maasstad RKWIK komt 36 leden tekort om tot stemming over te gaan Kavel '07: Bouw je eigen huis 30 Maart: KUNST-in-AHOY' Voetbal in de regio Vind jij het Ma asstad-ei op tweede paasdag? r- ;.v Dinkelberg uitblinker maasstad sportflitsen Fusiebesluit HVO/RKWIK/H5C uitgesteld 'Capelle in Zee' Woensdag 28 maart 2007 wx 55 mm WW I M M-mmm Rijnmond zeker van B-league Harga verliest in Eindhoven Onderlinge wedstrijd Axia Schiedam Lentedegen- en Schelvispekeltoernooi Fietsen rond Rotterdam Laatste marathontrainingsloop Dubbel winst SZC T AAA-- '--v- - ,V" rrrriir i ichev Iss cIuIq el rise lenisif In samenwerking met RTV Rijnmond is ergens in Rotterdam door Maasstad weekbladen een paasei verstopt. Door middel van hints (op de radio en in de krant) kunt u erachter komen waar dit ei ligt. Bent u de gelukkige vinder van het paasei, dan heeft u een midweek of weekendje weg gewonnen naar vakantiepark Beekse Bergen. Hier de eerste hint: 1Wat vieren wij dit jaar op 8 en 9 april? 2. Wie herrees uit de dood met Pasen? 3. Welk dier wordt geassocieerd met Pasen? 4. Klein diertje dat ook te maken heeft met Pasen? 5. Welk soort snoepgoed wordt veel genuttigd tijdens de paasdagen? 6. In welk boek wordt het verhaal over Pasen verteld? 7. Wat wordt er vaak versierd met Pasen? 8. Hoe vertaal je Pasen in het Engels? 9. Wat eten mensen bij het ontbijt op Pasen? 10. Waar gaan mensen traditioneel heen op 2e paasdag? VOLLEYBAL - De vrouwenvolleyballers van Rijnmond hebben afgelopen zaterdag in sporthal Groenoord het zwakke Orion een maximale nederlaag bezorgd, 4-0. Door dit resultaat zijn de Schiedamsen zeker van een plaats in de nieuw te vormen B-league. Rijnmond Volleybal heeft nog altijd een kleine kans op het kampioenschap in de eerste divisie B. Dan moet in de laatste drie wedstrijden de kloof van vijf punten met Capelle worden overbrugd. KORFBAL - Het was voor ssc Harga afgelopen zondag even wennen aan korfbal in de buitenlucht. De Schiedamse tweedeklasser leverde bij de herstart van de veldcompetitie in de tweede klasse een slechte wedstrijd af. In Eindhoven deed PSV het net wat beter dan de Schiedammers, 7-3. Harga hoopt op I april op eigen veld tegen Klimop de mislukte ouverture te kunnen vergeten. TURNEN - Gymnastiekvereniging Axia turnt op zondag 1 april in sport hal Margriet aan de Nieuwe Damlaan 5 in Schiedam haar onderlinge wed strijd. De opmars voor de wedstrijd is om 9.30 uur. Leden van de fusieclub die is ontstaan uit Excelsior en Arma, laten hun turnkunsten zien tot on- geveer 14.30 uur. De wedstrijd wordt afgesloten met een turndemonstratie. De toegang is gratis. SCHERMEN - Schermvereniging Trefpunt houdt op zondag 1 april het jaarlijkse Lentedegen- en Schelvispekeltoernooi. Sportiviteit en een on- gedwongen sfeer voeren de boventoon in de toernooien voor degen- en sabelschermers. De wedstrijden met (interjnationale deelname in de spelhal van het Lijnbaancomplex in Vlaardingen beginnen om 9.00 uur. De prijzen worden verdeeld rond 17.00 uur. TOERFIETSEN - Toerfietsclub Rijnmond rijdt op zondag I april, in sa- menwerking met collega-clubs Barrhopoort, Voorne Putten en Zevenhui- zen, de Omloop van Rotterdam. De vier clubs zetten afzonderlijke tochten van 30 kilometer uit. Wie de gekoppelde vier tochten rijdt, maakt een ronde van 120 kilometer om Rotterdam. Deze Omloop van Rotterdam is met pijlen uitgezet en kan derhalve individueel afgelegd worden. Toerclub Rijnmond rijdt de grote ronde ook gezamenlijk vanaf 8.30 uur vanaf de kantine van Hargasport aan de Sportlaan 7 op het Schiedamse sportpark Harga. Individueel kan tussen 8.00 en 9.00 uur (lange afstand) en tussen 9.00 en 11.00 uur (korte afstanden) gestart worden. Deelnemen kost 3,00 euro. Meer