Laat uw stem horen op het Stadserf Jaarafrekening ONS www.schiedam.nl Nieuw systeem Wmo-loket nu ook op internet te bezoeken Wijkoverleg Schiedam Woudhoek gemeente Schiedam Week 14 Woensdag 4 april 2007 Lezing over de cultuurhistorie en de veranderingen van de stad Schiedam ...waterweg Uittreksel of kapvergunning aanvragen? Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket DigitaalLoket op Schiedam.nl S bibliotheek Bouwzaken In de afgelopen weken hebben lokale media aandacht besteed aan de jaarafrekening van ONS. Aanleiding waren signalen van huis- houdens in De Gorzen dat ze verrast waren door de hoogte van de jaarafrekening. Ook tijdens de eerste editie van Het Stadserf op 12 maart kwam het onderwerp aan de orde. Toen is voorgesteld om ONS te vragen enige uitleg te geven over de hoogte van de jaar- afrekeningen. Onderstaand licht ONS Energie toe hoe de jaarafrekening wordt bepaald en waar mogelijk de oorzaak van bijbetaling gezocht moet worden. Kennisgeving Wet Milieubeheer Kapvergunningen Gemeenteberi Vorig jaar kwam het tweede deel uit van 'Roovers in Schiedam - de modernise- ring van de binnenstad'. Auteur samensteller Paul Meurs geeft aan de hand van de foto's uit het boek een lezing over de cultuurhistorie en de veranderingen van de binnenstad. Ook is er gelegenheid om de twee delen van 'Roovers in Schiedam' aan te schaffen. De lezing wordt gegeven op woensdag 4 april 2007 in Bibliotheek Stadserf, aanvang 20.15 uur. De toegang is gratis. Voor het uitleen- en catalogussysteem sluit Bibliotheek Waterweg binnenkort aan bij het bibliotheeksysteem van de Stadsbibliotheek Vlaardingen. Hierdoor kunnen ook bibliotheekleden in Schiedam gemakkelijk hun eigen gegevens bijhouden, zoals uitstaande rekeningen, reserveringen of een lijst van geleende materialen. Ook betalen in de bibliotheek wordt gemakkelijker. Er komen betaalpunten waar klanten ook met hun pinpas kunnen betalen. Om dit alles mogelijk te maken zijn alle bibliotheekvestigingen op dinsdag 17 en woens dag 18 april 2007 gesloten. Vanaf donderdag 19 april is het nieuwe bibliotheeksysteem in gebruik en zijn de bibliotheken weer open. Het Wmo-loket van de gemeente Schiedam is nu ook op internet te bezoeken via de gemeentelijke website www.schiedam.nl. Op het Digitale Wmo-loket staat onder andere informatie over de producten en diensten van verschillende (zorg)aanbieders in de gemeente Schiedam. Ook veel voorkomende vragen en antwoorden, openingstijden en actuele contactgegevens van relevante bedrijven en instellingen zijn er te vinden. Uiteraard kan men voor alle vragen en aanvragen over zorg en welzijn ook nog altijd terecht bij het Wmo-loket in de Stadswinkel aan het Stadserf 1. Tweede wijkoverleg in 2007 van de wijk Woudhoek zal plaatsvinden op: Datum: dinsdag 10 april 2007 Locatie: de Stuurhut, Nijhofplein 1 Aanvangstijd: 19.30 uur (tot uiterlijk 22.00 uur) Datum van de volgende overleggen zijn: dinsdag 12 juni Bewoners van Woudhoek zijn van harte welkom. Indien u voornemens heeft deze vergadering bij te wonen of voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling wijkzaken tel. 010-2 46 55 90. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 21 maart 2007 t/m 27 maart 2007: Bouwaanvragen: Bramengaarde 5, 3124 WD C. de Boubonstraat 17, 3116 EE Hoogstraat 149, 3111 HE Newtonstraat 16A, 3112 WH P.M. de Nijs P.J. Rodenburg B.V. Galerie Conny Paap ROG plus Van Limburg Stirumstraat 109 t/m 215 VvE Hogendam bijgebouw vergroten woning vergroten pand verbouwen vlonder/oprit plaatsen kozijnen vernieuwen (herziene aanvraag) Verleende bouwvergunningen: Verzonden 28 maart 2007: Burgemeester Knappertlaan 39, 3116 BB Dilleveld 32, 3124 VC Dilleveld 35, 3124 VC Land van Belofte 48/50, 3111 NW Lange Kerkstraat 35B, 3111 NN Ringvaart 14, 3124 PB Vlasakker 48, 3124 AK Voorberghlaan 12, 3123 AW Verzonden 30 maart 2007: Harreweg 66, 3124 KB Land van Belofte 4, 3111 NW Land van Belofte 8 en 10 Geweigerde beschikkingen Bouwvergunningen: Verzonden 28 maart 2007: Nijhoffplein 5, 3123 NH Rietkraag 20, 3121 TB G.J. Verver J. Klijn M.R.A. Dooremaalen woning vergroten en verbouwen dakkapel plaatsen dakkapel plaatsen Van Rutte Architektenburo deurkozijn in buiten- gevel plaatsen Start Nederland P. Stadhouders M.J. op den Brouw C. Rousse reclame aanbrengen