maasstad Peter Kruithofs andere kant: cd vol romantische luisterliedjes w Radio Schiedam alweer twintig jaar in de lucht Even rondsnuffelen bij de Scouting Nieuwe visitedub in de Gorzen r t Schoentje M maasstad 'Het publiek heeft talent' krant netel maasstad wijkkort Aktie-weken 4! 4 m Paasfeest op 't Hoefblad Fluisterboten weer als nieuw Schoon, Heel en Veilig Nieuwland Schiedammer komt met eerste luister-CD Mucho Maestro wint Popprijs Man vernielt huis van ex Graffiti-spuiter opgepakt Aleidastraat 64 Schiedam Woensdag 28 maart 2007 westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Niet erg bekend in deze regio, wel 'wereldbe- roemd' in het Westland. Daar groeide hij op in popbandjes tussen de kassen. Eerst met dialectpopgroepen '3 meter Peter' en later met 'Beet' en deze winter voile zalen trek- kend met de Westlandse mu sical 'Kromme Jongens'. En nu romantische luisterliedjes? Schiedammer Peter Kruithof (44) die nu verstilde liedjes maakt in het Nederlands. Over liefde, eenzaamheid, trouw en het (romantische) vissersleven. Zijn eerste CD onder de naam Kruithuis werd zaterdagmid- dag gepresenteerd in podium- cafe De Graauwe Hengst. Met veel Westlandse fans, muzi- kanten en familie. ■I t Hoera of gecondoleerd? Computercursus Paastafel in De Erker Inloopconcert Grote Kerk Gratis kennismakingsles Tai Chi Tao Avondmuziek Dorpskerk Multi-Cultifeest op Startblok Sierlijke eieren in de Stadswinkel P - tot 15 april Gratis kraslot geen prijs? Co ca Daneen troostprijs - elk tweede paar verkoop of reparatie 10%korting Off.dealer van: Van Lier-Mephisto- Greve-Ara-Verhulst-Loint's-Rohde Gratis parkeren - Maandag gesloten - Pinnen mogelijk Jp5 Postcode Tegen inlevering van deze advertentie SCHIEDAM - Op kinderboerde rij 't Hoefblad in het Beatrixpark is het woensdag 4 april paasfeest. Kinderen kunnen vanaf 13.30 tot 15.30 uur aan de slag met eierdopjes maken en van stukjes stof een scha- penschilderij samenstellen. Natuurlijk komt ook de Paashaas even langs. SCHIEDAM - De fluisterboten gaan vanaf Eerste Paasdag weer varen vanaf het bekende vertrek- punt bij de museummolen aan de Noordvest. Door een schildersbeurt zien ze er weer uit als nieuw, maar door guile sponsoring van Irado en de Lionsclub Schiedam is ook de complete bemanning in het nieuw gestoken. De verwachting is dat er ook dit jaar weer minimaal 10.000 bezoekers op de boten meevaren. SCHIEDAM - In Schiedam Nieuw land gaat vandaag het project 'Schoon, Heel en Veilig 2007' van start. Om de leefbaarheid in de wijk te verbeteren, worden op ini- tiatief van de gemeente, Woonplus, de politie en het opbouwwerk de komende maanden vijf gebieden in Nieuwland aangepakt. Zij willen dat doen in samenwerking met de bewoners, scholen en andere actieve organisaties in de wijk. De officiele aftrap vindt om 12.00 uur plaats bij de tent op de parkeerplaats aan de Van Hogendorpstraat en Van Lim- burg Stirumstraat. Schoon, Heel en Veilig 2007 is een vervolg op een vergelijkbare actie in 2005 die erg succesvol was. Uit de evaluatie bleek dat de samenwer king tussen de verschillende organi saties en de betrokkenheid van be woners belangrijke succesfactoren zijn. Gezamenlijk worden buurten aangepakt met acties als zwerfvuil verwijderen, portieken leegruimen en schoonmaken. De vijf gebieden waar het om gaat zijn die rond de Van Hogendorpstraat Talmalaan, Parkweg, Johan de Wittsingel en de Monseigneur Nolenslaan. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstadnl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m do. 09.00-21.00 uur vrij. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN AOVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: E. Meijer Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uftdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. door Frank Willemse Hij is gewend te entertainen met nummers in het Westlands dia lect. 'Een hete nacht in een koude koelcel' of 'Liefde onder glas' zijn meezingers die iedere Westlander mee kan brullen. Heel anders van toon en tekst dan zijn nieuwe num mers als 'Bij duisternis' of 'Denk eens aan mij'. Dit is de andere kant van mij, ver- telt hij in de pauze als hij, samen met drummer Jump Koch en bassist Herman Jager, zijn luisterliedjes speelt tijdens de presentatie. Num mers die gevoelig en breekbaar zijn begeleid op een akoestische gitaar. Romantische liefdesliedjes. „Hoe die ontstaan? Dat weet ik niet precies. Heel yerschillend". Zo is 'Zing dat liedje' een vrolijke meezinger, een vrolijk slaapliedje Peter Kruithof (midden) presenteerde zaterdag een cd met kwetsbare en authentieke muziek. gemaakt voor zijn kinderen. 'Na- zomer' is precies zo'n instrumen- taal nummer dat in je hoofd blijft plakken, maar 'Vrienden voor het leven' zou zo voor een soapserie gebruikt kunnen worden. De cd is (mede) geproduceerd door Holger Schwedt die het nieuwe al bum van zanger/pianist VanVelzen produceerde. Een plaat die deze week meteen op de eerste plek in de album-charts belandde. Zijn studio mocht gebruikt worden. De top- producer ziet in Peter Kruithof een eerlijk en open artiest -een andere dan die van feesten en partijen-. Dit is heel kwetsbaar; authentiek. Daarom is de plaat neutraal en heel direct opgenomen." Waar lijken de muziek en teksten op? Omstanders noemen verschil lende artiesten. Volgens de een heeft die wel wat van Stef Bos weg, een andere denkt meer aan Johan Verminnen en de volgende aan Acda en De Munnik. Zelf beschrijft hij zijn muziek als 'iets tussen Jack Johnson en Boudewijn de Groot in'. Peter Kruithof is wel erg beschei- den. Geen foto van hem op het hoesje -wel van zijn zoon Ruben. Hij noemt zich anoniem Kruithuis, verscholen achter de muzikanten. Terwijl hij toch alles zelf heeft Foto: Roger van der Kraan gedaan: tekst, muziek, zang en alle gitaren en mondharmonica. On- vervalste romantiek is zijn laatste nummer 'De liefde van een zee- man". Met in elke strofe een oude zeevaartterm: 'Ik vertelde de zee mijn zorgen Zwijgend trok zij zich terug Maar lachend later, stortte zij zich Bruisend over mij heen. Info: www.hoort.nl SCHIEDAM - In april is het alweer 20 jaar geleden dat Radio Schie dam voor het eerst uitzond, toen nog onder de naam StadsOmroep Schiedam. Toenmalig wethouder Chris Zijdeveld opende met het starten van de begintune de eerste uitzending. In de eerste jaren waren de uitzendingen nog uitsluitend via de kabel te horen, maar in het na- jaar van 1989 werd een etherzender in gebruik genomen die uitzond op 106.7 MHz. Ook nu nog is dat de frequentie van Radio Schiedam. De eerste initiatieven voor de vor- ming van een lokale omroep da- teren al uit het begin van de jaren 80. Na enkele inbeslagnames pro- beerden de medewerkers van Radio Boemerang, een van de toenmalige piratenzenders, een legale status te krijgen. Het zou uiteindelijk nog tot 1987 duren tot de lokale omroep een feit was. In de eerste periode werd alleen uit- gezonden op zaterdagmiddag. Later kwam daar de zondag bij, gevolgd door de doordeweekse avonden. Inmiddels is het alweer vele jaren gebruikelijk dat Radio Schiedam 24 uur per dag en 7 dagen per week uitzendt, waarbij het overgrote deel van de programma's overdag ge- w«r Nuclear Playground werd tweede bij de Popprijs Waterweg. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - „Het publiek hier heeft talent", zo grapt de zanger van Nuclear Playground vrijdag- avond in podiumcafe De Graauwe Hengst tijdens de finale van de Popprijs Nieuwe Waterweg. Helaas voor de 'nerdy' zanger en d.e groep uit Ede (Gelderland) werden ze tweede. Met 'jeugdig enthousiasme' gespeelde alternative rock. Glorieus winnaar van de (alweer) elfde editie van de regionale pop prijs werd Mucho Maestro. Een driemanformatie uit Rotterdam. Die waren sterk vooruitgaan in een jaar tijd. Vorig jaar nog uitgeschakeld in de voorronde en nu overtuigend winnaar. Drie heren, waarvan de meerderheid leraar Engels, maakte indruk op de jury met een volwas- sen show. Bijna een theatershow met vele popstijlen. Organisator en directeur van muziekschool Op- maat, Han Remmerswaal, spreekt van cabareteske popmuziek waarin hij zelfs een vleugje Ierse volksmu- ziek herkende. Zeer professioneel, want zelfs de aankondigingen wa ren 'gelikt'. De derde plek was voor de regi onale hoop The Hitchhikers. Op- vallend omdat deze Schiedamse groep alleen covers speelt van The Doors. In 1996 als schoolbandje begonnen en nu al een reiinie. 'Wel een heel goede coverband', verde- digde de jury zich tegen de kritiek. „Meer kwaliteit dan vorige jaren" is de slotconclusie van organisator Remmerswaal. Die, naast bekers en geldbedragen, de winnaars een optreden in Vlaardingen beloofde. 'Check it out' tijdens het Logger- festival in juni. presenteerd wordt en live de lucht in gaat. Radio Schiedam begon op de Korte Haven, maar niet lang na de start werd er verhuisd naar de Passage. Uit die tijd stamt het programma Passage 12, dat ook nu nog op za- terdagochtend wordt uitgezonden. Toen de Passage gerenoveerd werd, moest een ander onderkomen ge- vonden worden. Na een verblijf van twee jaar op de Lange Nieuwstraat werd in 1995 teruggekeerd naar de eerste locatie: de Korte Haven. Vanuit die thuisbasis wist Radio Schiedam steeds beter een plaats te verwerven in het medialandschap. Dat leidde in 2001 ook tot televisie- uitzendingen onder de naam LOOK TV. De laatste verhuizing vond plaats in augustus 2005 en bracht de omroep terug naar de Lange Nieuwstraat. Hier is meer ruimte om alle onderdelen van de omroep voldoende plaats te geven en om zowel de radio als televisie-afdeling verder uit te bouwen. De programma's van Radio Schie dam worden nog steeds voor het grootste deel gemaakt door vrijwil- ligers, waarvan het merendeel al ve le jaren actief is. In de programma's is altijd veel ruimte geweest voor actual iteiten en sport, maar ook voor programma's die vooral 'ge- zellig' zijn is veel waardering. Dat blijkt bijvoorbeeld in de ochtend- programmering, waarin luisteraars via de telefoon kunnen reageren. Het gebeurt dagelijks, dat de tele foon onophoudelijk overgaat. In de toekomst wil Radio Schiedam nog sterker de nadruk leggen op het plaatselijke aspect. Het aanbod van radio- en televisiezenders is de afgelopen jaren, mede door de digitalisering van de media, explo- sief toegenomen. In een tijd waarin alles groter lijkt te worden, ligt de kracht van een lokale zender als Radio Schiedam er juist in dicht bij de luisteraars te blijven, vinden de medewerkers. SCHIEDAM - Een 38-jarige Rotter- dammer is in de nacht van maandag op dinsdag aangehouden omdat hij gedurende de avond daarvoor het huis van zijn 33-jarige ex aan