CORR COMF1 ECT JTER SHOW De Vlinder ontvangt 500e leerling SCHIEDAM schiedam Burgemeester Verver oppert: kermis in Prinses Beatrixpark ^cai irvaring enKennis Terrein te gevaarlijk om op te parkeren NOAD en Brandersstad samen voor fusie in verhuizen Klinker opent deuren op Nationale Daltondag Groene: 1,5 miljoen voor opknappen buurt De CAIW Wervingsavond GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT SPARTA-N.E.C. Verhuizingen &ss Vrijwilligers gezocht voor Klndertuinen Medicijnen veilig voorschrijven Annie MG Schmidt loopt met lichtjes Wmo-loket nu ook op art. 461 Wvsr Gratis afhalen Tabakshop Boor Van Loenen Decokav Dam 37-45 9 10 11 Schiedam Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 7 maart 2007 14e Jaargang nr 10 Zaterdag 10 maart a.s. om 20.00 uur Zie onze Sparta-pagina elders in de krant. Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-20 0299 (10 eurocent p. min.) Op 15 en 21 maart krijg je een kijkje achter de schermen. Kijk voor meer informatie op V< €fW www.caiw.nl/werkenbijcaiw Ideeen gezocht om het park levendiger te maken internet Oost loopt weg bij buurtoverleg Wm weskb'ideti Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Noiens!aan460 Wiikoebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweo Pariweg404 Bewonersvereniqinq Schiedam-Oost Boerhaveiaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichtinq Hoefnaqel St. Luduinastraat 96A 1 VHJDAG U ZATERDAG y ZONDAG 1 i MAART MAART MAART ZIE ONZE ADVE RTENTIE SCHIEDAM - Het is niet de bedoeling om van het Prinses Beatrixpark een half pretpark te maken, zegt burgemeester Wilma Verver. Maar wel wordt bekeken hoe de gebruikswaarde van het 'Central Park' van Schiedam kan worden vergroot. Mis- schien wel door er de jaarlijkse kermis te houden, was een sug- gestie die de burgemeester zelf deed. „Wij zijn aan het nadenken en goede ideeen zijn welkom," sprak ze op de jaarvergadering van de bewoners- vereniging Kethel-Oost, donderdag in De Ark op het Hargplein. Daar ging de burgemeester in gesprek met 43 bewoners van het wijkje tussen de Zwaluwlaan en de Polder- vaart. „De enige legitimatie van het gemeentebestuur is er zijn voor de burgers," motiveerde Wilma Verver haar wijkbezoek aan Kethel-Oost. De toekomst van het Beatrixpark kwam pas later op de avond ter sprake. Een wijkbewoner klaagde over de fietspaden die om de ha- verklap onder water staan en over vele meters onbegaanbaar zijn. Er werd een verband gezien tussen de kap van bomen in het park en de wateroverlast - omdat er nu minder bomen zijn die water opzuigen. De burgemeester kon niet aangeven of dat inderdaad het geval is, maar vond dat het park beter gebruikt moet kunnen worden. „Ik weet dat het Beatrixpark vroeger geroemd werd om de vele activiteiten die er gehouden werden," zei Verver, die het zou toejuichen als er meer initiatieven worden genomen om publiek naar het park te trekken. Of die drukte dan niet ten koste gaat van de natuur, vroeg iemand in de zaal zich af. „Het is het een of het ander," zei de burgemeester. „Activiteiten zullen gepaard gaan met muziek." En dan zullen kwette- rende en zingende vogeltjes minder opvallen. „We zijn wel eens op zoek naar ruimte voor een circus." Ook daarvoor zou het Beatrixpark zich goed kunnen lenen, meent burge meester Verver. „Wat er ook gebeurt, die fietspa den moeten dan wel toegankelijk zijn," vonden bewoners van Kethel- Oost in de pauze. Ze koesteren het Beatrixpark omdat het naast de deur ligt en zo groot is, maar niet omdat het zo'n spannend landschap is. „Het Julianapark is mooier." Niet- temin zijn de grote vijvers en de speelweiden bij veel Schiedammers geliefd, evenals de kinderboerderij, de speeltuin en de heemtuin. Overigens is er een idee om het Spectrumfestival nieuw leven in te blazen. Het was een multicultu- reel festival dat jarenlang in het Beatrixpark werd gehouden. In het Schiedams-Vlaardingse maandblad Musis laat Hassan Aissati weten met andere Schiedammers in ge sprek te zijn om Spectrum opnieuw van de