Thriller over Holleeder van Rotterdammer Gerhardt Mulder Laat deur veilig open met de preventiehaak OUDE LUXOR maasstad! coeddoel Win een Rosa Di Luca bedelarmband en collier! Zie onze leuke arransementen c r r v voor Pasen op 0909 - 50 10 699 Unieke lezersaanbieding Nu met 7,50 korting naar SPIRIT OF THE DANCE THEATER maasstad puzzel €200 CARAVANS V v www.lommerrijk.nl ofbel 010-422 00 11 i 4* \Maardg www.corolie.nl cor olie Woensdag 21 maart 2007 tx 63 weekbladen Spirit of the Dance bestaat 10 jaar en de dansers van 's werelds grootste lerse Dance Show vieren dit exclusief in Rotterdam. In het oude Luxor Theater zijn alle hoogtepunten van de lerse dans van het afgelopen decennium te zien. Spirit of the Dance is een adembenemende productie die barst van energie met een mix van de traditionele lerse cultuur en moderne lerse dans. Krachtige, ener- gieke en adembenemende danscombinaties gemengd met gepassioneerde tango, flamenco en salsa. De 10th Anniversary Tour van Spirit of the Dance wordt nog spec- taculairder, dynamischer en overweldigender dan ooit te voren. Laat u overdonderen door de grootste dansshow ooit! Aanbieding Op dinsdag 3 tot en met maandag 9 april a.s., aanvang 20.00 uur*, speelt de voorstelling Spirit of the Dance in het oude Luxor Theater te Rotterdam. Lezers van Maas- stad weekbladen zijn van harte uitgenodigd op het verjaardagsfeest van Spirit of the Dance. Wanneer u nu reserveert, ontvangt u 7,50 korting per kaart op de reguliere toegansprijs van 1 e rang 35,-, 2e rang 30,- en 3e rang 25,-. De kaarten kunt u bestellen aan de kassa van het oude Luxor Theater 010 - 484 33 33 o.v.v. 'lezersactie Maasstad'. Bungalowpark Posterbos heeft voor de gasten een welkomstcadeau met Pasen www.posterbos.nl Tel. 0475 - 402 589 Hotel De Oude Molen westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam fEen maf avondje") uit eten? Avondvullend. P Onbeperkt eten, drinken en entertainment. Voor nieuwe of gebruikte caravans SPECTACULAIRE HUISSHOW Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 Zo doet u mee! De oplossing uit nummer 4 is: paspop. De winnaars van de Diana 28 naaimachine van Lewenstein hebben schriftelijk bericht ontvangen. Straatweg 99 - Rotterdam door Vincent Wernke ROTTERDAM - In zijn nieu- we thriller 'De loodgieter - De zaak Willem Holleeder' ver- mengt Gerhardt Mulder (67) feit en fictie. Verhalen over de vermeende topcrimineel Willem Holleeder vormen het vertrekpunt voor een theorie waarin justitie zelf verantwoor- delijk wordt gehouden voor de reeks liquidaties in de Amster- damse onderwereld. „In wer- kelijkheid wordt Holleeder van alles en nog wat beschuldigd en ik heb dat omgedraaid", aldus Mulder. Willem Holleeder kijkt je vanaf de cover van de thriller 'De loodgie ter' van de Rotterdamse schrijver Gerhardt Mulder aan. Zijn nieuwe thriller draait om de vermeende topcrimineel die volgens justitie de hand gehad zou hebben in meerdere liquidaties. Het lijkt gewaagd om daar een boek over te schrijven met daarin een eigen theorie over de gang van zaken. „Ik ben ner- gens bang voor", reageert Mulder. „Holleeder komt goed weg in dit boek. Hij is bovendien meer een bijfiguur. Er staat niets in over zijn zogenaamde misdaden. Het is eer- der justitie die de zwarte piet krijgt toegespeeld." Hoofdpersoon is rechercheur Post van de Criminele Inlichtingen Een- heid. Hij krijgt opdracht het lek op te sporen, waardoor belangrijke informatie belandt bij crintinelen en de media. Via de oude advocaat Brantowicz stuit Post op een aantal voorvallen rond de vele liquidaties in de stad. Voor hij het weet staat ook hij op de hitlist, maar van wie? In de theorie van Gerhardt Mulder is het justitie zelf die achter de liquidatie van een aantal topcrimi- nelen zit. Alleen zo kunnen ze deze gangsters, die ze maar niet veroor- deeld krijgen, afstoppen. „Het zou kunnen dat justitie zoiets uit wanhoop doet", denkt Mulder. „Als ze op een bepaald niveau geen enkele zaak opgelost krijgen, kan ik me voorstellen dat ze denken: dan liquideren we die misdadigers zelf." Het is fictie, benadrukt de auteur, maar wel gebaseerd op fei- ten. Zo is advocaat Bramowicz, die zich met duistere zaken bezig- houdt, duidelijk gemodelleerd naar Moszkowicz. „Hij