Neem een kijkje in het vernieuwde Las Palmas Kortingsbon r 0909-50 10 699 Winnaars ei-zoeken in de bloemetjes gezet maasstad goed doel €369 Win een Lewenstein naaimachine! 2250 Unieke lezersaanbieding WANDELARRANGEMENT xNaardg I heksenkethelj^ CARAVANS SCO i V Rotterdamdag Las Palmas Nederlands Fotomuseum: LP II: □SKVR BeeldFabriek: Nu met korting een boeken bij het Tlilip Inn Brinkhotel Zuidlaren! www.corolie.nl cor olie BRUNCHVoordee/ Woensdag 18 april 2007 tx 63 Fotomuseum LP II SKVR BeeldFabriek Zaterdag 21 april 11.00-17.00 uur gratis entree, doorlopende rondleidingen, gratis toegang monoloog (alleen op reservering via reservering@nederlandsfotomuseum.nll gereduceerd toegangstarief van 2,- voor DEAF (Dutch Electronic Art Festival) Even weg van de dagelijkse beslommeringen. Onthaasten in een fiets- en wandelprovincie en optimaal genieten van een afwisselend land- schap. In Drenthe is de natuur nooit ver weg en in het landschap zijn de sporen van het vaak mystieke verleden nog overduidelijke zichtbaar. Ontdek dit unieke stukje Nederland. Bekijk en beleef de prachtige natuurgebieden in deze provincie, te voet of op de fiets. Het Tulip Inn Brinkhotel Zuidlaren is een gezellig en sfeervol hotel in het centrum van het karakteristieke brinkdorp Zuidlaren, niet ver van de cultuur- en winkelsteden Groningen en Assen. Wandeiarrangement 2x overnachting in comfortabele kamer 2x lande- lijk ontbijtbuffet 2x culinair driegangendiner 1 dag gebruik van wandelpoles (of 1 dag fietshuur) 1 fiets- of wandelroute gratis entree Holland Casino informatie- pakket van de omgeving. Lezers van Maasstad weekbladen kunnen extra voordelig naar het Tulip Inn Brinkhotel Zuidlaren! Als u o.v.v. Maasstad weekbladen reserveert, betaalt u i.p.v. 145,- t/m mei 115,- p.p. en in de maanden juni. t/m oktober 135,- p.p. U krijgt nog eens 10,- extra korting als u op zondag aankomt. Voorwaarden - het arrangement is exclusief toeristenbelasting a 0,75 p.p.p.n. - het arrangement is geldig t/m oktober 2007 - toeslag voor alleen gebruik 21,- per nacht - prijzen zijn per persoon per arrangement - deze aanbieding is alleen op onderstaand telefoon- nummer te boeken 2,50 reserveringskosten) Tulip Inn Brinkhotel Zuidlaren Brink o.z. 6, Postbus 129 9470 AC Zuidlaren 050-4091261 info@tibrinkhotel.nl www.hethotel.nl INTERESSE OM HIER TE ADVERTEREN? Voor informatie bel 010 - 4004.391 Een maf avondje uit eten? Avondvullend. Onbeperkt eten. driitken en entertainment. Voor nieuwe of gebruikte caravans 2e PINKSTERDAG OPEN 10.00-17.00 UUR Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 p-p LOMMERR.1JK www.lommerrijk.nl rfburerA Zo doet u mee! jgimrinTrn De oplossing uit nummer 8 is: kus- sensloop. Een dekbedovertrek Elle et Lui uit de Kardol&Verstraten collectie is gewonnen door: W. vd Sluijs, Mijns- heerenland; M. Haver, Oud Beijerland; J. Boes, Pernis; A. Waringa, Poortugaal; J. Koopers, Ridderkerk. Deze foto maakt deel uit van het Las Palmas Live project en is ook te zien in het voormalige pakhuis. en open karakter. Las Palmas is een prototype van het Nieuwe Bouwen, de architectuurstroming die voor de oorlog ontstond en de nadruk legde op licht, lucht, ruimte en functio- naliteit. Het Nederlands Fotomuseum be- heert 129 archieven van bekende en minder bekende Nederlandse fotografen. Bij elkaar 4 miljoen negatieven, seum dia's en afdrukken. Bij De SKVR-BeeldFabriek zijn er de hele dag door workshops fotografie, photoshop, video te volgen. ROTTERDAM - Voor malig pak huis Las Palmas op de Kop van Zuid heeft het afgelopen jaar is in- grijpend gerenoveerd. Nu is het de beurt aan de bewoners om hun nieu we onderkomen te betrekken. On- der de noemer Las Palmas Cultuur komen er drie culturele instellingen; het Nederlands Fotomuseum, LP II en de SKVR BeeldFabriek in een gebouw. Las Palmas heeft hier- mee een nieuwe functie gekregen als markant cultureel en zakelijk centrum. Om geintresseerden een kijkje te