Gemeentearchief koopt stadsgezicht uit 1941 De stempassen zijn verstuurd Een Koninklijke onderscheiding? Nu aanvragen! Wijkoverleg www.schiedam.nl Start sloop nieuw begin voor het Broersveld Overschieseweg in juli weer open voor alle verkeer Parkeren in Schiedam: Uw mening telt! Brugdekrenovatie Appelmarktbrug gemeente Schiedam Week 8 Woensdag 21 februari 2007 Nieuw Bestuurs Informatie Systeem online Vertraging bij aanleg trambrug Uittreksel of kapvergunning aanvragen? Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket Digita; Loket op Schiedam.nl Wijkoverleg Schiedam Oost Wijkoverleg Schiedam Nieuwland m m 7 maart. Provinciate Statenh^ERKIEZINGENl Gemeenteberi Op maandag 26 februari wordt een aanvang gemaakt met voorbereidende werkzaamheden voor de definitieve renovatie van de Appelmarktbrug, die in opdracht van de gemeente Schiedam door ONS wordt uitgevoerd. De brug zal in de periode van maandag 5 maart tot en met vrijdag 23 maart afgesloten zijn voor voetgangers en fietsers. Via tekstborden zal een omleidingsroute worden aangegeven. De Appelmarktbrug vormt een belangrijke route voor voetgangers en fietsers vanuit Schiedam-West naar de binnenstad. Eind vorig jaar is vooruitlopend op het grote onder- houd al wat werk verricht aan het wegdek van de brug. Diverse onderdelen van de brug zullen nu worden hersteld of vernieuwd, zodat deze weer heel wat jaren mee kan. Het nieuwe Bestuurs Informatie Systeem (BIS) van de gemeente Schiedam is online. Het is te bereiken op de gemeentelijke website www.schiedam.nl via de ingang 'Gemeente Schiedam' onder de rubriek 'bestuur'. Via het BIS kan iedereen zoeken in alle openbare documenten van de gemeenteraad, de raadscommissies en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Tevens zijn alle tijdens de raadsvergaderingen ingediende moties en amendementen terug te vinden. Daarnaast zijn de schriftelijke vragen van de raad en verordeningen en beleidsnota's te bekijken. Ook de (adres)gegevens van de verschillende politieke partijen, raads- en commissieleden zijn in het systeem gemakkelijk te vinden. Uiteraard staan ook alle vergaderschemas van raad en commissies in het BIS. Wethouder Menno Siljee (van onder meer binnenstad) gaf vorige week donder- dag het officiele startsein voor de sloop van de voormalige 'De Joker' panden op het Broersveld. Op die plek zal een complex verrijzen bestaande uit 5 winkel- ruimten en 9 zogenoemde loftappartementen, 9 loftmaisonnettes en 1 drielaag- se woning gebouwd. Het project draagt de naam 'Kuiperswerf en de architec- tuur van de woningen is afgestemd op de historische omgeving van de panden. Foto: Bart Bos Projectontwikkelaar Kapplan lijkt met dit complex, dat vooral is opgezet om starters op de woningmarkt te trekken, een schot in de roos te hebben gedaan. Het merendeel van de appartementen is nu al verkocht, nog voordat de nieuwbouw van start is gegaan. De voormalige 'De Joker'panden is niet de enige plek waar het Broersveld een face lift zal ondergaan. Ook Bas van der Heijden gaat ingrijpend verbouwen, er wordt hard gewerkt om ook voor het 'Gat van Bolmers'een geschikte invulling van de grond te krijgen en tal van andere panden worden opgeknapt. Wethouder Siljee heeft toegezegd dat als alle verschillende projecten zijn afgerond ook de straat zal worden heringericht. De aanleg van de trambrug over de Schie had in april gereed moeten zijn, maar heeft vertraging opgelopen. De Overschieseweg zal daardoor pas eind juli 2007 weer worden opengesteld voor alle verkeer. De trambrug over de Schie is een zogenaamde basculebrug en heeft dus een beweegbare klep. De aanleg van de basculekelder heeft wegens een foute ligging langer geduurd dan oorspronkelijk gepland. Binnenkort wordt gestart met de bouw