I www.schiedam.nl De gemeenteraad vergadert Voordelig energie besparen Verkiezing voor de Bob Verbiest Cultuurprijs van start gegaan ....en iedereen mag een aanbeveling doen Armoedeconferentie in Schiedam Afdelingen Werk en Inkomen, CWI en UWV in een gebouw gemeente Schiedam Week 13 Woensdag 28 maart 2007 HHHZ Nieuw seizoen rondvaarten van start Iedereen doet mee Wet maatschappelijke ondersteuning Gemeenteber De gemeenteraad Op donderdag 29 maart 2007 vergadert de gemeenteraad. Deze vergadering vindt plaats vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De raadsvergaderingen zijn live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Tijdens deze openbare vergadering komt onder andere aan de orde: Monopole De fractie van de WD heeft aangekondigd tijdens het vragenuur een motie in te dienen over Fair Play in Monopole. Pilot sociaal huis Door het ministerie van VROM wordt geld beschikbaar gesteld om aan een Sociaal Huis in Groenoord nadere uitwerkingte geven. Het Sociaal Huis biedt (als voorbeelden) ruimte voor ontmoeting tussen bewoners, multifunctionele (werk)ruimte voor bewoners (jeugd, ouderen) activiteiten en cursussen, een leescafe, ruimte voor tentoonstellingen en optredens waar zij hun werk of producten verkopenfof ruilen. Uitvoeringsprogramma Veiligheid 2007 De gemeenteraad krijgt het uitvoeringsprogramma ter vaststelling aangeboden. Met dit uitvoe ringsprogramma wordt de mogelijkheid gegeven om te bezien of voldaan wordt aan de inder- tijd gestelde doelen in de nota Integraal Veiligheidsbeleid Schiedam 2005-2009. Aanwijzing Rotterdam Airport De gemeenteraad wordt voorgesteld het college te machtigen een collegelid aan te wijzen om namens de gemeenteraad aan het bestuurlijk overleg over de aanwijzing van Rotterdam Airport als luchtvaartterrein deel te nemen. Spreekrecht Tijdens de raadsvergaderingen kan gebruik gemaakt worden van het spreekrecht. Burgers kunnen gezamenlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over op de agenda vermelde B-stukken (bespreekstukken). Na de commissievergaderingen is duidelijk welke agendapunten B-stukken zijn. Op 28 maart 2007 zal de gewijzigde concept agenda te vinden zijn op de website onder Bestuurs Informatie. Voor het spreekrecht kan men zich aanmelden tot 48.00 uur voor de aanvang van de vergade ring bij de griffier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel. 010-2465788. Het Stadserf Wilt u iets bespreken met de gemeenteraad? Dan kunt u terecht op het tweede Stadserf. Dit Stadserf vindt plaats op maandag 16 april 2007 van 20.00 uur tot 23.00 uur in onder andere de Aleidazaal van het Stadskantoor. U kunt zich tot 12.00 uur op de dag van Het Stadserf nog aanmelden voor kleinere onderwer- pen. Deze komen van 20.00 uur tot 21.00 uur aan bod. Voor grotere onderwerpen kunt u zich tot dinsdag 10 april (voor 12.00 uur) hog aanmelden. Dit zijn onderwerpen die om voorbereiding vragen, niet alleen om ze aan de orde te stellen maar ook om reacties mogelijk te maken. Overigens kunnen hier ook onderwerpen aan de orde worden gesteld die vanuit de gemeenteraad zelf komen. Maar de stad heeft voorrang. Van 21.00 tot 23.00 uur komen deze onderwerpen en presentaties aan bod. U kunt zich aanmelden bij de griffier van de gemeente Schiedam, de heer J. Gordijn. Telefoonnummer: 010 246 57 88. Uiteraard is er tussen de programmaonderdelen door ruim de tijd om in de wandelgangen raads- en collegeleden aan te spreken. Meer informatie vindt u op www.schiedam.nl. In aanwezigheid van haar twee collega-bestuuders Ben van der Velden uit Vlaardingen en Koos Karssen uit Maassluis gaf burgemeester Wilma Verver- Aartsen van Schiedam op woensdag 21 maart symbolisch de aftrap voor de Bob Verbiest