laten nemen in dit unieke nieuwe creatieve Beeldinstituut zet- ten zij zaterdag 21 april alien speci- aal hun deuren (grotendeels) gratis open. Wat valt er deze dag zoal te bele- ven? De uitgebreide expositieruimte van LP II op de eerste verdieping wordt bevolkt door DEAF (Dutch Electrical Art Festival) met onder andere een grote internationale ten- toonstelling van interactieve kunst. Het Nederlands Fotomuseum, met haar tentoonstellingszalen verdeeld over de le en 2e verdieping, opent met de tentoonstelling Dutch Eye en de semi-permanente tentoonstelling Panorama Las Palmas. Daarnaast zijn er de hele dag gratis rondleidin- gen en is er in de zaal van de SKVR BeeldFabriek een speciale mono- loog van Henk Aarsman te zien. Bij De SKVR-BeeldFabriek zijn er de hele dag door workshops fo tografie, photoshop, video te vol gen. Je kunt ook een glamourfoto van jezelf laten nemen. Daarnaast verzorgen cursisten van de andere kunstscholen van de SKVR voor een sfeervolle entourage met zang, dans en muziek. Deze dag kan er vooringeschreven worden op het nieuwe cursusaanbod dat in September zal starten. Alleen deze dag zijn al deze activiteiten voor Rotterdammers op vertoon van de bon uit de Maastadweekbladen gratis te bezoeken. Las Palmas bestaat uit vier bouw- lagen, een kelderverdieping en een twee verdiepingen tellende pent house office. Benthem Crouwel Ar- chitecten was verantwoordelijk voor het ontwerp van de renovatie. Het ontwerp gaat uit van de karakteris- tieke kenmerken van het gebouw. De buitengevel heeft een nieuw wit uiterlijk gekregen. Binnen blijven transparante tussenwanden zicht bieden op de oorspronkelijke inde- ling van het gebouw. Naast ruimte voor de culturele instellingen biedt Las Palmas onderdak aan een res taurant en commerciele bedrijven die iets met beeldcultuur te maken hebben. Las Palmas, het voormalige werk- plaatsengebouw van de Holland- Amerika Lijn, is gebouwd in 1953. Het gebouw is ontworpen door het Rotterdamse architectenbureau Van den Broek en Bakema. De verdie pingen bestaan uit oneindig lijkende ruimtes, onderbroken door achthoe- kige kolommen. Het gebouw heeft een robuust voorkomen, maar de witte gevel en de ritmiek van de vensters verlenen het een levendig de bezoeker zich met interactieve installaties kan verdiepen in onder andere de fotografie, de fotogra- fiegeschiedenis en oude fototech- nieken. De openingstentoonstelling Dutch Eyes belicht de geschiedenis van de Nederlandse fotografie aan de hand van verschillende thema's en toont het werk van bekende en minder be kende fotografen die in Nederland actief zijn geweest. De semi-permanente tentoonstel ling Panorama Las Palmas laat zien hoe fotografen de ontwikkelingen op de Wilhelmina pier, maar ook van de stad en de haven, de afgelo pen 150 jaar hebben vastgelegd. De tentoonstellingsruimte LP II laat beeld- en mediacultuur zien in de meest brede opvatting. Naast ten- toonstellingen is LP II beschikbaar als locatie voor tentoonstellingen, festivals, voorstellingen, concerten, beurzen en andere projecten en pro- ducties van kunstenaars en culturele instellingen. LP II opent met het Dutch Electro nic Art Festival, een internationale en interdisciplinaire biennale, geor- ganiseerd door het instituut V2_. De BeeldFabriek is onderdeel van de Stichting Kunstzinnige Vorming Rotterdam (SKVR), die tracht zo- veel mogelijk Rotterdammers met kunst en cultuur te verbinden De BeeldFabriek biedt diverse cursus- sen, workshops en projecten aan op het gebied van fotografie, video en nieuwe media. De uitgebreide expositieruimte van LP II op de eerste verdieping wordt op het moment bevolkt door DEAF. 4 landse fotoprojecten. Nieuw in het Nederlands Fotomu- is het kenniscentrum, waar gratis workshops fotografie, photoshop, video etc, doorlopend optredens SKVR cursisten dans, muziek, theater Knip deze bon uit en laat hem zien en afvinken bij de ingang(en)! De veelzijdige collectie beslaat alle