kende ze dus maar al te goed. „Wij keken thuis heel veel musicals en films, dus ook 'My Fair Lady'. Ik had er geen rekening mee gehou- den dat ik voor deze rol gevraagd zou worden. Dus toen mijn agent belde, was mijn eerste reactie: Eliza Doolit- tle, dat kan ik niet! Ik had op dat moment al een rol aangenomen in 'Rembrandt', maar besloot toch naar de auditie te gaan. Toen ik de rol kreeg, kon ik natuur- lijk geen nee zeggen. Daar hadden de mensen van Rembrandt ook be- grip voor. Over tien jaar ben ik te Celine Purcell speelt in 'My Fair Lady' haar grootste musicalrol tot nu toe: „Het is vaak een kwestie van right place, right time. Maar ik heb er ook hard voor moeten werken." oud voor de rol van Eliza, dus het was nu of nooit." Actrices als Audrey Hepburn en Julie Andrews gingen haar voor. In het begin was Purcell bang dat ze niets aan hun prestaties kon toe- voegen. „Ik heb de film bewust niet nog eens bekeken, omdat ik Audrey Hepburn niet wilde kopieren. Uit eindelijk heb ik de rol van Eliza op mijn manier gedaan. Ik ben van nu en zing moderner dan degenen die het voor mij hebben gedaan. De lat is ook steeds hoger komen te liggen. Toen 'My Fair Lady' voor het eerst in Nederjand te zien was, kende men hier geen musicals. Dat is nu wel anders. Ik sta in elk geval heel erg achter deze voorstelling en dat was voor mij het belangrijkste." Waar Eliza Doolittle droomt van een eigen bloemenkraam, was foto Joris-Jan Bos meespelen in musicals vroeger de droom van Celine Purcell. Ze volg- de een vooropleiding en speelde bij een amateurgezelschap. „Toch heb ik lang gedacht dat ik er niet mijn beroep van kon maken. Ik ging rechten studeren, want tijdens de musicalvooropleiding had ik al gemerkt dat ik nogal eigenwijs was en dacht: ik weet er meer van dan jullie. Bovendien was ik bang om mijn lol en passie kwijt te raken als het te veel over techniek zou gaan. Ik speel en zing liever op gevoel en dat is nog steeds zo." Ze begon haar professionele carriere als understudy bij de musical 'Miss Saigon'. Daarna volgden rollen in 'Elizabeth', 'Titanic', The Sound of Music' en 'Mamma Mia!' Vorig jaar was ze als alternate te zien in 'Beauty and the Beast'. „Eliza heeft geluk dat ze Higgins tegenkomt en in de musicalwereld geldt hetzelfde. Op het juiste moment moet een bepaalde rol er zijn en dan moeten mensen ook nog denken: die Celine is leuk. Het is vaak een kwestie van right place, right time. Maar ik heb er ook hard voor moeten werken." 'My Fair Lady' ziet ze als een bekroning: „Het is nog leuker dan ik vooraf dacht. Na deze rol ben ik eigenlijk klaar met musical, haha. Nee hoor! Welke musicalrol ik hier- na zou willen spelen? Ik zou heel graag meedoen in 'Wicked', een nieuwe musical die nu in Amerika te zien is. Een fantastische voorstelling. Ook zou ik graag een keer een voorstel ling van Sondheim doen, die zijn ingewikkeld qua muziek, of een dansshow. Daarnaast lijkt het me leuk om iets te presenteren of in een dramaserie te spelen. Ik heb nog ambitie genoeg!" 'My Fair Lady' is van 27 februari tot en met 18 maart te zien in het nieuwe Luxor Theater. Daarna tot en met 22 juli in verschillende the aters in Nederland. Reserveren: 010-484.33.33 of www. luxortheater.nl. Meer informatie: www.musicals.nl. In de rubriek 'In de kijkert' pre senteren podia uit Rotterdam en omgeving actuele voorstellingen op het gebied van toneel, dans, theater en cabaret. Lezers van Maasstad weekbladen maken el- ke week kans op vrijkaarten voor een voorstelling. ROTTERDAM - De Comedy Explosion is in Nederland een van de comedygroepen van het eerste uur. Deze groep werd op- gericht in 1992 in Amsterdam door vier Amerikaanse come dians. Inmiddels is de Comedy Explosion uitgeroeid tot een laboratorium voor nieuw ta lent. Vier leden van de Comedy Explosion staan op zaterdag 10 maart in Theater Het Plein in Ridderkerk. De theaterzaal in het centrum van Ridderkerk wordt op zaterdag 10 maart omgebouwd tot cafe. Met tafels, stoelen en een bar. Een co medy cafe om precies te zijn, waar drie comedians hun kunsten zullen gaan vertonen. De avond wordt geleid door een master of ceremony (MC). Als de optredens erop zitten, gaan alle stoelen aan de kant en zorgen DJ's in het theatercafe voor swingende muziek. Van dansclassics tot top 40-muziek. Van reggae tot Nederpop. Kom op en stand-up! De line-up voor 10 maart is Tom Rhodes, Lambert-Jan Koops, Patrick Meijer en Roel C. Verburg. De bekendste comedian die op 10 maart te zien is in Ridderkerk is Tom Rhodes, a.k.a. Kevin Masters. Hij werd vooral bekend dankzij de late-night-show 'Kevin Masters starring Tom Rhodes', die zo'n an- derhalf jaar te zien was op Yorin. Hij interviewde zo'n beetje alle Ne derlandse musici en acteurs, voor dat het programma stopte. Daarna werkte hij nog een poosje voor het programma Yorin Travel. Rhodes, die inmiddels veertig is, is al sinds high school comedian. Hij heeft over de hele wereld gespeeld