van de middenpijler, de pilaar die de bouwconstructie ondersteunt. Na deze werkzaamheden worden de klep en de trambaan op de Overschieseweg aangelegd. Het spoor onder de Brandersbrug is al aangelegd. Scheepvaart Het scheepvaartverkeer kan tijdens de werkzaamheden gewoon doorgang vinden, maar moet rekening houden met een beperkte doorvaartbreedte van 3,8 meter. Voor schepen breder dan 3,8 meter wordt een omleidingroute aangegeven bij de sluizen. Het is moge- lijk dat de scheepvaart wat oponthoud ondervindt als het brugdek wordt geplaatst. Bij de start van het vaarseizoen op 1 april zal de doorvaartbreedte weer 5 meter zijn. Poldervaartbrug De trambrug over de Poldervaart is aangelegd. De aannemer van de Tramplusorganisatie voert de komende periode herstelwerkzaamheden uit aan de brug. Deze werkzaamheden zijn in april 2007 klaar. m Het Gemeentearchief Schiedam heeft met een belangrijke aanwinst zijn collectie prenten en tekeningen uitgebreid. Het betreft een stadsgezicht op Schiedam in potlood uit 1941 door de Haagse kunstenaar Eduard Houbolt. Op de tekening is in fijne details een stadsgezicht van Schiedam te zien, getekend vanaf de Dam(me)laan. De afmetingen van de potloodtekening zijn 20 bij 32 centimeter. Door de afgebeelde molens en de kerktorens is de exacte plaats waar Houbolt moet hebben gezeten te achterhalen. Net zoals tweeduizend andere prenten en tekeningen is ook deze aanwinst in onze studiezaal gratis te bekijken. Van groot belang "Houbolt was een erg goede kunstenaar, die realistische gezichten maakte, veelal gesitu- eerd in de landelijke gebieden rondom de steden. Hierbij blonk hij uit in het zeer kundig gebruik van zwart krijt (veelal op blauw- of grijskleurig papier) en in een zeer correcte weergave van het perspectief. Omdat de gebieden die hij in beeld bracht hun landelijke karakter geheel of grotendeels hebben verloren en zij thans zijn volgebouwd met vinex- wijken e.d., zijn zijn voorstellingen ook van groot belang voor de bestudering van de topografie!" Aldus drs. Charles Dumas, hoofdconservator Oude Nederlandse Schilder- en Tekenkunst aan het Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie (RKD) te Den Haag. Groot Schiedams Prentenboek Eduard Johannes Fredericus Houbolt kwam op 9 augustus 1885 ter wereld in Delft en overleed op 14 januari 1954 in Den Haag. Hij ging in Den Haag naar de Akademie voor Beeldende kunst, was lid van de Haagse Schetsclub en van de Nederlandse Kunstkring. Houbolt woonde en werkte in Den Haag, maar was ook tijdelijk in Belgie en Frankrijk actief. Hij was een veelzijdig man. Houbolt schilderde, tekende en etste portretten, naak- ten, bijbelse voorstellingen, maar ook stillevens en landschappen. Toch is hij vooral bekend door zijn tekeningen van dorpsstraatjes en stadsdelen van Delft, Rijswijk en Den Haag. Uiteraard zal het prachtige stadsgezicht worden opgenomen in het in juni 2007 te verschijnen Groot Schiedams Prentenboek. Daarin zullen onge- vcer honderdvijftig van de mooiste prenten en tekeningen van Schiedam met een historisch karakter worden opgenomen, van oud tot recent. Hierin is ook ruimte voor prenten en tekeningen in particulier bezit. U heeft het voor het zeggen Op woensdag 7 maart worden de verkiezingen voor Provinciate Staten gehouden. De stempassen zijn inmiddels verzonden. Sommige mensen mogen deze keer voor het eerst stemmen, bijvoorbeeld omdat ze onlangs 18 zijn geworden. Binnenkort zullen de kandidatenlijsten voor de verkiezingen huis-aan-huis worden bezorgd. Uiterlijk op 3 maart moet u de kandidatenlijst in de brievenbus hebben gekre- gen. Voor blinden en slechtzienden is vanaf nu bij het Gemeentelijk Informatiepunt een exemplaar in braille beschikbaar, dat tijdens de openingsuren van de Stadswinkel