Royal Hats Bewoners hebben geen bezwaar tegen Fair Play 1 ZONDAG 18 MAART GEOPEND SCHIEDAM nnnnDGfl UnQEEEP grails toegangjj Schoolvoetbal Creatief met natuur Straluma D 'Bouwers dragen niet voor niets een helm' ■kiikonl i w Centrum drukt raad met neus op jeneververleden 895 )k "V w^m 298; Gemeente maakt rondje binnenstad 'Gemeenteraad moet eigen rommel opruimen' maassfa GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT Doet uw klok het niet Leen van Es Opbreking Nieuwe Haven Boek&Bal FOKfl.nL Rectificatie 'Pechtolds miljoenen' Futsallers naar Spanje Mart Visser in Stadhuis Controle glucose- meters Zilver voor de Regenboog Unieke aanbieding nu superscherp geprijsd!! Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) Schiedam >lage 621.385 aargang nr 11 Gratis afhalen \V Bel 010 - 426 22 24 SCHIEDAM - De lobby om Fair Play in de oude Monopole gevestigd te krijgen is maandagavond versterkt met de steun van bewonersvereniging Schiedam-Centrum. Eerder al spraken de winkeliersvereniging Hoogstraat en de WD zich uit voor heropening van de onderhandelingen tussen de gemeente en de directie van het amusementscentrum. Komnaar Arbeidsmarkt: alias over beroeoen opleidingenenwerk lop de 2e veraieprny 4 stuks ^1 w e e h$ 3 Bij deze adressen: Woon+ Valenusslraat 3 Tabakshop Boor Groeneiaan53 Gemeente Schiedam Stadserfl Van Loenen Decokav ton 37-15 Plusmarkt Woudhoek Geuzenptein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Notet*slaaf>460 Wiikaebouw De Erker Jan van Avemestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaiand 6 Tabakshop Parkweq Paricweg404 Bewonersvereniqinq Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnaqel St Luduinastraat 96A VAN 12.00 UUR TOT 17.00 UUR BERGWEG EN CEINTUURBAAN Onze klanten krijgen bij verkoop meer voor hun huis; dus ook uw huis wordt meer waard met zonwering en rolluiken van Broersveld 127 3111 LG Schiedam Tel. 010-473 3316 www.villeriuszonwering.nl KLOKKENSERVICE Hoogstraat 97 Schiedam door Kor Kegel „Dat Monopole er zo bij staat, is jul- lie eigen schuld," zei John van Ge- stel namens de bewonersvereniging op de eerste Stadserfbijeenkomst in de Aleidazaal. Op deze voor het publiek bedoelde vergadering hoor- den de gemeenteraadsleden allerlei insprekers aan. Van Gestel herin- nerde aan plannen om de Monopole op de hoek van Hoogstraat en Ap- pelmarkt een culturele bestemming te geven. Tegen de gemeenteraad zei hij: „Jullie hadden er toen geen geld voor over. Nu gebeurt er niks. Jullie moeten je eigen rommel eens opruimen!" Volgens de bewonervereniging heeft Fair Play nooit aanleiding gegeven tot overlast. Van Gestel: „Ik heb het bij de politie nagevraagd. Nooit kwamen er klachten over Fair Play binnen. Het is een keurig bedrijf. Ik ben zelf niet van het gokken, maar ik vind wel dat een goedlopende zaak eerlijke kans moet krijgen op uitbreiding. En dat kan in de Monopole. Er is geen gegronde reden om het bedrijf daarvan te weerhouden." VVD-fractieleider Ad Mostert rea- geerde meteen. Hij kondigde aan in de volgende raadsvergadering een motie in te dienen, waarin het college van bur- gemeester en wethouders wordt op- gedragen de onderhandeling met Fair Play te heropenen. Het is nog niet duidelijk of zich een meer- derheid aftekent, die de motie zal steunen. SCHIEDAM - De stoere bouwvak- ker, een soort Bob de Bouwer, heeft een enorme bult op zijn kop. De tekening op het roodomrande bord waarschuwt voor gevaar. Daar moet je een helm dragen en een bouw- plaats is geen