maasstad Cees Groeneveld sleept de ene prijs na de andere in de wacht Fietstocht langs groen Vlaardingen Brood en spelen voor de Maasai Hoekgroep steunt asielzoekers maasstad milieubericht week™ Filmhuis Beestenboel JLgf Voor boerenachterham moet je in de Liduinastraat zijn Fotowedstrijd bibliotheek 7The Importance of Being Earnest' in premiere DCMR westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Donderdag 5 april 2007 wx 53 door Cees Visser SCHIEDAM - Zeg je Stef Meeder, dan denk je aan mu- ziek en, meer in het bijzonder, aan prachtig spel op het Ham- mondorgel. Miljoenen maakte hij blij met zijn virtuoze or- gelspel en velen zetten, dank zij zijn muziekcursussen op cassettes, hun eerste .schreden op het pad der muziek. Hoe- wel hij reeds een leven lang voor muzikale hoogstandjes zorgde, zit hij nog steeds vol muziek. Dat bleek zondag, toen in de Schiedamse Studio Soundhouse zijn dvd met als titelStef Meeder bespeelt de Hammond M 44 for you only onder grote belangstelling ten doop werd gehouden. SCHIEDAM - Al veertig jaar staat Cees Groeneveld aan zijn blok. De klanten zien hem zijn vlees houwen, biefstukken snij- den, messen slijpen - „het is werk op de vierkante meter," zegt hij. Op zijn zeventiende begonnen bij zijn vader in de winkel. „In oktober hopen we te vieren dat de zaak zestig jaar bestaat." -a* **p -*• s Rijnmond SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 5 april de film 'Leonard Cohen: I'm your Man'. De 72-jarige Leonard Cohen is nog steeds alive and kicking. Deze film is een eerbetoon, waarin anderen zijn liedjes zin- gen. Ter ere van Cohens zeven- tigste verjaardag bouwde men in Sydney een muzikaal feestje met onder meer Nick Cave, Ru- fus en Martha Wainwright, Kate en Anne McGarrigle, Teddy Thompson, Beth Orton, Antony en U2. Iedereen stortte zich op een Cohen-song. Cohen komt ook zelf aan het woord in interviewfragmenten tussen de nummers. Hij laat zich kennen als een prettig mens, die dankzij het Zenboeddhisme geen last (meer) heeft van een groot ego. 'Hoe minder ik werd, hoe beter ik me voelde', merkt hij op over de lange weg die hij heeft afgelegd. Vrijdag 6 en zaterdag 7 april is 'Thank You for Smoking' te zien. Charmante Nick Naylor is hierin het hoofd public relations van de Amerikaanse tabaksin- dustrie. Hij verzint van alles om het beeld van zijn branche zo positief mogelijk over het voetlicht te krijgen. Ook al is het tegenwoordig bijna onmogelijk om een relatie tussen roken en gezondheidsproblemen te ont- kennen, Nick krijgt het voor el- kaar. Dat valt nog niet mee als hij tegelijkertijd een rolmodel moet zijn voor zijn 12-jarige zoon. De voorstellingen beginnen om 21.00 uur, losse kaarten kosten 7 euro. Reserveren via de VVV Schiedam: 0900- 1.192.192. Dit maltezertje is een paar weken geleden gevonden bij de skate- baan in het hof en nooit meer opgehaald door de eigenaar. Het is een heel vriendelijk teefje van ongeveer zeven jaar dat ook niet begrijpt waarom er niet meer naar haar wordt omgeke- ken. Wie herkent dit kleine meisje en kan wat meer over haar vertel- len? Meer informatie over dit hondje en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierentehuis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c. Het die- renasiel isgeopend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00. tel. 0104345335. 