www.schiedam.nl Word vriend van een vluchteling unicef gemeente Schiedam Bouwzaken 0 Kennisgeving Monumentenwet 1988 flj Kennisgeving Monumentenwet 1988 (vervolg) Kennisgeving Monumentenwet 1988 Kennisgeving Monumentenwet 1988 (vervolg) Ontwerpbeschikking Rijksmonument Aids lijkt in Nederland geen pro- bleem meer; we hebben hier aidsmedicijnen en goede medi- sche zorg. Maar wereldwijd is er nog altijd sprake van een aids- epidemie, waardoor hele genera- ties verdwijnen. Vooral kinderen zijn daar het slachtoffer van; ze komen alleen te staan. Unicef beschermt deze kinderen. Unicef richt haar pijlen op de aids- epidemie met een wereldwijde campagne voor kinderen. Unicefs motto daarbij is: 'Unite for children, unite against aids.' In Mozambique bijvoorbeeld zijn meer dan 325.000 aidswezen. Mo- zambikanen hebben weliswaar een goede traditie als het gaat om de zorg voor kwetsbare kinderen, maar de opvangcapaciteit is op; gezinnen zitten 'vol'. Daarom staan veel kinde ren in Mozambique er alleen voor. Wat doet Unicef? Het is allereerst belangrijk dat be kend is welke kinderen hulp nodig hebben. 'Activistas', sociaal wer- kers, brengen dat in kaart. Zij zijn daarvoor - op kosten van Unicef - ge- traind. Zij leren tevens lokale ge- meenschappen alert te zijn op kwetsbare kinderen in hun woonom- geving en verantwoording voor hen te nemen. Samen met de buurtgeno- ten ontfermen de sociaal werkers zich over deze kinderen. Ervaar nu zelf op www.unicef- inside.nl hoe wij Joaninha helpen. Kijk mee in de wereld van Unicef. De elfjarige Joaninha en de achtja- rige Chica zijn twee van die kwets bare kinderen. Zij wonen samen en moeten alles zelf doen. Gelukkig helpt de 'activista' Victoria deze twee zusjes. Registratie Kinderen die er alleen voor staan, hebben meestal geen geboortere- gistratie. En als zij nergens bekend zijn op papier, kunnen ze niet naar school en hebben geen recht op gratis voedsel. Daarom zorgt een sociaal werker voor registratie. Uw steun is hard nodig. Met uw lidmaatschap van 10 euro per maand neemt Unicef jaarlijks 12 aidsweeskinderen bij de hand: een sociaal werker geeft ze aandacht, zorgt voor hun gezondheid, voeding en sehoolspullen. Word daarom lid op unicef.nl Hortense kijkt naar haar tweeling van tien maanden: "Zij zijn het enige dat ik mee kon nemen toen ik moest vluchtten." Hortense woont in een Congolees vluchtelingenkamp in Oeganda. "Op een avond werd er op de deur geklopt. Het waren soldaten. Ze riepen: 'geef ons geld en jullie spullen'. Maar ze namen niks mee. Behalve mijn man. Ik heb nooit meer wat van hem gehoord. Ik was op het einde van mijn zwangerschap en ik kon elk moment bevallen. Die nacht kwamen de baby's. De volgende morgen sloeg ik samen met mijn broer op de vlucht. We namen ieder een baby op de arm." Overleven Hortense moest van de ene op de andere dag vluchten om haar leven en dat van haar kinde ren te redden. Dit overkomt dagelijks duizen- den mannen, vrouwen en kinderen. Stichting Vluchteling helpt wereldwijd mensen die aan oorlogsgevaar ontsnapt zijn, te overleven. Een dak boven je hoofd, eten, schoon drinkwater en eerste medische noodhulp, zijn onmisbaar in die eerste moeilijke maanden van het vluch- telingenbestaan. En het is aliemaal niet zo duur. Met een paar euro kunt u een vluchteling al een heel eind op weg helpen. Stichting Vluchteling Wereldwijd zijn er ongeveer 37 miljoen men- sen op de vlucht. Verreweg de meeste vluchte- lingen vertrekken te voet. Meer dan negentig procent vindt een veilige plek in een vluchtelin genkamp in een buurland. Daar komen ze op verhaal en moeten het leven vanuit het niets weer opbouwen. Eerst is er een huis nodig -vaak een zeil waarmee de vluchtelingen zelf een onderkomen bouwen-, eten, schoon wa ter, een dokter. Later ook een school, opleidin- gen voor leraren en verplegers. Een zieken huis. Zorg voor de vluchtelingen die in de oor- log gehandicapt zijn geraakt. Opvang voor kin deren die getraumatiseerd zijn. En nog veel later, als het weer vrede is in hun land, is er hulp nodig voor de vluchtelingen die terugke- ren. Stichting Vluchteling steunt vluchtelingen in Afrika, Azie, Latijns-Amerika en Oost-Euro- pa. Vanaf het moment dat ze in een vluchtelin genkamp aankomen totdat ze weer geheel op eigen benen kunnen staan. www.vluchteling.org Week 15 Woensdag 11 april 2007 Week 15 MAASPOST 1-2-3-XQ02 Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nade- re informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 28 maart 2007 t/m 30 maart 2007: bouwaanvragen: Admiraal de Ruyterstraat 20, 3115 HB Northwood Bouw B.V. Hoefsmidstraat 13, 3123 PM Jan Evertsenstraat 14-16, 3115 JA Lange Kerkstraat 86, 3111 NR Rembrandtlaan 9, 3117 VA Verleende bouwvergunning: verzonden 3 april 2007: locatie Nieuwe Damlaan, Hargalaan en de Poldervaart, 3118 L.P. van der Linden Korndorffer