speeltuin. Kleurrijke waarschuwingen die over twee we- ken op de hekken van bouwplekken in Groenoord komen te hangen. Vandaag helpt kunstenares Yvon Koopman de leerlingen van ba- SCHIEDAM - Er wordt vanaf woensdag 14 maart gewerkt aan het asfalteren van het deel van de Nieu we Haven, gelegen tussen de West- frankelandsedijk en de rotonde van de Vlaardingerdijk. Hierbij zullen ook de markeringen en nieuwe be- bording worden aangebracht. Op de Nieuwe Haven zal voor een periode van vier weken eenrich- tingverkeer van kracht zijn vanaf de Westfrankelandsedijk in de richting van de rotonde Vlaardingerdijk. Overig verkeer zal worden omge- leid. Foto: Roger van der Kraan sisschool El Furkan. Door samen met de kinderen van groep 6, 7 en 8 waarschuwingsborden te maken. De ontwerpen zijn al gemaakt en vandaag worden ze ingekleurd met acrylverf. Morgen zijn de andere scholen De Regenboog en Trouba dour aan de beurt om te schilderen. De leerlingen hebben zelf de grote driehoeksborden ontworpen en be- schilderd. Kunstenares Yvon is er bijgehaald vanwege haar materi- aalkennis en om leerlingen op weg te helpen. De borden worden over twee we ken officieel opgehangen aan de hekken van het bouwproject rond de Peter van Anrooylaan en Laan van Bol'es. Daar bouwt Woonplus momenteel een veertigtal eenge- zinswoningen en twee appartemen- tentorens. De scholen in de buurt hebben de handen ineen geslagen omdat de bouwplek dicht bij school kinderen aantrekt. Maar dat het daar gevaarlijk is -niet voor niets dragen de bouwers een helm- is minder bekend bij de Groenoord- jeugd en daar gaan deze borden wat aan doen. .-A" - SCHIEDAM - Eindelijk is daar dan de lente! Hoewel de meteorologische lente nog een paar dagen op zich laat wachten is het buiten al heerlijk weer. Was het zaterdag nog wat frisjes door de harde wind, zondag was een echte dag om er op uit te trekken en het gezicht te laten wennen aan de eerste zonnestralen. Vooral aan de Maasboulevard betekende dat dan ook een drukte van belang. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - In het kader van de boekenweek, vindt Boek&Bal Waterweg, zaterdag 17 maart plaats in het Fortis Theater a.d Schie en Bibliotheek Waterweg aan het Stadserf. Door iedereen die houdt van boeken, cabaret, dansen en humor, kan hier van 19.30 tot 24.00 uur feest gevierd worden. Nadat van 19.30 tot 22.00 uur bibliotheek Waterweg in het teken heeft gestaan van humor, cabaret en heel veel boe ken, openen om 22.00 uur Bur- gemeester Tjerk Bruinsma van Vlaardingen en de Schiedamse wethouder Christine Daskalakis de eerste editie van het Wa terweg Bal. Bijgestaan door de opzwepende klanken van de ne- genmansformatie Glance, zullen zij de gasten uitnodigen de dans- vloer te betreden. Van 19.30 tot 22.00 uur kun je genieten van verschillende schrijvers, dich- ters en cabaretiers, die voordra- gen uit eigen werk, gei'nterviewd worden over hun oeuvre, of hun laatste werk signeren. Aanslui- tend barst om 22.00 uur het Bal los. In Hard Gras gaat Mat- thijs van Nieuwkerk met diverse bekende schrijvers in gesprek over voetbal en literatuur. Zijn gasten zijn Hugo Borst, Henk Spaan, Anna Enquist, Marcel van Roosmalen, Michel van Eg- mond en P.F. Thomese. Op een andere verdieping in de bi bliotheek kun je luisteren naar het interview met de debutanten Gerbrand Bakker en Christiaan Weijts over hun bekroonde boe ken 'Boven is het stil' en 'Art. 285b'. Of als je meer van poezie houdt, ga je een kijkje nemen bij Ted van Lieshout. Als