informatie: Frans van der Ploeg, (010) 475 15 15. ATLETIEK - De voorjaarsmarathons, zoals de Rotterdam Marathon, na- deren met rasse schreden. Atleten kunnen daarom op zondag 1 april voor de laatste maal deelnemen aan een marathontrainingsloop (9, 16, 23 of 30 kilometer) bij atletiekclub Waterweg in Maassluis. De training wordt in groepsverband en in een vast tempo afgelegd. Voor dit doel worden 'hazen' ingezet. De aangeboden tempo's varieren van 6.00 tot 4.00 minuten per kilometer. De start is om 11.00 uur. Inschrijven kan op 1 april vanaf 9.30 uur bij av Waterweg aan de Dr. Albert Schweitzerdreef 471 in Maassluis. Deelnemen kost 3,50 euro. WATERPOLO - De mannen- en vrouwenwaterpoloers van het Schiedamse SZC kwamen afgelopen zaterdag in zwembad Groenoord tot een overwin- ning. De mannen versloegen Poseidon'56, 12-4. Bij de vrouwen was het succes bijkans nog groter. De Schiedamsen incasseerden tegen Poseidon'56 geen enkel tegendoelpunt, 9-0. door Norbert Veringmeier VLAARDINGEN - Voor de beoogde fusie tussen HVO, RKWIK en HSC zou het af gelopen vrijdag een beslissen- de dag zijn. Bezwaren vanuit RKWIK-hoek dat de besluit- vorming in het fusietraject juri- disch niet juist zou zijn, maakte dat vorige week uit voorzorg werd besloten dat er alleen over de fusie gestemd zou worden als bij de betrokken vereni- gingen 2/3 van de leden de ledenvergadering zouden be- zoeken. Hoewel de opkomst bij met name RKWIK en HVO erg hoog was, werd deze mini- maal benodigde opkomst niet gehaald en dus werd er op 23 maart nog niet gestemd over de fusie. Binnen HSC was de fusie al langer een gelopen race. Met een unaniem 'ja' werd dit vrijdag nog eens be- krachtigd door de leden. Binnen HVO bleek afgelopen vrijdag dat de fusie ook de handen op elkaar krijgt. Want hoewel er niet vol- doende leden waren om officieel tot stemming over te gaan, werd er onder de 125 aanwezigen een of- ficieuze peiling gehouden. In deze peiling bleken 123 leden voor de fusie, een was er tegen en een gaf nog geen mening. De bijzondere algemene ledenvergadering van RKWIK trok vrijdag maar liefst 201 stemgerechtigden naar park 't Nieuwelant. Ondanks de enorme opkomst bleken er nog niet ge- noeg stemgerechtigden aanwezig. Om 2/3 van de leden op de been te brengen, hadden er nog 36 stem- mers aanwezig dienen te zijn. Tijdens de RKWIK-vergadering is de mening van de aanwezigen niet gepeild. Daarvoor is de strijd tus sen voor- en tegenstanders nog te gevoelig. Bij de Vlaardingse vier- Met name oudere leden van RKWIK zien het verdwijnen van het huidige clubgebouw dat de club in eigendom heeft en dat met eigen handen is opgebouwd, als een belangrijk punt om tegen de beoogde fusie te stemmen. De tegenstanders vinden dat in het fusieplan te weinig staat tegenover deze bruidschat van RKWIK. Foto: Roger van der Kraan deklasser werd yooral gesproken over een brief van 'verontruste le den' waarin de gang van zaken rond de fusie wordt bekritiseerd. Belangrijkste tegenwerping is dat de fusie juridisch niet op regle- mentaire wijze wordt afgewikkeld. Tijdens de ledenvergadering werd besloten dat een afvaardiging van deze aanvankelijk anonieme groep deze week nog met het bestuur om te tafel gaat om haar bezwaren nog eens toe te lichten. De verwachting is niet dat dit overleg to verdere vertraging zal leiden. Verschil van mening zit in het toe- passen van een juridische dan wel een praktische fusie. Bij een prak- tische fusie wordt geen nieuwe club opgericht maar schrijven de leden van de andere fusiepartners zich over naar de derde partner. Deze snellere weg wordt beoogd door de Vlaardingse fusiepartners en is ook de weg die door de KNVB wordt geadviseerd. De tegenstanders plei- ten juist voor een