www.schiedam.nl Marktkramen tijdelijk op andere plaats Galerie 93 in Pand Paulus De aanslagen Onroerende-zaakbelastingen 2007 (met een nieuwe WOZ-waarde) en Rioolrecht 2007 worden verzonden, Boomfeestdag 2007 St gemeente Schiedam Week 13 Woensdag 28 maart 2007 Nieuwe expositie Register kinderopvang Gemeente Schiedam r Gemeenteber In verband met de werkzaamheden in de omgeving van het Land van Belofte, is een tijdelijke verbinding gemaakt tussen de Broersvest en de kruising Lange Kerkstraat/Kreupelstraat. Verkeer richting Nieuwe Passage wordt door Broersveld geleid. Dat heeft tot gevolg, dat een aantal kramen van de weekmarkt, die gewoonlijk in Broersveld te vinden zijn, moeten worden verplaatst. (Foto: Bart Bos) Onderstaande ondernemers zullen met hun kramen de komende weken neerstrijken op het Stadserf, zodat ze u ook tijdens de werkzaamheden in het centmm van dienst kunnen zijn: Ron Dronkers (groente en fruit) Rene Dronkers (groente en fruit) Sjaak Visser (bloemen) Jaap Schouten (kaas) W. van der Wei (groente en fruit) T. Njo (dameskleding) Lijenburg (stroopwafels) Grob (dameskleding) J. Koops (huish.textiel) Akcay (drog. artikelen) J. Bakker (stof/.uiger ond.) C. Shahi (dameskleding) Naseer (kinderkleding) P. Lutz (batterijen) L. Njo (kinderkleding) Gundlach (snoepwaren) Wijgaarden (beenmode) W. Vermeulen (poelier) R. Singh (dameskleding) Groenedaal (schoenen) Saied (drog. artikelen) M. van der Wei (AGF) C. Verkaik (zuivel) Kruithof (aardappelen) H. Gelderblom (brood, koek en banket) Cankat (groente en fruit) De Kock (stoffen) Ben en Wil Witmont (noten en zuidvruchten) De volgende ondernemers zijn langs het fietspad van het Land van Belofte te vinden: Sjaak Gantvoort (viswaren) Cocky en Joke (viswaren) Ben Gundlach (viswaren) Jan de Graaf (viswaren) Voor het Groot Schiedams Cafe is plaats ingeruimd voor: Peter Put (bloemen) ,U i Van 1 april t/m 13 mei 2007 is het Nederlands/Belgische initiatief Galerie 93 te gast in Pand Paulus. Galerie 93 stelt zich tot doel het initieren en organiseren van tentoonstellingen en projecten waarbij beeldende kunst en taal (poezie) een relatie met elkaar aangaan. Voor de tentoonstelling in Pand Paulus heeft Galerie 93 negen Nederlandse en Belgische kunstenaars uitgenodigd die taal gebruiken of reageren op het fenomeen taal. Doordat de meeste gevraagde kunstenaars in meerdere kunstdisciplines actief zijn heeft dit in de voorruimte van het pand geresulteerd in een tentoonstelling waar beeld, woord en geluid nauw met elkaar verbonden zijn. In de achterruimte van Pand Paulus zal een projectie te zien zijn van zgn. e-poezie. Over wat e-poezie precies is lopen de meningen uiteen. Sommige omschrijven het als bewe- gende gedichten voor anderen is interactiviteit essentieel. Is het puur typografisch of mag het ook cinematografische poezie zijn? Ook kan het gezien worden als de visuele of con crete poezie van het digitale tijdperk. Galerie 93 heeft voor deze presentatie gekozen om het begrip e-poezie zo breed mogelijk te nemen en zowel puur typografische bewegende gedichten als fdmpjes met poezie als uitgangspunt op te nemen in de projectie. Naast de grote namen in de Nederlandstalige e-poezie als Tonnus Oosterhoff en Mark Boog, die in deze samenwerkt met John van der Wens in Poetry In Motion, is er o.a. werk te zien van veelbelovende talenten als Arnoud Rigter en Jogchem Niemandsverdriet, de