grond te tillen. Aissati was oprichter en spreekbuis van de Marokkaanse stichting Narcis. Hij richtte enkele maanden geleden een nieuwe stichting op, Azhar, die als doel heeft activiteiten te organise- ren waar meer bevolkingsgroepen bij betrokken zijn. weekbladen door Kor Kegel Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam 010 - 42612 24 Bel Gratis: 0800 - 022 44 42 www.hvandijke.nl Britt en Colin waren helemaal onder de indruk van alle festiviteiten afgelopen maandag. SCHIEDAM - Tweeling Britt en Colin begon afgelopen maandag nietsvermoedend aan hun eerste echte schooldag op basisschool De Vlinder in Sveaparken. Wat een gewoon verjaardagsfeestje leek te zijn, werd nog eens extra bijzon- der toen bleek dat Britt leerling 500 en Colin nummer 501 bleek te zijn. Groot feest dus in de paarse kleutergroep van De Vlinder waar de kinderen in het bijzijn van hun ouders en nieuwe klasgenootjes een speciaal cadeautje kregen van di- recteur Wil van der Hart. De groei van de school blijft overi gens doorgaan. De Vlinder opende op 11 oktober 1996 officieel de deuren met slechts drie leerlingen. De Vlinder, die dit jaar tien jaar bestaat, zal in 2009 zijn uitgegroeid tot ongeveer 600 leerlingen. dersstad daarom samen de intentie uit dat zij per mei 2009 als een club verder gaan. De lange route is geko- zen om beide clubs nog zelfstandig een jubileum te laten vieren. In Sep tember 2008 bestaat Brandersstad 50 jaar en in april 2009 viert NOAD het 60-jarig bestaan. In de intentieverklaring die voorzit- ters Kees de Koning (NOAD) en Jos Clazing (Brandersstad) onder- tekenen, staat dat de tafeltennissers vanaf dit seizoen een samenwerking tussen de jeugdafdelingen hebben. Oktober 2007 volgt de presenta- tie van het fusieplan aan de leden waarna in december een formeel fusiebesluit wordt verwacht. Ver- volgens kunnen de definitieve voor- bereidingen beginnen om eind april 2009 de oprichtingsvergadering van de fusieclub te houden. SCHIEDAM - Het Kindertuin- seizoen gaat half april weer van start. Voor het nieuwe seizoen zijn enkele nieuwe vrijwilligers meer dan welkom, zowel op tuincomplex Vijfsluizen als op Park Kethel. Wie het leuk lijkt om kinderen te begeleiden bij het tuinieren, kan zich aanmel- den. Jaarlijks leren enkele honderden kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 10 jaar de beginselen van het tuinieren. Ze tuinieren van begin april tot begin oktober in een tuintje van acht vierkante meter en verbouwen groenten en bloemen. Elke vrijwilliger helpt een groepje kinderen een middag per week, van 15.30 tot 17.30 uur. Voor meer info: Dick van Leeuwen, tel. 631 52 90. SCHIEDAM - De verpleeghui- zen van Argos Zorggroep Noord, Zorgcombinatie Nieuwe Maas en Frankeland maken sinds kort gebruik van het Signaleringssy- steem Medicatierisico's van het Vlietland Ziekenhuis. Hiermee is de bewaking van het medi- cijngebruik in de verpleeghuizen door de apotheek van het Vliet land verder verbeterd. Medicatieveiligheid is een veel- besproken onderwerp. Onder- zoek heeft uitgewezen dat in Ne- derland jaarlijks naar schatting 12.000 mensen in het ziekenhuis belanden door vermijdbare bij- werkingen van geneesmiddelen. Apotheken in Nederland bewa- ken het medicijngebruik in de regel door de medicatiegegevens te combineren met gegevens over leeftijd en geslacht. Deze manier echter beperkingen. Daarom heeft het Vlietland het zoge- noemde Signaleringssysteem Medicatie Risico's (SMR) inge- voerd. Het doel hiervan was de bestaande medicatiebewaking te verbeteren door gegevens over de voorgeschreven medicatie te koppelen aan de onderzoeksge- gevens van het klinisch che- misch laboratorium. SCHIEDAM - Nog steeds hoor je grapjes over schietende cowboys als het woord Dalton of Daltonschool valt. Dat het Daltononderwijs na honderd jaar nog steeds bij de tijd is en het aantal Daltonscholen sterk groeit, is wellicht minder bekend. Daarom zetten alle Daltonscholen woensdag 14 maart hun deuren wa- genwijd open. Ruim honderd jaar geleden