ingewikkelde ju ridische fusie. Waarschijnlijk is dat een vertragingstactiek in de hoop dat de fusie dan alsnog afketst. Ook wordt beweerd dat het WIK- ers tegen de borst zou stuiten als REGIO - 'Bouw je eigen huis' is het thema van de consumenten- beurs die op zaterdag 31 maart en zondag 1 april 2007 plaats vindt in de Cruise Terminal te Rotterdam. Consumenten kunnen er in contact komen met adviseurs en specialis- ten op het gebied van eigenbouw en particulier opdrachtgeverschap. Bouwen onder particulier opdracht geverschap is momenteel een hot item. Er is in Nederland een grote, snel groeiende groep particulieren die op een eigen kavel een eigen huis willen bouwen. Tegenover deze groeiende vraag staat een beperkt aanbod van (vrije) kavels. Daar komtSverandering in: de overheid street! naar een veel groter aandeel partiqplier opdrachtgeverschap in de totale woningproductie dan het huidi|e niveau. De markt komt dus in beweging, denk bijvoorbeeld aan de ambitieuze plannen van Almere. REGIO - Onder het motto 'Capelle in Zee' wordt woensdagavond 4 april in het Isala Theater Capelle in aan den IJssel een thema- en discus- sieavond gehouden over Kyoto, de uitstoot van C02-gassen ('global warming') en het milieubewustzijn in het algemeen. Het begint om 20.0q uur. Zo wordt 4 april onder andere de film !"An Inconvenient Truth' ver- tooncf* De Amerikaanse oud-politi- cus ei kandidaat Nobelprijswinnaar Al Cjore maakte een indrukwek- kenda documentaire over het broei kaseffect en de effecten van 'Global Warming'. Volgens Al Gore loopt de regio straks onder water als het ijs op Groenland en de Zuidpool is gesmolten. Verder is er een lezing 'Bouwen in zee met de natuur'. Het is een inleiding door Ronald Waterman, universitair docent TU Delft, lid Provinciale Staten Zuid-Holland en onder andere adviseur WL (Wa- terloopkundig Laboratorium) Delft Hydraulics en Ministerie van Ver- keer Waterstaat. De organisatie van dit evenement is in handen van de Lions Club Capel le IJsselrijck. Kaarten kosten 12.50 euro en zijn verkrijgbaar bij de kassa van het Isala Theater. Of door overmaking onder vermelding van naam en adres op rekeningnummer 41.84.75.113 tnv. R.P.F. de Groot. Maak kans op kaarten voor dit evenement door 'Capelle in Zee' te mailen naar prijsvraag@maas- stad.nl. In totaal verloten Maasstad weekbladen in samenweking met Lions Club Capelle IJsselrijck der- tig kaarten. Alles over het bouwen van een eigen huis tijdens de consumentenbeurs die op 31 maart en 1 april in de Cruise Terminal te Rotterdam wordt gehouden. Kavel '07 is een beurs is bedoeld voor mensen degenen die op eigen initiatief of in een collectief vrije kavels willen bebouwen. Websites zijn er wel en daar is veel informa tie te vinden, maar een persoonlijk contact en een persoonlijk advies vind je daar niet. Daarvoor moeten de mensen op pad. Kavel '07 biedt die mogelijkheid wel. Op de beurs- vloer en op de informatiemarkt kan men zich orienteren op de markt voor vrije kavels. Bouwbedrijven, gespecialiseerde architectenbu- reaus, adviseurs, leveranciers, aan- bieders van cataloguswoningen en van bouwgrond en financiele dienstverleners met affiniteit in de zelfbouwsector zijn aanwezig en staan ter beschikking van de 'eigen- bouwers'. Op een centraal 'plein' kunnen bezoekers op spreekuur: ze kunnen dan kostenloos en face to face advies krijgen op het gebied van architectuur, tuinarchitectuur, hypotheken, verlichting en notaiele zaken (onder voorbehoud). Kavel '07 wordt georganiseerd in de goed bereikbare Cruise Termi nal Rotterdam, waar te genieten valt van een schitterend uitzicht op de skyline van de havenstad. Rot terdam beleeft op dit moment het Architectuurjaar 2007. Voor meer informatie