je even overvoerd bent door serieuze literatuur, stap je gewoon rich- ting de cabaretiers Frank van Pamelen en Jan J. Pieterse en hun cabareteske dichtshow. Het Boek&Bal begint om 19.30 en eindigt om 24.00. Kaarten voor de gehele avond zijn te koop voor tien euro en kunnen in de voorverkoop of aan de deur ge- kocht worden. SCHIEDAM - Het jaarlijkse school- voetbaltoernooi is sinds dit seizoen omgedoopt tot 'Joh. van der Gaag toernooi'. De vorig jaar overleden Johan van der Gaag was jarenlang de trekker van dit klassieke toer nooi. Daarnaast stond Van der Gaag aan de wieg van het reguliere pupil- lenvoetbal in Schiedam. Het voetbaltoernooi voor Schie damse scholieren geldt inmiddels als een van de grootste in Neder- land. Verdeeld over 126 teams zul len op de woensdagmiddagen van 21 maart, 28 maart, 4 april en 11 april zeker 1020 schoolvoetballers in actie komen op de velden van Hermes DVS en SVDPW. teijk op www.foka.nl pr— Personeel van Dirkszwager haaide wat hekken weg om daar vervolgens met een tonnen zware truck over de verzakte bodem te rijden. Hoezo instortingsgevaar door Kor Kegel SCHIEDAM - Het is tenslotte de Brandersbuurt. Waar anders mocht Schiedam het beleven dat de grond verzakt, omdat er grondvaten in de bodem zitten van verdwenen distilleerderijen als Simon Rijn- bende? Maar de bewonersvereni ging Schiedam-Centrum (BVSC) accepteert niet dat het desbetref- fende parkeerterrein alleen maar wordt afgesloten. „De situatie moet gewoon hersteld worden," zeggen Henk van den Broek en John van Gestel. De voorzitter en oud-voorzitter van de BVSC zullen zaterdag de gemeenteraad met de neus op de feiten drukken. Een excursie voert zaterdagochtend ook langs de Schie en het Doeleplein, dus ze zullen het afgesloten parkeerterrein bij de Molenwijk passeren. De meeste dis tilleerderijen zijn er gesloopt, maar de restanten in de bodem moeten ook worden opgeruimd, zullen de raadsleden te horen krijgen. En als ze dan toch in de Branders buurt zijn, zullen de raadsleden ook gewezen worden op het zwaar verwaarloosde pand van Beijning, een voormalige smederij op de hoek van de Schie en de Sint An- nazusterstraat. Het zadeldak staat op instorten. „Maar we laten ook de positieve punten zien," zegt Van Gestel. „Het speelveldje aan het Groenweegje is een geweldige voorziening. De buurtbewoners zijn van plan om een barbecue te orga- niseren, voor jong en oud, want het draagt bij tot ontmoeting." Zie ook pagina 'wijk en streek' SCHIEDAM - Natuurcentrum De Boshoek deed afgelopen zondag weer goede zaken met de tradi- tionele kindermiddag. Creativiteit stond voorop. Zo konden er koolmezenkasten worden getimmerd, kabouters van taken worden gemaakt en uilenbal- Foto: Roger van der Kraan len worden uitgepluisd. Ook konden kinderen zelf buttons persen, iets wat erg in trek was. Wie even uit wilde rusten van al dat harde werken. kon onderuit in de kinderbioscoop waar de hele mid- dag door films werden gedraaid. SCHIEDAM - De twee miljoen euro die (oud-)minister Pechtold voor de wijken Groenoord en Nieuwland heeft bestemd, gaan alleen naar deze wijken toe. En niet naar de wijk Oost zoals vorige week in deze krant stond. Wethouder Maarten Groene heeft wel (met moeite) geld bij- een geharkt om de problemen van Oost aan te pakken. 