AUDREY women Ouderwets buiten spelen T.H. Boot Lederwaren 3191 CL Hoosvliet MAASSTAD WEEKBLADEN VOORJAARSBIJLAGE oivt rondleidingen worden er ook workshops kaas maken gegeven. Kinderen kunnen hun hart ophalen met de step of boerderij- spelen. De boerderijwinkel, waar heerlijke kaas, noten en wijn te koop zijn, wordt na een grondige verbouwing eind maart her- opend. Lekker eten op de boerderij is ook mogelijk. Denk bijvoorbeeld aan een kaas- fondue of een boerenbuffet. Op 6 en 7 april zijn de lammetjesdagen. Meer informatie is te vinden op www.hoogerwaard.info. Het is nog in aanleg, maar in Levend land- bouwmuseum De Kleine Duiker in Baren- drecht is er al genoeg te beleven. De Kleine Duiker is een landbouwbedrijf waarbij his- torische productiemethoden, technieken en sfeer centraal staan. Je kunt dus van dicht- bij zien wat de natuur biedt. Het landbouwmuseum is eigenlijk ook een kinderboerderij. De vele dieren zullen kinderen zeker aanspreken. In mei wordt de jaarlijkse schapenscheerdag gehouden. Meer informatie op www.dekleineduiker. nl. Natuurlijk zijn er nog veel meer mogelijk- heden voor een dagje uit. Handige sites zijn bijvoorbeeld www.uitmetkinderen.nl, www.wegmetdekids.nl,www.gids4kids.nl en www.recreatief.nl. Wie een beetje zoekt, vindt in Rotter dam en omgeving ongekend leuke mo- gelijkheden voor een dagje buitenlucht voor het hele gezin. In de Speeldernis is het middenin de stad ouderwets buitenspelen. Er is een gedeelte voor kinderen tot en een gedeelte vanaf 7 jaar, waar naar hartelust geknoeid mag worden met water en modder. In bomen klimmen, hutten en vlotten bouwen; het kan allemaal in deze spannende natuur- speeltuin. Ouders kunnen ondertussen lekker lui een boekje lezen in het gras. Voor de prijs hoef je het ook niet te laten. De entreeprijs is 60 eurocent. Op 1 april is er een lentefeest in de Speeldernis. Kijk voor meer informatie over de Speeldernis en speciale arrange- menten op www.speeldernis.nl. Verscholen achter bomen ligt midden op een vijf hectare groot prive landgoed in Heenvliet, Rui'ne Ravesteyn. Ravesteyn, gebouwd in 1250, was een versterkt woon- huis met een echte slotgracht. De rui'ne is niet alleen aantrekkelijk vanwege zijn ge- schiedenis, maar ook vanwege de omlig- gende tuinen. Vanaf mei is de jaarlijkse beeldentuin weer geopend. Deze tuin speelt een rol in verschillende arrangementen, waaronder ook een tochtje met de Fluisterboot. De toegangsprijs is 4 euro voor volwassenen en voor kinderen tot 12 jaar 1 euro. Meer informatie op jj www.ruinera- vesteyn.nl. Een dagje nos talgic vind je bij de 17e eeuwse Kaasboerderij Hoogerwaard in Ouderkerk aan de IJssel. Niet alleen de koeien-, scha- pen- en jongvee- stal kunnen be- zichtigd worden, ook de kaasma- kerij verdient een bezoekje. Naast 111 ®JTS Rui'ne Ravesteyn. Een echte hooiberg op het terrein van levend landbouwmuseum De Kleine Duiker. UF"- T>»

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 49