maasstad Monique Leentvaar-Kooij mikt op 3.30 in Rotterdam Marathon Open Golfdagl Zaterdag 14 apnl www.gcr.nl Eenmalige modellen, unieke exemplaren. ius u moet er wel snel bij zijn want Op=Op! BOUIVIAIM H meubelen Verkoop in ons magazijn: IJsselmondselaan 175, Rotterdam, Alles direct leverbaar! maasstad sportflitsen Schaap naar Westlandia Ontdek hoe leuk golf is. Z^/bOLF I Kleiweg 480 i 1 ouman bliif t biizonde b I i j f t X P» I /CENTRUM /ROTTERDAM Alle leeftijden welkom aft ini Sale jjfshop Bovenberg naar EK Van der Zwan trainer Pollux-vrouwen Spirit kansloos Van Loenen wint Gorzentoernooi Peter Jordaan clubkampioen Succes op Zuid-Hollands kampioenschap Woensdag 11 april 2007 wx 55 1 ng tot 70% IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111. U vindt ons aan de N2io Capelle a/d IJssel naast bedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. HANDBAL - De Vlaardingse handbaltopper Roxanne Bovenberg heeft zich tijdens de paasdagen met Jong Oranje weten te plaatsen voor het EK dat van 10 tot 19 augustus in Turkije wordt gespeeld. Tijdens het kwalifi- catietoernooi in Bulgarije speelde het Nederlands team onder 19 jaar gelijk tegen Slowakije (3-3), werd verloren van Spanje (19-21) en gewonnen van Bulgarije (37-17). In de laatste wedstrijd scoorde Bovenberg vier maal. Jong Oranje eindigde in punten gelijk met Slowakije op de tweede plaats. HOCKEY - Pollux heeft in Frank van der Zwan een nieuwe trainer ge- vonden voor het eerste vrouwenteam. De huidige trainer van tweedeklas- ser Leusden tekende voor twee seizoenen bij de Vlaardingse hockeyclub. Rogier Meijer wordt zijn assistent. Ook oud-hoofdtrainer Arjan Hess keert terug in de Broekpolder. De technische commissie van Pollux is blij met de komst van het trio. De verwachting is dat Van der Zwan, Meijer en Hess de basis die de afgelopen seizoenen is gelegd door trainer Pieter Dupon, kun nen uitbouwen en dat promotie naar de tweede klasse mogelijk is. KORFBAL - De korfballers van Spirit hebben het gelijkspel, vorige week tegen koploper Oranje Nassau, geen vervolg kunnen geven in de cruciale wedstrijd tegen mede-degradatiekandidaat NIO. De Vlaardingse derde- klasser verloor zaterdag op een veld in Schiebroek kansloos, 12-5. Spirit was niet in staat het NIO ook maar een enkel moment lastig te maken en zag het gat met de nummer voorlaatst groeien tot vier punten. SCHAKEN - Het 28e Gorzentoernooi kreeg dit jaar een winnaar van de organiserende club Het Zwarte Paard Schiedam zelf. In de hoogste speel- groep behaalde Daniel van Loenen een punt meer dan zijn rivaal Gerard Kool. Aan het rapidtoernooi deden in totaal 54 deelnemers mee. Er werd gespeeld in negen sterktegroepen. In de zeven navolgende groepen wonnen schakers Juijn, Van Doorn, Der Kinderen, Voogt, Van der Mast, Klepke en Juijn. De laagste sterktegroep kreeg drie winnaars namelijk schakers De Weerd, Van Beelen en Wiegman. WIELRENNEN - Geen brunch voor de wielrenners van regioclub De Cou- reur op eerste paasdag. Afgelopen zondag werden op het wielerparkoers in Maassluis de clubkampioenschappen gereden. Maassluizer Peter Jordaan bleef in deze wedstrijd al zijn clubgenoten bij de amateurs A voor. In de andere categorieen waar een De Coureur-clubtitel op het spel stond wonnen Jaco van der Mark, Stella Visser, Martijn Reek, Rene den Boer, Ton van Oort, Tom Steens en Jurrian Coenradie. JUDO - Negen Schiedamse judoka's onder de 15 jaar komen op 21 april uit op het NK judo in Eindhoven. De judoka's plaatsten zich onlangs tijdens het Zuid-Hollands kampioenschap. Beste prestatie kwam op naam van Mitchel Mellema van Sportinstituut Schiedam. Mellema won al zijn partijen met ip- pon. Clubgenoten Joey de Goede (tot 38 kilogram) en Denise Heijmans (tot 36 kilogram) eindigden als tweede. Nicole Garcia-Rios (tot 48 kilogram), Bob van Harmelen (tot 50 kilogram), Undine Prins (tot 52 kilogram) en Amber van der Hoff (tot 63 kilogram), alien van Sportinstituut Schiedam, kregen het brons omgehangen. Het negental NK-gangers uit Schiedam wordt gecompleteerd met twee judoka's van Ped's Sports Centre. Monica Ravenstijn (tot 57 kilogram) werd tweede op het Zuid-Hollands kampioenschap en Charlie Sewalt (tot 36 kilogram) vierde. door Norbert Veringmeier VLAARDINGEN - Veel hard- lopers uit de regio hebben de afgelopen maanden weer heel wat trainingskilometers gemaakt om komende zondag goed voorbereid op de Coolsingel te staan. Onder de deelnemers van de Rotterdam Marathon is ook Monique Leent vaar-Kooij. De Vlaardingse traint bij atletiekvereniging Fortuna en wil op 15 april in haar derde marathon onder de voor haar magische grens van 3 uur en 30 minuten blijven. „Maar als het zo warm wordt als ze nu voorspellen dan ga ik niet meer op een tijd lopen. Ik doe het dan vooral op gevoel. Die 3.30 is dan niet meer haalbaar." Voor Leentvaar-Kooij is het lopen een marathon door Rotterdam met zoveel toeschouwers langs het par- koers ook bovenal genieten. „Mijn eerste marathon liep ik in 2004. Dat vond ik echt een feest. Zo'n eerste marathon loop je niet op een tijd en ik heb toen ook helemaal geen problemen gekend." De Fortuna- atlete finishte in 2004 na 3 uur en 45 minuten. „In 2005 ging ik meer voor een tijd. Ik had toen harder en meer getraind maar de voorberei- ding was toen vreselijk. Ik kreeg overal pijntjes. De marathon zelf ging wel sneller dan mijn eerste. Ik liep 3.35 uur maar het ging allemaal toch wat minder lekker. Na afloop had ik ook erg veel spierpijn." Deze ervaringen deden Monique Leentvaar-Kooij besluiten om in 2006 niet mee te lopen in Rot terdam. „Ik heb twee kinderen en ik werk. Het is best lastig om dan zoveel tijd vrij te maken voor de trainingen. Maar vorig jaar ging het toch weer kriebelen. In deze tijd van het jaar staan de trainingen bij Fortuna veelal in het teken van de marathon en als je dan zelf niet mee doet, voelt dat toch wat vreemd. In samenspraak met mijn man heb ik dit jaar daarom toch maar weer be- sloten de marathon te gaan lopen." Na de mindere ervaring met de marathon in 2005 besloot Monique Monique Leentvaar-Kooij heeft wat met het getal '27' en komende zondag is de 27e editie van de Rotterdam Marathon. Dus dat belooft wat! Foto Roger van der Kraan Leentvaar-Kooij binnen Fortuna van trainingsgroep te switchen. „Ik zat qua snelheid een beetje tussen groep 1 en 2 in. Trainen in groep 1 ging daardoor voor mij vaak wat te hard waardoor het ook wat minder leuk werd om te trainen. Ik loop nu mee bij de ZoDiDo-groep. Die groep is wat recreatiever. Het meer ontspannen trainen bevalt mij goed. Daarnaast is het een groep met veel vrouwen en dat is ook heel leuk." Leentvaar-Kooij is tevreden over het verloop van de voorbereiding. „Het begin was nog wat moeizaam want na mijn eerste marathontrai- ningsloop had ik veel last van spier pijn. Het leek wel of ik de marathon al gelopen had. Ik wilde toen ook meteen mijn beoogde tijd gaan bij- stellen maar sinds de tweede lange trainingsloop gaat het allemaal heel lekker en heb ik er vertrouwen in de 4.50 per kilometer te kunnen lopen." Monique Leentvaar-Kooij rekent voor dat zij met dit tempo theo- retisch op 3.25 uur zou kunnen uitkomen. „Maar je verliest altijd tijd bij de start en in de laatste kilometers." Anderzijds heeft de Vlaardingse het idee het door haar gekozen tempo goed aan te kun nen. „Gaat het inderdaad soepel en voel ik mij na 30 kilometer nog goed dan zal ik nog proberen te versnellen." Voor Leentvaar-Kooij heeft deze