heeft een andere naam gekregen en bovendien blijft in het midden of het hier vader of zoon Moszkowicz betreft. Waarom ik zijn naam heb veranderd? Mis- schien is hij in werkelijkheid wel een aardige en onberispelijke man. Ik wil voorkomen dat hij zich in zijn eer aangetast voelt." „Ik ben geintrigeerd door oorlog en misdaad", vertelt Mulder over het ontstaan van dit boek. „En dan vooral in de personen zelf. Ik denk namelijk dat iedereen iets van een moordenaar in zich heeft. Als jouw dochter wordt verkracht, ben je waarschijnlijk in staat om de dader te vermoorden. Dat dierlijke instinct heeft iedereen in zich. Het omgekeerde is ook waar. Holleeder is een psychopaat, maar ook hij heeft goede dingen in zich. Zo weet ik dat hij vroeger duiven hield, net als zijn vader. Het boeiende is dat je niet aan iemand kan zien wat hij in zich heeft. Je kijkt ze niet in de kop en krijgt dus nooit een heel goed beeld als je iemand aankijkt." Vanuit de persoon Holleeder ging hij verder nadenken over de vele li quidaties. „Holleeder was een mis- dadiger die ze maar niet te pakken konden krijgen. Het opvallende is dat alle mensen die om hem heen liepen vrijwel allemaal zijn ver- moord en Holleeder niet. Daardoor De Rotterdamse schrijver Gerhardt Mulder: „Als jouw dochter wordt verkracht, ben je waarschijnlijk in staat om de dader te vermoorden." heeft men het vermoeden dat hij er iets mee te maken heeft. Maar bewijzen kunnen ze het niet, dus is dan het wel zeker dat hij het gedaan heeft?" Uiteindelijk draait het boek echter om de oude rechercheur Post, die op de zaak gezet wordt. We volgen Post op zijn zoektocht naar de waarheid. Mulder: „Mijn broer heeft bij de recherche gezeten en hij heeft mij van de nodige informatie voorzien." Gerhardt Mulder schreef sinds 1993 al een groot aantal uiteenlopende boeken, zoals romans, thrillers en een boek vol Rotterdamse wijshe- den. Daarvoor schreef hij ook maar was hij vooral druk met zijn succesvolle bedrijven. „Wat ik leuk vind aan schrijven is dat je helemaal zelf een verhaal kunt bedenken. Mijn eerste boeken gaan over het vreemdelin- genlegioen en de hoofdpersoon uit die boeken, Charlie Bronkhorst, heb ik helemaal zelf bedacht. Op een bepaald moment gaat zo'n per sonage echt leven. Maar je doet het in hoofdzaak voor de mensen die jouw boeken kopen in de hoop dat zij daar plezier aan beleven." Zijn thriller 'De loodgieter - De zaak Willem Holleeder' is nog maar net uit, maar verkoopt erg goed. „Dat heeft met Holleerder te maken", weet Mulder. „Toen mijn uitgever het boek had aangekondigd op de website, waren er meteen mensen die benieuwd waren wanneer het uit zou komen. Zij dachten dat het alleen maar over Holleeder gaat, maar hij is eerder een figurant. Het gaat in hoofdzaak om rechercheur Post en de illegale rechtbank." In mei verschijnt nog een nieuw boek van Mulder. 'De Bergduivel' gaat over een Turk- se militair die zich terug in zijn land onder meer schuldig maakt aan de moord op een Nederlands meisje. „Ik woon een groot deel van het jaar in Turkije en heb gedurende drie en half jaar aan dat boek ge- werkt. Ik ben er zelf erg tevreden over en heel benieuwd hoe mensen erop gaan reageren." als je gerammel hoort. Mocht de in- sluiper de haak toch kapot krijgen, is dat jammer. Maar omdat de deur was afgesloten wordt de schade die is ontstaan vergoed door de verze- kering. Men spreekt dan immers van inbraak." Zeven jaar geleden maakte de po- litieagent het concept van de haak al, maar die is toen in een kast beland. „Bij toeval vond ik de haak vorig jaar e/i heb opnieuw inter net afgespeurd of er inmiddels al zoiets was uitgevonden", vertelt de Rotterdammer. „Ik was verbaasd dat zo'n simpele deurhaak om in- sluipers te weren nog niet op de markt was. Ik rook mijn kans en via een consultantsbureau is er octrooi aangevraagd op het concept van de preventiehaak. Twee bedrijven zijn al gei'nteresseerd in het produceren van mijn haak. Dus als het meezit, is de haak te koop voordat de zomer begint", zegt Saly." Volgens de Rotterdammer kan de haak een succes worden, omdat de constructie simpel en goedkoop is. „Iedereen kan een haak aanschaf- fen en dus makkelijk voor extra vei- ligheid zorgen. Ik verwacht dat de haak rond de