kunt u te- recht op www.kavel07.nl. ROTTERDAM - KUNST-in- AHOY' is de kunstbeurs waar niet de galeriehouder maar de pro- fessionele kunstenaar zelf centraal staat. Deze beurs wordt van 30 maart tot en met I april in Ahoy' in Rotterdam gehouden. werkelijk alle disciplines zijn vertegenwoordigd, zoals schilderen, fotografie, beeld- houwen. keramiek, glas, vormge- ving, sieraden e.d. Kortom iedere vorm van kunst is te zien en te koop en wel rechtstreeks van de kunste naar zelf. Door het brede aanbod is KUNST- in-AHOY niet alleen geschikt voor kunstkenners en verzamelaars maar ook voor iedereen die op zoek is naar iets moois voor in zijn woning. De veelvoud aan disciplines biedt mogelijkheden voor ieder budget. Tijdens de beurs worden er ver- schillende activiteiten georgani seerd. Op zaterdagmiddag wordt de publieksprijs uitgereikt. Hier- toe kiezen bezoekers hun favoriete kunstwerk met de stemkaart die ze bij de ingang krijgen. De winnende kunstenaar krijgt een stand aange boden op de volgende beurs. Een van de deelnemende bezoekers wint een waardecheque van 500 euro te besteden op een beurs van KUNST- EVENT. Ook zijn er doorlopend gratis kinderworkshops door Pom pidou Productions Art. Op zaterdag 31 maart start om 16.00 uur een kunstveiling ten bate van het Familiehuis Daniel den Hoed. Dit nieuwe initiatief is ontstaan vanuit het idee dat kunst troost biedt in tijden van zorg en verdriet. Het Familiehuis Daniel den Hoed is het logeerhuis voor fa- milieleden en vrienden van patien- ten van het gespecialiseerde kan- kerinstituut Erasmus MC-Daniel den Hoed. De patienten ondergaan er ingrijpende behandelingen en het is erg belangrijk dat zij van dichtbij gesteund worden door een partner, familielid of vriend(in). Ook biedt het Familiehuis plaats aan polikli- nische patienten - mensen die dagen achtereen in het ziekenhuis worden behandeld maar daarvoor niet wor den opgenomen - en hun familie of vrienden. Het Familiehuis wordt niet gesubsidieerd en krijgt geen reguliere financiele steun van de overheid. De gasten betalen slechts een kleine bijdrage in de kosten. Om de exploitatie rond te krijgen, is het Familiehuis afhankelijk van acties, giften, donaties en sponsoring. Met de veiling van circa vijftig door de kunstenaars beschikbaar gestelde werken wil KUNST-in-AHOY ook een bijdrage leveren. KUNST-in-AHOY in Ahoy Rot terdam is geopend op vrijdag 30 maart van 17.00 tot 22.00 uur. op zaterdag 31 maart van 11.00 tot 20.00 uur en op zondag I april van 11.00 tot 18.00 uur. Entree tien euro, CJP/MJK/65+/studentenpas: acht Euro, kinderen tot 12 jaar gratis. zij zich voor de fusie naar HSC (de oudste club) of HVO zouden moe ten laten overschrijven. Gezien de bezwaren kijken de RKWIK-tegen- standers kijken vooral naar wat de club nu heeft. Er wordt gewezen op het huidige gebouw dat eigendom is van de club en veelal met eigen handen opgebouwd. In het fusiever- haal zien zij niets concreets terug voor het achterlaten van dit eigen dom. Daarnaast worden de beoogde fusiepartners bekritiseerd. HSC zou aan de rand van de financiele af- grond staan en HVO zou een club zijn die zich teveel richt op pres- taties. Anders dan de voorstanders kijken de tegenstanders nauwelijks naar de toekomst. De voorstanders zien juist een enorme kans om de club te verbreden en op een prachtig en goed uitgerust complex te gaan spelen. De manier (soms erg op de man) waarop de tegenstanders (waaron- der enkele prominente (oud)leden) het 'spel' uitspelen, wordt inmid- dels door andere leden met gefrons- te wenkbrauwen bekeken en leidt als reactie juist weer voor meer sympathie voor de fusie. Hoe dit alles zich de komende week ont- wikkelt, blijft nog even spannend. Al het (juridische) getouwtrek tus sen de voor- en tegenstanders bij RKWIK zorgt er in ieder geval voor dat het fusiebesluit is uitgesteld tot woensdag 4 april. On- geacht de opkomst is de dan te houden stemming op dat moment wel geldig. Na die vergadering zal blijken of de leden van de betrok ken clubs de fusie echt kunnen gaan uitwerken en of de gemeente Vlaardingen aan de slag kan om het aangekondigde sportpark in park't Nieuwelant te realiseren. Ook zal blijken of en in hoeverre de hui dige scherpe tegenstellingen binnen RKWIK na een 'ja' of 'nee' weer kunnen worden weggepoetst. VLAARDINGEN - Binnen de zwemploeg van ZVVlaardingen gold Timo Dinkelberg als de grote uitblinker tijdens de derde ronde van de ZRO-competitie in Dor drecht. De Vlaardingse ploeg ver- dedigde hier haar vierde plaats op de ranglijst. Dinkelberg behaalde eerste plaat- sen op de 200 meter rugslag en de 50 meter vrije slag. Op deze onder- delen zwom hij ook de limiet voor de NJK. Victor Poot zwom even- eens een limiet en wel op 200 meter vrije slag. Zijn tijd was goed voor een derde plaats. Hila Noorzai werd tweede op de 50 meter schoolslag. Kimberley Albers werd tweemaal derde: op de 50 meter schoolslag en de 50 meter vrije slag. Paul Brink- man werd tot slot derde op de 200 meter vlinderslag. Bij de estafettes behaalde ZVVlaardingen nog eens drie derde plaatsen. VVK boekte afgelopen zaterdag de derde overwinning op rij. Door de winst op laaggeklasseerde Delft, 3-0, heeft de Kethelse ploeg de tweede plaats in de vierde klasse C herwonnen. Een positie die aan het einde van het seizoen recht zou geven op directe promotie. Foto: Roger van der Kraan REGIO - Hargasport (zaterdagafde- ling) vierde afgelopen zaterdag de promotie naar de vierde klasse. De Schiedamse ploeg van trainer Mario Krabbendam versloeg concurrent Sportief, 2-0, en stelde daarmee de tweede plaats zeker. Voor Hargas port kan er echter nog meer in het vat zitten. De Schiedammers staan op gelijke hoogte met cvc Reeuwijk en beide ploegen gaan in de laatste twee competitieronden de strijd aan voor het kampioenschap. Achter de twee koplopers aast HBSS nog steeds op een plaats in de nacompe- titie. De Schiedammers herpakten zich afgelopen zaterdag na het te- leurstellende gelijkspel tegen Rijn- streek. Bij SVS werd eenvoudig met groot verschil gewonnen, 0-8. Voor eersteklasser Deltasport is de strijd om een nacompetitieplaats voortijdig gestrand. De Vlaardin- gers verloren zaterdag van 's Gra- venzande, 3-0. De uitslag was wat geflatteerd. Deltasport had bij een 1-0 achterstand verschillende mo gelijkheden om op gelijke hoogte te komen. 's Gravenzande sloeg echter toe toen de Vlaardingers met tien man kwamen te staan. Michael Brunswijk kreeg tweemaal geel wegens praten tegen de scheids- rechter. Voor DVO'32 staat er nog wel veel op het spel. De derdeklasser strijdt met Maasdijk en Zestienhoven voor direct lijfsbehoud. De directe con- frontatie met Maasdijk liep afge lopen zaterdag uit op een 'onbe- slist', 1-1. Tegen de fysiek spelende Maasdijkers kwam DVO'32 in de tweede helft op voorsprong maar nog nagenietend van de treffer van Michel van Geest zette Maasdijk beide ploegen meteen weer op ge lijke hoogte. In de slotfase werd DVO'32, door het niet toekennen van strafschop, de winst onthouden. Het gelijkspel maakt dat DVO'32 de laatste twee wedstrijden nog in de gevarenzone blijft. Voor RKWIK is het doek afgelopen zondag gevallen. Door de duidelijke nederlaag bij GONA, 6-1, zijn de Vlaardingers in ieder geval ver- oordeeld tot de nacompetitie om het vierdeklasserschap te behouden. Directe degradatie behoort echter ook nog altijd tot de mogelijkhe den. 10

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 10