maasstad 'Het plezier dat van zo'n kind af- straalt, daar doe je het allemaal voor' Fancy-Fair sluit Vastenaktie af Molens, molens en nog eens molens Sportdubs op zoek naar nieuwe leden Reumavereniging viert jubileum Spieringshoek opent nieuwbouw Modeshow Mart Visser met kunst van Tange milieubencht WE|*13 Filmhuis Beestenboel Europa Kinderhulp hard op zoek naar gastgezinrien in de regio Telefoontje naar 112: 8008 euro Vier tentoonstellingen aan het Stadserf Donderdag 29 maart 2007 wx 53 SCHIEDAM - Geluk zit in kleine dingen. Een compli ment, een knuffel. De fami- lie Hekkema weet wat zoiets kleins bij een kind, dat nooit gewend is liefde en aandacht te krijgen, kan doen. Vier jaar geleden besloten ze voor het eerst om via Europa Kinder hulp een kansarm kind uit een achterstandsbuurt drie weken in huis te nemen en een ge- weldige vakantie te bezorgen. Ze zijn helaas het enige gezin in Schiedam en daarom is de organisatie op zoek naar nog veel meer gezinnen die een klein deel van hun vakantie willen geven voor een kind dat zo'n vakantie enorm hard nodig heeft. Molens in Zuid-Holland Brandersmolens Molens in beeld Bron van inspiratie DCMR Rijnmond jiwuesu-;* pNMNMptiiift* wmnMimmmmmtmv [»UatiM>ja!raSlK:4«»«8«Ui SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 29 maart de film The US versus John Len- non, een intrigerende documen- taire die zich vooral richt op de strijd van de regering Nixon tegen pacifist en rock-n'-roll- ster John Lennon (vermoord in 1980). Deze film is opgebouwd uit een schat aan archiefmateriaal en nieuwe interviews met zijn we- duwe Yoko Ono en voor- en tegenstanders van weleer, van George McGovern tot G. Gor don Liddy. De Amerikaanse overheid beschouwde Lennon begin jaren zeventig als staats- gevaarlijk. President Nixon, zou de linkse Brit als ongewenst staatsburger maar al te graag het land uit te werken. Vrijdag 30 en zaterdag 31 maart draait Babel; een meeslepende film van regisseur Alejandro Gonzalez Inarritu. Babel, ge- nomineerd voor een Oscar, is het laatste deel van een trilogie. Eerder verschenen Amores Per- ros en 21 Grams. De drie verhaallijnen van Ba bel draaien om een Amerikaans echtpaar (Pitt en Blanchett) waarvan de vrouw per ongeluk wordt beschoten in Marokko, een Mexicaanse oppas die twee kinderen over de Amerikaanse grens smokkelt, en een rebelse Japanse doofstomme tiener met haar vader. De voorstellingen beginnen om 21.00 uur, losse kaarten kosten 7 euro. Reserveren bij de VVV, tel. 0900 - 1.192.192. Dit is Robbie, een langbenige Jack Russel van ongeveer zeven jaar die door omstandigheden al een jaar in het asiel zit. Hij is een keer geplaatst geweest in een gezin met kinderen maar hier voelde hij zich zo ongelukkig dat hij weer werd teruggebracht. Robbie is een heel zachtaardig en gevoelig hondje dat het best op zijn plaats is bij rustige men- sen zonder kinderen, hij heeft wat tijd nodig om te wennen en heeft de neiging zich erg te hechten aan een persoon. Wie geeft Robbie een goed en dit keer blijvend warm mandje? Meer informatie over Robbie en de andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dieren- tehuis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c. Het dierentehuis is geopend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00, tel. 010- 4345335 door Karin Moerman Sjabbe en Alie Hekkema hebben een dik fotoalbum voor zich lig- gen met daarin alle avonturen die het gezin met de Duitse Sharleen beleefde. Toen ze voor het eerst naar Neder- land kwam (in de zomer van 2003) was ze acht. Nu staat de familie weer op de lijst om Sharleen op te vangen, al is tot op de dag van van- daag onzeker of ze ook daadwerke- lijk komt. „Ze woont tegenwoordig bij haar vader en die heeft vorige jaar al gezegd dat hij het geen goed idee