bracht Helen Parkhurst haar onderwijsi- deeen voor het eerst in de praktijk in de plaats Dalton in de staat Massachusetts (VS). In 1928 werd het Daltonplan voor het eerst toege- past op een Nederlandse school. De laatste jaren zit het Daltononderwijs in de lift. Anno 2007 zijn ruim 270 basisscholen, 18 scholen voor voortgezet onderwijs, 17 hogescho- len lid van de Nederlandse Dalton Vereniging. Dalton is een uitstekende voorbe- reiding op de toekomst. In de maat- schappij van morgen zijn samenwer king, zelfstandigheid en het nemen van verantwoordelijkheid belang- rijke voorwaarden om te kunnen omgaan met vrijheid. En dus ook om goed te kunnen deelnemen aan de samenleving. In het Daltonon derwijs zijn samenwerking, zelf standigheid en verantwoordelijk heid belangrijke uitgangspunten. Op Daltonscholen leren leerlingen hoe zij vrijheid moeten hanteren. Dat betekent dat ze ook leren dat er grenzen zijn. Op school werken leerkrachten en leerlingen met el- kaar samen op basis van vertrou- wen. Samen zijn ze verantwoor- delijk voor het leerproces van de leerling. Door middel van taken leert de leerling door de jaren heen zelfstandig kennis te vergaren, er- varingen op te doen en zichzelf te toetsen. De leerkracht coacht, begeleidt en stuurt waar nodig bij. Ook samenwerking tussen leerlin gen krijgt op Daltonscholen veel aandacht. Op de Nationale Daltondag (woens dag 14 maart) kunnen ouder(s)/ verzorger(s), maar ook andere be- langstellenden, van 08.30-12.15 uur in de school rondlopen en zien hoe er op een Daltonschool wordt gewerkt. Uiteraard is meer infor matie over het Daltononderwijs te verkrijgen en zullen leerkrachten en leerlingen uitleg geven over on- derwerpen als het Tutor-lezen, han- delingswijzers en planborden. Ook 's avonds opent De Klinker tussen 19:00 en 20:00 uur haar deuren. SCHIEDAM - Het Wmo-lo- ket van de gemeente is nu ook op internet te bezoeken via de gemeentelijke website www. schiedam.nl. Op het Digitale Wmo-loket staat onder andere informatie over de producten en diensten van verschillende (zorg)aanbieders in Schiedam. Ook veel voorkomende vragen en antwoorden, openingstijden en actuele contactgegevens van relevante bedrijven en instellin- gen zijn er te vinden. SCHIEDAM - Veel gesprekken zijn er de afgelopen jaren gevoerd over een mogelijke fusie van tafelten- nisclubs NOAD en Brandersstad. Zowel intern als in de relatie tussen de beide clubs moesten nogal wat hindernissen worden genomen maar inmiddels zitten bei de Schiedamse tafeltennisverenigin- gen die al langere tijd dezelfde ac- commodatie aan de dr Kuyperlaan delen, op dezelfde golflengte. Op 12 maart spreken NOAD en Bran- SCHIEDAM - Een nieuw kabinet is nog maar net gevormd of Nederland mag alweer naar de stembus. Vandaag zijn de Provinciale Statenverkiezingen en worden er per provincie een aantal statenleden gekozen. Omdat Zuid-Holland een dichtbevolkte provincie is, worden hier 55 leden gekozen. De afgelopen weken werd er druk campagne gevoerd met als boogtepunt afgelopen zaterdag. In de stad en in winkelcentrum Hof van Spaland werden folders uitgedeeld en waren er ballonnen voor de kinderen. Of die al die mensen naar de stembus gaan trekken is de grote vraag, want traditiegetrouw is de opkomst voor deze verkiezingen vrij laag. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - Het college heeft vorige week besloten een braaklig- gend terreintje tegenover museum- molen de Nieuwe Palmboom af te sluiten. Reden hiervoor is dat zich op dit terrein een oude fabrieksvloer be- vindt met daaronder nog een aantal grondvaten, waarvan na een in- spectie bleek dat van enkele vaten de deksels ontbraken of van onbe- trouwbare kwaliteit waren. Hier- door zouden verzakkingen Of gaten Foto: Bart Bos kunnen ontstaan in het terrein. Daarom is het terrein inmiddels afgesloten door middel van hekken en waarschuwingsborden. Dat niet iedereen tijdig op de hoogte was van de afsluiting blijkt wel uit het feit dat de eigenaar van een gepar- keerde auto had verzuimd