lO.OOOste bezoeker voor Lucebert tentoonstelling 5e Schiedamse Dag van de Dialoog over vriendschap Bespaar geld en energie met gratis energieadvies wonen OO De gemeenteraad vergadert anders www.schiedam.nl Wmo-loket in de Stadswinkel officieel geopend Wijkraadpleging in Oost Een Koninklijke onderscheiding? Nu aanvragen! gemeente Schiedam Deze maand informatieavonden Week 12 Woensdag 21 maart 2007 Riinmond f V Gemeenteber Afgelopen maandag opende wethouder Christine Daskalakis officieel het Wmo- loket in de Stadswinkel. Het loket is weliswaar al sinds 1 januari in gebruik maar is nu geheel verbouwd en in bedrijf. Bovendien is het loket sinds kort ook op internet te bezoeken via www.schiedam.nl. De medewerkers van het Wmo-loket staan u graag te woord (Foto: Jan van der Ploeg) Bij het loket kan iedereen terecht voor alle vragen en aanvragen over zorg en welzijn. Bijvoorbeeld voor het aanvragen van rolstoelen, woningaanpassingen, aanvullend vervoer, huishoudelijke hulp, persoonlijke verzorging en maaltijdvoorzieningen. Maar ook voor vragen en advies over onder andere opvoeden, mantelzorg en vrijwilligerswerk krijgt u informatie en advies bij het Wmo-loket. Zaterdag 24 maart tussen 14.30 en 18.00 uur Praat en eet mee en maak vrienden! Op zaterdag 24 maart 2007 vindt de 5e Schiedamse Dag van de Dialoog plaats op zeven locaties: in de vijf wijkcentra van de Stichting Welzijn Schiedam, bij de Stichting Eigen Werk en in de bibliotheek aan het Stadserf. Op deze loca ties organiseren maatschappelijke organisaties gesprekstafels met als thema 'vriendschap'. De Dag van de Dialoog zoekt de overeenkomsten tussen mensen, want soms lijken de verschillen tussen mensen vanwege hun etnische, culturele en religieuze achtergronden groter dan de overeenkomsten. Een centrale vraag is wat Schiedammers eigenlijk met elkaar gemeen hebben. De Dag van de Dialoog is een speurtocht naar wat mensen bindt. Dialooggesprekken De formule van de Dag van de Dialoog bestaat er uit dat steeds 8 mensen van verschillen- de achtergronden met elkaar in gesprek gaan tijdens een maaltijd. Zij gebruiken daarbij een unieke formule die ontwikkeld is door het Platform De Dialoog. Een gespreksleider begeleidt het gesprek. Aan de hand van het thema Vriendschap' en vier bijbehorende vra gen vertelt iedereen aan tafel zijn persoonlijke verhaal. Het gaat hier dus duidelijk niet om een debat of discussie. Er is ook geen publiek, het gaat om zelf meedoen en ervaren hoe bijzonder deze gespreksformule is. Meedoen? Mensen die mee willen doen, kunnen zich opgeven bij een van de wijkcentra, de Stichting Eigen Werk en de bibliotheek aan het Stadserf of via de website: www.schieda- mindialoog.nl. Kinder- en tieneractiviteiten Behalve voor volwassenen worden er ook kinder- en tieneractiviteiten georganiseerd in een aantal wijkcentra. Meer informatie: 06-50240872 Tentoonstelling Vanaf half maart is er in de Stadswinkel een kleine tentoonstelling te zien van eerdere edi- ties van de Schiedamse Dag van de Dialoog. Zo zijn er grappige 'dialoog'-tekeningen te zien die een tweetal sneltekenaars hebben gemaakt tijdens de 2e Dag van de Dialoog in 2004. Deelnemende organisaties De Schiedamse Dag van de Dialoog wordt georganiseerd door een groot aantal maat schappelijke organisaties waaronder: het Anti-discriminatiebureau RADAR, Stichting Welzijn Schiedam (SWS), Woonplus Schiedam, Gemeente Schiedam, Politie Schiedam, Stichting Vluchtelingenwerk Maasdelta afd. Schiedam, Stichting Eigen Werk, Thuis op Straat (TOS), Stichting Multicultureel Schiedam (SMS), Raad van Kerken Schiedam, Opbouwwerk SONOR, Stichting Ouderenwerk NWN, Bewonersvereniging Wonen en Leven, Bibliotheek Schiedam en diverse anderen. Lijst met locaties waar gesprekstafels plaats vinden 1Stichting Eigen Werk, Overschiesestraat 44, Schiedam Oost 2. Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79, Schiedam Oost 3. Bibliotheek Waterweg, Stadserf 1, Schiedam Centrum 4. Wijkcentrum Zuid, Dwarsstraat 42, Schiedam Zuid 5. Wijkcentrum de Erker, Jan van Avennesstraat 32, Schiedam West 6. Wijkcentrum Dreesplein, Dr. W. Dreesplein 2, Schiedam Nieuwland 7. Wijkcentrum de Blauwe Brug, Bachplein 590, Schiedam Noord Een zeer blije Aafke Geuvers (midden) grijpt wethouder Menno Siljee en Diana Wind, directeur van het Stedelijk Museum Schiedam, stevig beet, nadat zij van hen bloemen en een tentoonstellingscatalogus heeft ontvangen. De vrouw uit Hellevoetsluis was woensdagmiddag namelijk al de 10.000ste(!) bezoeker van de Lucebert tentoonstelling in het museum sinds de opening op 28 januari en werd daarom in het zonnetje gezet. Ze was speciaal voor de tentoon stelling naar Schiedam gekomen en was zeer te spreken over het museum, waar ze nadat het verbouwd is niet meer was geweest. Een vriend van haar, die overigens niet op de foto staat, was net teruggekeerd van een museumreis naar New York en vertelde "dat het museum in Schiedam zeker niet onderdoet voor bijvoorbeeld het Guggenheim. En dat zeg ik niet om te slijmen!" Een heel mooi compliment voor het museum, dat zeker nog meer bezoekers naar de stad zal lokken. De tentoonstelling Lucebert, schilder, dichter, fotograaf is nog tot en met 3 juni te zien. Ook de afgelopen zaterdag geopende tentoonstel ling 'Droomoord', dat de menselijke samenleving gebouwd langs de randen van de werkelijkheid laat zien, is zeker de moeite waard. Die tentoonstelling is nog tot en met 1 juli in het museum te bewonderen De gemeente Schiedam is in regioverband gestart met de Rijnmond Wonen++ campagne. Op basis van een gratis energieadvies kunnen huiseigenaren (van woningen van voor 1990) voor een scherpe prijs bijvoorbeeld hun huis laten iso- leren, een HR-ketel laten plaatsen of een zonne-energiesysteem aanschaffen. Wie dat advies besluit op te volgen vergroot zijn wooncomfort, bespaart fors op energiekosten en helpt bovendien de C02-uitstoot in de gemeente te verlagen. Dialooggesprekken Eenvoudig Met het Rijnmond Wonen++ concept wordt het huiseigenaren zo gemakkelijk mogelijk gemaakt om energiebesparende maatregelen te nemen. Op aanvraag komt een adviseur langs, die advies geeft over welke besparingsmaatregelen interessant zijn. Bovendien geeft het advies aan wat de kosten zijn om de maatregelen uit te voeren en ziet de huiseigenaar in een oogopslag hoeveel euro jaarlijks wordt bespaard. Zodra de huiseigenaar besluit welke besparingsmaatregelen gewenst zijn, regelt Rijnmond Wonen++ dat alles uitgevoerd en gei'nstalleerd wordt. Rijnmond Wonen++ is een totaalconcept waarmee de bewoners in een keer alles kunnen regelen. Kosten terugverdienen De kosten voor het nemen van energiebesparende maatregelen lijken op het eerste gezicht vaak hoog. Maar of het nu gaat om zonnepanelen, vloerisolatie of optimalisatie van de centrale verwarming, het is de stelregel dat elke investering zich binnen tien jaar moet terugverdienen. In de praktijk is het echter zo dat de meeste maatregelen zichzelf al bin nen vijf tot acht jaar terugverdienen. Gemiddeld wordt een besparing van 30 procent op de energierekening gerealiseerd. Indien gewenst kan de adviseur ook adviseren over de mogelijkheden om de uitvoering van de maatregelen hypothecair te financieren. Informatieavonden