laatste sleepte met zijn website nobodyhere.com al diverse prijzen in de wacht. De Opening van de tentoonstelling vindt plaats op zondag 1 april om 16.00 uur m.m.v. Tine Moniek! - poezie, Jet Crielaard - performance en Judith Scholte en Jeroen van Vliet - zang en fender rhodes- geven een impressie van het programma, "Zingen is een zaak van minnaars" waarin zij d.m.v. songs, spokenword, jazz poetry, ontdekken wat liefde is en wat het niet is. Presentatie: Olaf Risee. Bij de tentoonstelling hoort een digitale catalogus, deze is te vinden op: http://galerie93 .risee. net. Hierin vindt u meer informatie over de kunstenaars en links naar hun persoonlijke websites. Pand Paulus Korte Haven 125 Schiedam Geopend: vrijdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur Per 20 maart 2007 is de volgende lokatie opgenomen in het register kin deropvang Gemeente Schiedam: De Kindercaravan, onderdeel van Stichting Kinderopvang Mundo, aan de Westfrankelandsestraat 124 te Schiedam. Het register Kinderopvang ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Aanslag 0ZB WOZ-beschikking Op grond van de Wet waardering onroerende zaken is de gemeente verplicht om perio- diek de waarde van alle onroerende zaken vast te stellen. Vanaf 2007 gebeurt dit zelfs jaar- lijks. Alle onroerende zaken zijn opnieuw getaxeerd. Op het aanslagbiljet gemeentelijke heffingen, waarop de aanslag onroerende-zaakbelastingen (OZB) en de WOZ-beschikking worden gecombineerd, staat de waarde van uw pand en de hoogte van de aanslag OZB vermeld. Het aanslagbiljet ontvangt u met dagtekening 31 maart 2007. Dit is een maand later dan gebruikelijk. Hoe wordt de waarde bepaald Bij de waardebepaling zijn taxateurs uitgegaan van het bedrag dat uw pand op 1 januari 2005 waard was bij verkoop. De wet schrijft voor dat de gemeente bij de waardebepa ling ervan moet uitgaan dat het pand leeg wordt verkocht en onmiddellijk in gebruik kan worden genomen. Dit is bijvoorbeeld bij woningen de vrije verkoopwaarde van het pand. Er mag dus geen rekening gehouden worden met onder meer het waardedrukkend effect van verhuur, erfpacht of anti-speculatiebedingen. Voor de waardebepaling heeft de gemeente de beschikking over veel informatie over een pand waaronder verkoopprijzen uit het Kadaster, luchtfoto's, metingen en al eerder door de gemeente vastgelegde gegevens (bijv. de grootte van een pand en de oppervlakte van een perceel). Deze informatie vult de gemeente aan met de gegevens over veranderingen in de afgelopen periode (verbouwingen en dergelijke). Nadat de gemeente de kenmerken van uw woning heeft vastgesteld, onderzoekt zij de verkoopprijzen van soortgelijke woningen rond 1 januari 2005. Bovendien vergelijkt de gemeente de verschillende woningen in de omgeving. De gemeente bekijkt niet iedere woning afzonderlijk. Vaak volstaat het bezoeken van een of een beperkt aantal woningen in een straat of buurt. De gemeente leidt de waarde van andere vergelijkbare woningen hiervan af. Voor niet-woningen geldt een afwijkende methode van taxeren. U kunt meer over metho- des voor niet-woningen vinden op de website www.wozinformatie.nl/publieksinformatie (rubriek: waardering niet-woningen). Verbouwing aan uw pand Zoals hiervoor is aangegeven geldt voor de WOZ-waarde van 2007 als uitgangspunt dat de waardebepaling plaatsvindt naar de waardepeildatum 1 januari 2005. Als in de periode