het Dirk Shaferplein had vernield. Ook had hij haar bedreigd. Toen hij weer terugkwam werd hij aangehouden door de politie. Foto: Bart Bos SCHIEDAM - Honderden scou- tinggroepen in Nederland zetten afgelopen zaterdag hun deuren wijd open tijdens de Nationale Scouting- dag, de landelijke Open Dag van Scouting Nederland. Het was een bedrijvigheid van be- lang in Scoutingclubhuizen. Scouts manifesteerden zich ook in stads- en dorpscentra met de voor hen zo typische activiteiten. Het thema van de dag was: 'Ik, jij, wij, samen Scouting'. Bij de scouts van de Van Haaren- groep die hun clubhuis hebben in Bijdorp, waren ook vele activiteiten te doen, zoals kussengevechten ba- lancerend op een balk en ouderwets koekhappen. Scouting is in Nederland de groot ste jeugd- en jongerenorganisatie en telt wereldwijd 32 miljoen leden. In Nederland zijn er 120.000 scouts, verdeeld over 1.250 plaatselijke Scoutinggroepen. SCHIEDAM - Schiedam krijgt er een visiteclub bij. De negende club van ouderen komt voor gezellig- heid, ontmoeting en het scherp hou- den van geest en lichaam, vanaf 4 april bij elkaar in de pastorie van de Heilig Hartkerk. Een visiteclub is een regelmatige ontmoeting van oudere mensen (van tenminste 65 jaar). Als zij bij elkaar komen is er altijd koffie, maar ook een lunchmaaltijd. Ook worden er spelletjes gespeeld, wordt het we- reldnieuws doorgenomen of verteld over het goeie nieuws van bijvoor beeld een eerste achterkleinkind. Knutselen of handwerken is ook mogelijk, net als gedichten maken of de krant lezen. Het belangrijkste is dat de deelnemers er een paar uur lekker uit zijn en contact hebben met mensen van hun eigen leeftijd. Ideaal om niet te vereenzamen en een goeie regelmaat in de week te houden. In de Gorzen werken Ouderenwerk Nieuwe Waterweg Noord, Wijkcen- trum Zuid en de Heilig Hartparo- chie samen om een programma te ontwikkelen voor ouderen in de wijk. Bestaande activiteiten wor den op elkaar afgestemd en nieuwe gestart. Het jongste initiatief is de visiteclub. De club zal om de twee weken op woensdag bij elkaar komen, van 10.00 tot 13.30 uur. Wie als vrijwil- liger mee wil werken of graag als deelnemer naar de visiteclub komt, kan contact opnemen met ouderen- werkster Anneke Verkaaik, tel. 473 57 64. SCHIEDAM - In de nacht van za terdag op zondag rond drie uur zag surveillerende politie een man graffiti spuiten op diverse muren en rolluiken van winkels aan de Hoog- straat. De 22-jarige Schiedammer was in gezelschap van zijn 18-jarige vriendin. Schiedam heeft er een! Wat? Schiedam heeft er een van de 40. Ha, wat dan? Een van de veertig wij ken! Uuuhhh Joh, lees je geen kranten. Een van die veertig wijken, die prachtig moeten worden. Heeft Schiedam dan een hele mooie wijk? Sveaparken? De Goudkust? Of de Ziekenhuisbuurt in West? Nee-ee, domoor, juist een hele slechte wijk. Een wijk die nodig opge- knapt moet worden. Oh, die! Daar hebben we er toch zat van? Van achterstandswijk tot prachtwijk; is dat geen mooie slogan? Prachtig, prachtig? Allemachtig je zal er maar wonen! He, wat negatief nou weer. Krijgen we gratis wat miljoenen van die vrouw eh minister eh. Nou, ik wil niet weten hoe ze heet. Je krijgt in alle gevallen toch mooi een stempel van een achterbuurt. Met dat extra Grote Stedengeld worden wijken als Tarwewijk (Rotter dam), Kanaleneiland (Utrecht) of een wijk in Enschede toch maar mooi opgeknapt. Daar is toch niks op tegen? Je zal er maar wonen. In Nieuwland in je flatje of dure appartement en dan leest iedereen dat jouw wijkie net zo slecht