Voor wie meer wil weten over Rijnmond Wonen++ worden er vier informatieavonden georganiseerd: Woensdag 21 maart - Bibliotheek Noord, Bachplein 589, aanvang 19.30 uur Donderdag 22 maart - Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1, aanvang 19.30 uur Dinsdag 27 maart - Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32, aanvang 19.30 uur Donderdag 29 maart - Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1, aanvang 19.30 uur. Tijdens deze avonden kunt u zich laten informeren over de mogelijke maatregelen, een indicatie van de kosten en de financieringsmogelijkheden. Met het Rijnmond Wonen++ concept wordt het huiseigenaren zo gemakkelijk mogelijk gemaakt om energiebesparende maatregelen te nemen. Meer informatie Meer weten over Rijnmond Wonen++ kijk op www.riinmond.wonenplusplus.nl of bel naar 0900-102 02 02 (lOct/min). Ook op de website van de gemeente Schiedam staat meer informatie en is de brochure te downloaden. De gemeenteraad Op donderdag 29 maart 2007 vergadert de gemeenteraad. Deze vergadering vindt plaats vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De raadsvergaderingen zijn live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Tijdens de raadsvergaderingen kan gebruik gemaakt worden van het spreekrecht. Burgers kunnen gezamenlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over op de agenda vermelde B-stukken (bespreekstukken). Na de commissievergaderingen is duide lijk welke agendapunten B-stukken zijn. Op 21 maart 2007 zal de gewijzigde concep- tagenda te vinden zijn op de website onder Bestuurs Informatie. Voor het spreekrecht kan men zich aanmelden tot 48 uur voor de aanvang van de verga dering bij de griffier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel. 010-246 5788. Het Stadserf Een nieuw onderdeel van het anders vergaderen is Het Stadserf. Vanaf nu worden de raads- en commissievergaderingen voorafgegaan door een informatieavond: Het Stadserf. Tijdens Het Stadserf kunnen politici rechtstreeks worden aangesproken en ondervraagd, presentaties worden gegeven en allerhande zaken worden toegelicht en aangeprezen. Wie vragen, opmerkingen of suggesties heeft of iets wil presenteren, is op Het Stadserf aan het goede adres. De inbreng vanuit de Schiedamse samenleving is zeer welkom. Het volgende Stadserf vindt plaats op maandag 16 april 2007 van 20.00 uur tot 23.00 uur onder andere in de Aleidazaal van het Stadskantoor. Van 20.00 tot 21.00 uur komen kleine onderwerpen aan bod die niet zoveel tijd vergen en waarvoor men zich op de dag zelf nog tot 12.00 uur kan aanmelden. Voor de grotere onderwerpen kan men zich tot dinsdag 10 april (voor 12.00 uur) nog aanmelden. Dit zijn onderwerpen die om voorbereiding vragen, niet alleen om ze aan de orde te stellen maar ook om reacties mogelijk te maken. Van 21.00 tot 23.00 uur komen deze onderwerpen en presentaties aan bod. Tussen de programmaonderdelen door is er ruim de tijd om in de wandelgangen raads- en collegeleden aan te spreken. Meer informatie vindt u op www.schiedam.nl. Afgelopen donderdag overhandigde wethouder Maarten Groene het eerste exemplaar van de Wijkraadpleging Oost aan het bestuur van de Bewoners Vereniging Schiedam Oost (BVSO). De komende jaren krijgt Schiedam-Oost extra aandacht en inzet, omdat er sprake is van meerdere achterstanden en problemen. Bij die extra aandacht is de rol van de bewoners en bewonersorganisaties, net als in de rest van Schiedam overigens, van groot belang. Via de wijkraadpleging wil de gemeente daarom graag te weten komen wat de inwoners van Schiedam-Oost graag met voorrang aangepakt