#ir maasstad 'Niet over een spoor' van Speelman Speelman Win kaarten! Els inc. speelt 'The Hairy Ape' van Eugene O'Neill [uiirlN ROTTERDAM 'Spiksplinternieuw' van Tineke Schouten in het Luxor Theater 6 Mega pixels 169 Weerbestendige compact compact camera 235 USB fotoprinter voorn. Mac en PC Digitale, 1079 Voorstelling 'Victoria' wint Gouden ARTi SHOCK Zondagl april J BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 28 maart 2007 tx 51 I 9 www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater Theater Zuidplein World Music Dance Centre Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u de meest uitgebreide foto/video afdeling van de Randstad. Met keuze uit meer dan 100 digitale foto- en videocamera die demonstratieklaar staan opgesteld om vergeleken te worden. Ook op het gebied van foto/video toebehoren heeft Correct een groot assortiment. Cyber-shot -2697- OLYMPUS J&&.- -1389:- geopend van 12.00-17.00 uur In de rubriek 'In de kijkert' pre- senteren podia uit Rotterdam en omgeving actuele voorstellingen op het gebied van toneel, dans, theater door Vincent Wernke ROTTERDAM - In de trein van Haarlem naar Amsterdam zagen de broers Daan en Joost Speelman zoveel om zich heen gebeuren dat daar de basis werd gelegd voor hun eerste avond- vullende voorstelling 'Niet over een spoor'. Met een vroe- ge versie van dit programma eindigden ze als tweede tijdens het concours om de Wim Son- neveldprijs 2005. Op 14 april staan Speelman Speelman met 'Niet over een spoor' in het Theater van Vlaardingen. „Wij hebben altijd samengespeeld", vertelt Joost Speelman. Hij is met zijn 27 jaar de oudste van de ge- broeders Speelman Speelman. Zijn broer Daan is een jaar jonger. „Daan was altijd al muzikaial bezig en aan het zingen. Ik begon een en cabaret. Lezers van Maasstad weekbladen maken elke week kans op vrijkaarten voor een voorstel ling. beetje mee te pielen op de piano. Toen we dertien, veertien waren zijn we met z'n tweeen gaan zingen, tot iemand ons vroeg om op zijn feestje te komen spelen. Dat deden we voor een kratje bier en daarna is het al- lemaal verder gaan rollen." Joost volgde een economische opleidings maar hield het voor gezien toen de broers optraden tijdens de opening van het culturele seizoen in Harder- wijk. „We stonden voor het eerst in het theater en wisten meteen dat we hiermee verder wilden." Ze schreven zich in bij de Thea- teracademie in Amsterdam, maar hidden het daar na drie jaar voor gezien. Ze wisten wat ze wilden en schre ven zich in voor het Amsterdams Kleinkunst Festival. Ze eindigden daar als tweede tijdens het Con cours om de Wim Sonneveldprijs 2005 met hun programma 'Niet over een spoor' dat een half uur duurde. Sindsdien zijn ze flink aan het sleutelen geweest en inmiddels is 'Niet over een spoor' uitgegroeid tot een avondvullende voorstelling. De broers Daan en Joost Speelman brengen muzikaal cabaret. De twee zijn 14 april in het Theater van Vlaardingen te zien. Op dit moment toeren de broers door het land en ook in het volgende theaterseizoen zal 'Niet over een spoor' in de theaters te zien zijn. In totaal zo'n zestig, zeventig keer. De voorstelling ontstond in de trein, zo vertelt Joost. „We zaten op school, woonden in Haarlem en gingen elke dag met de trein naar Amsterdam. Er gebeurde van alles in die trein en dat eerste half uur van onze voorstelling, speelde zich dan ook echt alleen maar in de trein af. Je ziet zoveel, allemaal