'Oude meester' Stef Meeder verrast Nederland met dvd Het levensverhaal van Meeder leest als een spannende roman. Gebo- ren in Schiedam in een allerminst gouden wieg, toonde hij al op zijn vierde jaar belangstelling voor zwarte en witte toetsen. Dat was niet vreemd, wanneer je bedenkt, dat zijn vader een verdienstelijk pianist was. Helaas kon vader Meeder hem niet lang les geven, omdat hij overleed toen junior tien jaar was. Geluk- kig ontfermde een muzikale vriend van zijn vader zich over de jonge musicus, zodat diens muzikale ont- wikkeling niet stagneerde. Dat re- Martin Agterberg van Studio Soundhouse overhandigt de eerste dvd aan Stef en Jannie Meeder. Foto: Roger van der Kraan sulteerde op veertienjarige leeftijd in de oprichting van de KAJ-band, de band voor de Katholieke Arbei- ders Jeugd. In het 'Kajotterhuis' werd op de prachtige muziek van de band naar hartelust gedanst. De kapelaan, die de 'Kajotters' begeleidde, zag wel iets in hem als kerkorganist en dus kroop de jonge Meeder op een zondagmor- gen achter het kerkorgel om zijn religieuze kunsten te vertonen. Dat was het begin van een zesjarige 'loopbaan' in de kerk, waarbij hij vrijwel dagelijks diensten op het orgel begeleidde. Toen hij op twintigjarige leeftijd in militaire dienst ging, formeerde hij direct een dansorkest, de 'Wit tenberg band' genoemd naar de legerplaats, waar hij als sergeant gelegerd was. Na de diensttijd trok de muziek en ging hij als verkoper/distributeur werken bij Johan de Heer, een begrip in Rotterdam. Hij maakte er voor het eerst kennis met het elektronische orgel, dat hij met groot plezier ging bespelen en de- monstreren op beurzen en tentoon- stellingen. Het werd bepalend voor zijn verde- re leven als musicus en de start van een glanzende carriere, helemaal toen hij voor voile bioscoopzalen ging spelen en bij de film 'The guns of Navarone' 26 weken lang elke avond optrad. Hij was hiermee op slag een be- kende Nederlander. Hij toonde zich echter niet alleen een muzi kale hoogvlieger, want, en passant, haalde hij ook nog zijn vliegbre- vet. Toen hij negenentwintig was, start- te hij zijn eigen zaak met uitein- delijk zestien medewerkers. Zijn succesformule werd de combinatie van orgels verkopen met daarbij een eigen orgelcursus op cassettes. Maar ook voor andere instrumen- ten ontwierp hij cursussen. Phono gram beloonde hem hiervoor met een gouden cassette. Zijn ster rees nog meer, toen de Holland Ame- rika Lijn hem uitnodigde aan boord van cruiseschepen als entertainer op te treden. Met groot succes hield hij dit tien jaar vol en werd hierdoor een we- reldreiziger. Zijn jarenlange orgelspel in de Feyenoord-kuip bij belangrijke wedstrijden leverde hem eens wekenlange bedreigingen op van Feyenoord-fans, toen hij zijn or gelspel begon met 'Ajax wint de wereldcup'. Zijn broer had hem uitgedaagd dit te doen, maar dat wist niemand. Wdl leverde de wed- denschap hem 25 gulden op. Inmiddels heeft de in 2001 tot Rid- der in de Orde van Oranje Nassau benoemde Meeder talloze elpees en cd's gemaakt en brengt hij nu een dvd, die aantoont, dat hij nog lang niet 'buiten spel' staat. Vorige week werd de dvd op de Frankfur ter Musikmesse met groot succes gei'ntroduceerd. Meer informatie op: www. super- song. nl door Kor Kegel De opmaat naar het jubileum is veelbelovend ingezet. In de etalage staan zes oorkondes. Er blijkt uit dat je voor de beste filet ameri- can in de Sint Liduinastraat moet zijn. Boerenachterham van goud- kwaliteit? Bij Cees Groeneveld. De andere prijzen betreffen de run- derrookvlees, Spaans gehakt, Itali- aanse ham en de kalfsentrecote a la carpaccio. De jury van Slavakto noemde de vleeswaren van uitstekende kwali- teit, „Passie voor het slagersvak in combinatie met een onvoorwaar- delijke liefde voor het ambacht vormen de basis van dit succes," vonden gerenommeerde slagers als Paul van Trigt, Piet van den Berg en Rien van Besooijen. Ze beho- ren tot de tachtig gespecialiseerde juryleden, die in de Jaarbeurs van Utrecht bijna tweeduizend produc- ten beoordeelden. Driehonderd slagers uit heel Neder land deden aan de Slavakto mee. Het is de Slagersvaktentoonstelling, Cees Groeneveld, hier met een van zijn slagers, grossiert inmiddels in de prijzen. Foto: Roger van der Kraan lange tijd bekend geweest als Fresh Food, totdat het slagersgilde de be- hoefte kreeg zichzelf weer beter te profileren. En toen deed ook Cees Groeneveld weer mee. „Tien jaar had ik er niets aan gedaan," zegt