maasstad Verleden, heden en toekomst bij v.v. Excelsior'20 Oi I igmriMi inmo >J|5i2 2e Paasdag GEOPtNDl ■■I miib-mub- 7 unBTIWe Meaa Paassl TOPMERKEN worden KOOPJES!! 9 AUER- ALLER- I ROTTERDAM [Oostpleinl Goudsewagenstraat 27a D Hekkensluiter Spirit verrast Oranje Nassau i LAAGSTE Bum. v. Walsumweg 2 Kllk ook op www.megablke.nl Ontdek hoe leuk golf is! w. W. (9 w suimnno* Santini Voetbal in de regio NDV'K MO!? Open Golfdag Zaterdag 14 april: 12:00 -17:00 uur ALLE TOPMERKEN o.a. Ratavus, Rival, Union, Gazelle, Germaan, Puch, Sparta, Lowland, Avenue, Giant, Loekie, Orbea, Gitane, Merida, GT, Bianchi etc. Profiteer ook extra tijdens de groots georganiseerde in de volgende vestigingen: Rotterdam, Den Haag I Breda op 2e Paasdag geopend van 11-17 uur Di GR00TSTE FIETSBOULEVARD VAN NEDERLAND Rotlet|lam ieflere ZOHDAG OPEN van 11.00 tot 17.00 uuH Mega St a Us, Kids en Special afdelingen met duizenden [kinder] fietsen, accessoires, kieding, schoenen etc. Rijnmond ziet achterstand oplopen Juventus wint weer eens Brand vijfde Fietsrondje Wassenaar Jubileumtoernooi F-pupillen Nordic Walking op tweede paasdag Woensdag 4 april 2007 wx 55 GOLF CENTRUM ROTTERDAM Kleiweg 480 Rotterdam www.gcr.nl Alle vesSgingen 1e Paasdag gesloten van 11.00 tot 17.00 uur! 111 Bianchi union SPARTA Gazelle 1 =23 ■■Vr Al I tele!oon: 010-4253412 Vrijdag K00PAV0I I I Mana Cforlp Witit? an C telefoon: 010-4253412 Vrijdag K00PAV0ND Vrijdag koopavond Lakschade Occasion afdeling fjj(j(?w0ncbnm| 4-I4I4M VOLLEYBAL - De volleybalvrouwen van Rijnmond blijven hun compe- titiewedstrijden winnen. Afgelopen zaterdag versloeg Rijnmond Volleybal in Tubbergen het lastige Huiskes/Dynamo, 1-3. Twee sets lang (1-1) bleef het spannend. Daarna trok Rijnmond de winst naar zich toe. Ondanks de knappe winst liep koploper Capelle verder op de Schiedammers. Met nog twee competitieronden te gaan, lijkt de huidige kloof van zes punten niet meer te slechten. BASKETBAL - Juventus heeft zaterdag een lange reeks nederlagen kunnen doorbreken met een overwinning. De laatste weken ging de basketbalploeg van trainer Ozgur Eylen beter spelen maar kwam het steeds enkele punten te kort voor de winst. Bij de start van de wedstrijd tegen Alexandria'66 was het aanvankelijk het oude liedje voor de Schiedamse basketballers. Er werd zwak verdedigd en rebound niet gepakt. Na vijf minuten had Alexandria reeds een 6-18 voorsprong genomen. Door meer de nadruk op het verdedigen te leggen, keerde sbv Juventus het tij. Na twee kwarten was de achterstand bijna geheel weggewerkt, 38-41. Na de rust hield Juventus de druk op de Alexandria-aanval hoog en werd een kleine voorsprong ge nomen. Deze voorsprong werd in het laatste kwart professioneel, met het spelen van lange aanvallen, vastgehouden, 67-61. WIELRENNEN - De regionale zondagmorgencompetitie voor wielrenners is afgelopen zondag gestart met een wedstrijd op het wielerparkoers van rcmd De Coureur. Halverwege de wedstrijd brak het 143-koppige peloton vanwege een valpartij. Uit de ontstane kopgroep demarreerden in de slot- fase Roland Rozenveld, Ivano Zwirs en Marten van Duin. Zwirs had van dit trio in de slotronde nog het meeste over. Achter de kopgroep verwees Erik Bos Vlaardinger John Brand in de sprint naar een vijfde plaats. Afgelopen maandag verschenen zestig renners aan de start van de wekelijkse kna- kenkoers van De Coureur. Maaslander Joey Bestebreurtje initieerde een ontsnapping en bleek uiteindelijk ook de sterkste van deze kopgroep. TOERFIETSEN - Toerfietsclub Rijnmond rijdt op maandag 9 april het 'Rondje Wassenaar'. Het 100 kilometer lange parkoers voert de deelne- mers, langs onder meer Scheveningen en Zoetermeer, heen en weer naar Wassenaar. Het 'Rondje Wassenaar' wordt groepsgewijs gereden met een gemiddelde snelheid van zo'n 25 kilometer per uur. De start is om 09.00 uur bij de kantine van Hargasport aan de Sportlaan 7 in het Schiedamse sport- park Harga. Inschrijven kan vanaf 8.30 uur en het inschrijfgeld bedraagt 