editie van de marathon op voorhand al een bijzonder tintje. „Het is de 27e keer dat de marathon wordt gelopen in Rotterdam en ik heb wat met het getal '27'. Ik heb er dus veel vertrouwen in dat het goed gaat komende zondag." Deze laatste week doet de Fortuna- atlete vooral rustig aan. Afgelopen zaterdag stond er nog een laatste snelheidstraining op het program- ma. De nuchtere Leentvaar-Kooij heeft geen echte rituelen in de week voor de marathon. „Deze laatste dagen probeer ik wel wat koolhy- draten te stapelen maar verder doe ik toch vooral gewoon. Ook met de Pasen heb ik niet echt rekening ge- houden met de marathon. Wij heb ben gewoon lekker gegourmet." Na de marathon gaat de knop bij de Vlaardingse razendsnel weer om. Twee weken later hoopt zij binnen Fortuna weer afstandskampioen op de 10 kilometer te worden. „De Havenloop op 30 april is kort na de marathon maar als ik snel herstel, moet dat mogelijk zijn." Monique Leentvaart-Kooij is sowieso meer iemand van de kortere afstanden. „Op mijn 18e ben ik bij Spark in Spijkenisse begonnen als baanat- lete. Mijn favoriete afstanden waren de 1500 en 3000 meter. Ook liep ik regelmatig de 800 me ter. Eigenlijk ligt daar nog steeds mijn hart en in de zomer doe ik daarom nog altijd mee in de regio nal baancompetitie op de 1500 en 3000 meter. Dan hoef je tenminste niet van die hele lange trainingen voor te doen want een marthon lopen is leuk maar al die trainingen die je ervoor moet doen vind ik wat minder leuk." De 27e Rotterdam Marathon wordt gelopen op zondag 15 april. De start is om 11.00 uur op de Cool singel. Meer informatie over de populaire hardloopwedstrijd is te vinden op de website: www.fortis- marathonrotterdam.nl.' divisie. Schaap geeft aan ook bij een eredivisieclub aan de slag te hebben gekund. „Bij die ploeg had ik moeten vechten tegen degradatie terwijl ik bij Westlandia omhoog kan kijken. Ook heeft Westlandia veel goede jeugd." Vrouw Simone Schaap is ook bezig met de laatste loodjes bij DWS. Zij zag haar vrouwenteam de draad op het veld goed oppakken. Oliveo bleek op een kille zondagmorgen in Pijnacker een veel te zwakke oppo nent voor de Schiedamsen, 8-31. SCHIEDAM - Handbaltrainer Her man Schaap verruilt het mannen- team van DWS voor de vrouwen van Westlandia. Schaap maakte onlangs bekend de Schiedamse club te verla- ten omdat zijn ambities niet stroken met die van DWS. De gedreven oe- fenmeester zag in de zaalcompetitie kans DWS naar de tweede plaats in de regioklasse te loodsen. Schaap koos voor hoofdklasser Westlandia omdat dit naar eigen zeggen een ploeg is die de potentie heeft om de overstap te maken naar de eerste Tijdens de keepersclinic met Piet Schrijvers staat techniek, codrdinatie en kracht centraal. Archieffoto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Piet Schrijvers komt op woensdag 18 april naar voet- balvereniging Hermes DVS om jeugdkeepers de fijne kneepjes van het keepersvak bij te brengen. Ook keeperstrainers kunnen mogelijk nog wat leren van de bekende oud- doelverdediger. De keepersclinic van de oud-doelman van fc Twente, Ajax, het Nederlands elftal en PEC Zwolle is bedoeld voor keepers in de leeftijd van 10 tot 18 jaar. Tijdens de uitgebreide training staat tech niek, codrdinatie en kracht centraal. Piet Schrijvers wordt op 18 april geassisteerd door onder meer de Hermes-trainers Paul de Roos, Jan van der Velden, Bob van den Akker en Edwin Plink. De clinic is gratis en start om 14.30 uur. Wie wil meedoen dient zich tevoren in te schrijven. Aanmelden kan bij Jan van der Velden, 06-419 243 23, of Bob van den Akker, 06-43 562 944. -V-', i Uitverkoop van alle voorraden uit ons magazijn! TV -- - Ai -4' - V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 11