Beheer B.V. Ph. Van Dijk Dierenkliniek Brandersstad G.J. van Zoelen bedrijfspand met 19 bedrijfsunits bouwen woning vergroten (herziene aanvraag) garagedeur vergroten dak vernieuwen voorgevel gedeeltelijk veranderen rookgasafvoeren plaatsen op het dak van het in aanbouw zijnde ziekenhuis (verleend met vrijstelling art. 15 WRO) N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Beschikkingen Algemeen Voor ingrepen aan beschermde monumenten is een vergunning vereist. Het is verboden zonder of in afwijking van een vergunning: een beschermd monument af te breken, te verstoren, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen; ee'ii beschermd monument te herstellen, te gebruitaftl'flf te laten gebruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in gevaar gebracht. Een vergunning moet ex.art. 12 lid 1 van de Monumentenwet 1988 worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Het betreft een aanvraag van C.P.M. van Grootveld-Balm om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Grote Markt 29, 3111 NH Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het met een verdieping verhogen van de bestaande overkapping van de voormalige open plaats achter het pand. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken vanaf 11 april 2007 gedurende zes weken op werkdagen inzien in de stadswinkel: maandag van 12.00- 16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00 -20.00 uur. Beroep Binnen zes weken, gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van dit besluit, kan alleen beroep worden ingesteld als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Uw beroepschrift kunt u richten aan de Rechtbank Rotterdam (sec tor Bestuursrecht). Omdat het indienen van een beroepschrift de werking van het besluit niet schorst, kan do belanghebbende, een verzoek om voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden) indienen. Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een beroep schrift is ingediend. Beschikkingen Algemeen Voor ingrepen aan beschermde monumenten is een vergunning vereist. Het is verboden zonder of in afwijking van een vergunning: een beschermd monument af te breken, te verstoren, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen; een beschermd monument te herstellen, te gebruiken of te laten gebruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in gevaar gebracht. Een vergunning moet ex.art.12 lid 1 van de Monumentenwet 1988 worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Het betreft een aanvraag van Vereniging Henk de Keyser om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Overschiesestraat 1-3, 3111 GB Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het herindelen van een van de huisjes van het Proveniershuis. In de toekomst zullen alle huisjes die na verhuur vrijkomen op de in deze aanvraag voorgestelde wijze heringedeeld worden. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken vanaf 11 april 2007 gedurende zes weken op werkdagen inzien in de stadswinkel op maandag van 12.00-16.00 en op dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00, en donderdag van 8.00 —20.00 uur. Beroep Binnen zes weken, gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van dit besluit, kan alleen beroep worden ingesteld als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Uw beroepschrift kunt u richten aan de Rechtbank Rotterdam (sec tor Bestuursrecht). Omdat het indienen van een beroepschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, een verzoek om voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden) indienen. Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een beroep schrift is ingediend. Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 25 augustus 2006 is een aanvraag ontvangen van Fortress om een vergunning voor het slopen van het rijksmonument achter Makkersstraat 3 en 5, 3111 AL Schiedam. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ning te weigeren. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 12 april 2007 tot en met 24 mei 2007 op werkdagen inzien: maandag van 12.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00 -20.00. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 24 mei 2007 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voor- keur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij d^Gemeente Schiedam verzoeken. Een verzoek am hen gedachtewisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.ril Openlngstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Bulten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Kinderen die er door aids alleen voor staan Als er niemand meer is die voor haar zorgt, zorgen wij voor haar. Joaninha, 11 jaar, Mozambique UNITE FOR CHILDREN UNITE AGAINST AIDS BLIJ MET ALLES STICHTING VLUCHTELING Gemeenteber

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 2