Cultuurprijs 2007. Waarom Schiedam, terwijl de uitreiking van de prijs in 2007 in Maassluis zal plaatsvinden? Het antwoord op die vraag is simpel: omdat plaats van aftrap en prijsuitreiking strikt op alfabetische volgorde worden aange- wezen. Nu is de eer aan Schiedam om het startsein te mogen geven en beleeft Maassluis op 12 oktober een feest dat klinkt als een klok. Bij de volgende prijs uitreiking mag Vlaardingen het starsein geven en is Schiedam de stad waar de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Aan de Bob Verbiest Cultuurprijs is behalve een oorkonde ook een geldbedrag verbonden. Is de oorkonde misschien bescheiden, het geldbedrag is dit niet. Aan de Bob Verbiest Cultuurprijs is een bedrag van vijfentwintigduizend euro verbonden. Deze prijs behoort dan ook tot de belangrijkste en grootste cultuurprijzen in Nederland en is zonder meer de grootste in het zuiden van Nederland. Ook in ander opzicht is de Bob Verbiest Cultuurprijs uitzonderlijk. Het is de enige prijs van een dergelijke omvang en zo'n grote reputatie, waarvoor letterlijk iedereen een voor- dracht mag doen. Voor andere prijzen van gelijk gewicht wordt de voordracht meestal in alle beslotenheid door het bestuur besproken. In de periode tussen nu en half tot eind augustus mag in Maassluis, Schiedam en Vlaardingen iedereen z'n zegje doen. Regelmatig zullen de voordrachten ook op deze pagina's worden gepubliceerd en wie ermee in de openbaarheid wil treden is daarin volledig vrij. Pas nadat het bestuur van de prijs uit de voordrachten de nominaties heeft gekozen en deze aan de jury heeft voorgelegd, wordt het stil. De jury namelijk zal de naam van de winnaar, het project of de instelling tot het laatste moment geheim houden. De prijs is een initiatief van de drie gemeenten Maassluis, Schiedam en Vlaardingen en het Fonds Schiedam Vlaardingen en omstreken. En het doel is erkenning te tonen voor die beeldende kunstenaars, initiatiefnemers, podiumkunstenaars, musici, organisatoren, schrijvers, dichters, architecten, onderzoekers, degenen die zich inzetten voor behoud en restauratie van erfgoed en al die anderen die zich met voile overtuiging inzetten voor de cultuur als een van de belangrijkste waarden van onze samenleving. Het reglement is als volgt Aan het doen van een voordracht zijn geen restricties verbonden. Om kandidaat te worden gesteld dient de voordracht wel te voldoen aan de criteria die hieronder zijn afgedrukt. Deze criteria kunnen ook worden gedownload vanaf de website www.bobver- biestcultuurprijs.nl. Hierop bevindt zich ook het formulier dat desgewenst kan worden gebruikt voor het doen van een voordracht. Dit formulier kan zowel per post als via het Internet worden ingestuurd. Ook kan de inzending worden gedaan via de bibliotheken in Maassluis, Schiedam en Vlaardingen. Dejury kent momenteel de volgende samenstelling De gemeente Schiedam en de clientenraad Sociale Zaken organiseren in samen- werking met het Europees Anti Armoede Netwerk (EAPN) een armoedeconferen tie in Schiedam. Deze conferentie wordt op donderdag 5 april gehouden. Het doel van deze conferentie is om op zoek te gaan naar creatieve ideeen om armoede in Schiedam aan te pakken. Daartoe worden vertegenwoordigers vanuit allerlei organisaties (scholen, vakbonden, maatschappelijk werk, kerken, etc.) in gesprek gebracht met men- sen die een inkomen hebben op of rond het sociaal minimum. De betrokken organisaties en mensen hebben inmiddels een persoonlijke uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan deze conferentie. Degenen die geen uitnodiging hebben ontvangen, maar wel graag willen meepraten, kunnen contact opnemen met EAPN, telefoon 030-262 2233. Deze maand worden vler