hij. „De motorolie was een beetje weggevloeid. Maar gelukkig is de liefde voor het vak helemaal terug. En ik hoop die passie uit te dragen. Ik weet dat ik geen gemakkelijke baas ben. Ik ben heel kritisch, er is altijd wel een beetje wrijving. Ik leg de lat voor mijn medewerkers te hoog. Maar ik ben ook recht- vaardig en we hebben ook veel lol. De sfeer is goed en de meeste werknemers blijven wel twintig jaar bij me. Ik hoop ze een gevoel voor het ambacht bij te brengen. die ze riergens kunnen leren. Daarbij stel ik hoge eisen aan de omgang met de klanten. Een eerste vereiste. De klant moet in de watten gelegd worden." Het is vaak een drukte van belang bij slager Groeneveld. Vooral op zaterdag moet je vroeg zijn, anders puilt de winkel uit. De drie slagers zijn dan volop bezig, naast Cees zijn dat Rob en Paul, en achter de toon- bank staan Cees' echtgenote Petra en Anjo, Carolien, Kim, Trudy en Christina continu de klanten te hel- pen. Na haar zwangerschapsverlof zal ook dochter Marije weer vaker in de winkel staan. „Tweeduizend klanten per week, sommigen zelfs uit Capelle. Maassluis, Maasland. Ik schat dat er zo'n duizend kilo vlees per week de deur uitgaat," zegt Cees Groeneveld. De slagerswinkel in de Sint Lid uinastraat is dan ook een begrip. „Ik ben blij dat ik nooit verhuisd ben," zegt Cees Groeneveld. Hij heeft in het verleden wel overwogen om in de Hof van Spaland te begin nen of in de Nieuwe Passage. ,.Ik ben blij dat ik het nooit gedaan heb. In de Passage zijn wel zes slagers failliet gegaan. Dat wil niet zeg- gen dat het hier vanzelf loopt. De winkel moet iets uitstralen om de voorbijgangers naar binnen te lok- ken. Ik moet daar meer aan doen dan een supermarkt." De in Utrecht gewonnen prijzen zijn niet de eerste, die Cees Groeneveld in de wacht sleepte. „Boven liggen hele stapels. Een van mijn eerste prijzen was voor de Schiedamse beuling. Daar zijn nog steeds liefhebbers voor, maar het wordt zelden meer gemaakt. Het is heel arbeidsinten- sief en de massa wil iets anders. Dat soort producten is verdrongen door de nootjes, chips en tapas." VLAARDINGEN - Stadsbiblio- theek Vlaardingen organiseert deze maand een fotowedstrijd. Tot en met 27 april kan iedereen die mee wil doen foto's inleveren bij de klantenservice van de bibliotheek. Het thema van de fotowedstrijd is: de natuur. Alle foto's zullen in de maand mei in de bibliotheek tentoongesteld worden. Bezoekers van de bibliotheek kun nen dan met stembriefjes hun favo- riete foto kiezen. Voor de winnaars is er een boeken- bon t.w.v. 50, 30 of 10. VLAARDINGEN - De stadsgid- sen van het ServiceTeam VVV Vlaardingen op 2e Paasdag, de jaar- lijkse Bloesemtocht. Per fiets gaan de deelnemers via het groene Hof en de wijk Vlaardinger-Ambacht naar Boerderij Hoogstad, alwaar de hoogstam-boomgaard bezocht wordt. Behalve een deskundige uit- leg is daar ook de koffie-/thee- pauze. Daarna gaat de groep verder, de Broekpolder in, waar de mooie plekjes in de natuur worden ver- kend. Vlak voor het verlaten van de Broekpolder gaat de groep dan langs de nieuwe Hertenkamp, waar de Vlaardingse jachtopziener Roel Blom de deelnemers van alles kan vertellen over de roedel herten, die sinds een aantal jaar in de pol der is ondergebracht. Het zou leuk zijn wanneer de deelnemers oud brood voor de dieren meenemen. Ten slotte wordt een gedeelte van de Zuidbuurt nog verkend, waarna de groep langs kampeerboerderij De Hoogkamer weer de stad binnen- komt, en via een mooie route naar de Markt terugfietst. De start is om 13:00 uur vanaf de Markt voor het oude Stadhuis. De is ook voor kinderen die goed kunnen fietsen goed te doen. Kleinere kinderen kunnen uiteraard in een zitje met de ouders meerijden. Deelname aan deze Bloesemtocht kost drie euro per deelnemer, waarvoor - behalve genoemde activiteiten - ook on- derweg bij boerderij Hoogstad nog een consumptie wordt verstrekt. Opgave voor