zien worden in hun wijk. Iedereen in Oost krijgt een exem plaar in de bus en kan via een enquete zijn of haar verbeterwensen aangeven uit negen punten die bij het leefbaarheidsonderzoek onder bewoners als grootste knelpunten naar voren kwamen. De problemen ten aanzien van veiligheid en fysieke knelpunten worden op dit moment al in beeld gebracht. Wethouder Maarten Groene met Dennis van de Berg, voorzltter van de BVSO (Foto: Bart Bos) lemand kan in aanmerking worden gebracht voor een Koninklijke onder scheiding op grond van zijn of haar bijzondere inzet voor de maatschappij. In Schiedam zijn honderden vrijwilligers actief. Daar zijn ongetwijfeld vrouwen en mannen bij die volgend jaar bij de lintjesregen ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag hiervoor in aanmerking komen. Ook mensen die in hun werk een bijzondere prestatie hebben geleverd kunnen een lintje krijgen. Kent u iemand in uw omgeving die wellicht in aanmerking komt voor een onderscheiding dan kunt u diegene voordragen. Koninklijke onderscheidingen Omdat aan de aanvraag van een Koninklijke onderscheiding een lange procedure verbonden is, moeten een dergelijke aanvraag ten behoeve van de volgende algemene decoratieverlening op 29 april 2008 voor 18 augustus 2007 bij de burgemeester zijn ingediend. Het kabinet van de burgemeester begeleidt zo'n aanvraag vanaf het eerste begin, zodat die aan alle regels voldoet. Hiervoor zijn speciale formulieren beschik- baar. Deze formulieren kunt u downloaden via www.lintjes.nl. Formulieren zijn ook op te vragen bij het kabinet van de burgemeester, telefoonnummer 010-246 5477 of per e-mail ihg.brouwer@schiedam.nl. Verder is er een informatiefolder beschikbaar met als titel 'ere wie ere toekomt', uit- gegeven door het Kapittel voor de Civiele Orden. Deze informatiefolder en overige informatie zijn eveneens verkrijgbaar bij het kabinet. Zoals al uit de benaming blijkt, worden Koninklijke onderscheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. Daarnaast zijn er ook gemeentelijke onderscheidingen. Gemeentelijke onderscheidingen. De gemeente Schiedam kent twee gemeentelijke onderscheidingen namelijk De Aleidapenning en de M.C.M. de Grootspeld. De Aleidapenning zal slechts toegekend kunnen worden aan natuurlijke personen, die zich gedurende een groot aantal jaren in zeer hoge mate persoonlijk verdienstelijk hebben gemaakt voor de stad Schiedam en haar inwoners. De M.C.M. de Grootspeld kan worden toegekend aan natuurlijke personen, die zich gedurehde langere tijd verdienstelijk hebben gemaakt voor de stad Schiedam op sociaal maatschappelijk, cultureel, economisch of sportief gebied. De Aleidapenning is van een hogere orde dan de M.C.M. de Grootspeld. Beide onderscheidingen worden bij besluit van het College van Burgemeester en Wethouders toegekend. Wanneer u van mening bent dat iemand voor een van deze onderscheidingen in aanmerking kan worden gebracht, dan kunt u daarvoor een schriftelijk en gemotiveerd verzoek indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders. Hiervoor zijn geen formulieren beschikbaar. Ook voor deze onderscheidingen kunt u nadere informatie verkrijgen bij het kabinet van de burgemeester, telefoon 010-246 5477 of e-mail: ihg.brouwer@schiedam.nl. Colofon Openingstljden Stadswinkel Gemeentelijk Informatie punt Stadswinkel, Stadserf 1 j Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam E-mail: info@schiecfam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedelsende velligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 L "C

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3