Wonen op hoogte: prachtig uitzicht, geen inkijk in rotterdam ■B Niet langer wakker liggen van de rente? in rotterdam •ItlHll rotterdam AM Oosterbaken •JlWl Week van de wolkenkrabbers Adembenemend uitzicht vanuit het Oosterbaken De stad aan hun voeten Nieuwbouwbeurs Rotterdam LiViN' Wilt u weten wat ons woningaanbod in en om Rotterdam is? Kijk dan op www.amvestrotterdam.nl Wonen met het mooiste uitzicht van Hoogvliet RU1M 50% VERKOCHT Ook gezinnen Geen verrassing Ander plaatje "Wij waren meteen verliefd! BEZOEK DE MODELWONINGEN 0181 - 69 23 33 010 - 216 11 10 010 - 265 68 40 www J WWW! EXCEPTION EEL WONEN LUXE Landelijk gelegen aan de groene zoom van Dordrecht ligt Landgoed De Hoven. Op deze unieke locatie wordt klasse vertaald naar drie chique landhuizen op een eigen eiland, alle drie met een eigen parkeergarage en liggend aan een haast barokke hof en twee luxe villa's aan de entree van het Landgoed. De landhuizen bestaan uit uitzonderlijk royale appartementen die in grootte varieren van 109 m2 tot circa 235 m2, elk met een groot terras en vormgegeven met een geraffineerde detaillering. De twee villa's zijn beide circa 215 m2 groot. Kortom, alle ruimte voor uw persoonlijke klasse. Koopprijzen vanaf 389.500,- v.o.n. met 1 of 2 parkeerplaatsen. "■i, Alles gelijkvloers, een riant balkon om van de zon en de buitenlucht te genieten, nooit meer het gras maaien, een huismeester die onderhouds- werk uitvoert en soms ook luxe voorzieningen als een fitnesscentrum, een sauna, gastenverblijven of zelfs een zwembad. Er zijn talrijke goe- de redenen om in een appar- tement op hoogte te wonen. Maar een reden is toch wel het belangrijkste: het uitzicht. Dat lijkt een open deur, maar vol- gens Jan Klerks van de Stichting Wolkenkrabbers Rotterdam zit er meer achter. "Het uitzicht is maar een aspect van het zogeheten wol- kenkrabberwonen", zegt Klerks, die een aantal jaren geleden on- derzocht waarom hoog wonen mensen zo aanspreekt. "Minstens zo belangrijk is het gevoel van vrijheid als je op hoogte woont. Niemand kan naar binnen kijken, en jij wel naar buiten. Niet alleen het uitzicht, ook het gebrek aan inkijk speelt dus een rol. Beide geven je het gevoel los te zijn van de drukte van de stad, terwijl je er toch middenin zit." Voor zijn onderzoek interviewde Klerks 120 mensen uit zes ver- schillende hoogbouwcomplexen in Rotterdam, waaronder de Oost- molenwerf, de Weenatoren en de Poort van Zuid. "Opvallend was dat niet alleen welgestelde stedelij- rrtsc v V ke genieters (zeg maar de yuppen), tweeverdieners zonder kinderen en senioren in deze torens woonden, maar ook andere categorieen. Zo- als gezinnen met kleine kinderen of mensen met kinderen vanaf vijftien jaar. De groep daartus- sen, gezinnen met kinderen tus- sen vijf en vijftien, was er niet of nauwelijks. Dat is nog steeds zo, vermoed ik." Voor Klerks was dat laatste geen verrassing. Wie opgroeiende kin deren heeft, geeft doorgaans de voorkeur aan een huis met een tuin. "Die mensen met kleine kin deren zeiden dat ook. Ze gaven aan nog enkele jaren in hun ap- partement te blijven zitten. Daarna zouden ze een eengezinswoning gaan zoeken. Maar eigenlijk zou dat niet nodig moeten zijn. Ik denk dat hier een mooie taak ligt voor ontwikkelaars: wolkenkrab bers bouwen die ook geschikt zijn voor gezinnen met opgroeiende kinderen." de straat. Zij wilden die anonimi- teit juist niet." Naast het uitzicht speelt ook de locatie van wolkenkrabbers een grote rol. "De meeste mensen die hoog willen wonen, kiezen voor een plek aan de Maas of in het centrum. Die laatste plek is vooral ook vanwege alle winkels en uit- gaansvoorzieningen in trek. Maar je kunt ook kiezen voor een wol- kenkrabber die niet in het centrum staat. Dat maakt voor het uitzicht namelijk heel veel uit; als je aan de rand van de stad op hoogte woont, kijk je uit op alle torens in het centrumgebied. Dat is een heel ander plaatje dan vanuit een van die centrumtorens zelf." Wilt u weten wat uw uitzicht is als u