'Nieuw geld' dus waarvan Oost ruim een half miljoen krijgt voor sociale activiteiten zoals een nieuwe speelplek, een enquete en sport- en spelmiddagen. Vol gende week maandag gaat de raadscommissie Samenleving en Bestuur het voorstel voor extra subsidie voor Oost beoordelen. SCHIEDAM - SWS Schiedam biedt zaalvoetballers van 16 tot 23 jaar de kans om deze zomer deel te nemen aan een futsaltoernooi in Spanje. Op zaterdag 24 maart worden hier- voor tussen 19.00 en 21.00 uur se- lectiewedstrijden georganiseerd in sporthal Margriet. Deelnemen aan het selectietoernooi kost 2,00 euro. De geselecteerde voetbal lers wor den wel geacht in de aanloop naar het Spaanse toernooi enkele hand- en spandiensten te verlenen. Inschrijven kan tot 20 maart om 16.00 uur bij buurtsportwerkers Jer ry Monkau, 06-110 286 93 of jerry. monkau@welzijnschiedam.nl en Emanuel Amado, 06-333 192 69 of emanuel.amado@welzijnschiedam. nl. In de selectiewedstrijd is plaats voor maximaal dertig fut sallers. SCHIEDAM - De vaste klan ten van Mitzi Mode kunnen za terdag 31 maart genieten van twee, mgelijk drie, modeshows van Mart Visser in het gerestau- reerde stadhuis. Visser toont zijn nieuwe pret-a-porter-collectie. Het is Mitzi Ottevanger van Mitzi mode gelukt om Neer- lands beroemdste couturier naar Schiedam te halen omdat haar zaak dit jaar twintig jaar bestaat. In de winkel aan de Boterstraat 89 zal Mart Visser, onder het genot van een hapje en drankje, de klanten van Mitzi mode een persoonlijk advies geven. Burge- meester Verver woont de unieke show bij. SCHIEDAM - Diabetespatien- ten kunnen donderdag 29 maart in het Vlietland Ziekenhuis hun glucosemeter laten controleren. Alle bij het Vlietland bekende di- abetespatienten hebben hiervoor al een persoonlijke uitnodiging ontvangen. Zij worden op een afgesproken tijdstip ontvangen door de diabetesverpleegkundi- gen. Het is belangrijk dat de uitslagen van de metingen met de glucosemeter zo nauwkeurig mogelijk zijn om te voorkomen dat patienten grote gezondheids- problemen krijgen. De controle houdt in dat de me ters worden nagekeken op be- trouwbaarheid, de bijbehorende strips worden gecontroleerd op datum, en er wordt gekeken of de prikpen nog goed werkt. De controle neemt zo'n 10 minuten in beslag. Patienten die geen uitnodiging hebben ontvangen en hun glu cosemeter ook willen laten controleren, kunnen telefoniseh contact opnemen met de dia- betesverpleegkundigen, tel. 204 41 17, tussen 11.30 uur en 12.00 SCHIEDAM - Jim van den Bosch, Tom van de Waal en Stefan Bohm, 3 leerlingen uit groep 8b, vertegenwoordigden zaterdag 10 maart basisschool De Regenboog bij het Neder- lands Kampioenschap school- bowlen dat gehouden werd in Schiedam. Zij namen het op tegen 79 an dere schoolteams. Om 15.00 uur bleek dat ze achtste waren geworden in de voorrondes, de eerste zestien teams hadden een plek in de finale. Jim, Tom en Stefan waren in vorm en hadden na drie gespeelde games 954 punten. Goed voor een tweede plek. De beste score was 956 punten. Deze punten opgeteld bij de sco re in de voorronde bleek goed voor zilver. 7500 m2 klassieke en moderne meubelen en verlichting OPENINCSTUDEN MAANDAG van 11.00 tot 17.30 uur DINSDAG T/M DONDERDAG van 9.00 tot 1730 uur VRIJDAG van 9.00 tot 21 00 uur ZATERDAG van 9.00 tot 17.00 uur IEDERE EERSTE ZONDAG VAN DE MAAND GEOPEND van 11.00 tot 17.00 uur Per stuk nu voor slechts nu slechts Rottr Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde drijventerrein Reijerwaard) 010-292 10 26 Meubelen 010-292 10 22 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid A15 afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR www. straluma. n Y

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 1