deelname is niet no- dig: belangstellenden kunnen op maandagmiddag om 13.00 uur op de Markt verzamelen. Voor nadere informatie: Arie Ouwendijk (ma/vr 10-17:30 uur in zijn copyshop naast de molen), tel. (010) 435 3322, of's avonds 434 2474. r" r - SCHIEDAM - Als afsluiting van de vastenaktie was er afgelopen zaterdag een Fancy Fair en rom- melmarkt in en om kerk De Ark. Deze was georganiseerd door de Werkgroep Oecumenische Vaste naktie Schiedam en de opbrengst ging dit jaar naar het Maasaivolk in Tanzania. In het bisdom Arusha, Tanzania, leven veel mensen onder de ar- moedegrens. In dit gebied leven nog veel traditionele herdersvolken, die een nomadisch bestaan leiden. Foto: Bart Bos Tanzania oefent druk uit op deze groep om zich te vestigen in vaste woonplaatsen, waarbij de noodzaak lijkt gerechtvaardigd, alleen niet naar de stem van de Maasai wordt geluisterd. Buiten de kerk was er van alles te doen voor groot en klein, waaron- der een spelcircuit voor de kinde ren. Binnen in de kerk was het het domein voor de echte snuffelaars. Daar kon worden gezocht naar dat ontbrekende boek of die plaat in de collectie. SCHIEDAM - Kent iemand een tandarts die ons wil helpen?, vraagt Maria Kluin van Vluchtelingen- werk Schiedam aan de gasten. Die gasten, waaronder wethouder Das- kalakis, zijn maandagmiddag naar ontmoetingscentrum De Wissel gekomen op het Broersveld waar de Hoekgroep zich presenteert. De Hoekgroep is een platform van verontruste Schiedammers en or- ganisaties die zorgen hebben over 'mensenrechten en vluchtelingen'. En die daar in de praktijk wat aan willen doen. 'Een vluchteling die kiespijn heeft, wil ook geholpen worden'. De Hoekgroep wil hulp bieden aan die mensen die zich vaak illegaal schuilhouden. Gewone mensen vaak met vrouw en kinderen die,,geen uitkering hebben, geen huis en van adres naar adres vluchten. Voor die mensen wil de Hoekgroep helpen: bijvoorbeeld praktisch met een tandarts die zon- der vergoeding wil helpen. Vorig jaar is de Hoekgroep ont- staan, na een 'Gesprek aan de Schie'-bijeenkomst. Allemaal men- sen met ervaring in hulp aan kans- arme mensen en die komen uit organisaties als Vluchtelingenwerk, SWS of de Raad van Kerken. Nieuw is de website www.Hoek- steenschiedam.nl waar acties als de voedselbank of acties bij de deten- tieboten op vermeld staan. Met als doel het helpen van kansarmen en uitgeprocedeerde asielzoekers. Hoeksteen wil deze mensen en gezinnen helpen met huisvesting, inkomen, en gezondheidszorg. Of soms (ordinair maar nodig) met leefgeld omdat vluchtelingen rech- teloos zijn uitgesloten van officiele hulp. Er zijn daar veel schrijnende gevallen bij met kinderen en vrou- wen zijn. Het gemeentebestuur liet deze week nog weten deze uitgeprocedeerde asielzoekers steun te willen geven. Wethouder Daskalakis heeft 50.000 euro toegezegd voor die gevallen waar mensen zo de illegaliteit inge- trokken worden. De Hoekgroep schat dat er in Schie dam een honderdtal mensen leven -zij bestaan officieel niet- en han- gende de rechtbankprocedures toch op hulp kunnen rekenen. Theater Roth speelt ernstige luim door Peter de Jong VLAARDINGEN - 'The Im portance of Being Earnest', ging afgelopen vrijdag in pre miere in het theater Roth. Oscar Wilde's theatrale bevindingen over de engelse adellijke klasse van honderd jaar geleden op de Vlaardingse planken. Op het eerste gezicht lijkt het mis- schien allemaal erg achterhaalde to- neeldramatiek uit het Victoriaanse tijdperk, maar de thema's zijn ook nu nog actueel. Zonder moralis- tisch te worden geeft Roth met het spelen van deze voorstelling aan dat het nog altijd nodig is te waken voor de menselijke neiging om zich in maatschappelijke rang en stand boven de medemens verheven te voelen. Maar ook voor wie deze driedub- bele bodem niet wil of kan zien is 'Ernst' een leuke voorstelling die door de spelers met vaart en verve wordt neergezet. Dichter