3,00 euro. Meer informatie: Frans van der Ploeg, (010) 475 15 15 of per e-mail: info@tcrijnmond.nl. VOETBAL - Op het complex van voetbalclub MVV'27 wordt op maandag 9 april de 15e editie van de Westland Cup voor F-pupillen gespeeld. In het jubileumtoernooi komen achttien ploegen in actie. Voor de voetballers van de toekomst geldt de Westland Cup als de belangrijkste voetbalprijs van het jaar. Vanaf 10.00 uur worden op sportpark De Commandeur in Maasland per team acht poulewedstrijden gespeeld. Om 15.00 uur beginnen de kruis- finales en om 15.30 uur is de finale. WANDELSPORT - Nordic Walkers gaan op tweede paasdag onder leiding van Pro Motion-instructeur Martin Riem Vis op pad voor een wandel- tocht van 7,5 kilometer. De route gaat over de (on)verharde paden van de Vlaardingse Broekpolder. Er kan tussen 10.00 en 10.30 uur gestart worden bij sportcentrum Polderport aan de Watersportweg 11 in Vlaardingen. Meewandelen kost 5,00 euro. Na afloop is het mogelijk in Polderpoort aan te schuiven bij een Paasbrunch. Inschrijven voor beide activiteiten kan bij Polderpoort, (010) 249 22 55 of per e-mail: info@polderpoort.nl. REGIO - Excelsior'20 boekte afgelopen zondag op eigen veld een knap gelijkspel te gen hoofdklasse-koploper AFC uit Amsterdam. Excelsior'20 dat voorlaatste is, kan dit punt goed gebruiken in de strijd tegen degradatie. Door ver- lies van Hilversum kwamen de Schiedammers een puntje dichterbij deze concurrent. Hil versum verloor echter van hek- kensluiter Tonegido dat dus op haar beurt weer twee punten van de achterstand (nu nog een; al heeft Excelsior'20 wel een wedstrijd minder gespeeld) op de ploeg van trainer Cor van Hoeven afsnoepte. De sfeer zat er zondag goed in op een zonovergoten maar door een stevige bries toch wat kille sportcomplex De Toekomst in Schiedam. Excelsior'20 benadrukte voorafgaand aan de wedstrijd nog eens dat het haar blik nadrukkelijk op de toekomst richt maar dat het daarbij haar verleden niet verloo- chent. De Schiedamse hoofdklasser had deze wedstrijd uitgekozen om stil te staan bij de onlangs geheel gerenoveerde tribune. Dit staaltje geschiedenis stamt uit 1930. Het werd toen gebouwd voor SVV. Vanaf deze houten tribune konden in die tijd heel wat Schiedamse betaald voetbalsuccessen worden aanschouwd. Excelsior'20 ver- plaatste deze tribune in 1964 naar haar sportcomplex aan de Parkweg. De laatste jaren begon het echter sleetse plekken te vertonen waar- door Excelsior'20 voor de keuze stond een nieuwe te bouwen of de SVV-tribune nog eens grondig te renoveren. Er werd gekozen voor het laatste en met veel zelfwerkzaamheid en steun van enkele fondsen, kon afge- De snelle Djerreld Muntslag (links) was zondag een lastige opponent voor de defensie van AFC. Excelsior'20 wist echter niet te profiteren van de bevliegingen van haar spits. Foto: Roger van der Kraan lopen zondag trots het resultaat van de opknapbeurt getoond worden. Voor de spelers ging het zondag na- tuurlijk niet zo zeer om de historie en ook de toekomst kon nog wel even wachten. Voor hen was het zaak in het heden niet te verliezen van AFC. De geschorste trainer Cor van Hoeven had daarom een defensieve strategie uitgedacht om het vege lijf te redden. In het Schie damse kamp werd gehoopt op de paar kansen die toch wel zouden komen. Excelsior'20 wist deze ech ter niet te benutten. AFC scoorde, ook niet maar voerde de druk wel steeds verder op. In de slotfase werd de Schiedamse technische staf daarom steeds ze- nuwachtiger dat het gelijke spel door een foutje alsnog teniet zou worden gedaan. De rond de dug out drentelende Van Hoeven (die vervangen werd door zijn assistent Rene Verhagen) om af en toe toch wat goede adviezen in te fluisteren bij zijn staf, kon na de erg ruime blessuretijd opgelucht ademhalen. De trainer was dan ook de eerste die zijn manschappen feliciteerde toen zij van het veld stapten. Komend weekeinde volgen twee wedstrijden voor de prille Schie damse hoofdklasser. Zaterdag wordt Excelsior'20 