L[lklb maasstad Met een vlieger op zoek naar de grens Schilderijen uit de 21ste eeuw vullen de Kunsthal L, - KORTING HONK! maasstad! goeddoel Win een driedelige trolleyset van Enrico Benetti! 1200 m2 4000 m2 r r r v 0909-50 10 699 m 23152 wm h nieke lezersaanbieding \l\|aa^5- 'JlmM Nu met maar liefst naar de familiemusical STOPPEN MET ROKEN 3* TUIN- SERREMEUBELEN Slaapsystemen en slaapadviezen SlaapboulevardiJ Kwakernaat V Woensdag 28 februari 2007 tx 63 weekblade Dacht u dat u het sprookje van het lelijke jonge eendje al kende? Dan heeft u de familiemusical HONK! nog niet gezien... U kunt genieten van HONK! het lelijke eendje op zaterdag 3 maart a.s. om 19.30 uur in Fortis Theater a.d Schie te Schiedam. KORTINGSBON Lasercentra N.O. vestiging Rotterdam Bel: 0900- 4378 678 0900- gestopt DE GR00TSTE C0LLECTIE VAN NEDERLAND fitted, cut (Muwievzd teven&uvi! —w— ftour« Zo doet u mee! (hi ■tZwin. Grenspaal 367, S1°21'30.93" N 3°22'31.44" E. door Lindemarie Sneep ROTTERDAM - Een paar beekjes en heleboel struiken. Meer is er eigenlijk niet op de luchtfoto te zien. Maar dit is niet een gewoon stukje grond. Ergens, tussen het water en het struikgewas, loopt de Ne- derlandse grens. De foto is on- derdeel van de tentoonstelling 'Grenzen' in het Belasting Douane Museum. Hoe kunnen landgrenzen in beeld worden gebracht? De Rotterdamse beeldend kunstenaar en fotograaf Gerco de Ruijter heeft hiervoor zijn eigen methode. Hij maakte foto's van de Nederlandse grenzen met Duitsland en Belgie. De Ruijter werkt met een camera die is ge- monteerd aan een vlieger. Hij laat zijn vlieger op tot ongeveer vijftig meter. Want net als in een atlas gaat het bij deze grenzen vooral om het bovenaanzicht. Deze manier van fotograferen is opvallend, omdat De Ruijter vanaf de grond afdrukt. Pas bij het ontwikkelen van de beelden wordt duidelijk hoe de luchtfoto's er precies uit zien. Grenzen zijn abstract, omdat een grenslijn is niet zichtbaar is. Punten worden soms aangegeven met een paal of steen of de grens volgt de loop van een pad, beek of rivier. Medewerker van het Belasting Douane Museum Wim van Es: „Voor ons museum zijn grenzen be- langrijk en mensen vinden het vaak spannend, omdat zij dit associeren met de douane en smokkel. Het leek ons daarom leuk om de Nederland se grenzen concreet te maken. Wij hebben Gerco de Ruijter opdracht gegeven om de landsgrenzen in beeld te brengen, omdat zijn bijzon- dere manier van fotograferen ons N Terry Rodgers, Phantom Dialogues, 2005, olieverf op doek. foto TORCH Gallery door Jaap Proost ROTTERDAM - In de grote zaal van de Kunsthal hangen schilderijen waarvan de verf nog maar net is opgedroogd. De expositie 'Leve de Schil- derskunst!' laat alleen kunst- werken zien die gemaakt zijn in de 21ste eeuw. De hedendaagse kunstenaar heeft vele uitdrukkingsmogelijkheden. Fotografie, installaties, film, per formances en natuurlijk schilder- kunst. Die laatste vorm leek even minder gebruikt te worden, maar de laatste tijd is er weer een hernieuw- de belangstelling. Reden genoeg voor de Kunsthal om werken van tachtig internationale kunstenaar tonen. Met de menselijke figuur als leidraad. De figuur op het schilderij The Great Mastrubator' van de Engelse kunstenaar Glenn Brown krioelt. Een lachende jongen wijst naar de bezoeker. Het gezicht lijkt te be- staan uit gekleurde rookpluimpjes, die elk moment kunnen vervliegen. Het werk is in 2006 gemaakt, maar toch heeft het een link met het ver- leden. Een schilderij van Bartolome Esteban Murillo uit het midden van de zeventiende eeuw heeft model gestaan voor 'The Great Mastruba tor'. Brown laat zich vaker inspire- ren door oude meesters. Brown staat daarin niet alleen. 