Sander Groen debuteert ijzersterk in zijn eerste theaterrol. Zonder blase zet hij volkomen naturel zijn helft van Ernst neer, waarbij zijn timbre een perfecte theaterklank blijkt te hebben. Maar ook Fred Koene, Arthur de Ruiter, Lofte Bode, Suzanne Glasbergen en Ellen de Ruiter vertolken hun uit- vergrote personages op zeer geloof- waardige wijze. Ruben van Velzen geeft 'Ernst' bovendien de nodige luim, terwijl Wil Bruggeman zijn dubbelrollen met droge glans en humor uit weet te beelden. Een scene uit het nieuwe stuk van Roth. Foto: Roger van der Kraan Gespeeld voor een geengageerd publiek, want ook al is Roth van waarde binnen voor het culturele leven in Vlaardingen. toch zijn het vooral vrienden, familie en beken- den die de weg naar het theater weten te vinden. Onterecht want opnieuw weet Roth met 'The Importance of Being Ernst' wat maatschappelijk rele- vante diepgang op de planken te zetten, waarin een ieder zich zou kunnen spiegelen. De discrepantie tussen het hebben van alle mogelijkheden en het on- vermogen om de kansen te benut- ten, zo zou je voornaamste thema van stuk kunnen samenvatten. Betekenis is fout, leeg is goed, fout is goed, niets is goed. De krankzin- nigheid waarmee de 'hogere engel se stand' zich vroeger het recht aan mat om zichzelf ver boven het plebs te verheffen wordt feilloos neerge zet in de ontrafeling van Ernst en de zijnen. Regisseur Maurice de Jong weet zijn cast niet alleen de finesses van Wilde uit te laten spelen, maar ook zijn eigen interpretatie toe te voegen aan Ernst. De Dadaistische inval om alle spelers tegelijkertijd willekeurige passages voor te laten lezen uit willekeurige boeken, is een heel herkenbaar spreken in Ba- bylonische tongen: niemand luistert naar wat de ander zegt omdat het eigen verhaal immers prevaleert. De Jong kon hiervoor dankbaar ge- bruik maken van de manier waarop Steef Slooff bewees dat met zeer beperkte en eenvoudige middelen een aansprekend decor kan worden neergezet. Roth speelt de voorstel ling nog zes keer in april en mei. Meer informatie is te vinden op www.roththeater.nl. De DCMR werkt al 35 jaar aan een leefbare en veilige Rijnmond n T"' i M w* Mm SkSO~»~> *f'*' - -**>1 De meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond ontvangt van 26 maart tot 2 april 438 meldingen. Het weekgemiddelde van het eerste kwartaal 2007 is 348. Meer weten over het werk van de DCMR en ontvangen meldingen? Kijk op www.dcmr.nl. STANKOVERLAST VAN MEST IN SPIJKENISSE De meldkamer van de DCMR ontvangt op woensdag 28 maart elf meldingen uit Spijkenisse over stankoverlast. De uitrukdienst van de meldkamer constateert dat op een grasland ten oosten van Spijkenisse (Wolvenpolder) gier wordt uitgereden. Dit gebeurt volgens de regels van het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedsel- kwaliteit (LNV). De meldingen zijn doorgegeven aan de Algemene Inspectiedienst (AID), een onderdeel van het LNV. VEILIGHEIDSKLEP 00RZAAK GELUIDSOVERLAST IN R0ZENBURG In de vroege ochtend van vrijdag 30 maart gaat een veiligheidsklep open bij grond- stoffenfabrikant Cabot in Rotterdam-Botlek. Door stagnatie in de afname van stoom, komt de stoom onder grote druk via een veiligheidsklep naar buiten. Dit veroorzaakt lawaaioverlast. Elf bewoners van Rozenburg bellen de meldkamer hierover op. VEEL MELDINGEN OVER H0RECA De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt meldingen over het milieu van bewoners in het Rijnmondgebied. Na vliegtuiggeluid veroorzaakt de horeca de meeste geluidsoverlast. Van donderdag 29 maart tot maandag 2 april (6.00 uur) heeft de meldkamer 73 meldingen over horecalawaai ontvangen; 60 meldingen komen uit Rotterdam. Voor de gemeente Rotterdam regelt de meldkamer de eerste afhandeling van meldingen over horecalawaai. milieudienst MELDKAMER: 010 47 33 333 (DAG EN NACHT) www.dcmr.nl/milieuklacht

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 6