is als het Amsterdamse Bos en Lommer of de Schildersbuurt in Den Haag. Ben je dan lekker bezig? Nee joh, iedereen is jaloers: tientallen steden hangen aan de bel bij Balkenende. Die willen ook geld zien. Steden en dorpen die trots zeggen dat ze ook zo'n slechte wijk heb ben. En tegen elkaar opbieden over verloedering, straatzwervers of aantal- len overvallen. #Neem Vlaardingen. Die komen niet voor in de Top Veertig. En Maas- luis met de Burgemeesterswijk dan? Nee, Schiedam is de gelukkige met Nieuwland. Toch onbegrijpelijk net nu Nieuwland met nieuwbouw er een beetje bovenop komt? Ja en Schiedam Oost zit te schreeuwen om geld voor minder hennep- plantages, een politiepost en schone straten. Wat dachtje van De Gorzen? Of Schiedam West. Heeft die geen extra aandacht nodig? Nou, Schiedam gefeliciteerd met de nominatie Tja, en tevens gecondoleerd! Frank Willemse SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker gaat dinsdag 3 april een computer cursus voor beginners van start. Er is les van 19.30 uur tot 21.30 uur en de kosten zijn 40 euro voor acht lessen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor inschrijvingen: 426 77 67. SCHIEDAM - Wijkcentrum de Erker orgajiiseert op le paasdag van 13.30 uur tot 18.00 uur een gezellige paastafel dansant. De kosten zijn zes euro per persoon. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de administratie van de Erker aan de Jan van Avennestraat 32. Aanmelden kan tot 4 april. SCHIEDAM - Vocaal Ensemble Quattro Stagioni komt zaterdag 31 maart naar de Grote Kerk om het inloopconcert te verzorgen. Er wordt weer een gevarieerd programma gebracht met onder andere koralen van J.S. Bach en werken van Buxtehude, Haydn, Stainer en Wesley. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Tai Chi Tao is een vrije vorm van Tai Chi, gericht op ont- spanning, balans en vitaliteit. Door de zachte, vloeiende bewegingen kun je spanningen afvoeren en nieuwe energie opdoen. De Tai Chi Tao lessen zijn vooral geschikt voor mensen die gericht zijn op activiteit, maar wel op zoek naar innerlijke rust. Wie mee wil doen met een gratis kennismakingsles kan woensdag 4 april langskomen van 19.30 tot 20.30 uur in het CBK Kethel aan de Lindeijer- straat in Kethel. Aanmelden kan per mail: info@innerlijkeglimlach.nl of telefonisch: 470 56 96 of 06 - 44 804 102. SCHIEDAM - Ook dit jaar wordt op Palmpasen de Matthaus Passion van Hans Jansen uitgevoerd. Vorig jaar werd deze compositie van de Matthaus voor de eerste keer uitgevoerd in de Avondmuziek en zeer gewaardeerd. Deze bijzondere passie wordt uitgevoerd door het kamerkoor Musica Sacra. Aanvang: 19.00uur, toegang gratis. SCHIEDAM - Openbare Basisschool Het Startblok viert vrijdag 30 maart het jaarlijkse Multi-Culti feest. De leerlingen van de school worden ver deeld in twee groepen. De ene groep gaat naar de Blauwe Brug voor een echte sterrenshow, de andere groep blijft in school spelletjes doen. SCHIEDAM - In de Stadswinkel is een tentoonstelling van sierlijke eieren te zien van Stichting Eigen Werk. De eieren zijn uitgeblazen en met boor- tjes en freesjes bewerkt. Een deel is subtiel gekleurd en zelfs van lichtjes voorzien. Wie meer wil weten over de tentoonstelling kan bellen met num mer 426 35 69. Wie zich bij Stichting Eigen Werk inschrijft voor een cursus teljijjjpn, schilderen, keramiek, pottenbakken of computer kan gratis door een kap- per zijn of haar haar laten knippen of door een nagelstyliste de nagels laten verfraaien.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 8