kleine dingen, die wij dan uitvergroten. Je kunt veel zaken uit het dagelijks leven gebruiken. Zo belde ik deze week iemand van de gemeente die zei dat je om iets te regelen altijd langs moet komen. Vijf minuten later had ik iemand anders aan de lijn en die regelde datzelfde wel via de telefoon. Daar moet ik dan zo om lachen." Muziek vormt de basis voor hun voorstelling, die valt onder de noe- mer cabaret. „Maar ik weet niet precies wat dat betekent", stelt Joost. „Er is niet echt een woord voor wat wij doen. Onze voorstelling zit vol muziek en beweging. Maar muziek vormt wel de basis, dus noem het maar muzikaal cabaret. Ons programma bevat wel echt onze identiteit, hoe wij als twee broers naar dingen om ons heen kijken." Daan (zang) en Joost (zang en piano) spelen hun voorstelling samen met Lenneke Dijkstra (viool) en Wim van der Meulen (zang/gitaar). De regie is in handen van Lars Boom. Naast een theaterduo zijn Speelman Speelman onder dezelfde naam ook met hun eigen band actief. „Daarmee spelen we de liedjes uit ons programma in popstijl. Dat is eigenlijk gekomen nadat wij ge- vraagd werden om te spelen in het voorprogramma van De Dijk in Paradiso. Drie avonden in een uitverkocht Pa radiso, dat was echt te gek! Daarna hebben we besloten om daarmee door te gaan. Nu werken we met J.B. Meijers, gitarist van De Dijk, aan liedjes. We hebben een programma van zo'n veertig minuten en schrijven ver der aan nieuwe liedjes en aan ons tweede theaterprogramma." Speelman Speelman hopen tij dens het komende Oerol Festival op Terschelling een half uur van hun nieuwe voorstelling te kunnen presenteren en natuurlijk ook te kunnen spelen met de band. Hoe is het eigenlijk om zo intensief samen te werken met je broer? Joost: „Bi- zar, maar je went eraan. Het heeft ook voordelen, haha. Misschien dat anderen op bepaalde momenten, als het even tegenzit, geschokt zouden zijn. Maar Daan weet hoe ik ben en ik weet hoe hij is. Je vergeeft elkaar heel snel, want natuurlijk is er ook wel eens gedonder. Maar het is vooral makkelijk, omdat je elkaar zo goed kent. Je kunt als het ware zonder te kijken dingen doen." 'Niet over een spoor' van Speelman Speelman is op 14 april te zien in het Theater van Vlaardingen, locatie De Salon. Reserveren: 010- 434.05.00 of www.theatervanvlaar- dingen.nl. Meer informatie en complete speel- lijst: www.speelmanenspeelman.nl. Tien lezers van Maasstad kunnen gratis naar 'Speelman Speel man'. Hiervoor stelt het Thea ter van Vlaardingen twee keer vijf vrijkaarten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvoudig: stuur voor aan- staande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl met als onderwerp 'Speelman*. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. Uit de inzendingen worden vijf winnaars getrokken. Over de uit- slag wordt niet gecorrespondeerd. ROTTERDAM - Het Schie- damse theaterensemble Els inc. staat de komende tijd op het toneel met 'The Hairy Ape' van de Amerikaanse toneel- schrijver Eugene O'Neill. De premiere is komende vrijdag in het Fortis Theater aan de Schie in Schiedam. Aansluitend volgt tot en met 31 mei een tournee door Nederland. 'The Hairy Ape' (1921) is in Nederland nog nooit eerder gespeeld. De voorstelling is een felle aan- klacht tegen ongelijkheid. De Amerikaanse schrijver Eugene O'Neill (1888-1953) begon zijn car- riere als realistisch schrijver, maar schreef later onder invloed van fi- losoof Nietschze, psychologen als Freud en Jung en de Zweedse to- neelschrijver Strindberg expressio- nistische stukken. Daarin legde hij de duistere kant van de menselijke ziel bloot. In 1936 kreeg hij de Nobelprijs van de literatuur. Zijn bekendste stuk ken zijn 'Desire under the elms' en 'Rouw siert Electra'. 