k£ Gids bundelt de tweehonderd musea uit Zuid-Holland maasstad De wereld als model bij de nieuwe attractie Railz Miniworld maasstad I NOVOMVNDO Gezellig Paasbuffet ind. I uur bow en - 42100II maasstad 1 goed doel Win twee entreekaarten voor Walibi World! r r r 0909-50 10 699 <15* 52 -jgiSSrrounj IT Unieke lezersaanbieding Profiteer nu van maar liefst 25% korting CARAVANS m—m GROTE PAASVLOMARKT 2e Paasdag, 9 april geopend van 11 -17 uur Genieten op sterrenniveau met Maasstad weekbladen! Themadag over dementie tjbel \Maafdg www.corolie.nl Oj cor olie Woensdag 4 april 2007 2e Paasdag, 9 april zijn alle CampoWorld vestigingen geopend www.campoworld.nl 2e paasdag geopend van 10.00 - 17.00 uur Bungalowpark Posterbos heeft voor de gasten een welkomstcadeau met Pasen www.posterbos.nl Tel. 0475 - 402 589 PAASHAASTEN NAAR VERVAT! weekbladen Zondag 8 april v.a. 18.00 uur LOMMERRIJK Voor nieuwe of gebruikte caravans SPECTACULAIRE HUISSH0W Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 Een maf avondje uit eten? Avondvullend. Onbeperkt eten, drinken en entertainment. Zo doet u mee! De oplossing uit nummer 6 is: Sparta. De winnaars van een midweek of weekend in Rekreatiepark't Kuierpadtien hebben inmiddels schriftelijk bericht ontvangen. ROTTERDAM - De tweede Museumgids Zuid-Holland is verschenen. Het eerste exem- plaar werd aangeboden bij scheepswerf De Delft. Abon- nees van het AD hebben de gids inmiddels al bij hun krant ontvangen, maar nog eens 25.000 exemplaren worden los verspreid via de toeristi- sche informatiepunten. Initi- atiefnemer Erfgoedhuis ZH hoopt dat de gids bijdraagt tot het verder ontwikkelen van museaal beleid. Erfgoedhuis is een provinciale organisatie, die zich in de meest brede zin van het woord bezig houdt met beheer van en informa- tie over monumentaal erfgoed in de provincie. Zuid-Holland is wat dat betreft een rijke provincie, want er zijn alleen al zo'n 200 musea te vin- den. Verleden jaar gaf Erfgoed huis ZH dan ook een gids uit met adressen en informatie van al die musea. Toen verscheen de gids al leen nog in de regio Den Haag en Delft, maar nu is de verspreiding veel breder. De samenwerking met het AD zorgt alleen al voor de verspreiding van 305.000 Mu- seumgidsen. De eerst Museumgids Zuid-Hol land van 2007 werd verleden week gepresenteerd bij scheepswerf De Delft, zelf immers ook een 'mu- seale werkplaats'. „Zuid-Holland is een van de meest museumrijke provincies van Nederland", al- dus directeur Andries Ponsteen van Erfgoedhuis-ZH. „Er is een Belastingmuseum in Rotterdam, waar ze het echt leuk kunnen maken. En het grootste Fordmu- seum, waar zelfs de Amerikanen jaloers op zijn, is in Hillegom." Verleden jaar trokken de musea in Zuid-Holland meer dan drie miljoen bezoekers. „We hopen dat de Museumgids Zuid-Holland een bijdrage heeft geleverd aan die stijging. De Museumgids is een eerste stap op weg naar verder museaal beleid." Adverteerden in 2006 nog 71 mu sea in de Museumgids, nu zijn dat er 94 geworden. En bovendien worden dit jaar achterin de gids ook de niet adverterende musea vermeld, zodat van een compleet overzicht kan worden gesproken. Het eerste exemplaar werd bij De Delft aangeboden aan wethou- der Kaya, verantwoordelijk voor het cultuurbeleid in de Maasstad. Jan Bonjer van het AD, die zelf een tweede exemplaar in handen kreeg gedrukt, bevestigde het be- lang dat cultuur ook bij de lezers van zijn krant heeft. „De muse- umagenda is een van de meest gewaardeerde onderdelen van de