Combikaartjes handig voor het gebruik van de Schiedamse parkeergarages HI www.schiedam.nl Wijkoverleg Spaland/Sveaparken Laat uw stem horen op Het Stadserf! Uittreksel of kapvergunning aanvragen? Nieuw systeem bibliotheek bij bibliotheek 'aterweg Mijnenjager Hr.Ms. Schiedam bezoekt Schiedam Uw trouwfoto tentoongesteld? gemeente Schiedam Week 15 Woensdag 11 april 2007 Geen aanvragen paspoort en identiteits- kaart mogelijk op 26 april Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket DigitaalLoket op Schiedam.nl 5SSS£««a Pienter Parkeren in de binnenstadI De Rekenkamercommissie Schiedam- Vlaardingen vergadert Parkeren in de parkeergarages Openingstijden Uurtarief Hele dag Halve dag1' ABC-garage ma-vr. 07.30-22.00 Inrijden Kreupelstraat: za. 07.00-19.00 koopzo. 10.00 -18.00 1,20 5,00 €2,50 24 uur per dag uitrijden Nieuwe Passage ma-za: 08.30 -18.00 garage do: 08.30 - 21.30 1,00 11,25 n.v.t. Inrijden Koemarkt: Koopzondag: gratis gratis n.v.t. Stadserfgarage Inrijden Overschiesestr. ma-vr: 07.00 - 22.00 za-zo: 07.30 - 22.00 24 uur per dag uitrijden 0,862) €5,00 n.v.t. Gemeenteberi Op maandag 16 april komt het wijkoverleg voor Spaland en Sveaparken bij elkaar. Hoofdonderwerp van de vergadering is hoe de Gemeente Schiedam het onderhoud van de buitenruimte organiseert. Er wordt een presentatie gehouden door het Team Regie Onderhoud Openbare (Buiten)Ruimte van de Gemeente. Bewoners van Spaland en Sveaparken zijn van harte welkom. Wilt u aanwezig zijn bij deze vergadering, bij deze het verzoek om dit vooraf aan te melden bij de afdeling Wijkzaken, tel: 2465590. Wilt u iets bespreken met de gemeenteraad? Op maandag 16 april aanstaande vindt het tweede Stadserf plaats in de Aleidazaal en de tweede etage van het Stadskantoor. Tijdens Het Stadserf wor- den geen besluiten genomen. Het Stadserf is puur informerend. Tussen de pro- grammaonderdelen is er ruim de tijd om raads- en collegeleden aan te spreken. Het Stadserf begint om 20.00 uur met kleinere onderwerpen. U kunt zich hiervoor nog tot op de dag van Het Stadserf, voor 12.00 uur, aanmelden; dat wil zeggen totdat dit onderdeel is volgepland. Het eerste deel eindigt om 21.00 uur. Vanaf 21.00 uur komen de grotere onderwerpen aan bod. Voor deze onderwerpen kunt u zich voor dit Stadserf niet meer aanmelden. De termijn van aanmelding voor deze onderwerpen sluit namelijk een week voor aanvang van Het Stadserf. Voor het volgende Stadserf van dinsdag 29 mei betekent dit dat u zich tot maandag 21 mei (voor 12.00 uur) kunt aanmelden. Deze onderwerpen vragen om meer voorbereiding, niet alleen om ze aan de orde te stellen maar ook om readies mogelijk te maken. Overigens kunnen tijdens dit deel ook onderwerpen aan de orde worden gesteld die vanuit de gemeenteraad zelf komen, maar de stad heeft voorrang. Dit onderdeel sluit om 23.00 uur. U kunt zich aanmelden bij de griffier van de gemeente Schiedam, de heer J. Gordijn, telefoonnummer (010) 2465788. In verband met Pasen is het niet mogelijk geweest om het programma voor Het Stadserf van maandag 16 april 2007 op deze gemeentepagina te publiceren. U kunt het program ma vinden op www.schiedam.nl onder bestuursinformatie. Donderdag 26 april 2007 wordt in de Stadswinkel aan het Stadserf de appa ratus, die gebruikt wordt voor de aanvragen van paspoorten en Nederlandse Identiteitskaarten vervangen. Dit gebeurt in het kader van een landelijke actie, waarbij de datum waarop de apparatuur wordt vervangen bepaald is door de lan delijke overheid. A Is gevolg hiervan