ontvangen bij Elink- wijk en op paasmaandag staat de belangrijke degradatiewedstrijd op het program ma tegen Hilversum. Deze thuiswedstrijd begint om 14.00 uur. Naamgenoot uit Maassluis is in de zaterdagse hoofdklasse ook nog niet uit de degradatiezorgen. Ex celsior Maassluis verspeelde in de slotfase tegen subtopper ASWH een 1-0 voorsprong. ASWH zag in de laatste tien minuten kans driemaal de stugge verdediging van Excel- sior-M te verschalken. En dat juist op het moment dat men in Maas sluis begon te geloven in een stunt, 1-3. De nederlaag kwam daardoor hard aan bij spelers en trainer. Op 14 april staat de volgende finale voor lijfsbehoud op het hoogste niveau voor Excelsior-M op het programma. De Maassluizers spelen dan uit bij concurrent DOTO. Vierdeklasser RKWIK kwam af gelopen zondag tweemaal op voor sprong bij Quintus maar verzuimde in deze fase door te drukken en de wedstrijd op slot te gooien. Quintus benutte in het tweede deel van de tweede helft de kansen wel en won daardoor alsnog ruim, 5-2. Door de hernieuwde nederlaag is de kans dat RKWIK zich dit seizoen nog in de reguliere competitie veilig speelt, verder afgenomen. De Vlaardingers moeten er in theorie zelfs nog altijd rekening mee houden dat ook de nacompetitie hen nog wordt ontno- men en dat er sprake is van directe degradatie. In de vijfde klasse is HBSS nog altijd niet zeker van een plaats in de nacompetitie. Afgelopen zaterdag speelden de Schiedammers gelijk bij Bergambacht. De ploeg van trai ner Ed van der Most speelde rom- melig en het tempo lag te laag. Toch kwam HBSS een kwartier voor rust op voorsprong door een afstands- schot van Hagi Omer Tarhan. Omdat HBSS na de pauze verzuim de de kansen te benutten, gaf het Bergambacht de kans nog langzij te komen. Hetgeen dan ook prompt gebeurde, 1-1. Voor HBSS is het zaak de laatste twee wedstrijden een goed resultaat te halen zodat de hoop op promotie via de nacompetitie nog even levend kan blijven. Koploper Oranje Nassau verslikte zich zaterdag in hekkensluiter en stadgenoot Spirit, 9-9. Foto: Roger van der Kraan REGIO - In Vlaardingen stond af gelopen zaterdag de stadsderby tus sen Spirit en Oranje Nassau op het programma. Vooraf gold Oranje Nassau als de favoriet. Immers de ploeg van Edwin Jansen is koploper en de trainer heeft zijn zinnen gezet op de titel in de derde klasse bij zijn vertrek. Hekkensluiter Spirit is ech ter niet van plan te degraderen naar de vierde klasse en wilde haar huid daarom zo duur mogelijk verkopen. Door het eigen spel te spelen haalde Spirit het tempo uit de goede be- doelingen van Oranje Nassau. De Vlaardingse buur raakte daardoor wat gei'rriteerd waardoor Spirit het vertrouwen kreeg dat er wat te halen viel in deze derby. In de tweede helft leek Oranje Nassau toch met de winst aan de haal te gaan. Spirit bleef echter voor haar eigen kans gaan en wist heel knap een gelijkspel uit het vuur te spe len, 9-9. Ondanks dit verrassende resultaat veranderde er niets op de ranglijst. Oranje Nassau blijft eer ste omdat concurrent ADO verloor. Spirit blijft laatste en zag degrada- tieconcurrent NIO zelfs een punt je weglopen. In de tweede klasse maakt het Schiedamse Harga een moeilijke herstart door van de veld- competitie. De ploeg van trainer Bram Rog verloor zondag voor de tweede maal op rij. Harga had tegen Klimop opnieuw grote moeite met scoren. De thuisploeg slaagde er wel in kort voor rust de opgelopen achterstand terug te brengen tot een punt, 6-7. Maar in de tweede helft keerde de malaise terug. Na drie doelpunten van Klimop greep Rog in met twee wissels maar Harga slaagde er niet meer in de achter stand weg te werken, 8-11. Door de nederlaag blijft Harga laatste in de tweede klasse H. De Mega Bike is nu gestart! germaan BICYCLES C/TAfWE bikes BJtk ~W~JK V MJS mam Afbeeldingen kunnen afwijken. Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden. op=op. 07079 MO IOVA0 AFO« mmo twMwutiiumunH J

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 11