krant. Bijna net zo belangrijk als het kruiswoordraadsel. Daar mag je niet aanzitten." De Museumgids Zuid-Holland geeft per plaats in de provincie de bestaande musea. In de index staan ze zoals gezegd allemaal vermeld, maar bij de musea die adverteren wordt uitgebreid ver meld welke collecties aanwezig zijn, wat de openingstijden zijn en meer nuttige informatie. Voor de museumliefhebber is de 39 pagina's tellende gids een nuttige vraagbaak over de eigen woon- plaats of provincie. Directeur Andries Ponsteen van Erfgoedhuis ZH onhult de cover van de museumgids. foto Roger van der Kraan van 11 -17 uur (m.u.v. 's-Gravenzande 12 -17 uur) Schiedam Margriethal Bo/De grootste van Schiedam en omgeving. VOii |nl. Vlo-Promotions 06 - 508 025 59 Luxe relaxstoel van 'bekend merk', Traploos verstelbaar, incl. hoofdkussen. Dessin 101 1 Liter toiletvloeistof Aquakem blue van t __i Thetford 3'"J 1" paasdag gesloten! Rotterdam, Stadionweg 31/33, 3077 AP, T: 010 - 497 08 22 Ook qeldiq bij Vervat A'dam - Abcouderstraatweq 1 30 T.0294 - 28 33 43 WWW.VERVAT.H1 tx 63 INTERESSE OM HIER TE ADVERTEREN? Voor informatie bel 010 - 4004.391 Bok's Bungalowpark voor rust en natuur naar GARDEREN. Putterweg 76, tel. 0577-461362. Vraag prosp. aan voor 6-pers. bungalows. www.boksbungalowpark.nl Do 5 april t/m 2» paasdag CARAVANS-VOUWWAGENS-OCCASIONS- I||M VERHUUR-TENTEN-BAGAGEWAGENS-KAMPEERSUPERMARKT .IK.V.W Een overweldigend showspektakel van internationale allure vol prachtige kostuums, magie, flitsende choreografieen, acrobatiek, indrukwekkende projecties en ijzersterke zang. Dat is NOVOMUNDO, de tot nu toe meest complete en perfecte dinnershow in Europa die tot heden al meer dan 250.000 bezoekers trok. Het wordt tijd dat u ook eens langs komt, want het is een show die u gezien moet hebben! Sinds 1991 is Studio 21 op het Media Park in Hilversum het decor voor de mooiste en spectaculairste dinnershows die ons land ooit zag. Was in het verleden de Fantasy World Dinnershow en The Dinnershow of The Centuries reden om de studio te bezoeken, anno 2007 is dat Novomundo. Deze modelbaan past niet meer op een doorsnee zoiderkamer. De treintjes van Railz Miniworld hebben 200 vierkante meter tot hun beschikking. foto Rob Kamminga door Dik Vuik ROTTERDAM - Rotterdam is een attractie rijker. Burgemees- ter Opstelten heeft afgelopen vrijdag Railz Miniworld ge opend, de grootste overdekte modelspoorbaan van Neder land. De spoorbaan toont ver- schillende landschappen in en om Rotterdam, van de haven tot de molens bij Kinderdijk. Railz Miniworld was vrijdag hele- maal afgeladen. Honderden liefheb- bers van modeltreinen hadden zich al in het gebouw aan het Weena ver- zameld, toen Opstelten arriveerde voor de openingshandeling. „Ik had ze precies allemaal verwacht en mis niemand", grapte de burgemeester in de menigte. Of toch: „Waar is Ed Nijpels?" Railz Miniworld is een megaspoor- baan, die elke zolder van de vele spoorbaan lief hebbers in Nederland te boven gaat. „Ik hoop dat de weg naar Rotterdam door al die liefheb- bers zal worden gevonden", aldus Opstelten. „De haven, de Betuwelijn, alles zit er in. En ik zie al een jaloerse blik van mensen die zien hoe snel ze hier het Centraal Station bou- wen..." Een openingscadeautje had de burgemeester ook bij zich: een tramstel van de RET. „Het is toch wel een tram, of is het een metro?", was Opstelten even in verwarring met al die verschillende voertuigen die tegenwoordig de stad doorkrui- sen. De modelbaan bestaat in feite uit