woning vergroten zwembad plaatsen (2e fase) raamkozijn veranderen N.P.M. Lansbergen BAM Vastgoed B.V. propaangasopslagtank plaatsen kozijnen vergroten en separatiewand plaatsen Van Rutte Architektenburo samenvoegen van 2 woningen middels een doorbraak M.A. Sloos-Handstede L.H.J. Juffermans dakkapel plaatsen dakkapel plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Wilt u iets bespreken met de gemeenteraad? Dan kunt u terecht op het Stadserf. Via het Stadserf wil de raad contacten leggen met de bevolking voordat besluiten worden genomen. U heeft tijdens deze avonden alle gelegenheid om onderwer- pen aan de orde te stellen. Het eerst volgende Stadserf vindt plaats op maandag 16 april 2007 van 20.00 uur tot 23.00 uur in onder andere de Aleidazaal van het Stadskantoor. U kunt zich voor elk Stadserf tot 12.00 uur op de dag van de bijeenkomst nog aanmelden voor kleinere onderwerpen. Deze komen van 20.00 uur tot 21.00 uur aan bod. Voor grotere onderwerpen kunt u zich voor het eerstvolgende Stadserf tot dinsdag 10 april (voor 12.00 uur) nog aanmelden. Dit zijn onderwerpen die om voorbereiding vragen, niet alleen om ze aan de orde te stellen maar ook om reacties mogelijk te maken. Overigens kunnen hier ook onderwerpen aan de orde worden gesteld die vanuit de gemeenteraad zelf komen. De stad heeft echter voorrang. Van 21.00 tot 23.00 uur komen deze onder werpen en presentaties aan bod. U kunt zich aanmelden bij de griffier van de gemeente Schiedam, de heer J. Gordijn, via telefoonnummer 010-246 5788 of per e-mail via j.gordijn@schiedam.nl. Uiteraard is er tussen de programmaonderdelen door ruim de tijd om in de wandelgangen raads- en collegeleden aan te spreken. Meer informatie vindt u op www.schiedam.nl. De jaarafrekening van ONS verrekent de betaalde voorschotbedragen, die geba- seerd zijn op het verbruik in voorgaande jaren, met het werkelijke verbruik in het afgelopen jaar. Gemiddeld bedroeg de bijbetaling in de wijk De Gorzen per huis- houden circa 50. Onderzoek van ONS laat zien dat 40 van deze huishoudens geld terugkrijgt, terwijl de rest (60%) moest bijbetalen. Bij 6% van de huishou dens in De Gorzen heeft de klant meer dan 500 moeten bijbetalen. ONS heeft onderzocht wat in de meeste van deze gevallen de oorzaak was van de hoge kosten. Tevens geeft het energiebedrijf hier tips hoe u een extreem hoge jaarafrekening kunt voorkomen. Wat veroorzaakt een hoge jaarafrekening? Verbruik is gestegen Bij een stijging van het verbruik van gas of elektriciteit stijgt ook het bedrag op de jaar afrekening. Er zijn klanten die meer energie zijn gaan verbruiken dan in het voorgaande jaar, bijvoorbeeld na gezinsuitbreiding. In De Gorzen kan het verbruik meer gestegen zijn dan in anderen wijken, omdat daar het gasverbruik hoger is. De woningen beschikken over relatief minder isolatie en worden vaker verwarmd door gaskachels. Wat doet ONS om een hoge jaarafrekening te voorkomen? Voorlichting De website www.onsenergie.nl geeft tips hoe u zuiniger kunt omgaan met energie. Voorschot verhogen ONS past het voorschot bij het opmaken van elke jaarafrekening aan voor het komende jaar. Uitgangspunt is het energieverbruik in het voorgaande jaar. Via de klantenservice van ONS - bereikbaar op werkdagen tussen 8.00 en 17.00 uur via 010 262 1000 - kunt u ook zelf uw voorschot verhogen. Als uw kosten stijgen, heeft u hier alvast rekening mee gehouden. Stijgen uw kosten niet, dan krijgt u het teveel betaalde terug. Gespreide betaling Een hoge bijbetaling is niet altijd te voorkomen. In sommige gevallen is het mogelijk om gespreid te betalen. U kunt via de klantenservice van ONS informeren of u hiervoor in aanmerking komt. Tariefenergie Hoe voorkomt u een hoge jaarafrekening? Bespaar op energiekosten Laat u voorlichten over energiebesparing en energieproducten, bijvoorbeeld via www. De prijzen kunnen zijn gestegen. Dit kan een algemene stijging van prijzen zijn, maar kan consuwijzer.nl en www.nibud.nl. Met eenvoudige handelingen, zoals het uitzetten van de i— IS ill. I 11 I 1II. .1 11I ook aan het product liggen dat de klant heeft gekozen. Een voorbeeld: een klant had eerst een Energie Select contract en heeft dat contract niet verlengd. Hij was als gevolg hiervan duurder uit. t Nieuwe woning Bij een nieuwe woning is het