zijn of haar voertuig op te halen. Of mis- schien dat hij of zij dacht dat het niet zo'n vaart zou lopen. Tja, wie dan niet horen wil... SCHIEDAM - Het was een hele stoet die afgelopen maandagavond door Schiedam-West trok. Leerlin gen en ouders van de Annie MG Schmidtschool liepen in een lam- pionoptocht door de wijk. Bij Fran keland in de St. Liduinastraat werd nog even gestopt om het schoollied ten gehore te brengen. De optocht werd georganiseerd van- wege het 15- jarig bestaan van de school. In die 15 jaar is de school niet alleen een vertrouwd gezicht in de wijk geworden, maar is er ook binnen gewerkt om (volgens de schoolinspectie) goed onderwijs te geven onder het motto: Leren door (zelf) te doen. door Frank Willemse SCHIEDAM - Maarten Groene de wethouder Wijkveiligheid gaat van 2007 tot 2009 1,5 miljoen euro investeren in de wijk Oost. Nog deze zomer met 5 ton voor speel- plekken en een wijkfeest. Geld wat Groene (PvdA) bij elkaar heeft moeten harken uit andere potjes. 'De problemen in Oost vragen om onmiddellijke aanpak,' verklaart de wethouder. Deze wijk zit in het verdomhoekje met grote stadspro- blemen als wietplantages en illegale (over-)bewoning, zoals een rapport in de zomer van 2006 aantoonde. Groot deel van het geld is zoge- naamd Pechtold geld (van voorlaat- ste minister Pechtold) die ruim 2 miljoen over had voor Schiedam en sociale vernieuwing. Schiedam is een van de 27 steden in Nederland die geld krijgt uit het grote steden- beleid (GSB). Ook de gemeenteraad heeft zorgen over Oost en die onder- tekende een motie met de opdracht voor het nieuwe college dat de wijk Oost de hoogste prioriteit heeft. Problemen zat in Oost. Zo bleef vorige week de bewonersvereni- ging Schiedam Oost (BCSO) weg bij de buurtvergadering. De BVSO wil niet meer meewerken aan het wijkoverleg omdat er niet wordt geluisterd naar de bewoners. Vooral de wijkprocesmanager, namens de gemeente als voorzitter, krijgt de schuld. De ambtenaar is geen door- geefluik van klachten van bewo ners. Een falend overleg is oorzaak van het weglopen van de BVSO. Geld van de wethouder gaat als eer ste naar Duimdrop. Die met sport en spel de jeugd op het grasveldje aan de Hogenbanweg gaat bezig- houden. En dat precies op de grens tussen Schiedam en Rotterdam. De problemen in deze wijk zijn het- zelfde als aan de Rotterdamse kant. A) wil wethouder Groene niet spre ken van de dezelfde verloedering die Spangen treft. „Oost is anders dan Groenoord of Nieuwland, om dat het veel particuliere huisbazen heeft. En ook de werkeloosheid in Oost is hoog, er is verloedering en een onveiligheidsgevoel", zegt de wethouder die samenwerking zoekt met Rotterdam (wethouder Domi- niq Schrijver) omdat de problemen niet ophouden op de grens tussen beide steden. Naast Duimdrop komt er op de speelplek bij de Stationsstraat een nieuwe ballenvanger en een extra speelruimte. Van het overige geld wordt nog voor de zomer een en- quete gehouden onder bewoners. Want wat willen de bewoners? Oost heeft daarnaast ook veel last van opbrekingen van de wegen in de buurt van het treinstation. Schieveste komt langzaam van de grond als binnenkort het UWV en de Sociale Dienst erheen verhui zen. Andere openbare werken als Tramplus, het Stationsplein en de (nieuwe) Spoorstraat moeten nog worden afgebouwd. Net als de wijken Nieuwland, Groenoord en Gorzen moet nu Oost gaan profiteren van het geld van het Grote Stedenbeleid. Dat door het nieuwe kabinet ook na 2009 veilig gesteld is. Oost zoekt samenwer king met Rotterdam. Bijvoorbeeld met een nieuwe aanpak van wiet plantages. Eigenaren worden 'kaal geplukt' en het huis uit gezet. Door een gezamenlijke aanpak - de Rot terdamse methode - van huisbaas, energieleverancier, politie, Sociale Dienst en belastingdienst. rEindelijk... daar is'ie weer.de zon/\ Maar met op je mooie spullen! Daar zorgen wjj dus gewoon voor. Broersveld 127 3111 LG Schiedam Tel. 010-473 33 16 www.villeriuszonwering.nl y

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 1