vormen van fotografie: van albums tot glasnegatieven, van autochro- men tot stereofoto's, van daguer- reotypieen tot invloedrijke Neder- REGIO - Radio Rijnmond begon in 1997 met het verstoppen van eieren en dit Paas-evenement groeide in de hele regio in de loop der jaren uit tot een groot succes. Dit jaar werden er met Pasen dan ook voor de elfde keer eieren verstopt door de regionale omroep. Met behulp van radioaanwijzingen moesten luiste- raars de eieren zien te vinden. Dit jaar werd voor het eerst echter ook een Maasstad-ei verstopt. Als tips werden in de edities van Maas- Bok's Bungalowpark voor rust en natuur naar GARDEREN. Putterweg 76, tel. 0577-461362. Vraag prosp. aan voor 6-pers. bungalows. www.boksbungalowpark.nl BUNGALOWPARK VOGELENZANG. Te huur 4-6 pers. stenen bungalows. Temidden van 3000 ha. bos, heide en vennen. Binnen-/buitenbad aanwe- zig. Nog vrij in de voorjaars- en zomervakantie. G. Broeckx, Elzenstraat 1 5094 EE Lage Mierde. Tel. 013-5091282. www.bungalowparkvogelenzang.nl stad Weekbladen in de weken voor Pasen diverse hints gegeven aan de lezers. Deze hints werden het best begrepen door Aart en Carla van den Bosch uit Bergschenhoek. Zij wisten het Maasstad-ei op Tweede Paasdag dan ook heel snel te lo- kaliseren bij het beeld naast het skatepark aan de Westblaak. Afge lopen maandag ontvingen zij voor het kantoor van Maasstad Week bladen aan diezelfde Westblaak in Rotterdam voor deze prestatie een reischeque, een fraaie bos bloemen en natuurlijk de eeuwige roem als vinders van het eerste Maasstad-ei. „We kwamen eigenlijk wat brengen maar we kregen nog meer mee te- rug", aldus de gelukkige winnaars. „We waren op Tweede Paasdag na- melijk op weg naar de Bloedbank voor een noodoproepje, we heb ben dezelfde bloedgroep, en toen dachten we eraan om gelijk dat ei ook maar even op te zoeken." En ook met die zoekactie werkte het echtpaar nauw samen. „Mijn vrouw heeft de hersens, dus loste zij de re bus op en toen heb ik het graafwerk maar voor m'n rekening genomen", aldus een blije Aart van den Bosch. RECREATIE Elke zondag v.a. 11.30 uur: Gezellig Brunchen voor slechts Inclusief royaal Dessert Buffet Kinderen van 4 t/m 12 jaar 12,50 Maak meteen een gratis tochtje over de plas met onze salonboot. Reserveer tljdig! Zie onze website voor het complete programma. Straatweg 99 - Rotterdam Telefoon 010 - 422 00 11 setzoens- voedsel artistieke 9** Germaanse godin schreeuwen bijgi gene Indonesische winkel griezei Afrikaanse hoofdstad eetgerei rangtelwoord sterrenbeeld platvis T telwoord sukkel T~ zaadkorreltje met moedermelk voeden vruchtfaaar- makende stof profeet wielerterm rivier in Utrecht godin van de tweedracht sportterm partij in een rechtsgeding prestatie- verhogend middel boterton huidkleur tijdschrif- tenkiosk plaats in Gelderland t slagader schrijfgerei broodbeleg onbeweeglijk bouw- materiaal scheerlijn deel van een molen windrichting gewas V gehoor- orgaan zangnoot nauwkeurig onvriendelijk marterachtig dier Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl zorgt voor het zieke kind tussen ziekenhuis en thuis Zelf kleding maken is weer helemaal hot! Voor de mooiste creaties van top- couturiers draait u uw hand meer voor om. Deze Diana 28 van Lewenstein helpt u met het verwezenlijken van uw stoutste dromen op kledinggebied. Modern en krachtig zijn twee kernwoorden die van toepassing zijn op deze vrije-arm machine. Het apparaat beschikt over een vol-automatisch knoopsgat (1 fase), automatische draadinsteker en 28 moderne, nuttige en decoratieve steken. De steeklengte en -breedte is apart instelbaar, evenals de persvoetdruk. Inclusief praktische stofhoes. Kijk voor meer informatie op www.lewenstein.nl 1 uhni Los het Zweedse raadsef op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 18 t/m 24 april 2007 doorgeven via '•ST I (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 2006 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 17