Rotterdamse architectuur in de schijnwerpers PECO NEW-STYLE gordijnen vitrage 20% korting gordijnen 20% korting PECO NEW-STYLE VOUW- li gordijnen - vitrage raamdecoratie - roedes Op oits NIEUW assort intent Op ons NIEUW assortiment MAASSTAD WEEKBLADEN VOORJAARSBIJLAGE Rotterdam is de architectuurstad van Nederland. Naast het Nederlands Archi- tectonisch instituut (NAi) en veel voor- uitstrevende nieuwbouw, benadrukt de stad dit ook door 2007 uit te roepen tot het 'Jaar van de Architectuur'. Een jaar lang worden er tentoonstellingen en spe- ciaie evenementen georganiseerd. In april start het bijzondere onderdeel Sites Stories. Veertig gebouwen worden op een bijzondere manier in de schijnwerpers gezet. Naast een opvallende aankleding en geluidsfragmenten gemaakt door filmma ker Andre van der Hout, worden er in en- kele gebouwen extra activiteiten georgani seerd. Daarbij valt te denken aan excursies en theatervoorstellingen op locatie. Ook is er een adiotour. Het idee is om een dikke honderd jaar Rotterdamse architectuur te belichten. Van de oude stallen van het Westelijk Handelsterrein uit 1894 tot het fonkelnieuwe Monte video (2005) op de Kop van Zuid. Met originele geluidsfragmenten en verhalen van architecten en ge- bruikers wordt het verhaal achter veertig gebouwen verteld. De adio tour geeft daarmee een nieuwe en verrassende kijk op de stad. Niet alleen stenen maken een stad. Daarom kunnen gei'nteresseerden elke eerste en derde donderdag van de maand onder leiding van een gids een nachtelijke fietstocht maken langs verlichte gebouwen van Rotterdam. Er is tevens een rondleiding door de tentoonstelling 'Architectuur van de nacht' in het NAi. De fietstocht komt onder an- dere langs de KPN-toren op de kop van Zuid en de voetgangerstunnel onder het Wilhelminaplein. Toonaangevend op het gebied van: (absoluut de grootste collectie in de regio) gratis gemaakt, gemeten en gemonteerd (akties in deze advertentie lopen de gehele maand maart) (nergens meer keuze in vouwgordijnen gratis gemeten en gemonteerd a i i Burg. Letteweg 42 A Oostvoorne 0181 -486238 Als u niet bij ons bent geweest, dan heeft u niet alles gezien!!! Nergens meer mogelijk op het gebied van gordijnen, vitrage, roedes en raamdecoratie. In april begint ook uur een rondvaart die zich specifiek richt op de architectonische hoogtepunten van Rotterdam vanaf de Maas. Aansluitend is er ook de mogelijkheid tot het maken een rondrit met een treintje langs de indrukwek- kende architectuur in de bin- nenstad. De minitrein zal in mei dagelijks voorafgaand aan en aansluitend op de archi- tectuurrondvaart vertrekken vanaf het Willemsplein. De rondrit met de minitrein duurt een uur, en biedt net als de rondvaart toelichtingen in het Frans, Duits, Engels en Neder lands. Ook altijd nieuwsgie- rig naar het interieur van een ander? Kijk dan in het kader van Mozaiek Rotterdam in het huis van een verstokte Spar- ta-fan. Haar hobby loopt als een wel heel opvallende rode draad door haar woning. Of bij een bijzonder kunstenaarskop- pel. Zij hebben een voormalig garagecomplex omtoverde tot droomhuis en inspirerende werkplek. Bij andere Rotter- dammers ademt hun woning de heerlijk geurige sfeer uit van koken en eten en vormt de keuken de plek in huis waar alles en iedereen samenkomt. Kom op de koffie! Het programmaoverzicht van Rotterdam 2007 City of Architecture is te zien op www.rotterdam2007.nl. "i2SS£»"*

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 43