vindt. Da's heel jammer, voor al voor het meisje zelf, want wij hebben gezien hoe ze van de tijd in Nederland opknapt." En dat zat niet in grote dingen zoals bezoekjes aan dierentuinen, pretparken of andere attracties. ,.Dat vond ze wel fantastisch", ver- telt Alie, „Ze stond dan te wijzen naar van die enorme achtbanen en zei dan dat ze het heel eng vond, maar dat ze er wel in ging. Met zo'n grote lach op haar ge- zicht." Maar het meest genoot Sharleen, weten Sjabbe en Alie, van de gewone dagelijkse dingen. „Dan mocht ze Alie in de keuken helpen en zei die dat ze een goede De familie Hekkema in 2005, tijdens een bezoek aan Bobbejaanland. Met rechtsonderin de Duitse Sharleen. hulp was, dan glunderde ze van oor tot oor. Dan merk je ook hoe wei- nig warmte die kinderen thuis ken- nelijk krijgen." Dat merkte Alie ook aan het weinige lichamelijk contact dat Sharleen in het begin maakte. „Ja, niets bijzonders hoor, maar een knuffel ofzo. Je merkte dat dat voor haar al heel vreemd was." „Maar het jaar erna dan", roept Sjabbe meteen. „Wat kreeg jij toen ze uit de trein stapte? Juist, ze omhelsde je met beide armen. Ze was echt blij je weer te zien." Gezinnen die een kind opvang wil len bieden, worden door Europa Kinderhulp niet aan hun lot over- gelaten. Altijd is er een voor- en nagesprek waarin alle praktische zaken wor den doorgelopen en er tijd is om er- varingen uit te wisselen. En zijn er gedurende de bijna drie weken dat het kind hier op vakantie is vragen of problemen, ook dan kan er altijd even gebeld worden. Maar ook voor het kind is er een luisterend oor. „in de eerste week worden ze gebeld door Europa Kinderhulp en moeten de gastouders even de kamer uit. Dan kan het kind in alle vrijheid vertellen hoe ze het nu eigenlijk vindt." En natuurlijk wor den alle gastouders gescreend. De organisatie brengt een bezoek aan alle ouders, er wordt een be- wijs van goed gedrag verlangd en een aantal referentie-adressen. Hoewel de familie Hekkema altijd heeft genoten van de vakanties met Sharleen, zeggen ze ook dat het wel een hele verantwoordelijk- heid is. „Ja, daar hoef je niet om heen te draaien", zegt Alie, „Dat wennen aan elkaar, dat gaat snel genoeg, maar je blijft wel continu een verantwoordelijkheid voelen die soms best zwaar is. Sharleen kon bijvoorbeeld niet zwemmen, niet fietsen, tja, dan houd je 'r toch altijd een beetje extra in de gaten. Maar we hebben er absoluut geen spijt van, want het plezier dat je zo'n kind brengt maakt alles goed. Je hoort wel eens van ouders, die na jaren nog altijd contact houden met zo'n zomer-pleegkind. dat die vakanties de mooiste weken van hun leven waren. En dat voel je wel. Net als zo'n knuffel die je dan Foto: prive-bezit familie Hekkema ineens krijgt, dan voel je echt dat je een band hebt gekregen. „Ja", vindt ook Sjabbe, „Da's dan maar edn knuffel, maar dat is genoeg voor drie weken. Zo'n stralend kind, daar doe je het voor." Europa Kinderhulp is op zoek naar de laatste gastgezinnen die deze zomer een kansarm kind uit een achterstandswijk voor even uit zijn dagelijkse sleur van ellende willen halen. Het gaat om kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar, die hier in de zomer drie weken verblijven bij een gastgezin. Voor reaches of informatie: Ed en Bi anco Blom, tel. 0252 - 41 07 25 of e-mail: bianca-ed@orange.nl SCHIEDAM - Op de scholen en kerken in Schiedam-Noord staat de 22e Oecumenische Vastenaktie dit jaar in het teken van de Maasai in Tanzania. Veel mensen leven daar onder de armoedegrens. Er leven nog traditionele herdersvol- ken, die een nomadisch bestaan leiden dat echter wordt bedreigd omdat Tanzania druk uitoefent om zich te vestigen in vaste woon- plaatsen.Daardoor zijn de Maasai gedwongen hun gewoontes te veranderen en moeten ze