kan wor den geraadpleegd. Alle in Schiedam woonachtige stemgerechtigden moeten inmiddels al wel hun stempas hebben ontvangen. Die zijn namelijk de afgelopen week verstuurd. Wanneer u echter ten onrechte nog geen stempas heeft gekregen, dan is er waarschijnlijk iets mis gegaan bij de verzending. In dat geval kunt u zich melden bij het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel aan het Stadserf. Daar kunt u dan ook een vervangende pas aanvragen. Mocht de oorspronkelijke pas later alsnog opduiken, dan kan deze niet meer worden gebruikt, omdat hij na uitgifte van een vervangende pas als ongeldig zal worden geregi- streerd. U kunt dus met slechts een pas uw stem uitbrengen. Voor het eerst stemmen Een bijzondere groep stemgerechtigden wordt gevormd door de jongeren, die kort gele- den 18 jaar zijn geworden. Die mogen nu voor het eerst stemmen. Burgemeester Verver- Aartsen hoopt dat veel nieuwe stemgerechtigden hun stem zullen gebruiken. Zij heeft daarom aan alle jongeren die voor het eerst mogen gaan stemmen een brief gestuurd, waarin zij uitlegt waarom ook jongeren gebruik moeten maken van hun stemrecht. Ook mensen die voor 24 januari zijn genaturaliseerd tot Nederlander kunnen hun recent ver- kregen kiesrecht voor het eerst in praktijk brengen. Meer informatie Als u nog niet weet op wie u gaat stemmen, kunt u bij het bepalen van uw keuze de hulp inroepen van de 'Stemwijzer' op internet. Aan de hand van een aantal vragen krijgt u een inzicht in welke politieke partij het best past bij uw mening op een groot aantal gebieden. Kijk op www.stemwijzer.nl. Voor meer informatie over de verkiezingen en antwoorden op de meestgestelde vragen kunt u ook terecht op de websites van de gemeente Schiedam www.schiedam.nl en de provincie Zuid-Holland verkiezingen.zuid-holland.nl. De regionale omroep R1 V Rijnmond zendt in de aanloop naar de verkiezingen een aantal programmes uit, waarin per aflevering aandacht wordt besteed aan een thema. onderscheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. Daarnaast zijn er ook gemeentelijke onderscheidingen. Gemeentelijke onderscheidingen. De gemeente Schiedam kent twee gemeentelijke onderscheidingen namelijk De Aleidapenning en de M.C.M. de Grootspeld. De Aleidapenning zal slechts toegekend kunnen worden aan natuurlijke personen, die zich gedurende een groot aantal jaren in zeer hoge mate persoonlijk verdienstelijk hebben gemaakt voor de stad Schiedam en haar inwoners. De M.C.M. de Grootspeld kan worden toegekend aan natuurlijke personen, die zich gedurende langere tijd verdienstelijk hebben gemaakt voor de stad Schiedam op sociaal maatschappelijk, cultureel, economisch of sportief gebied. De Aleidapenning is van een hogere orde dan de M.C.M. de Grootspeld. Beide onder scheidingen worden bij besluit van het College van Burgemeester en Wethouders toege kend. Wanneer u van mening bent dat iemand voor een van deze onderscheidingen in aanmer- king kan worden gebracht, dan kunt u daarvoor een schriftelijk en gemotiveerd verzoek indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders. Hiervoor zijn geen formulie- ren beschikbaar. Ook voor deze onderscheidingen kunt u nadere informatie verkrijgen bij het kabinet van de burgemeester, telefoon 010-246 5477 of e-mail: jhg.brouwer@schiedam.nl. Iemand kan in aanmerking worden gebracht voor een Koninklijke onder scheiding op grond van zijn of haar bijzondere inzet voor de maatschappij. In Schiedam zijn honderden vrijwilligers actief. Daar zijn ongetwijfeld vrouwen en mannen bij die volgend jaar bij de lintjesregen ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag hiervoor in aanmerking komen. Ook mensen die in hun werk een bijzondere prestatie hebben geleverd kunnen een lintje krijgen. Kent