Informatleavonden gehouden, waar Schledamse hulzenbezltters advles kunnen krljgen over het besparen van geld en energie. Wethouder Yorlck Haan gaf tijdens de eerste bljeenkomst, vorlge week woensdag, de aftrap voor de campagne. De laatste van de vler avonden wordt gehouden op donderdag 29 maart In de blbllotheek aan het Stadserf. Aanvang 19.30 uur. Meer Informatie staat op www.schledam.nl kllk op "Energleloket"). (Foto: Jan van der Ploeg) Esther Didden, Jeanne van Heeswijk, Henk Oosterling Auke Pol Hans van der Sloot Martien de Vletter Hans Walgenbach o.a. adviseur beeldende kunst Schiedam en Vlaardingen internationaal werkend projectgericht kunstenaar, docente diverse instituten hoogleraar Cultuurfilosofie Erasmus Universiteit, auteur en onderzoeker componist historicus, journalist (juryvoorzitter) hoofd tentoonstellingen Nederlands Architectuur instituut Rotterdam directeur Historisch Museum Rotterdam vm directeur Centrum Beeldende Kunst Rotterdam De inzendingen worden beoordeeld op Conceptuele kwaliteiten zoals spreekt uit het totaal van het kunstwerk, het project, de uitvoering, onderwerpkeuze en benadering van materie, problematiek of het publiek. Oorspronkelijkheid, waarin begrepen de onafhankelijke wijze waarop de kunstenaar(s) tot een keuze is/zijn gekomen of de wijze waarop een project op een der gebieden van beeldende kunst, letteren, muziek, podiumkunsten, architectuur, museale - en not-for- profit initiatieven op het gebied van het cultured erfgoed steunt op zelfstandig verworven inzichten. Voorbeeldwerking ten aanzien van anderen, waarin begrepen kunnen zijn het bijdragen tot talentontwikkeling en/of aandacht wordt gegeven aan de culturele diversiteit die een kenmerk is van onze hedendaagse samenleving. De mate waarin kan worden gesproken over het trekken van aandacht buiten tie stads- en regiogrenzen. Inzenden aan r o ---* it I H ntit; rnli-nd 1 L' 1"' ih n in i- r1', i f 1 irrVijf, A i H j i. De voordrachten worden gestuurd aan de afdelingen Cultuur van de verschnlende gemeenten of ingediend via de website of via de bibliotheken. Deze toetsen de voordrach ten aan de criteria. De medewerkers van deze afdelingen mogen aanvujle'nde informatie vragen om de voordracht compleet te maken en misschien zelfs meer gewicht te geven. Jury De voordrachten worden voorgelegd aan het stichtingsbestuur die - na toetsing - hieruit een aantal nominaties kiest en deze voorlegt aan de jury. De jury tenslotte wijst hieruit een prijswinnaar aan op grond van de overtuigingskracht, originaliteit en/of voorbeeld werking van de voordracht. Let wel de Bob Verbiest Cultuurprijs is GEEN oeuvreprijs. En ook geen onderscheiding voor werk dat al langer geleden is uitgevoerd, gepubliceerd of opgevoerd. De prijsuitreiking is op 12 okto ber 2007in de Koningshofin Maassluis. Die avond zal even feestelijk zijn ah de uitreiking in 2006 Vlaardingen. V De afdelingen Werk en Inkomen van de gemeente Schiedam, het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) en het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV) zijn vanaf maandag 26 maart in een gebouw gevestigd. Het nieuwe bezoekadres is Stationsplein 79. In het Werkplein Nieuwe Waterweg, zoals het nieuwe bedrijfsverzamelgebouw gaat heten, werken de instanties samen zodat iedereen die werk zoekt, werk aanbiedt of een uitkering nodig heeft voortaan op een plaats terecht kan. CWI heeft in dit gebied een regionale functie. Niet alleen werkzoekenden uit Schiedam, maar ook uit Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland kunnen in het gebouw terecht. hl Op [zondag 1 april] gaat het nieuwe vaarseizoen van de Schiedamse fluisterboten van start. Elke dag, behalve maandag, zijn er drie rondvaarten door