'The Hairy Ape' uit 1921 is een minder bekend stuk, dat in Nederland niet eerder werd gespeeld. In 'The Hairy Ape' portretteert O'Neill in acht groteske scenes met veel humor de mens in gevecht met zijn bestemming. Deze felle aanklacht tegen ongelijk heid, oorspronkelijk geschreven in ritmisch New Yorks dialect, barst uit zijn voegen van woede en le- venslust. 'The Hairy Ape' gaat over de bonkige Yank, die werkt als sto ker op een oceaancruiser. Mensen als hij houden de wereld draaiende, vindt Yank. Maar als een overbeschaafde rij- keluisdochter hem een harige aap noemt, knakt zijn trots. De man die onwankelbaar leek, raakt het spoor bijster en begint wild en stuurloos De voorstelling 'The Hairy Ape' is een felle aanklacht tegen ongelijkheid. van zich af te bijten. Op zoek naar wraak komt Yank te- recht in een carrousel van vernede- rende en tragische gebeurtenissen. Zijn dolende tocht door de nacht komt tot een wreed en absurdistisch einde. In de regie van Arie Mol, artistiek leider van Els inc., is 'The Hairy Ape' een meeslepende mu- ziektheatervoorstelling geworden. De Mol werkt voor deze gelegen- heid samen met de Rotterdamse componist Frank van Berkel. Zijn energieke en eigenzinnige compo- sities vormen de basis voor 'The Hairy Ape'. Het ensemble van Els inc. is voor dit stuk aangevuld met vijf muzikanten op basgitaar, slagwerk, keyboards, gitaar en trombone. Theaterensemble Els inc. staat on der leiding van regisseur Arie de Mol. Samen met de vaste spelers- groep maakt het gezelschap sinds 1994 geengageerde en fantasierijke voorstellingen, met een mengeling van revue en reflectie. Els inc. verbouwt repertoirestukken of werkt met eigen teksten, geba- seerd op authentiek en documentair materiaal. Els inc. vertelt het tijd- loze verhaal van de eeuwig ploete- rende mens en zijn verlangen naar houvast. Deze rauwe komedie past daarom goed bij het gezelschap. 'The Hairy Ape' wordt gespeeld door Bart Klever, Gusta Geleijnse, Ali Ben Horsting, Yonina Spijker en Joep van der Geest. Muzikanten zijn Rene van Barne- veld, Nico Nijholt, Hans van der Meer, William Bakker en Frank van Berkel. 'The Hairy Ape' is van woensdag 28 tot en met vrijdag 30 maart te zien in Fortis Theater aan de Schie in Schiedam. Reserveren: 010-246.74.67. Daarna o.m.: 25 en 26 april Rotter damse Schouwburg (010-411.81.10) en 12 mei Isala Theater in Capelle aan den IJssel (010-458.64.00). Meer informatie en complete speel- lijst: www.elsinc.nl. ROTTERDAM - De voorstelling 'Victoria' heeft dit seizoen de Gou den ARTi SHOCK gewonnen. Dit is de publieksprijs van de samen- werkende Rijnmondtheaters voor de beste ARTi SHOCK voorstel ling van het seizoen 2006-2007. In 'Victoria', dat een 4,8 kreeg op een schaal van 5, kijkt Dulcinea Lang- felder op een liefdevolle manier naar ouderdom en het hebben van alzheimer. Ondanks de mentale en fysieke ongemakken bezit de 90- jarige Victoria een immense ver- beeldingskracht, die haar de kans geeft om even te ontsnappen aan het vooruitzicht van een naderende, eenzame dood. Hoe ouder Victoria wordt, des te levendiger haar herin- neringen aan dingen die nooit zijn gebeurd. Dulcinea