gelden op donderdag 26 april de volgende beperkingen: Er kunnen geen aanvragen voor paspoorten en Nederlandse Identiteitskaarten worden ingediend. Paspoorten en Nederlandse Identiteitskaarten, die een week eerder zijn aangevraagd, kunnen wel worden uitgereikt, mits zij door de Stadswinkel al ontvangen zijn. De op woensdag 25 april 2007 met spoed aangevraagde paspoorten en Nederlandse Identiteitskaarten kunnen niet eerder dan op vrijdag 27 april worden afgehaald. De vervanging van bovengenoemde apparatuur heeft geen invloed op de aanvragen voor rijbewijzen. Parkeren in de Schiedamse garages is gemakkelijker en goedkoper dan menig automobilist denkt. Het systeem van verlichte borden in de binnenstad verwijst vlot naar een overdekte plek, die voordeliger is dan het stallen' bij een parkeer- meter op straat. Bovendien bestaan er z.g. combikaartjes. Dat zijn gewone uitrij- kaartjes maar dan met korting of zelfs helemaal gratis. Hieronder een aantal tips om Pienter te Parkeren in het centrum van Schiedam. De gemeente Schiedam stimuleert het parkeren in de garages. Er zijn verschillende argu- menten voor. Automobilisten hoeven geen rondjes te rijden en zich niet te ergeren aan het gedrag van andere weggebruikers of het gebrek aan een geschikte parkeerplaats. Het is milieuvriendelijker (minder uitlaatgassen) om direct een garage binnen te rijden en komt de leefbaarheid op straat dus ten goede. Voor het uitleen- en catalogussysteem sluit Bibliotheek Waterweg binnenkort aan bij het bibliotheeksysteem van de Stadsbibliotheek Vlaardingen. Hierdoor kunnen ook bibliotheekleden in Schiedam gemakkelijk hun eigen gegevens bijhouden, zoals uitstaande rekeningen, reserveringen of een lijst van geleende materialen. Ook betalen in de bibliotheek wordt gemakkelijker. Er komen betaalpunten waar klanten ook met hun pinpas kunnen betalen. Om dit alles mogelijk te maken zijn alle bibliotheekvestigingen op maandag 16 april vanaf 17.00 uur, dinsdag 17 en woensdag 18 april 2007 gesloten. Vanaf donderdag 19 april is het nieuwe bibliotheeksysteem in gebruik en zijn de bibliotheken weer open. Op 17 april 2007 vergadert de Rekenkamercommissie over onder meer de volgende onderwerpen: - Het onderzoek naar het gemeentelijk onderwijsachterstandenbeleid - De quick scan rampenbestrijding en crisisbeheer Wilt u meer weten over de agenda of het werk van de Rekenkamercommissie? Informatie is te vinden op de website van Schiedam of Vlaardingen (www.schiedam.nl of www.vlaardingen.nl). U kunt ook de secretaris benaderen via telefoon (010) 2465336 of e-mail j.pegtel@schiedam.nl. Als u de vergadering wilt bijwonen kan dat natuurlijk ook. Wilt u daarover de secretaris informeren? Dit met het oog op de faciliteiten. De vergadering vindt plaats in het Stadskantoor van de gemeente Schiedam, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam, aanvang 20.00 uur. voor theaterbezoekers. Zij krijgen twintig procent korting op een uitrijkaart. Over het algemeen maakt het publiek veel gebruik van beide mogelijkheden. De Burgerlijke Stand van de gemeente Schiedam biedt een beperkte service voor het trou- wen op het stadhuis of een andere locatie. Aanstaande echtparen kunnen bij het bespre ken van het huwelijk een aantal halve dagkaarten kopen voor hun gasten die per auto komen. Het betreft de ABC-garage. Bruidsparen kiezen er dikwijls voor om de kaartjes als attentie aan hun vrienden en familie met de uitnodiging mee te sturen. Zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat spant