tien euro zal gaan kos- ten. Mensen reageren over het alge- meen positief. Readies zijn 'prima uitvinding, handig, dat dit nog niet bestaat'. Er heeft zelfs al iemand gebeld die wilde weten waar de haak te koop is. Die moet nog even geduld hebben," lacht Saly. Voorwaarden: aanbieding is niet geldig in combinatie met andere (pas)kortingen en voor reeds gekochte/gereserveerde kaarten. Deze actie geldt zolang de voorraad strekt. zondag 8 april ook om 14.00 uur en maandag 9 april alleen om 14.00 uur. „De haak is bedoeld tegen insluiping van potentiele dieven, maar gaat inbraak niet tegen. Als mensen willen inbreken, vinden ze toch wel een manier om binnen te komen", zegt de politieagent Aart Saly. foto Rob Kamminga door Lindemarie Sneep ROTTERDAM - Het wordt zomer. Mensen zetten de deur open voor verkoeling. Terwijl het huis wordt geventileerd, hebben insluipers vrij spel om binnen te komen. Een politie- man uit Rotterdam heeft een speciale windhaak uitgevonden Bok's Bungalowpark voor rust en natuur naar GARDEREN. Putterweg 76, tel. 0577-461362. Vraag prosp. aan voor 6-pers. bungalows. Boek nu voor 2007 www.boksbungalowpark.n HULSHORST (VELUWE) Vrijstaande bungalows te huur. Paasweekend vanaf 150,- Gratis folder De Hoefstal. Tel. 0341-451328. Paasarrangementen in Schin op Geul, Zuid-Limburg Aan het begin van het prachtige Gerendal, waar rust en stiite nog echt bestaan! Tel. 043 - 459 12 71 www.hoteldeoudemolen.nl waarmee de deur open en toch op slot zit. Stelt u zich eens voor dat u op een zomeravond lekker in de tuin zit. De keukendeur aan de achterkant van het huis staat open. Een inslui- per licht de windhaak geruisloos uit het oogje en stapt naar binnen, grijpt wat waardevolle spull'en en verdwijnt weer. Opeens ontdekt u dat er iemand binnen is geweest, maar u kunt niets bewijzen. Dit is heel vervelend, zeker als het gaat om de verzekering. Het had voorko men kunnen worden door het plaat- sen van een nieuw middel tegen insluipers, de preventiehaak. Uitvinder van de preventiehaak te gen insluipers is Aart Saly, een Rotterdammer die werkzaam is bij de politie. „De preventiehaak is een soort windhaak met een slot. Je kunt het slot van binnen en van buiten ontgrendelen met een sleutel. Bij de haak wordt gebruik gemaakt van speciale schroeven die stevig verankerd zitten in de deur en deur- post. Mocht een insluiper de haak willen openen, moet hij er hard aan trekken om het te forceren en dat maakt geluid. Als bewoner ben je in de buurt en kun je direct reageren iVervat Rotterdam, Stadionweg 31/33 Tel.: OlO-497 08 22 Vestiging A'dam zondag 25 maart gesloten! voormeerinfojwwwjvervatjnl christelijk schaaktitel rivier in Frankrijk hard- gebakken spek qarantie gezeischaps- spel rekening politieke partij geiijk in het jaar Amerikaanse filmprijs aanschaffen torenomgang T steekorgaan van een insect strijdperk noordoost slotwoord hogesnel- heidslijn handeiing oorspronke- lijke bewoner van Amerika stekken uitroep heetwater- toestel rondedans iwicht 'palen vaartuig klipgeit familielid Europese hoofdstad commerdele zender acrobatische sprong salads plaatsin Florida Javaanse dolk motorschip glad van oppervlak dedato rivier in Nederiand plaats in Utrecht Oudnoors prozawerk windstreek Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl zorgt voor het zieke kind tussen ziekenhuis en thuis Voor belangrijke mijlpalen en speciale gebeurtenissen in het leven zijn bedels svaak een symbolischaandenken. Elk bedeltje vertelt een persoonlijk verhaal. Rosa Di Luca biedt een ruime collectie aan zilveren bedels aan voor iedere gedachte, gebeurtenis, hobby, sport of huisdier. U kunt uw armband personaliseren met Swarovski kristallen, zirkonia of kleurrijke bedels voorzien van emaille. Het geeft uw sieraad een elegante, sierlijke, extravagante of juist stoere uitstraling. De winnaars ontvangen ontvangen een zilveren collier en armband voorzien van enkele bedels. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 22 t/m dinsdag 28 maart 2007 doorgeven via (70 ct. p.m.). ROSA CM LUCA Kijk voor meer informatie op www.rosadiluca.nl of bel 045 - 571 84 15. LOMMERRIJK U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 2006 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 17