u iemand in uw omgeving die wellicht in aanmerking komt voor een onderschei ding dan kunt u diegene voordragen. Koninklijke onderscheidingen Omdat aan de aanvraag van een Koninklijke onderscheiding een lange procedure verbon- den is, moeten een dergelijke aanvraag ten behoeve van de volgende algemene decora- tieverlening op 29 april 2008 voor 18 augustus 2007 bij de burgemeester zijn ingediend. Het kabinet van de burgemeester begeleidt zo'n aanvraag vanaf het eerste begin, zodat die aan alle regels voldoet. Hiervoor zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze formulieren kunt u downloaden via www.lintjes.nl. Formulieren zijn ook op te vragen bij het kabinet van de burgemeester, telefoonnummer 010-246 5477 of per e-mail jhg.brouwer@schiedam.nl. Verder is er een informatiefolder beschikbaar met als titel ere wie ere toekomt', uitgegeven door het Kapittel voor de Civiele Orden. Deze informatiefolder en overige informatie zijn eveneens verkrijgbaar bij het kabinet. Zoals al uit de benaming blijkt, worden Koninklijke Parkeren in Schiedam is een onderwerp waarover veel wordt gedacht en gespro- ken. Niet iedereen ziet echter dezelfde knelpunten en ook over mogelijke oplos- singen wordt heel verschillend gedacht. r De gemeente Schiedam gaat de komende tijd werk maken van parkeren. Er wordt gei'n- ventariseerd waar zich in Schiedam parkeerproblemen voordoen. Aan de hand daarvan zullen oplossingen worden gezocht. Om een en ander in beeld te brengen maken we graag gebruik van de kennis van bewo- ners, ondernemers en bezoekers van Schiedam. U weet immers als geen ander waar de knelpunten liggen. Wat willen we van u weten? Heeft u problemen met parkeren of ervaart u overlast van het parkeergedrag van anderen? Gaat het om bepaalde tijdstippen? Misschien heeft u zelf goede ideeen om parkeervraag- stukken te lijf te gaan? Uw suggesties zijn van harte welkom. Enquete De eenvoudigste manier om uw mening kenbaar te maken is door de enquete op de web site van de gemeente Schiedam in te vullen. U vindt de enquete op www.schiedam.nl. Het invullen kost 5 tot 10 minuten.Op de site vindt u ook meer informatie over het hoe en waarom van deze enquete. Beschikt u niet over internet? Dan kunt u een papieren exemplaar van de enquete afhalen bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. U kunt de ingevulde enquete daar ook inleveren (alleen originele exemplaren). Wij danken u alvast hartelijk voor uw medewerking! Het eerste wijkoverleg in 2007 van de wijk Oost zal plaatsvinden op: Maandag 26 februari 2007. Locatie: Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79. Aanvangstijd: 20.00 uur. Besproken wordt o.a.: - mededelingen /ontwikkelingen vanuit de Gemeente Schiedam en partners in de wijk Oost; - agendathema's vaststellen ten behoeve van het wijkoverleg Oost. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Wijkzaken tel. 010-2465590/2465562. Bewoners van Oost zijn van harte welkom. Indien u dit wijkoverleg wil bezoeken graag aanmelden via bovenstaand telefoonnummer. Het eerste wijkoverleg in 2007 van de wijk Nieuwland zal plaatsvinden op: Dinsdag 27 februari 2007 Locatie: Wijkcentrum Dreesplein, Dreesplein 1 Aanvangstijd: 20.15 uur Besproken wordt o.a.: - mededelingen /ontwikkelingen vanuit de Gemeente Schiedam en partners in de wijk Nieuwland - voortgang wijkjaarprogramma 2007; Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Wijkzaken tel. 010-2465590/2465562 Bewoners van Nieuwland zijn van harte welkom. Indien u dit wijkoverleg wil bezoeken graag aanmelden via bovenstaand telefoonnummer. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedelsende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 e t-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3