de Schiedamse grachten, die vanaf het water een blik gunnen op de vele monumenten, zoals de pakhuizen, branderijen, mouterijen en natuurlijk de molens. Een rond- vaart duurt ongeveer een uur. Het vertrekpunt is museummolen De Nieuwe Palmboom, Noordvest 34 en de rondvaarten gaan van start om 12.00, 13.30 en 15.00 uur. Kaarten zijn vanaf een half uur voor vertrek te koop bij De Nieuwe Palmboom en kosten 6,50 voor volwassenen en 3,50 voor kinderen van 4 tot en met 11 jaar. Kinderen tot 4 jaar mogen (op schoot) gratis meevaren. De rondvaarten zijn via de VVV Schiedam ook te boeken voor gezelschappen vanaf 10 personen. (Foto: Jan van der Ploeg) Heeft u hulp nodig in het dagelijks leven? Met de nieuwe Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) wordt het de verantwoordelijkheid van uw gemeente om dit te verzorgen. Sinds 1 januari 2007 is deze nieuwe wet van kracht. In deze rubriek kunt u lezen over wat deze wet inhoudt en wat dit voor u kan betekenen. In iedere editie een antwoord op een aantal veelgestelde vragen. Indicatiestelling voor hulp bij het huishouden De gemeente heeft ROGplus opdracht gegeven met de invoering van de WMO de indi- caties voor de hulp bij het huishouden te stellen. Voorheen gebeurde dit door het CIZ. Verandert de indicatiestelling daardoor? Veel van de uitgangspunten die door de gemeenten gehanteerd worden, zijn gelijk aan de uitgangspunten die door het CIZ werden gehanteerd. ROGplus gaat hiervan uit. Op dit moment heb ik een maal per week drie uur huishoudelijke hulp. Blijft dit gehandhaafd? Als de geldigheidsdatum van de indicatie na 1 januari 2008 ligt, dan houdt u geheel 2007 uw drie uur hulp per week. Als de indicatie in 2007 afloopt, dan houdt u tot de verloop- datum drie uur hulp per week. U wordt door ROGplus voor de verloopdatum geherindi- ceerd en hierna krijgt u de hulp zoals door ROGplus gei'ndiceerd. Ik denk dat ik in februari 2007 meer hulp nodig heb, omdat ik een operatie onderga. Kan ik dan meer hulp krijgen? Als u denkt dat u vanaf februari meer hulp nodig heeft, dan moet u op dat moment een aanvraag indienen bij de gemeente. Dit kan via ROGplus. Een medewerker van ROGplus bepaalt of er extra hulp nodig is en hoeveel extra hulp er nodig is. Als u inderdaad meer hulp nodig heeft, dan bent u vanaf dat moment geen overgangsclient meer. Elke klant met een indicatie die doorloopt in 2007, is tot de einddatum van de indicatie voor huis houdelijke hulp een overgangsclient, maar uiterlijk tot 1 januari 2008. Ik heb een indicatie tot 2011. Wat gebeurt daarmee? U heeft tot 1 januari 2008 recht op de hulp zoals aangegeven in het indicatiebesluit. Voor 1 januari 2008 vindt er een herindicatie plaats door ROGplus en vanaf deze datum krijgt u de hulp, zoals door ROGplus gei'ndiceerd. Als ik opnieuw gei'ndiceerd moet worden, krijg ik dan net zo veel uren als op dit moment? Omdat ROGplus bij de indicatiestelling veel van de uitgangspunten hanteert, die door het CIZ werden gehanteerd, zal het aantal uren waarschijnlijk niet veel afwijken. Dit zal echter per situatie worden beoordeeld. U heeft geen recht op het behoud van het aantal uren dat u nu heeft. Neemt de gemeente contact op over de datum van herindicering of moet ik dit zelf doen? ROGplus neemt contact op voor het maken van een afspraak. Gebeurt dit onverhoopt niet, dan wordt u verzocht zelf contact op te nemen met ROGplus. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.ni Openingstijden Stadswinkei maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedelsende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Stadswinkei, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 150113100 EA Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3