tussen 1 januari 2005 en 1 januari 2007 de toestand van uw pand gewijzigd is (bijvoor beeld door een verbouwing), dan moet de gemeente daar rekening mee houden. In dat geval heeft de gemeente de waarde vastgesteld naar de staat van de onroerende zaak op 1 januari 2007. De gemeente bepaalt de waarde dan door te kijken voor welke prijs de woning inclusief de verbouwing op 1 januari 2005 zou zijn verkocht. Wat moet u betalen? De waarde van de woningen in Schiedam is tussen 1 januari 2003 (de vorige waardepeil datum) en 1 januari 2005 gemiddeld.met ruim 13% gestegen, terwijl de waarde van de bedrijven gemiddeld 19% is gestegen. Dit betekent niet zondermeer dat u (veel) meer gaat betalen aan OZB. De gemeenteraad heeft namelijk besloten, gelet op de gestegen waar- den, de tarieven te verlagen. Wei zullen mensen van wie het pand meer dan gemiddeld in waarde is gestegen, meer OZB gaan betalen. Daar staat tegenover dat er minder OZB verschuldigd is als de waardeontwikkeling lager dan gemiddeld is. Het bedrag van de aanslag wordt berekend op basis van een tarief per voile eenheid van 2.500,00 van de vastgestelde waarde. De OZB bestaan uit een eigenarenbelasting voor woningen en bedrijven en een gebruikersbelasting voor niet-woningen (bedrijven). Voor 2007gelden de volgende tarieven: Eigenaren woningen 2,53 Eigenaren niet-woningen 4,96 Gebruikers niet-woningen 3,65 Voorbeeld van de berekening van het aanslagbedrag: Stel de waarde van uw woning is vastgesteld op 150.000,00 150.000,00 2.500,00 60 (de uitkomst wordt naar beneden afgerond) De hoogte van de aanslag OZB voor de eigenaar wordt dan: 60 x€ 2,53 (eigenarentarief woningen) 151,00 (uitkomst wordt naar beneden afgerond) Situatie op 1 januari bepalend Voor de bepaling van de belastingplichtige bij de OZB is de situatie op 1 januari 2007 bepalend. Verhuizing, verkoop of andere wijzigingen die zich voordoen na 1 januari heb- ben geen invloed op de aanslag. Hier staat tegenover dat u voor het pand dat u in de loop van 2007 koopt geen aanslag ontvangt. Overigens is het bij verkoop in de loop van het jaar gebruikelijk dat de notaris de zakelijke lasten, waaronder de OZB, verrekent, zodanig dat degene die op 1 januari eigenaar is geen financieel nadeel heeft aan het betalen van de aanslag. Huurder van een woning krijgt geen WOZ-beschikking Als gevolg van het afschaffen van de OZB voor gebruikers van woningen heeft de huur der geen financieel belang bij de WOZ-beschikking. Daarom krijgt de huurder van een woning dit jaar geen WOZ-beschikking. Bezwaar maken Als u van mening bent dat de opgelegde aanslag of WOZ-beschikking niet juist is, dan kunt u binnen zes weken na dagtekening van het aanslagbiljet een bezwaarschrift indienen bij de gemeente Schiedam, team Heffingen en Debiteurenbeheer, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw bezwaarschrift moet gemotiveerd zijn. Indien u bijvoorbeeld bezwaar maakt tegen de vastgestelde waarde, dan moet u aangeven waarom u het niet eens bent met de waarde en ook aangeven wat deze naar uw mening moet zijn. De wetgever heeft in de Wet WOZ bepaald dat kleine afwijkingen in de waarde niet kun nen leiden tot aanpassing van de vastgestelde WOZ-waarde. Als u bezwaar maakt tegen de WOZ-waarde, wordt deze waarde alleen door de gemeente verlaagd als uit onderzoek blijkt dat de waardeverlaging de 'bezwaarmarge' overschrijdt. Voor de gevallen