nieuwe vaardigheden aanleren. Ter afsluiting van de Vastenaktie is er elk jaar een Fancy-Fair en Rommelmarkt en dit jaar wordt deze gehouden op zaterdag 31 maart van 10.30 tot 16.00 uur in en om de Ark aan het Hargplein. Traditiegetrouw wordt de opening om 10.15 uur ingeluid door Harpe Davids. Dit jaar is er voor jong en oud weer van alles te beleven: een spelcircuit voor de kinderen, Rad van Avontuur met prachtige prij- zen en op de Rommelmarkt zijn meubels, serviesgoed, kleding, boeken en platen, lampen, elec- trische apparatuur, handwerkar- tikelen, bloemen en planten te vinden. Wie nog bruikbare spullen heeft voor de rommelmarkt, kan deze inleveren in de Ark op donderdag 29 maart van 16.00 tot 21.00 uur en op vrijdag 30 maart van 09.00 tot 18.00 uur. REGIO - De politie heeft een 41- jarige man uit Schiedam aangehou- den omdat hij nog 64 zaken had openstaan. De man belde afgelopen maandag naar 112 omdat hij zich niet lekker voelde. Omdat hij niet goed kon aangeven waar hij was werd er met vereende krachten door ambulance en politie naar hem ge- zocht. De man werd gevonden in een huis in de buurt van Klein Hitland in Nieuwerkerk en overge- bracht naar het ziekenhuis. Daar werd hij nagekeken en ter observa- tie gehouden. Hij mocht vervolgens weer naar huis, maar navraag leerde dat de man nog een hele waslijst aan openstaande boetes had. Het waren er 64 met een totaalbedrag van 8008 euro. De man kon de boete betalen of in de eel uitzitten. Voor- alsnog heeft de man niet betaald en is hij dus ingesloten. SCHIEDAM - Schiedams beel- dend kunstenaar Jacques Tange biedt couturier Mart Visser en Mitzi Ottevanger zaterdag 31 maart een op de mode geinspi- reerde tekening aan. De overhandiging vindt plaats voorafgaand aan een van de mo- deshows die Mart Visser samen met Mitzi Mode organiseert in het Schiedamse Stadhuis. Met de modeshows wordt het 20- jarig bestaan van Mitzi-mode ge- vierd. Visser toont in drie shows vanaf 14.00 uur zijn nieuwe pret-a-por- ter collectie. In de winkel van Mitzi in de Boterstraat 89 geeft Mart Visser de klanten van Mitzi mode een persoonlijk advies. Tijdens de jubileumshows expo- seert Tange een deel van zijn werk in de hal van het recent gerestaureerde stadhuis. Jacques Tange werd in november 2005 uitgeroepen tot Kunstenaar van het Jaar 2006. De veelzijdige Tange exposeert regelmatig in binnen- en buiten- land. Binnenkort wordt het door hem geillustreerde woordenboek van de Platte Taal in het letterkun- dig museum in Den Haag gelan- ceerd. Vanaf 15 april is zijn visie op het alfabet te zien in galarie Het Cleyne Huys op het Haagse Noordeinde. SCHIEDAM - Molens zijn bepalend voor het 'Hollandse landschap' en voor de Neder- landse culturele identiteit. Ze zijn Hollands beeldmerk bij uitstek. Van de 1.200 molens die Nederland nog telt staan er zo'n 225 in de provincie Zuid-Holland, die daarmee de grootste 'molenprovincie' van het land kan worden genoemd. Ter gelegenheid van het 'Jaar van de Molens 2007' worden er vier tentoonstellingen ge opend aan het Stadserf. In de tentoonstelling van het Erf- goedhuis Provincie Zuid-Holland wordt op zestien panelen een veel- zijdig beeld van de Zuid-Hollandse molens geschetst. Aan de orde ko- men onder meer de geschiedenis ervan, de verschillende typen en hun functies en werking. Daarbij wordt duidelijk welke belangrijke rol deze op gratis 'windenergie' draaiende 'machines' in de vroege Hollandse welvaart speelden. Mo lens maalden niet alleen het graan tot meel en het water uit de polders, maar maakten het ook mogelijk dat hier gemakkelijker houten schepen konden worden gebouwd. Een direct gevolg daarvan was dat de Republiek der Verenigde Ne- derlanden over een grote oorlogs-, vissers- en handelsvloot beschikte. Ook wordt aandacht geschonken