in een wolkenkrabber zou wonen? Bezoek dan de Rotter- damse woontorens die tijdens de Wolkenkrabberweek in Septem ber open huis houden. De Wol kenkrabberweek, een evenement van de Stichting Wolkenkrab bers Rotterdam, vindt plaats in de derde week van September. Er staat in die week meer op het programma dan het bezich- tigen van woontorens. U kunt bijvoorbeeld meedoen aan de skylinediners, etentjes op hoog- gelegen locaties met uitzicht over de stad. Ook is er de verkiezing van de mooiste wolkenkrabber van Rotterdam. Verder kunt u lezingen en exposities bezoeken over hoogbouw in de Maasstad. Daarnaast verschijnt er een boek over Rotterdamse wolkenkrab bers. Meer weten Kijk op www.wolkenkrabberweek.nl. Hoog wonen: veel uitzicht, geen inkijk. foto: Jan Klerks Opvallend was verder dat derti gers en veertigers in het algemeen zo hoog mogelijk wilden wonen, terwijl de meeste ouderen lieten weten liever dichter bij de begane grond te zitten. "De dertigers en veertigers zeiden het na een lange werkdag heerlijk te vinden de stad aan hun voeten te hebben", al- dus Klerks. "Ze wilden het gevoel hebben de stad te bezitten zonder gezien te worden. Ze wilden op zichzelf kunnen zijn, weg van de drukte, maar er toch middenin. De ouderen wilden juist contact met Zoekt u een rijtjeshuis met tuin, een appartement op hoogte, een twee-onder-een-kapper of een andere woning in Rotter dam? Kom dan op zaterdag 24 of zondag 25 maart naar de Cruise Terminal op de Wilhel- minapier, nabij de Erasmusbrug. Daar organiseert de Stichting Woonpromotie Rotterdam op die dagen de nieuwbouw woon- beurs Rotterdam LiViN'. Op die beurs wordt bijna het complete nieuwbouwaanbod in Rotterdam gepresenteerd. De beurs is op beide dagen van 10.00 tot 16.00 uur toegankelijk. De entree is gratis. Parkeren kan op het ter- rein naast de Cruise Terminal of in de directe omgeving. Toch adviseert de organisatie u met de metro te komen (station Wilhel- minaplein). Meer weten? Kijk op www.woeneninrotterdam.nl. Ontdek de luxe van huren Zo wil ik wonen Jan en Edith Waasdorp waren het er helemaal over eens; het moest bouwnummer 81 in het Oosterbaken worden. Een heer lijk driekamerappartement op de negentiende verdieping. De grote glaspui laat het daglicht binnenstromen en vanaf de bank kijk je uit over het Oedevlietse park en de Oude Maas. m a Pfl ¥2 Het Oosterbaken wordt het baken van Hoogvliet: een luxe appartementengebouw van 99 meter hoog. Een unieke plek om te wonen, midden tussen na tuur en stad. In het gebouw zijn 17 typen drie- en vierkamer- appartementen ondergebracht varierend van 90 tot 183 vier- kante meter. Alle appartementen hebben (een mogelijkheid voor) een terras of een zonnekamer. elke zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur of op afspraak met de makelaars Entree Te koop vanaf 197.500,- v.o.n. incl. parkeerplaats. Oplevering najaar 2007. LANDGOED U DE HOVEN -A3 Ooms Makelaars -$inctl TO www.landgoeddehoven.nl Impressie Oosterbaken. Het is een van de belangrijkste projecten van de grootscheepse herstructurering van Hoogvliet en dat is te zien: appartemen- tencomplex Oosterbaken. Het gebouw doet zijn naam eer aan; de 99 meter hoge toren is een baken in het landschap en biedt u een adembenemend uit zicht over de stad, de polders, de Oude Maas en de haven. Er zijn nog diverse appartementen beschikbaar, varierend van 90 tot 183 vierkante meter. De prijzen beginnen bij 197.500 euro (v.o.n.), inclusief parkeer plaats in de halfverdiepte kel- der. De modelwoningen zijn elke zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur geopend en ook op afspraak met een van de make laars te bezichtigen. Meer weten? Kijk op www. oosterbaken.nl of bel Ooms Makelaars Spijkenisse (0181- 692333), Synchro Makelaardij (010-2161110) en VON, Ver- koop Ondersteuning Nieuw bouw (010-2656840). Ooms Makelaars T 078-614 43 33 E Dordrecht@ooms.com Baas Makelaars T 078-61312 22 E info@baasmakelaardij.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 20