Cabriokoorts met lentekriebels v: Kapje neer en genieten maar. autotaalglas eei fl Amttt maasstad weekbladen voorjaarsbijlage stadsauto's met een vanafprijs van zo'n 22.000 euro waar- door het open rij- den, en dus het ide- ale lentegevoel. in een klap bereikbaar werd voor veel meer mensen. Op dit moment is het een drukte van jewelste ft in de kleine klasse. Peugeot heeft net de gloednieuwe 207 f f. CC gei'ntroduceerd, terwijl ook Nis san (met de Micra C+C), Mitsubishi (Colt CC), Opel (Tigra TwinTop) en Daihatsu met de piepkleine Copen een graantje meepikken. Ook in de klasse boven de kleintjes, de zo- genoemde compacte middenklasse, voeren harde klapdaken de boventoon. Ook hier is Peugeot actief met de 307 CC, blaast Renault een deuntje mee in de vorm van de Megane CC en biedt Opel de Astra Twin- Top aan. Bovendien levert Volkswagen de Eos, gebaseerd op de Golf en voorzien van een ingenieus dak dat zowel open kan schuiven als zich helemaal wegvouwen. Nieuw onder de zon voor 2007 is de Ford Focus Coupe-Cabriolet die over enkele weken in de Maasstedelijke showrooms verschijnt. Zelfs de klasse van de wat meer exclusieve- re cabriolets ontspringt de dans niet. Zoals gezegd levert Mercedes Benz haar SLK af met een standaard stalen klapdak en ook Volvo heeft bij de C70 gekozen voor een dergelijke oplossing. Overigens klapt het dak van de Zweed in drie delen weg, het- geen voor een wat elegantere (want gelei- delijker) daklijn zorgt. Nog niet zo lang ge- leden is ook BMW overstag gegaan, want na jarenlang van halsstarrig vasthouden aan een stoffen kap, verscheen de nieuwe 3-Serie Cabriolet eveneens met een - jawel - volledig stalen dak. En nu zelfs gezwo- ren 'stofkappers' als de Mazda MX-5 met een hard klapdak verschijnen, de sportieve tweepersoons cabriolet werd onlangs ook als Roadster Coupe leverbaar, lijkt de op- komst van de Coupe-Cabriolet echt niet meer te stuiten. Links en rechts schieten de bloembol- len uit hun winterslaap, de vogels fluiten weer volop en ook de zon laat met her- nieuwde energie van zich spreken. Voelt u de lentekriebels al? Dit is de tijd van het jaar om zo veel mogelijk van de na- tuur te genieten, het liefst ook onderweg. Daarbij is een cabriolet natuurlijk het ultieme middel. En het mooie is; in de lente van 2007 is de cabriokeuze ruimer dan ooit! Autofabrikanten hebben de magie van de cabriolet weer helemaal ontdekt. Zo'n tien jaar geleden was een bescheiden aan- tal autobouwers actief op het gebied van de kaploze karren en dat betrof dan vaak louter de grotere merken, maar de laatste jaren lijkt ieder merk wel een cabriolet in z'n programma te hebben. Als het er al niet twee of zelfs drie zijn. Cabrio's zijn er te- genwoordig in alle soorten en maten; van luxueus groot en comfortabel tot compact, licht en sportief. Door die enorme keuze zijn dit dus absoluut gouden tijden voor de liefhebber van open autorijden. Om de situatie een beetje duidelijker te maken, duiken wij voor u in de wereld van de mo- derne cabriolet. Die moderne cabriolet laat zich niet langer in een paar woorden omschrijven. Peugeot zorgde met de komst van de 206 CC (de letters staan voor Coupe Cabrio) in 2001 voor een ware revolutie in autoland. Naar voorbeeld van de in 1997 gei'ntroduceerde Mercedes-Benz SLK, was de kleine Fran- soos namelijk voorzien van een tweedelig stalen klapdak en niet van een zacht dak zoals we dat gewend waren. Hierdoor werd een aantal nadelen van de 'ouderwetse' cabriolet (zoals kou in de winter of een onderhoudsgevoelige zachte kap) opgelost. De reden waarom we de 206 CC een revo lutie toeschrijven, is het feit dat de Peugeot een compleet nieuw marktsegment aan- boorde. Cabriolets gebaseerd op kleine Hollandsche Quiz Prijs incl. 3 uur varen, onbeperkt pannenkoeken eten, ijsdessert, bitterballen, vrij drinken (excl.buitenlands gedistilleerd), muziek en entertainment: www.parinenkoekenboot.nl 24 uursservice Gratis ster- reparatie vanaf WA-extra Rechtstreekse schade- afwikkeling met alle verzekeraars en leasemaatschappijen Maximale korting op uw Eigen Risico Gratis vervangend vervoer tijdens reparatie ertencie Autotaalglas. Zo doen wij het. jtof Met Hans Op De Tocht Tafel Acts Disco Hollandia Pannenkoekenbuffet IJsdessert Bitterballen Vrij drinken (excl.buitenlandsgedistilleerd) -it De Hollandsche avond is een 37j uur durersde avondvaart met live entertain ment amusement aan tafel en een Hollandsche quiz. Uiteraard kunt u onbe- perkt pannenkoeken eten met een ijsdes- sert als toetje, De avond wordt muzikaal ondersteund door Disco Hollandia. De Hollandsche avond is in het bijzonder geschikt voor feesten en partijen zoals: verjaardagen, jubilea, personeelsfeestjes, vrijgezellenavonden en elk artder feest dat echt een feest moet zijn. Afvaarten: vrijdag 13 april, 11 mei, 1 juni, 22 juni en 14 September van 20.00 uur tot 23.30 uur. volwassenen: kinderen 3 t/m 12 jaar: 42,50 p.p. 32,50 p.p. Rotterdam: Parkhaven t.o. Euromast, Tel. (010) 436 72 95 Autoruit Stuk? Bel 0800-0828 Autotaalglas Hoogvliet "regio Rotterdam-Zuid" Mandenmakerstraat 126, 3194 DG Hoogvliet Tel. 010-4387126 Autotaalglas Ridderkerk "regio Rotterdam-Oost" Klompenmakerstraat 16A, 2984 BB Ridderkerk Tel. 0180-490300 autoruitherstI 'ELBEDRIJF Autotaalglas Vlaardingen "regio Rotterdam-Noord" Hoogstad 209, 3131 KX Vlaardingen Tel. 010-460 22 33

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 53