aan enkele bijzondere Zuid-Hol- landse molencomplexen. Het be- kendst zijn de negentien poldermo- lens bij Kinderdijk. Deze expositie is van 2 tot en met 25 april te zien. Het Stedelijk Museum Schiedam Gezicht op Schiedam vanaf de spoorbrug, circa 1865. Collectie Stedelijk Museum Schiedam. Foto: Adriaan van Dam verzorgt twee presentaties 'Op Lo- catie'. De presentatie in de Stads- winke! gaat in op de historische brandersmolens van Schiedam. In de achttiende eeuw brengt de pro- ductie van jenever de stad Schie dam welvaart. Steeds meer bran- derijen vestigen zich in Schiedam. Om te kunnen voldoen aan de vraag naar gemalen graan, de grondstof van jenever, worden er langs de stadsgrachten zeventien hoge ste- nen brandersmolens gebouwd. Van deze molens die in het verleden in Schiedam hebben gestaan zijn vijf brandersmolens bewaard gebleven en gerestaureerd. Het zijn de hoog- ste molens ter wereld en de trots van Schiedam. In de foyer van het Fortis Theater a.d Schie toont het museum tot I juli werken waar de molens uit Schiedam en omgeving op staan afgebeeld. Ze zijn gemaakt in de tweede helft van de negentiende en de twintigste eeuw, grotendeels door in Schiedam werkende kunste- naars. Er hangt werk van bekende schilders als H.J. Weissenbruch, H. Landheer, P.J. Mak en A.F. Gips. De Brandersmolens zijn van 2 tot 27 april te zien, de Molens in beeld van 31 maart tot l juli. Bibliotheek Waterweg heeft aan Reinier Scheeres, ter gelegenheid van zijn afscheid als burgemeester van Schiedam, een tentoonstelling over de Schiedamse molens cadeau gedaan. Deze bestaat uit drie onder- delen: schilderijen uit de collectie van de molenstichting, kunst werken van hedendaagse Schiedamse kun- stenaars en detailimpressies van het binnenwerk van molen De Vrijheid door fotograaf Paul de Jongh. De schilderijen en kunstwerken worden geexposeerd in Bibliotheek Stadserf. In Bibliotheek Noord zijn foto's te zien van detailimpressies van het binnenwerk van molen De Vrijheid door fotograaf Paul de Jongh. Deze exposities zijn van 31 maart tot 30 mei te zien. Dirk-Jan List, historisch conser vator van het Stedelijk Museum Schiedam, geeft in de periode van 2 april tot l juli op aanvraag rond- leidingen aan het Stadserf. Voor het aanmelden en reserveren van rond- leidingen: Ed van Gulik en Marieke Julius, tel. 246 36 52 of 246 36 58 of e-mail: facility@stedelijkmuse- umschiedam.nl SCHIEDAM - Sportverenigingen gebruiken een trainingsdag voor jeugdige niet-leden met enige regelmaat als instrument om de jeugdopleiding te voorzien van ex tra aanwas. Komende weekeinde gebruiken zowel korfbalclub Har- ga als soft- en honkbalvereniging Schiedam dit instrument om nieuwe leden te werven. De korfballers van ssc Harga houden zaterdag 31 maart een instuif voor 'stoere jon- gens en meisjes'. De training voor schooljeugd vanaf 5 jaar loopt van 10.00 tot 13.00 uur. Plaats van handeling is het korfbalcomplex aan de Haralaan 8 in Schiedam. Greet Veer is aan- spreekpunt voor meer informatie, (010) 471 50 02. Soft- en honkbalvereniging orga niseert haar instuif op zondag 1 april. De training staat open voor alle jeugdleden maar ook voor niet- leden tussen de 5 en 16 jaar. Tijdens de instuif wordt er onder deskun- dige begeleiding 'gegooid, geslagen en gevangen'. De trainingsdag be- gint om 9.45 uur. De 5 tot 8-jarigen trainen tot 12.00 uur en de ouderen tot 15.00 uur. De trainingsdag (met lunch) is gratis en vindt plaats aan de Burgemees ter Verveenstraat 29 op sportpark Bijdorp in Schiedam. Informatie: Shirley Bol, (010) 470 56 86. ,mj vM SCHIEDAM - Het is zo'n vereni- ging waarvan het jammer is dat het bestaat, maar ook goed dat het bestaat. Reuma is een slopende ziekte die je niemand toewenst en waar helaas nog niet al te veel aan te