Langfelder Co. cre- eert met een combinatie van mime, zang en dans een hartverscheurend, maar hilarisch portret van Vic toria: een multimediale reis door de verwonderlijke gedachtewereld van een bijzondere dame. ARTi SHOCK, een label bedacht door de samenwerkende Rijnmondtheater, staat voor veelzijdig, prikkelend en vernieuwend theater, soms door be- kende en soms door nog onbekende makers of gezelschappen. In ieder geval garanderen de ARTi SHOCK voorstellingen een zeer bijzondere avond uit in het theater. De Gouden ARTi SHOCK werd dit jaar voor de tweede keer uitgereikt. Vorig jaar ging de prijs naar 'Joe's Garage van Frank Zappa' van Egon Kracht The Troupe. 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa: ma - za 12-18 uur, zo 12-17 uur. zo 1/4 15.00u II Trovatore opera van Verdi door Staatsopera van Tatarstan ma 2/4 20.00u Yamafo Shin-On fysieke en ritmische show door The Drummers of Japan wo 4/4 20.00u RobdeNijs met zijn Pur Sang band. Vakmanschap en pure klasse www.luxortheater.nl 010 484 33 33 Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa: ma-za 12-18 uur, zo 12-17 uur. di-ma 3-9/4 20/14u Spirit of tfie Dance 10th Anniversary Tour, exclusief in Rotterdam! di-do 10-12/4 20u Monty Python's Flying Circus Humor met een hoofdletter H! 010 20 30 203 Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-za 11 -18 i www.theaterzuidplein.nl do 29/3 20.00U NORMAAL Theatertour Akoestische show van hoog niveau do 29/3 20.15u 3 X Nieuw Cabarettalent (Line up: www.theaterzuidplein.nl) vr 30/3 20.00u Rob Urgerten Badiaan Geleijnse Spoedcursus humor Het theater als collegezoal! vr 30/3 20.15u De Nieuw Amsterdam Rinoceros I Een hoogtepunt in het absurdistisch theater za 31/3 20.15u Samba Schutte Jandino Asporaat Dubbelprogramma cabaret zo 1/4 14.15u Poppentheater Jacobus Wieman De Sprookjesmars (jeugd 4+) do 5/4 20.00u Country Road Een weg langs de verschillende stijlen van Country muziek 2 444 516 www.wmdc.nl Pieter de Hoochweg 125, 3024 BG Rotterdam info@wmdc.nl 30/3 Mohamed llias groep Rai en Regadda uit Marokko, €10 - €8 Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). 11. Ltj ROTTERDAM - Tineke Schouten, de koningin van de typetjes, keert op veler verzoek terug in het nieuwe Luxor Theater met haar theater- show 'Spiksplinternieuw'. Van don- derdag 5 tot en met zaterdag 7 april en van woensdag 11 tot en met 14 april staat ze in het Rotterdamse theater. Tineke Schouten brengt zo- als altijd een bonte mengeling van sketch, revue, cabaret, conference en herkenbare typetjes. Tineke Schouten (Utrecht 1954) is een graag geziene artiest in de Nederlandse theaters. Sinds haar theaterdebuut 'Tien met een gnif- fel' (1981) trekt ze voile zalen. Ze is vooral bekend van haar vele ty petjes, die haar de bijnaam 'ko ningin van de typetjes' opleverde. Gevraagd naar waar de inspiratie voor die typetjes vandaan komt, schrijft ze op haar website: „Ik haal inspiratie uit het dagelijks leven. Ik kijk altijd goed om me heen en probeer gekke types na te doen. Sommige sketches schrijf ik in een dag, andere doe ik weken over." Al in haar jeugd trad Tineke Schou ten op tijdens schoolfeestjes en vanaf haar twaalfde was ze regel- matig op de radio te horen. Toen ze veertien was won ze haar eerste talentenjacht. In 1974 nam ze haar eerste solo-lp op en daarna werkte ze bij Cabaret Herman Berkien. In de zomer van 1982 brak ze landelijk door met het nummer 'Lenie uit de