voorschotbedrag niet gebaseerd op eerdere verbruiksgegevens van de woning. Het is dan mogelijk dat het werkelijke verbruik afwijkt van het voorschot. verwarming en koelkast als u op vakantie gaat, kunt u vaak al tientallen euro's besparen. f Houd uw verbruik regelmatig bij Door een 'energieboekhouding' bij te houden ziet u of uw voorschotbedrag nog overeen- komt met uw werkelijke verbruik. Hierdoor kunt u anticiperen op eventuele extra kosten. Ontwerpbeschikking Artikel 8.26 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken heb ben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Op verzoek van de vergun- ninghouder heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer de vergunning in te trekken indien van de vergunning geen gebruik meer wordt gemaakt en als het belang van de bescherming van het milieu zich daartegen niet verzet. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstel- len van het ontwerp van de intrekking van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van het intrekken van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 18 december 2006 een verzoek om intrekken van de vergunning op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer ont- vangen. Het gaat om een verzoek van Inrada Group voor het intrekken van de op 7 juli 1997 verleende vergunning voor de inrichting aan de s Gravelandseweg 375, 3125 BJ te Schiedam. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 5 april 2007 tot en met 16 mei 2007 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantoor- uren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Na bovenge- noemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Zienswijzen Schriftelijke zienswijzen kunt u tot en met 16 mei 2007 indienen bij Burgemees-iter en Wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendge-imaakt als u daarom in een aparte brief bij de van persoonlijke gegevens ontdane bedenkingen vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u zienswijzen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking, of als u kunt aan- tonen dat u redelijkerwijs niet tot het inbrengen van zienswijzen in staat bent geweest. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Projectnummer: 319222 Op grond van artikel 4.4.2. van de APV het rooien van: Schiedam is een kapvergunning verleend voor - 1 treurwilg, staande ter hoogte van de bestaande dam over de Poldervaart aan de Sportlaan, in verband met ontsluiting Vlietland Ziekenhuis Vergunning verleend: 29 maart 2007 - 3 Lindes, staande op de erfgrens Kerkweg 53/51, 3124 KD, in verband met overlast en dunning Vergunning verleend: 29 maart 2007 - 1 Taxus, staande in de voortuin van het pand Swammerdamsingel 73b, 3112 RH, in verband met overlast Vergunning verleend: 29 maart 2007 - 1 Es en 1 Sierkers, staande in de voortuin van het pand Laan van Spieringshoek 11 3118 LL Vergunning verleend: 29 maart 2007 - 3 Platanen, staande aan de Sweelincksingel ter hoogte van J. Wagenaarstraat, Van Diepenbrockstraat en Valeriusstraat, in verband met dunning Vergunning verleend: 2 april 2007 - 67 bomen van diverse soort, staande ter hoogte van de sportvelden aan de Sportlaan, in verband met aanleg parkeerplaatsen t.b.v. Vlietland Ziekenhuis - 55 bomen van diverse soort, staande ter hoogte van de kruising Sportlaan/Hargalaan, in verband met het aanleg van een rotonde t.b.v. de ontsluiting Vlietland Ziekenhuis hiervoor geldt een herplantplicht van 1 bomen in de nabijheid van de kaplocatie hiervoor geldt een herplantplicht van 3 bomen in de nabijheid van de kaplocatie hiervoor geldt een herplantplicht van tenminste 33 bomen in de nabijheid van de kaplocatie hiervoor geldt een herplantplicht van tenminste 28 bomen in de nabijheid van de kaplocatie Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit binnen 6 weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Die termijn begint op de dag volgend op de datum van toezending van de vergunning aan de aanvrager. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw K. Vermeer, tel. (010) 2465487. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelljk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor -Si donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende velligheldszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 4