en is nu dus weer in Nederland om met de Comedy Explosion optredens te verzorgen. Toen Lambert-Jan Koops de eerste Culture Comedy Award won, hield hij een speech van drie, vier secon- den: „Nou, eeuh, bedankt." Op het toneel heeft hij gelukkig meer te vertellen. De jury van de Comedy Awards verwoordde het zo: „Gestileerde razernij van een hooligan met een hart van goud, gebracht op het ritme van Oasis, The Strokes en Johnny Rotten, die op geniale wijze speelt met de problemen die de moderne mens dagelijks moet zien te over- winnen." Koops is een echte verhalenvertel- ler die praat over alles wat hem bezighoudt. Hij heeft het hierbij met name over dingen die hem irriteren in het da gelijks leven. Wanneer de spanningen en de el- lende te hoog oplopen, weet hij echter te relativeren. Ook Patrick Meijer neemt je mee in zijn ervaringen van schonkige vrouwen, treinreizen, leverworsten en lange kaasexperimenten. Met zijn sterke persoonlijkheid lukt het hem keer op keer het publiek te vermaken met zijn lange, gort- droge, kant noch walrakende rede- neringen. Hij lijkt een wat slungelige manier van optreden te hebben, maar in zijn lange lijf zit ook agressie, die soms even opflikkert. Daardoor schept hij een onderhuidse spanning, die een extra dimensie toevoegt aan een verder vrij rustige en subtiele delivery. Hij beschouwt de wereld, denkt na en houdt de zaal op intelligente en geestige wijze een spiegel voor, met als resultaat dat de mensen in de zaal uitbundig zitten te lachen om hun eigen absurditeiten. Roel C. Verburg begon zijn po- diumcarriere als zanger/gitarist in diverse bandjes. Van de muziek leven lukte hem echter niet en daar om werd hij maar cabaretier. Hij ging grappige liedjes schrijven over eenzaamheid drank, verveling en liefdesverdriet. Dit bracht hem in 2002 tot het Leids Cabaret Festival. Het eeuwige gesleep met de gitaar werd Roel echter al snel te veel. Dus uit gemakzucht ging hij zich ook maar richten op stand-up co medy. Zijn stand-up comedy is zeer auto- biografisch en kenmerkt zich door zijn relaxte stijl van vertellen over de kleine kwinkslagen in zijn le ven, zijn omgang met anderen, de practical jokes die hij uithaalt en de bizarre hersenspinsels van hoe zijn leven zou kunnen zijn als hij niet werd tegengehouden door de grenzen van de werkelijkheid. Comedy Explosion is op zaterdag 10 maart te zien in Theater Het Plein. Aanvang 20.30 uur. Reserveren kan via telefoonnum- mer 0180-451620, e-mail theater- hetplein@optisport.nl of het re- serveringsformulier op de website www.theaterhetplein.nl. Comedian Patrick Meijer neemt je mee in zijn ervaringen van schonkige vrouwen, treinreizen, leverworsten en lange kaasexperimenten tijdens de Comedy Explosion in Theater Het Plein. Naast hem zijn nog drie grappenmakers, waaronder Tom Rhodes, a.k.a. Kevin Masters, in Ridderkerk te zien. i Tien lezers van Maasstad kunnen gratis naar de voorstelling naar de Comedy Explosion. Hiervoor stelt Theater Het Plein twee keer vijf vrijkaarten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvoudig: stuur voor aan- staande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl met als onderwerp 'Stand-Up'. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. Uit de inzendingen worden vijf winnaars getrokken. Over de uitslag wordt niet gecor- respondeerd. Correct hardens Recorders PL® PHILIPS DVDR-3452H DVD RECORDER MET 160GB HARDDISK DVD-recorder met harde schijf van 160 GB voor meer dan 250 uur opneemplezier. Dankzij "Dual Media" kunnen zowel DVD+R/RW als DVD-R/RW discs worden gebruikt. Voorzien van i-Link aansluiting. In zwart uitgevoerd. Afm. 43.5x4.3x34 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 323353 ca «a v-' PIONEER DVR-545H-S DVD RECORDER MET HARDDISK Leest en schrijft DVD-R/RW schijfjes. Interne harddisk van 160 GB. Handig voor muziekliefhebbers is de digitate jukebox functie. Voorzien van HMDI aansluiting. In zilver kleur. Afm. 42x6.9x34.1 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 319661 SONY RDR-HX 725 DVD RECORDER MET 160 GB HARDDISK Geschikt voor opnemen op DVD-R/RW en +R/RW. 160 GB interne harddisk. Mogelijkheid tot +R double layer opnamen (8.5 GB). Voorzien van een i-link aansluiting. In zwart. Afm. 43x11x28.5 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 306590 CZZ3 oo SONY SLV-D 998P DVD-SPELER MET VIDEORECORDER Een DVD bekijken terwijl u een TV-programma opneemt op VHS-tape. Voorzien van Dial Timer. Ukunt DVD-/+R(W) discs, MP3, DivX en jpeg afspelen. In zilver kleur. Afm. bxhxd 43x8x28 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 318425 SUNFLY KARAOKE DVD STARTERSET PRO-88 De Karaoke evolutie gaat door. Deze Sunfly speelt DVD, CD+G DVD-R, DVD-RW, SVCD VCD, HDCD, CD-R CD-RW, JPG, MP3 en MPX. Inclusief 135 songs op CD! CORRECTPRIJS Art.nr. 324259 PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN. Gents* WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 19