Takkestraat'. Dit succes zorgde er ook voor dat ze in de theaters steeds succesvol- ler werd met voorstellingen als 'All you need is lach', 'Lach vegas' en 'Showiesjoo'. Verschillende van haar shows werden op televisie uit- gezonden en inmiddels is er ook een dvd-box verkrijgbaar met haar werk. Ook in haar voorstelling 'Spik splinternieuw', inmiddels bezig aan het derde seizoen, brengt ze weer een bonte mengeling van sketch, re vue, cabaret, conference en heerlijk herkenbare typetjes. Van Spaanse Mama tot Maxima, van Bep in de gevangenis tot K3, allemaal lekker Tineke Schouten kruipt in de huid van Karin Bloemen. aangezet, perfect getimed en heel herkenbaar. Hoewel Tineke Schou ten vooral de lach laat zegevieren zijn er in 'Spiksplinternieuw' ook momenten waarop ze met haar lied jes en gevoelige stemgeluid een moment van ingetogenheid brengt. De Artiestenparade, als altijd de succesvolle uitsmijter, ontbreekt ui- teraard niet. Tineke Schouten schrijft haar tek sten zelf en componeert haar ei gen muziek. In 'Spiksplinternieuw' wordt zij op het toneel begeleid door een zevenkoppig orkest onder leiding van Frank van Wanrooy. Gevraagd naar haar motivatie om na al die jaren nog steeds op het toneel te staan, schrijft ze op haar site: „Iedere dag is weer anders. Pu- bliek, zalen, directeuren, theaters, stemming van jezelf, timing. Ver- gelijk het maar met een voetballer, elke dag weer trainen om beter te foto Roy Beusker worden. Als het in je cellen zit dan moet het eruit, je moet het doen. De bal moet in de goal, de lach moet gescoord!" 'Spiksplinternieuw' van Tineke Schouten is te zien in het nieuwe Luxor Theater van 5 tot en met 7 april en van 11 tot en met 14 april. Reserveren: 010-484.33.33 of www. luxortheater.nl. Meer informatie is te vinden op www.tinekeschouten. nl. SONY DSC-W40 DIGITALE FOTOCAMERA Dankzij de hoge lichtgevoeligheid biedt de Sony W40 scherpere resultaten bij het fotograferen van bewegende onderwerpen, binnenopnamen of het maken van natuurlijker ogende beelden zonder flitser. Carl Zeiss Vario- Tessar 3x optische zoomlens en een Sony SONY Super HAD CCD van 6 Megapixel. Voorzien van een 6x precisie digitale zoom en 13x VGA Smart Zoom. LCD display van 5.1 cm. Afm. 5.9x8.9x2.3 cm. CORRECTPRIJ S Art.nr. 306154 OLYMPUS OLYMPUS MJU-740 DIGITALE COMPACT CAMERA De krachtige 5x optische zoomlens voor uitmuntende fotografie, met een bereik van 36-180 mm en de 23 verschillende sceneprogramma's bieden eindeloze mogelijkheden. In rood uitgevoerd. Afm. 9.6x5.4x2.4 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 318247 AGFA AP1100 FOTOPRINTER Compacte foto printer die een 15x10 formaat foto rint in ca. 60 sec. oorzien van infrarood poort om foto's vanaf een mobiele telefoon te printen, PictBridge en USB voor Mac en PC. Wordt geleverd met 5 vel papier en toner. Afm. 14x20x7.3 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 322571 AW NIKON D80 DIGITALE SPIEGELREFLEX- CAMERA+ 18/ 135 MM OBJECTIEF Semi-prof digitale reflexcamera met 10,2 megapixels. De D80 start op in slechts 0,18 seconden en dankzij de korte ontspanvertraging van de sluiter van circa 80 milliseconden reageert de camera direct. 2,5-inch LCD-monitor met een hoge resolutie. Creatieve fotografie is eenvoudig dankzij zeven Digital Vari-Program-standen. CORRECTPRIJS VANAF Art.nr. 326137 PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN. WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 19