zich eveneens in om het parkeren voor haar gasten gemakkelijk te maken. Wie in Beatrix dineert en de avond feestelijk doorbrengt, krijgt een gratis uitrijkaart voor de ABC-garage. Bezoekers van een receptie of feestavond kunnen voor het gemak in het partycentrum een uitrijkaart kopen, tegen de normale prijs wel te verstaan. Vermeldenswaardig is nog dat de bewoners van het centrum en Schiedam-Oost (de sec- toren A, B en E) een abonnement kunnen nemen voor iets minder dan een euro per dag voor de ABC-garage. De gemeente Schiedam is in gesprek met de garages om de dienstverlening verder uit te breiden. De garages willen graag meewerken, maar moeten soms flinke investeringen doen. De afgelopen jaren is het gelukt om de openingstijden van de ABC-garage te ver- ruimen, zodat automobilisten in ieder geval altijd kunnen uitrijden. Dat is ook met de Stadserfgarage het geval; met de Nieuwe Passage is dat nog niet zo. Die gaat om zes uur echt dicht. Voor het gemak vind u hieronder een overzicht van de openingstijden en tarieven van alle garages in de binnenstad. Schiedam heeft drie garages met verschillende capaciteiten. De grootste is de ABC-garage met 320 plaatsen. Dan volgt de Nieuwe Passage met 260 plekken en het Stadserf met 86 stuks. Iedere garage heeft zo zijn eigen voordelen. De Stadserfgarage heeft als voordeel dat het de goedkoopste is en je kan per 35 minuten (50 cent) betalen. Dat is voor een korte boodschap gemakkelijk. De ABC-garage heeft gunstige tarieven voor lang parkeren. Je kunt er vier uur staan voor 2.50 of de hele dag voor vijf euro. Het voordeel van de Nieuwe Passage is dat je middenin het winkelgebied uitstapt. Er bestaan diverse mogelijkheden om tegen gereduceerde prijzen of zelfs gratis te parke ren. Dit kan met een zogenaamd combikaartje. Er zijn verschillende vormen van zo'n aantrekkelijk kaartje. Zo biedt een aantal winkeliers in de binnenstad een prima parkeer- service door hun klanten bij een aankoop een gratis uitrijkaart te verstrekken. Dit geldt tot nu toe alleen voor het parkeren in de ABC-garage. Het Centrummanagement onderhandelt met de Nieuwe Passage om daar ook die facili- teit te kunnen bieden. Ter illustratie: in 2006 gingen zo'n drieduizend gratis uitrijkaartjes over de toonbank! Overigens is het op koopzondagen altijd gratis parkeren voor iedere bezoeker van de parkeergarage de Nieuwe Passage. Dat is trouwens ook van toepassing voor het parkeren bij de meters op straat. Theaterbezoekers Ook het Theater aan de Schie vergemakkelijkt het parkeren. Wie per auto komt kan bij de garderobe een uitrijkaart kopen voor de ondergelegen garage aan het Stadserf. De kaart kost vijf euro; het gewone dagtarief. Mensen vinden het gemakkelijk zo'n kaartje alvast 'bij de hand' te hebben. De ABC-garage aan de overkant van de Broersvest is goedkoper 1) Halve dagkaarten zijn geldig gedurende vier aaneengesloten uren op den kalenderdag 2) In de Stadserfgarage wordt per 35 minuten gerekend 0,50) Over allerlei aspecten van het parkeerbeleid zijn gratis informatiebladen verkrijgbaar bij het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel. Als gevolg van groot onderhoud en het aanbrengen van nieuwe apparatuur is de Hr.Ms.Schiedam bijna anderhalf jaar uit de vaart geweest. Thans ondergaat het schip weer diverse testen en wordt de bemanning weer met het schip vertrouwd gemaakt. Ook wordt de traditie weer in ere hersteld, waarbij de Schiedam en haar beman ning zeker een keer per jaar een bezoek brengt aan de gemeente waarnaar