'Kunstenaars in onze vluchtige een- entwintigste eeuw vinden opnieuw een baken in het klassieke gegeven en portretteren, beelden af, geven weer, kortom laten zien wat zij voor ons uit de werkelijkheid filteren. Het is niet de perfecte illusie dat maakt dat een realistisch schilde rij geslaagd is', zegt Wim Pijpes, directeur van de Kunsthal, in het voorwoord van de catalogus. 'Op vallend daarbij is een grote voor- liefde voor het sinds eeuwen meest geliefde schildersthema, de mens'. De tentoonstelling laat zien dat er niet een stijl is die de hedendaagse schilderkunst overheerst. Frank Schapel beeldt zijn model len bijna op fotografische wijze uit. Schapel gaf met 'Sandra Hetzel, Deutsche, 27 Jahre', niet alleen de naam, na- tionaliteit en leeftijd van het model als titel aan het schilderij, ook geeft het werk een bijna objectieve kijk op haar. Ze ligt op haar rug in het wit van het doek, alsof op een patholo- gische snijtafel. Het schilderij geeft geen blik op haar gemoedstoestand, alleen de stand van haar lichaam. Haartje voor haartje. Het vertoont al wat ouderdomsverschijnselen. Aan de andere kant laat Wouter van Riessen met zijn 'Zelfportret met rood gezicht' zien dat ook met enkele dikke lijnen een gezichts- uitdrukking neergezet kan worden. Hij slaat zijn ogen verlegen neer en draait zijn hoofd iets weg. Op het schilderij is geen diepte te bespeu- ren en het heeft maar enkele kleu- ren. Toch is het niet oppervlakkig. De tentoonstelling in de Kunsthal is een uitgebreide versie van de succesvolle expositie Malerei der Gegenwart, die eerder te zien was in de Kunsthalle der Hypo-Kul- turstiftung, Miinchen en in Mu seum Franz Gertsch in Burgdorf, Zwitserland. Na Rotterdam zal de tentoonstelling doorreizen naar KunstHausWien in Wenen. 'Leve de Schilderkunst!' is nog tot en met 6 mei te bezoeken in de Kunsthal. Kijk voor meer informatie op www. kunsthal.nl. aansprak. De foto's zijn abstracte beelden met lijnen en vlakken. Je moet de foto goed bestuderen om de grenspaal te ontdekken. De ab stracte beelden sluiten volgens ons aan bij het abstracte begrip grens." De kunstenaar wist in het begin niet goed hoe hij zijn onderwerp in beeld moest brengen. „De Ruijter is echt in de opdracht gegroeid en zegt zelf veel inspiratie te hebben opgedaan tijdens het maken van de beelden", zegt Van Es. „In de loop van het project kwam de fotograaf erachter dat het gebruik van een panoramacamera beter ge- schikt was om het grenslandschap in beeld te brengen." Op twintig verschillende punten op de landsgrens heeft De Ruijter zijn vlieger tot ongeveer vijftig me ter hoogte opgelaten. Het museum heeft een aantal grenslocatiesvoor- gesteld en de fotograaf heeft zelf de plekken met behulp van kaarten en Google Earth geselecteerd. Bij het maken van de foto's waren de wind- richting en het moment van afdruk- ken belangrijk voor de kwaliteit en scherpte. Elf panoramafoto's zijn uit het aanbod van De Ruijter gese lecteerd voor de tentoonstelling. Met deze tentoonstelling van ab stracte beelden in een sobere zaal foto Gerco de Ruijter probeert het museum andere bezoe- kers te trekken. „Moderne kunst verwacht je niet snel bij ons en we hopen dat de tentoonstelling een nieuwe doelgroep aanspreekt. Onze vaste bezoekers waren verrast toen ze terecht kwamen in de zaal met de panoramafoto's. Ze hadden dit soort kunst niet in ons museum ver wacht, maar reageerden positief", aldus Van Es. De panoramabeelden van 0,85 bij 2 meter