waarin de juiste waarde maar weinig afwijkt van de vastgestelde waarde, is bepaald dat de waarde gehandhaafd zal worden. WOZ-waarde van uw pand: lager dan 200.000 500.000 1.000.000 vanaf 1.000.000 waardeverlaging bedraagt meer dan: 5% van de WOZ-waarde van 200.000 tot 4% van de WOZ-waarde, met een minimum van 10.000 van 500.000 tot 3% van de WOZ-waarde, met een minimum van 20.000 2% van de WOZ-waarde, met een minimum van 30.000 Het heeft alleen zin om bezwaar tegen de waarde in te dienen, als de waardeverlaging vol- gens u meer dan het in de tweede kolom vermelde bedrag is. Gt o (Foto: Jan van der Ploeg) Aan de hand van het volgende voorbeeld zal de werking van de marge worden toegelicht. Stel de WOZ-waarde van uw woning bedraagt 210.000. U bent van mening dat de WOZ-waarde met 5.000 verlaagd zou moeten worden naar 205.000. De gemeente zal op grond van de wettelijke bepalingen het bezwaapschrift echter (moe ten) afwijzen, omdat de waardeverlaging van 5.000 de marge niet overschrijdt. In het voorbeeld is die marge namelijk 10.000 (4% van 210.000,= 8.400, het mini mum drempelbedrag is echter 10.000). Kwijtschelding Indien u de belasting niet - ook niet door middel van een betalingsregeling - kunt betalen, dan kunt u kwijtschelding aanvragen. Dit verzoek moet u dan wel binnen 3 maanden na dagtekening van de aanslag indienen. Een hiertoe bestemd formulier kunt u aanvragen via telefoonnummer 010-2465332. Wenst u bij het invullen van het kwijtscheldingsformulier hulp, dan is het verstandig eerst telefonisch een afspraak te maken. Meer informatie Meer informatie treft u aan in de bij het aanslagbiljet gevoegde bijsluiter en op het WOZ- portaal van de gemeente Schiedam (www.schiedam.nl). Hier is vanaf begin april een taxa- tieverslag te downloaden. Aanslag rioolrecht 2007 iSnsnoov ftesrt 06J? no1 Rioolrecht wordt geheven voor het hebben van een aansluiting op de gemeentelijke riolering. Het tarief voor 2007 bedraagt 127,43 per aangesloten woning of bedrijfspand. Situatie op 1 januari bepalend U bent belastingplichtig als u op 1 januari 2007 eigenaar bent van een woning of bedrijfs pand met een aansluiting op de gemeentelijke riolering of op openbaar gemeentewater. Gaat u verhuizen of bent u reeds verhuisd dit jaar dan heeft dat geen gevolgen voor de aanslag, omdat de situatie op 1 januari bepalend is. Bij verkoop in de loop van het jaar is het echter gebruikelijk dat de notaris de zakelijke lasten, waaronder het rioolrecht, verre kent, zodanig dat degene die op 1 januari eigenaar is geen financieel nadeel heeft aan het betalen van de aanslag. Kwijtschelding Het is niet mogelijk kwijtschelding van rioolrecht te krijgen. Meer informatie: Als u naar aanleiding van dit artikel nog vragen heeft dan kunt u bellen met: - 010-2465666 voor informatie over WOZ/OZB of rioolrecht; - 010-2465332 voor informatie over kwijtschelding, of - 010-2465306 of 2465418 voor informatie over de betaling. Wethouder Yorlck Haan plantte vorige week woensdag, samen met zo'n 150 baslsschoolleerllngen, tijdens Boomfeestdag een aantal bomen In het Prlnses Beatrlxpark. (Foto: Jan van der Ploeg) Colofbn Stadskantoor Tel.(010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 j Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedctsende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 J m v'

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 2