zij is vernoemd. Deze traditie bestaat sinds de indienststelling van de Hr.Ms. Schiedam in 1986. Aan het einde van de middag op donder dag 13 april arriveert de mijnenjager in Schiedam. Tijdens het verblijf zal de burgemees- ter van Schiedam, mevrouw Verver, kennismaken met het schip, de commandant en de bemanning. Op zondag 15 april van 13.00 tot 16.00 uur wordt het schip opengesteld voor het Schiedamse publiek en andere belangstel- lenden. Het schip ligt afgemeerd aan de kade van het Hoofd aan de Maasboulevard tegenover het Schreiershuisje. Op maandag 16 april om 10.00 uur vertrekt de Hr. Ms. Schiedam weer naar zijn thuisha- ven de marinehaven in Den Helder. Voor een echt Schiedams huwelijk zijn minstens drie elementen essentieel: een bruid, een bruidegom en het oude stadhuis. Al sinds 1572 is het stadhuis op de Grote Markt namelijk de trouwlocatie van de stad. In dit 'huis der gemeente' moeten vele Schiedamse generaties het jawoord hebben gegeven. Het Gemeentearchief is op zoek naar oude of nieuwe trouwfoto's, waarin het stadhuis een rol speelt. Dat kan bijvoorbeeld het moment van jawoord in de trouwzaal zijn of het familie- portret op het bordes. De leukste, mooiste of bijzonderste foto's worden tentoongesteld in een speciale fototentoonstelling in het Stadskantoor! Het stadhuis is behalve alle functies die het als stadhuis vervulde, ook al eeuwenlang de trouwlocatie van de stad. Mede daardoor heeft het letterlijk en figuurlijk een centrale plaats in de Schiedamse samenleving. Een ieder die de stad bezoekt loopt vroeg of laat vanzelf tegen het karakteristieke gebouw met het bordes en het torentje aan. Vandaar ook dat het stadhuis vaak voorkomt in de fotocollectie van het Gemeentearchief: (paarden)markten, carnavalsvieringen, bezoek van de koninklijke familie in 1925, defiles, allemaal gebeurtenissen met een groot publiek. Vaak met het stadhuis van buiten, zelden van binnen! Daarom zouden we graag (interieur)foto's willen zien met een wat meer persoonlijk karakter; en wat is persoonlijker dan uw trouwdag? Tijdsbeeld Het stadhuis is misschien door de eeuwen heen weinig veranderd, de bruidsmode daar- entegen des te meer. Van de stijve boorden van uw (groot)ouders, tot de petticoats uit de jaren '50 of de hedendaagse stijl. Van kleine zwart-wit snapshots met een kartelrandje tot digitale kleurenfoto's. Dit soort souvenirs van de trouwdag blijven in de regel in de familie en komen zelden of nooit in het archief rerecht. Graag zouden dan ook uw mooiste herin- nering aan het stadhuis zien en deze opnemen in de collectie, zodat we ook het interieur van dit bijzondere Schiedamse gebouw kunnen belichten! Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Aan het begin van de vorlge eeuw, toen de communlcatle- mogelljkheden minder ultgebreld waren dan nu, werd een voorgenomen huwelijk twee maal In het openbaar monde- llng afgekondlgd. Een van de redenen was het tegengaan van dubbele huwelljken. In Schiedam gebeurde de laatste offlclele huwelljksafkondlglng op zondag 3 augustus 1913 vanaf het bordes van het stadhuis door de bodes S. Nlplus en W. Overweel (Skopeo beeldnummer 3748) Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: irtfo@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/ m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatlepunt Stadswinkel, Stadserf 1 j Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 j 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor i Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3