meerdere banen, met elk een eigen thema. Het begint met een stukje strand en een kustdorp. Van daaruit komt de bezoeker langs een kleine vissershaven, een groter kustdorp en een polder die met zijn vele mo lens aan Kinderdijk doet denken. Niet alleen treinen zorgen voor be- weging, want ook een toerbus rijdt constant rondjes door de polder. Verderop wacht ene havencomplex met zowel oude als nieuwe gebou- wen. Sommige zijn direct herken- baar, zoals het opvallende kantoor- pand van Mammoet of het complex van ECT, waar ook de robotwagens hun automatische rondjes draaien. Bij de containerhaven blijkt nog ruimte voor uitbreiding. De Tweede maasvlakte, misschien? Wat er ook bijkomt, Railz Mini- world zal zeker verder uitbreiden. De 200 vierkante meter van nu zal groeien tot circa 660 vierkante me ter. De komende maanden wordt in het modelbouwatelier gewerkt aan de vorming van een middelgrote stad. Grote klassiekepanden staan er deels al klaar om geplaatst te wor den. Het oog voor detail is soms ver- bluffend. Wordt daar topless gezond op een dakterras? Hoe langer je als bezoeker kijkt, hoe meer details je ontdekt in en om de gebouwen van de spoorbaan. Elk half uur gaat de zon onder. Dat wil zeggen: de ver- lichting wordt langzaam gedimd en her en der zie je lichtjes op de baan gaan branden, tot zich een volledig nachtlandschap onthuld. Na de bouw van een stuk wereld- stad volgt nog een Schots-Engels landschap met bergen van drie me ter hoog. Pas eind 2009 is Railz Miniworld af, maar het is de vraag of de liefhebbers zo lang willen wachten. Dat hoeft ook helemaal niet, want het deel dat nu is te zien is de moeite al meer dan waard. Bovendien zijn in de bijbehorende winkel ook alle benodigdheden voor de eigen spoorbaan te koop. Railz Miniworld is te vinden aan het Weena 745 (naast het Groot Handelsgebouw). Voor meer informatie: telefoon (010) 240 05 01 of www.railzmi- niworld.nl. Tussen de showblokken van Novomundo door geniet u aan schitterende gedekte tafels van een heerlijk diner, een goed glas wijn en een aangename persoonlijke service. Bij de prijs van uw tickets is alles inbegrepen: parkeren, garderobe, driegangendiner met rode en witte wijn, en alle drankjes (de gehele avond door) van het Hollands assortiment. Na afloop van Novomundo swingt u samen met de cast onder begeleiding van een live band nog even door op muziek uit de jaren 70, 80 en 90 bij de bruisende 'Afterparty' in de sfeervolle foyer. Een onvergetelijke afsluiter van een uitbundige en vooral feestelijke happening! De cast van Novomundo is sinds kort uitgebreid met verrassende namen als Manuela Kemp, Jeroen van der Boom, Joke de Kruijf en Tony "Miss Saigon" Neef. Geniet van een onvergetelijke happening en reserveer vandaag nog uw plaatsen! Speciaal voor de lezers van Maasstad Weekbladen is er nu deze prachtige aanbieding: 4 3. Dat wil zeggen: ongeacht de rang die u boekt, ontvangt u 4 kaarten voor de prijs van 3! Een mooie korting van maar liefst 25 Dus reserveer nu o.v.v. Maasstad Weekbladen via 035-6777333 en pak deze unieke kans om een even zo unieke show bij te wonen. Tickets zijn er vanaf 85,00 tot aan 195,00**. Meer informatie over Novomundo kunt u vinden op de website: www.novomundo.nl of via de telefoon. Tijdens werktijd kunt u ook bellen met 035-6777333 waar men u graag te woord staat. Genoemde aanbieding is in de maanden april, mei en juni geldig. Dit op basis van beschikbaarheid en niet in combinatie met andere aanbiedingen. Op reeds gereserveerde