doen is, maar het is goed te weten dat je niet de enige bent en dat er een club is waar je met lotgenoten kan praten over je ziekte. De reumavereniging in Schiedam Foto: Bart Bos bestaat inmiddels 25 jaar en dat was de afgelopen week reden voor een feestje, waarop nog even werd teruggekeken naar het verleden en vrijwilligers in het zonnetje werden gezet. Alle aanwezigen kregen een attentie in de vorm van een tas met daarin onder andere het boek 'Je kan niet zien hoe ik me voel' waarin de ver- halen van tien vrouwen met reuma- toide artritis wordt beschreven. JmnjeqiootJagon iusV SCHIEDAM - De nieuwbouw van de Schiedamse scholengemeen- schap Spieringshoek wordt vrijdag 30 maart door burgemeester Verver geopend. Nieuwbouw was nodig omdat de school door een groei van het aantal leerlingen uit zijn jasje groeide. Met de nieuwbouw is Spieringshoek beter in staat tegemoet te komen aan de eisen die het hedendaagse onderwijs stelt. Bovendien hoopt de school die in juni het 50-jarig bestaan viert met deze nieuwbouw een sterke impuls te geven aan het onderwijs op Spie ringshoek. Het gebouw stamt uit 1970 en werd in 2000 verrijkt met een media- theek, waarna in 2003 de binaslo- kalen (de lokalen voor biologie, na- tuurkunde en scheikunde) compleet werden gerenoveerd. De eerste plannen voor een verdere verbouwing (de kunstlokalen) zijn er overigens ook al weer. De nieuwbouw die op het schoolter- rein van Spieringshoek is gereali- seerd bestaat straks uit een modern studiecentrum en een mix van zes grote en kleine lokalen. Dit studiecentrum wordt vooral ge- bruikt door de leerlingen uit de bovenbouw als plaats waar in alle rust gestudeerd wordt. Naast deze uitbreiding is er hard gewerkt aan een lockerruimte onder de mediatheek, de renovatie van de aula en de entree van de school. Zowel de aula als het studiecentrum zijn voorzien van moderne audidri- suele middelen. t Het bouwproces had een grotS ihi- pact, vooral omdat in juli 2006, epn dag voor de grote vakantie begun, de beslissing genomen moest iwbr- den de vloeren in een groot gedeelte van het schoolgebouw te vervangen. Dat dit veel implicaties had voor de voortgang van de nieuwbouw en daardoor ook voor leerlingen en docenten is zeker. Vanaf augustus 2006 waren de 1400 leerlingen immers weer volop in het gebouw aanwezig, maar waren nog niet alle ruimten in gebruik. De DCMR werkt al 35 jaar aan een leefbare en veilige Rijnmond De meldkamer van de DCMR heeft van 19 tot 26 maart een gemiddeld aantal meldingen van 342 ontvangen van bewoners van het Rijnmondgebied. Meer weten over het werk van de DCMR en ontvangen meldingen? Kijk op www.dcmr.nl. STR00MST0RING 00RZAAK VISUELE HINDER EN ONRUST OVER FAKKEL Vrijdagmiddag 23 maart meldt Nerefco Raffinaderij in de Europoort dat de fabrie- ken door een stroomstoring zijn uitgevallen. Niet verwerkte gassen uit de fabriek zijn veiiig via de fakkel afgevoerd. Normaliter wordt de roetuitstoot door bijmenging van stoom tegengegaan. Door de stroomstoring is dat nu niet mogelijk, waardoor bij de verbranding veel roet de lucht in gaat. Ongeruste bewoners van Oostvoorne en Hoek van Holland en bedrijven in Rozenburg en op de Maasvlakte bellen de meldkamer hierover op. HERK0MST MELDINGEN De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt meldingen van bewoners in het Rijnmondgebied over stank, stof en lawaai en onderneemt waar mogelijk actie om de overlast te stoppen. De meeste meldingen gaan over het geluid van vliegverkeer. De meldkamer registreert deze meldingen voor de Com- missie Milieuhygiene Luchtvaartterrein Rotterdam (CMLR), die de meldingen over vliegverkeer verder afhandelt. m milieudienst MELDKAMER: 010 47 33 333 (DAG EN NACHT) www.dcmr.nl/milieuklacht

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 9