zijn tot 25 maart te bewonde- ren in het Belasting Douane Mu seum. Voor meer informatie kijk op www.bdmuseum.nl of www.gerco- deruijter.nl. 1 Schoonebeek, Grenspaal 154, 52°39'03.32" N 6°53'55.29" E. foto Rob Kamminga Bok's Bungalowpark voor rust en natuur naar GARDEREN. Putterweg 76, tel. 0577-461362. Vraag prosp. aan voor 6-pers. bungalows. Boek nu voor 2007 www.boksbungalowpark.nl HULSHORST (VELUWE) Comfortabele, vrijstaande bungalows te huur. Voor seniorcn 50+ korting. Gratis folder De Hoefstal. Tel. 0341-451328. Als de eieren van moeder Frida en vader Sjoerd uit komen weten ze niet wat ze zien. Uit dat ene grote ei komt wel heel erg raar kroost. Het jong krijgt dan ook al snel de naam Lelijk. En het ergste is: Lelijk kan niet kwaken. Hij komt niet ver- der dan een keihard HOOOONK! Met een vraatzuchtige Kat op de hielen, komt Lelijk erachter wie hij werkelijk is. HONK! is een grappige en eigentijdse familiemusical. Dat mag je niet missen! Lezers van Maasstad weekbladen kunnen extra voordelig naar deze familiemusical in Fortis Theater a.d Schie te Schiedam. Op vertoon van onderstaande bon ontvangt u aan de kassa van het theater maar liefst 5,- korting. U betaalt dan voor een eersterangs kaartje 15,- i.p.v. 20,-. Voor een kinderkaartje betaalt u slechts 12,50 i.p.v. 17,50. Voor meer informatie kunt u kijken op de website van het theater: www.theateradschie.nl Ja, ik maak gebruik van de €5,- korting Naam: m/v Ad res: Postcode: Woonplaats:. Voorwaarden: De korting geldt uitsluitend op vertoon van deze advertentie direct bij de kassa en niet via internet. Niet geldig voor reeds gekochte kaarten. Er is geen restitutie mogelijk. Niet in combinatie met andere acties. Professionele ondersteuning nodig bij het Lasertherapie, wetenschappelijk ontwikkeld!!! Kosten 135,- waarvan 75% vergoed door o.a Zilveren Kruis natuurgebied e*t H00FDWEG 9 - CAPELLE A/D IJSSEL TEL. 010-41850 79 www.stigter-tuinmeubelen.nl Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 tel. 0186 -601355 Www.slaapboulevard-kwakernaat.nl Verstand van slapery samen- plakken siefaad aan de ene kant slaapgast water in Duitsland wintersport- kleding vrucht viiegveld in Drenthe rivier in Frankrijk Engelse herberg beklemming scheepstouw T grond- verwering water in Friesland streek in Belgie sportartikel spieden ~ir— voetbaldub uit Breda bijbelse vrouw werktuig harde pees —y onderwijs- type Grieks eiland voortdurend gesnapt stuk stof Italiaanse componist walm huisdier —y— heilige ontkenning zi nvier van de Donau vlekkenwater bot -T" drijfkracht ipse fecit humeurig mens gedekte tafel kabelbaan Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl xorgt voor het zieke kind tussen ziekenhuis en thuis Deze eigentijdse driedelige trolleyset van Enrico Benetti is gemaakt van ijzersterk polyester en wordt geleverd in de kleur antraciet en rood. Door de verschillende formaten heeft u nu voor elke trip of vakantie de juiste maat trolley. De handige uittrekbeugels zorgen ervoor dat u uw bagage gemakkelijk kunt rollen. Kijk voor meer informatie op www.enrico-benetti.com Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 28 februari t/m dinsdag 6 maart 2007 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen ais u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 De oplossing uit nummer 1 is: suikerbrood. Een weekend of midweek naar Landal Esonstad is gewonnen door: H. Bos, Bleiswijk; W. Kats, Numansdorp; H. Middelkoop, Rotterdam. 2006 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. V 9

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 13