kaarten wordt geen restitutie gegeven. Genoemde prijzen zijn exclusief reserveerkosten: 4,00 p.p. Wentink Events aanvaardt geen aansprakelijkheid voor eventuele drukfouten en/of wijzigingen in programmering en prijzen. ROTTERDAM - CVD Mart- kplaats Vrijwillige Zorg en Alzheimer Nederland, afdeling Rotterdam en Conforte, organi- seren dit jaar voor de lOe keer de themadag "Dementie". Op deze lustrumthemadag worden diverse workshops aangeboden waarin serieuze onderwerpen op humorvolle wijze aan de orde komen. Lachen geeft een positief gevoel en leidt tot stemmingverbetering en ontspanning. De voor de hand liggende constatering dat er bij dementie 'ook niet veel valt te lachen valt', is een dooddoener en een denkfout. Zelfs - en mis schien juist - in moeilijke om- standigheden is de behoefte aan (relativerende) humor en lachen groot en kan helpen om proble- men het hoofd te bieden. Humor en lachen, werken vaak positief. In plaats van boos te worden of verdrietig kunnen mensen om de ongewone, soms komische gebeurtenissen ook la chen. Mensen met dementie zijn daarbij erg gevoelig voor sfeer en aandacht. Sinds ongeveer zes jaar bestaat er in Nederland een nieuw feno- meen binnen de verpleeghuizen en met name binnen de zorg voor de dementerende bewoners, namelijk de zogenaamde 'con tact-clown'. De contact-clown is iemand die zich als clown ge- specialiseerd heeft in het werken met dementerende ouderen. Hij of zij is in de eerste plaats clown, maar heeft zich daarna verder ontwikkeld in het werken met deze specifieke doelgroep. De themadag is donderdag 19 april in de Prinsekerk, Sche- penstraat 17, Rotterdam. De dag begint om 10.00 uur en is om 16.00 uur afgelopen. De kosten bedragen 25 euro voor mantel- zorgers en vrijwilligers en 100 euro voor professionals. Meer weten? Neem dan contact op met Renske Venstra (Rvenstra@cvd. nl). Of bel maandag, dinsdag of donderdag met het telefoonnum- mer: 010-4363090. Straatweg 99 - Rotterdam fotoboek dik persoon bevlieging jong dier verbond psyche deel van een deur kiooster- overste nachtvlinder slotwoord kip toverkracht volk fonkelend uitstralende warmte boerderij natuurlijke logaritme mikpunt hoofdstad van Letland computer- fanaat dier T~~ in Europa onbehouwen uiting van berusting profeet plechtige verklaring bloedvat houten rustbank tijdelijk gebruik uitroep van droerheid koeiengeluid talrijk ouder Arabisch hoofddeksel evenemen- teneomplex ingewand berg op Kreta van onderen compagnon laarder V opname- ruimte deel van een etmaal de opera in Milaan Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl zorgt voor het zieke kind tussen ziekenhuis en thuis De poorten van Walibi World zijn weer geopend. Een nieuw seizoen boordevol spanning en plezier voor jong en oud staat voor de deur. Tijd dus om uw grenzen te verleggen en samen de spannendste avonturen te beleven. Bedwing de onstuimige rivier El Rio Grande. Laat Robin Hood een held van u maken in zijn middeleeuwse Sherwood Forest. Ga het gevecht aan met de zwaartekracht in sensationele achtbanen als megacoaster Goliath en El Condor. Of ga op ontdekkingsreis in Walibi Land met stoere Walibi en zijn vriendjes. Bent u klaar voor het avontuur? Kijk voor meer informatie op www.walibiworld.nl Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 4 t/m 10 april 2007 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans.. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 6 7 8 2006 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 19